0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #800 -: Ноември 15, 2013, 13:32:11 pm »
Здравейте!  :hello:
Дес, много се радвам за добрите резултати! Дано кръвното се задържи така добре!
За пола на бебето - на мен ми казаха на първата ФМ (4д). Лекарят при когото бяхме каза, че 90% ще бъде момче. На втората ФМ - се потвърди на 100%. Но мисля, че много зависи как точно е застанало бебчето и дали не е много "срамежливо" и се крие. :lol:
Маги, твоята беборана е същата като моят бебок - и моят разбойник онзи ден така се беше наместил в лявата страна, че и аз скърцах със зъби от болка. Почти цял ден беше така. По едно време се опитах да го преместя - галих го, говорих му - премести се за точно 3-4 минути, и после - хоп, пак в ляво. Сръчках го малко с пръст, а нашият такъв шут ми опъна, че направо ми причерня :lol: След тази схватка реших, че трябва да отстъпя и да си трайкам. Легнах си с болка, но на сутринта вече той беше сменил позата. :lol:
Момичета, вие как сте? Аз се чувствам добре, пазя се от вируси и настинки. Бебчо е много активен. Усещам как с всеки ден си го обичам все повече. Обичках си го още когато разбрах, че съм бременна, но усещам, че целият ми свят започва още от сега да се върти около него! Какво ли ще е когато се роди? :D
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и мнооого топъл ден!  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #801 -: Ноември 15, 2013, 14:14:26 pm »
Аз днес бях на консултация, 11с 5д, всичко е добре видях го да се движи, преляха ми интралипид и ме  викка на преглед чак на 10 декември, тогава щял да ми каже полът.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #802 -: Ноември 16, 2013, 11:50:30 am »
Здравейте, скъпи бъдещи мами. Аз се престраших да се включа в темата. Вече съм в 15 седмица с близнаци.
Вчера като се събудих със силни менструални болки и бегом на доктора, който ми следи по ЖК, той ме успокои, че няма нищо предварително, но бях готова да тръгвам за София в клиника Надежда където се следя, но после се отказах. Освен това и болките почнаха да се размиават. Доктора ми изписа магнезий и но шпа и каза, че е рано за контракции. Но все пак още ме е шубе. Освен това д-р Михова ми каза, че трябва да си следя шийката на матката за скъсяване и аз се притеснявам дали от тези болки да не скъси. Извинявайте за дългия пост, но след н на брой опити човек е като че ли по уязвим емоционално. Ако някой има опит моля да сподели.   
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #803 -: Ноември 16, 2013, 12:01:51 pm »
hope, според мен трябва да си почиваш и няма да има проблеми!  :wink:А това скъсяване на шийката  установява ли се при нормален  преглед с коремен ехограф?
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #804 -: Ноември 16, 2013, 12:22:03 pm »
Sunny*Angel не съм наясно много понеже ми е първа бременност, но май трябва с вагинален ехограф, а вчера доктора ме прегледа само на гиникологичния стол и ми каза че нямам разкритие. Абе ужасни са лекарите в нашия град. Направо не знам какво да кажа. На 29.11 ми е прегледа в София ако до тогава има нещо ще ходя без час преди това.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #805 -: Ноември 16, 2013, 12:55:55 pm »
Sunny*Angel не съм наясно много понеже ми е първа бременност, но май трябва с вагинален ехограф, а вчера доктора ме прегледа само на гиникологичния стол и ми каза че нямам разкритие. Абе ужасни са лекарите в нашия град. Направо не знам какво да кажа. На 29.11 ми е прегледа в София ако до тогава има нещо ще ходя без час преди това.
здравей и аз мисля че трябва повече да лежиш,а мен при всеки преглед доктора ме преглежда и с ръката и с ехограф
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #806 -: Ноември 16, 2013, 13:28:42 pm »
Здравейте!
desi_do4eva радвам се,че всичко е наред  :wink:
hope1203 здравей и добре дошла,точно с почивка и лежане ще спасиш положението,а за шийката мисля,че се вижда с коремен ехограф защото мен на прегледите всеки път ми казват колко е.Пази се всичко ще мине и винаги се консултирай с лекаря ти в Надежда.
До сега не са ме гледали с ръка.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #807 -: Ноември 16, 2013, 14:12:27 pm »
hope,аз бях с такива болки до края на 4ти месец.Пиех само но-шпа.Тукашният специалист ми каза,че щом няма кървене няма страшно.Много често тези болки са от разтягане на връзките около матката.Същото се споменава и в много английски материали за протичане на бремеността.И мен много ме беше страх за шийката.Преглеждаха  я с вагинален ехограф.Въпреки това си почивай,както са те посъветвали момичетата!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #808 -: Ноември 16, 2013, 15:23:03 pm »
Аз пия магнезий диаспорал, нямам такива болки в корема, но нещо започна от няколко дена кръста да ме боли не е ли много рано? Да не кажа голяма дума,но аз мога да се оплача само от гадене и то се появява и преминава, това ми е шеста или седма бременност, предишните не бяха сполучливи към 5-6 седмица почваше цапане и после не се виждаше пулс и структура.  Но засега всиччка е наред, не съм правила ин витро, тъй като веднага забремнявам, докторът като забременях този път ми направи изследвания  и установи само антитела на горна граница мисля че 16-17 и веднага в 7ма седмица ми направи вливане интралипид, и сега пак, дано всичко да е наред.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #809 -: Ноември 16, 2013, 15:54:41 pm »
desi,дано! Стискам палци този път всичко да е наред!  :grouphug:
Момичета,според вас има ли значение дали  изследванията на хормони,кръв и урина се правят всеки месец в една и съща лаборатория или не? Вие в коя лаборатория в София се изследвате?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #810 -: Ноември 16, 2013, 20:10:33 pm »
desi,дано! Стискам палци този път всичко да е наред!  :grouphug:
Момичета,според вас има ли значение дали  изследванията на хормони,кръв и урина се правят всеки месец в една и съща лаборатория или не? Вие в коя лаборатория в София се изследвате?
според мен е хубаво да се правят в една лаборатория ако имаш възможност
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #811 -: Ноември 16, 2013, 20:41:47 pm »
 Я да ви питам и друго-мислите ли да правите и третата фетална морфология? Някои доктори казват,че е излишна, а други  я препоръчват... :?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #812 -: Ноември 16, 2013, 21:29:17 pm »
Я да ви питам и друго-мислите ли да правите и третата фетална морфология? Някои доктори казват,че е излишна, а други  я препоръчват... :?
ти кога прави втората
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #813 -: Ноември 16, 2013, 22:19:26 pm »
Я да ви питам и друго-мислите ли да правите и третата фетална морфология? Някои доктори казват,че е излишна, а други  я препоръчват... :?
ти кога прави втората

