0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #180 -: Март 09, 2015, 21:56:52 pm »
+1 за Хедра :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #181 -: Март 10, 2015, 10:48:12 am »
След раждането: бързи справки на националният телефон на ЛЛЛ 0888-555-385. ЛЛЛ отговарят на въпроси на прясно родили мами.
« Последна редакция: Март 11, 2015, 10:11:54 am от синьо кокиче »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #182 -: Март 11, 2015, 10:11:48 am »
Замислила съм се и аз за предстоящото кърмене. Снощи даже и го сънувах :) Нещо не мога да си намеря в книжарниците книгата Азбуката на кърменето. Ще се пробвам онлайн.

Руми, тук имаме доста майки, които са опитни в кърменето и със сигурност ще те напътстват най-добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #183 -: Март 11, 2015, 10:17:51 am »
Присъединявам се към Джам.
Доста от майките тук имаме опит с кърменето. Ще помагаме.
Ще се опитам да бъда полезна, ако мога.

Кърмила съм дъщеря си в продължение на година и осем месеца, въпреки че е недоносена и първия месец от живота си не беше край мен, а в болницата.

Сина си го кърмих малко по-кратко.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #184 -: Март 11, 2015, 10:34:30 am »
Благодаря ви, момичета :) Аз тайно се надявам втория път да е по-лесно...



   La vita è bella
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #185 -: Март 11, 2015, 13:46:30 pm »
Руми, имам 1 книга на английски. Ако искаш ще я потърся и ще ти я дам. Четох я през първата бременност, тогава не ми помогна, но пък с Яворчо се справихме супер. Обади ми се ако искаш да ти я дам.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #186 -: Март 11, 2015, 14:47:39 pm »
и на мен доста ми помогна написаното от Хедра,книги не съм имала.Спокойствието и сигурността са също от съществено значение,.Баткото кърмих само 2-3 месеца и то смесено хранене.Беше ме страх дали ми стига и му давах след всяко кърмене и шише.Пробвах да изцеждам и като видя,че има съвсем малко и си виках -ето,то няма какво да яде.В началото имаше проблем -роди се по-рано ,взеха го и в кувьоз ,много свали в болницата и т.н. и всичко това допълнително ме стресира.
 С Никола първо реших да прочета за кърменето още по време на бременността.Второ- реших да не се цедя ,да не купувам АМ и да се водя по детето (кърмех когато и колкото иска то ,ако ще и с часове да ми е на гърдите).Първият месец съм се чудила все пак стига ли му ,но като го премериха на консултацията и беше наддал 1 600  :lol: .Кърмих го 2 години.
<br />
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #187 -: Март 11, 2015, 15:01:51 pm »
Винаги съм се чудела за кърменето след годинка или да кажем след окончателното захранване натам :lol:
z22, ти споделяш че си кърмила до две години - как става - кърмиш например сутрин и вечер или на всяко хранене :) Интересно ми е :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #188 -: Март 11, 2015, 15:12:08 pm »
Аз тайно се надявам втория път да е по-лесно...

Руми, по-лесно е  :)
Не съм имала нужда нито от книги, нито от съвети по телефона...
Спазвах/спазвам все още  :wink:/ едно единствено правило - "води се по детето". То показва най-добре какво и кога иска.
Тук сме доста "още кърмещи" - насреща сме  :)



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #189 -: Март 11, 2015, 17:43:34 pm »
ами при нас не бяха така нещата.Никола си продължаваше да си цокапо всяко време. Ядеше си всичко- закуска, обяд,следобедна закуска и вечеря ,но го кърмех на поискване,което си беше доста често,включително и поне 1-2 пъти нощем.Но при всеки е различно, при някои деца остава само за приспиване.
<br />
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #190 -: Март 11, 2015, 18:08:36 pm »
Малкия засега има много добър режим (за мен) и не става нощно време. Аз ако му предложа да цока и след ядене пак не отказва, но обичайно преяжда и после го повръща, така че спрях да го подканвам... текущо извън трите хранения на гърда изцяло които са останали - сутрин в 7 и 10 и вечер в 20 му давам да суче само когато много нещо се разстрои за успокоение ;) Но е сравнително рядко... А и той не заспива на гърдата. И да заспи пак става да се уригне и се буди, така че и това не е случая...за нас е само метод на хранене това :lol:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #191 -: Март 11, 2015, 18:10:59 pm »
Аз също все още кърмя бърборкото (2.5 г.). Само сутрин и вечер. Даже понякога пропуска.
Сестра му кърмих 2 г. като си ставаше и нощем и през деня се самообслужваше. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #192 -: Март 11, 2015, 18:11:22 pm »
Аз все още кърмя малката.НЕ знам до кога ще е.Кърмим се сутрин, вечер и през ноща.Голяма е гладница :)
Руми, аз отидох на една лекция на НАПК, четох малко от блога на Хедра и бях някак си решила какво ще опитам и ако стане, стане, ако ли не няма да се кося.Е то взе че стана.Не без усилия от моя страна де, но се получи.Съвети ще даваме :)

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #193 -: Март 11, 2015, 18:18:53 pm »
Дългокърмещи мами, как наричат кърменето вашите деца? Търся си име, с което да го наричаме 'пред хората' :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #194 -: Март 11, 2015, 18:33:55 pm »
Дългокърмещи мами, как наричат кърменето вашите деца? Търся си име, с което да го наричаме 'пред хората' :)
Племенницата ми проговори двуезично и съответно доста късно... но като я попиташ какво прави бебето като пие мляко и прави един жест с палеца към устата и като пукване с устнички :lol: Много добре и бяха развити жестовете като цяло :) Интересен въпрос...ще се радвам да прочета :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #195 -: Март 11, 2015, 19:06:29 pm »
Кърменето си е хранене, така че не виждам каква друга дума може да търсите.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #196 -: Март 12, 2015, 10:11:57 am »
хм, аз го наричах "кърмене". :wink:

След годинката и аз кърмех сутрин и вечер само. Сутрин - щом се събуди си изпиваше "дозата мляко" от гърдите ми. После давах закуска.
Вечер си ядеше вечеря, после къпане и после го кърмех за приспиване.
И нощем също давах, когато (ако) се разбуди.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #197 -: Март 12, 2015, 10:16:39 am »
Синът ми казва:
"Да папаме мияко." :)
Дъщеря ми казваше "Ам-Ам".


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #198 -: Март 12, 2015, 17:38:10 pm »
И аз мисля да оставя кърменето само сутрин и вечер, ако децата желаят, разбира се. Засега съм заместила напълно само основното хранене, след другите две с твърда храна дохранвам с кърма. Сутрин, вечер и нощем за момата кърмя.

Да добавя към полезните източници на информация за кърменето блоговете на Бу, Айла и fata (последните две са за близнаци). Наистина най-добрият момент да се ограмотяваме по въпроса е по време на бремеността, после не остава време :). Връзката с консултантка по кърмене за мен беше много полезна.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #199 -: Март 18, 2015, 08:23:28 am »
Май не съм написала много ясно питането си, щом само White го е разбрала. Как си искат да сучат децата, с каква думичка/думички го наричат.