0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #160 -: Февруари 23, 2015, 17:47:14 pm »
Нищо че сме в този форум и ние сме майки като всички останали, имаме си своите нужди, така че не се чувстайте виновни, ако се наложи някой друг да храни бебето. За да се чувства детето добре, и вие трябва да сте добре - най-вече спокойни.
Много добре казано! По някой път човек може да реши, че не е важно ние как сме, стига да осигурим всичко по часовник на децата.... а съдейки по моето, ако аз съм макар и малко неспокойна или преуморена той усеща и е неспокоен и той  :(
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #161 -: Февруари 23, 2015, 18:13:57 pm »
Виждала съм майка да кърми близнаци навън и се справяше доста добре. При това сега, през зимата. Аз обаче ги кърмя един по един, за мен това е по-удобният начин. През лятото слагах лек шал, въпреки че никога не съм долавяла неодобрителни погледи. Просто така ми беше по-спокойно. Сега не ни се пада да се кърмим навън, а през лятото може вече да сме минали на сутрешно и вечерно кърмене само. Ще видим :).
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #162 -: Февруари 23, 2015, 19:24:33 pm »
Беата, ако майката не е излизала сама и е имало кой да и подаде децата, може и да е кърмила навън, но сама не виждам как може да си ги вземе и намести, докато седи на пейка.
Иначе вкъщи почти от самото начало се храниха заедно, само през нощта се редуваха да се будят :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #163 -: Февруари 23, 2015, 21:18:34 pm »
Аз си кърмех без никакви притеснения, където се наложи. Не съм го правила показно и не е имало критики или обвиняващи погледи от тези, които все пак са забелязали, че кърмя.

Относно желанието за кърмене и че всичко зависи от него, не съм много съгласна. Желание имам, доставя ми огромно удоволствие да си кърмя детето, то си суче много добре и е само на кърма до момента, но кърмата ми изчезва  :( Пия много вода, два вида лактогонен чай с различни съставки, ям жито, храня се редовно с преобладаващи супички, стимулирам с горещи душове и допълнително цедене и не се получава.
С първото ми дете не съм правила нищо по-различно, напротив, не съм полагала толко усилия за стимулиране, но имах много кърма. До 6-тия месец беше само на кърма, имах и за един месец замразена, тъй като след 7-мия месец спрях да кърмя, защото стартирах процедурите за второ дете.
Не знам сега каква е причината, но определено кърмата вече не достига на бебчо и колкото и да имам желание за кърмене, ще се наложи да го дохранвам с АМ.
Приемам съвети всякакви.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #164 -: Февруари 23, 2015, 21:44:23 pm »
Беата, ако майката не е излизала сама и е имало кой да и подаде децата, може и да е кърмила навън, но сама не виждам как може да си ги вземе и намести, докато седи на пейка.
Иначе вкъщи почти от самото начало се храниха заедно, само през нощта се редуваха да се будят :)
Сама си ги разхожда, носи, кърми и прочие. Просто си се справя с това :).

mgstra, бих искала да ти дам добър съвет, но мога да споделя само малко личен опит. Имаше период някъде през четвъртия месец, когато и при мен кърмата намаля. Виждах, че не им достига. По съвет на консултантка по кърмене започнах да ги кърмя по-начесто, да редувам повече пъти гърдите на едно кърмене. С други думи, стимулирах лактацията чрез бебетата. Това ми помогна. Иначе не съм правила нищо специално.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #165 -: Февруари 23, 2015, 22:50:40 pm »
На моята приятелка бебето от този следобяд е в болница. Явно жълтеницата е много силна и то, както няма сили да суче, се е обезводнило. Накарали й се, че е допуснала така да се обезводни (все едно го е искала) и не й позволили да остане при детето. Казах й да помпа на всеки три часа, ако иска да не й спре кърмата. На бебето ще му вливат венозно глюкоза. Майката ще може да му носи кърма веднъж дневно. Ако имате някакви други препоръки, ще съм ви благодарна.

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #166 -: Февруари 24, 2015, 09:17:28 am »
Боже, Блу, че как така няма да й разрешат да остане с бебето?! не мога да повярвам. Що за безумие. Дано се оправи бързичко и да се приберат вкъщи.
<br />[link=http:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #167 -: Февруари 24, 2015, 09:27:15 am »
Да пие много течности, да яде ядки, да помпа редовно.Да вземе латогонен чай от аптеката и да пие от него.
Ако е под месец детето е в неонатология и там не допускат родители.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #168 -: Февруари 24, 2015, 12:14:51 pm »
На който не му се е наложило да си остави детето в болницата, все му се струва абсурдно това да се случи. До известна степен е така, но едва ли някой го прави с удоволствие, а не и като да имаш избор - поне не и в Б-я :(
За майката - съветите са същите - цедене, чай,...аз бих посъветвала ако има притеснения за количеството кърма и възможност дори на 2,5ч да цеди :) Иначе жълтеницата обяснява факта, че бебето не суче. Дано му мине бързо. Моят юнак изкара на втория ден много тежка жълтеница, бяха му покрили кувиоза и му бяха включили лампа, но му мина буквално за ден, така че дано и това детенце бързо се възстанови :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #169 -: Февруари 24, 2015, 13:02:34 pm »
Мешко, да, бебето е много малко и предполагам, че е в неонатологията. Доносено е, но е на 12 дена. Предполагам, че е както при недоносените. Дано бързо да му мине и да има желание да суче, както и майката да има кърма!
Благодаря ви още веднъж!