21 г.с. в МЦ Фемина при доц. Димитрова,а първата не съм я правила,защото много късно разбрах,че има такова изследване...
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #814 -: Ноември 17, 2013, 09:04:46 am »
hope1203, добре дошла! Шийката се вижда и на ехограф колко е, почивай повече!
*Sunny*Angel*, когато правех изследвания в София ги пусках в Кандиларов, тук ги пусках в една пловдивска лаборатория Аврора, мой беше, сега не знам дали идва куриер. Аз предпочитам да ги правя в 1 лаб.
Последно на преглед при д-р Сигридов бях в 8 месец, при него всеки преглед си е ФМ, в 9 месец не ми се пътуваше вече.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #815 -: Ноември 17, 2013, 18:40:01 pm »
Момичета, моля да споделите с мен вашия опит по две много коментирани теми с крайни застъпници и от двете страни: Боядисване на косата през първи триместър и лакиране на ноктите /заради вредата от лакочистителя/. По принцип знам, че черните/тъмните/ бои съдържат парафенилендиамин, който е доста вреден. Аз се изрусявам с безамонячна боя, но тъй като темата наистина е много спорна,ми се иска да чуя и вашите гледни точки. Много благодаря на всеки, който ми отговори  :youwoman:


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #816 -: Ноември 17, 2013, 18:47:16 pm »
Момичета, моля да споделите с мен вашия опит по две много коментирани теми с крайни застъпници и от двете страни: Боядисване на косата през първи триместър и лакиране на ноктите /заради вредата от лакочистителя/. По принцип знам, че черните/тъмните/ бои съдържат парафенилендиамин, който е доста вреден. Аз се изрусявам с безамонячна боя, но тъй като темата наистина е много спорна,ми се иска да чуя и вашите гледни точки. Много благодаря на всеки, който ми отговори  :youwoman:
аз бях питала докторката и тя каза че няма проблеми за боядисването,чувала съм че боята трябвада е качествена а не някоя от 2лева
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #817 -: Ноември 17, 2013, 19:07:51 pm »
Момичета, моля да споделите с мен вашия опит по две много коментирани теми с крайни застъпници и от двете страни: Боядисване на косата през първи триместър и лакиране на ноктите /заради вредата от лакочистителя/. По принцип знам, че черните/тъмните/ бои съдържат парафенилендиамин, който е доста вреден. Аз се изрусявам с безамонячна боя, но тъй като темата наистина е много спорна,ми се иска да чуя и вашите гледни точки. Много благодаря на всеки, който ми отговори  :youwoman:
VeryMe, наистина тук ще срещнеш и двете гледни точки. Всеки сам решава за себе си.
Аз се боядисвам, ползвам дезодоранти и парфюми. Лак за нокти по принцип не ползвам.
В първия триместър дори се боядисвах с нормална боя (с амоняк). Чак после отидох да ме боядисат с безамонячна. Не мисля, че вредя на бебето.

P.S. Радвам се да те видя в темата на бременните  :welcome:
Ние с теб посещаваме една й съща докторка ...
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #818 -: Ноември 17, 2013, 19:30:30 pm »
47 Smiles, благодаря за отговора и за приветствието ! Престраших се, макар и доста раничко да вляза и да попитам   :)
P.S.
 А докторката ни е най-милата  и отзивчивата, плюс, че е много добър професионалист  :)


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #819 -: Ноември 17, 2013, 20:38:13 pm »
Аз се боядисвам спокойно.Лак слагам много рядко, по принцип.
Честито и лека бременност VeryMe.