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #170 -: Февруари 24, 2015, 14:40:48 pm »
Да се оплача пак - моят кошмар с кърменето продължава  :( Вчера още от сутринта трудно суче, но общо взето гледах да е леко сънена и така да я кърмя. Вечерта, обаче настана АД - от 17ч последно хранене яде чак в 22,30ч. През това време беше истеричен рев като се опитам да й предложа гърда. Като се успокои си стои кротичка, но само усети ли, че я вземам и се опитвам да я нахраня и рев. Няколко пъти успях да я накарам да засуче, но дръпва няколко пъти и започва да се дере от рев  :( идваше ми и на мен да ревна. Бях на косъм да извадя адаптираното мляко и да я нахраня, но гърдите ми си бяха пълни и исках да я накърмя. През нощта и тази сутрин си яде спокойно, но сега на обяд пак същото - види ли гърдата се дърпа и започва да реве. Честно не знам какво е това чудо. Според мен не е от храната, защото нищо различно не съм яла, пия си чайовете и много вода. Дали това е "кърмаческа стачка"? Отделно от ревящото бебе, каката ме гледаше през цялото време с едни тъъъжни очи и само повтаряше "искам мама". Толкова ми беше мъчно  :(

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #171 -: Февруари 24, 2015, 14:58:18 pm »
Reevs, при мен се случи веднъж 2 дни преди да ми дойде цикъла за първи път след раждането. Мислех, че е намаляла кърмата, даже купи по-голямо шише от аптеката, за да има с какво да дам АМ и чак като ми дойде цикъл и прочетох разни неща по въпроса, разбрах реакцията на бебето. вкусът на кърмата малко се променял и освен това и наистина намалявала за момент. После се нормализираха нещата и след това повече такива проблеми не сме имали. Не е било чак толкова драматично, но Явор се дърпаше, мрънкаше и не искаше да суче, въпреки че беше гладен.
<br />[link=http:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #172 -: Февруари 24, 2015, 18:08:14 pm »
Мешко, да, бебето е много малко и предполагам, че е в неонатологията. Доносено е, но е на 12 дена. Предполагам, че е както при недоносените. Дано бързо да му мине и да има желание да суче, както и майката да има кърма!
Благодаря ви още веднъж!
Много тъжно ми стана, като прочетох, че тя не може да си бъде с бебето. Явно жълтеницата е тежка, но ще се оправи. От педиатърка знам, че кърмата също подпомага преодоляването на жълтеницата, така че е добре тя да носи. И за нея е добре да поддържа лактацията. Момичетата са описали как. Друго хубаво нещо е да може да си гушка бебето поне за малко и да опитва да го кърми. Не знам къде е твоята приятелка, но в неонатологията на Майчин дом има възможност да си ходиш при бебето и да го храниш в определени часове. Дано бързо да укрепне бебка и да може да засуче.

Reevs, и на мен ми прилича на кърмаческа стачка. Опитай се да я кърмиш полусънена.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #173 -: Февруари 24, 2015, 21:36:46 pm »
Беата, не останах с впечатление, че й разрешават да го взима и кърми. Ама така, де. Да минава по-бързо! Майката пък е направила синузит. Дано да се размине с по-леките неща, че аз като бременна взимах аугментин. Нищо друго не ми помогна.
Каза, че не било в МД, а зад Военна болница. Какво ще е там? Александровска ли да е? Хм!

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #174 -: Февруари 24, 2015, 23:25:34 pm »
Беата, не останах с впечатление, че й разрешават да го взима и кърми. Ама така, де. Да минава по-бързо! Майката пък е направила синузит. Дано да се размине с по-леките неща, че аз като бременна взимах аугментин. Нищо друго не ми помогна.
Каза, че не било в МД, а зад Военна болница. Какво ще е там? Александровска ли да е? Хм!
Педиатрията е там :) Там не съм сигурна, че въобще пускат при бебета, освен на "свиждане" в два дни от седмицата.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #175 -: Март 07, 2015, 16:38:21 pm »
Всъщност се препоръчва избягването на биберони и залъгалки докато се установи кърменето. 4-6 седмици. Калина пробва на петата седмица и за малко да ми разрани гърдите. Сукането става по различен начин.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #176 -: Март 08, 2015, 00:25:27 am »
Маузи, мерси! Чак сега виждам, че си писала. Изписаха го бебето. И онзи ден майката забелязала подутина на ръката, където е била иглата от системата. И познайте! Инфекция. Вкарали ги двете в Пирогов и с пълна упойка източили гнойта. На майката храна не й носят. То не че е кой знае каква храната! И й забранили да си вкара стерилизатор. ХЕИ не давало. А те там стерилизират веднъж дневно. Абеее. Просто нямам думи.
Благодаря за съветите за кърменето! Каза, че цедяла. Дано да минават всичките й трудности скоро и с кърменето нещата да се нагласят!

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #177 -: Март 09, 2015, 18:38:39 pm »
Замислила съм се и аз за предстоящото кърмене. Снощи даже и го сънувах :) Нещо не мога да си намеря в книжарниците книгата Азбуката на кърменето. Ще се пробвам онлайн.



   La vita è bella
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #178 -: Март 09, 2015, 21:12:27 pm »
Замислила съм се и аз за предстоящото кърмене. Снощи даже и го сънувах :) Нещо не мога да си намеря в книжарниците книгата Азбуката на кърменето. Ще се пробвам онлайн.
Аз youtube си намерих клипчета за кърменето на dechko.bg. Има интересни неща.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #179 -: Март 09, 2015, 21:19:06 pm »
Блогът на Хедра, споменаван по-рано в темата, е добър източник на български. На английски kellymom.com.