0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #120 -: Януари 08, 2015, 16:29:31 pm »
Пък Матеевците са нещо уникално. :wink:

 mf_bounce8 :good_post:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #121 -: Януари 08, 2015, 21:22:43 pm »
Как отпушвате запушени канали, когато намерите тапата? С кръгообразни движения или по права линия?С върха на пръстите или с целите пръсти? Колко натискате - силно или леко?

Масажирам от снощи, но без резултат. Вече ме тресе и имам червени ивици по гърдата, и се чудя да ходя ли на лекар за антибиотик.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #122 -: Януари 08, 2015, 21:42:19 pm »
Аз слагах листа от прясно зеле, пих лецитин и бебето по-често да суче..а и бриония 5ch.g
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #123 -: Януари 08, 2015, 21:44:23 pm »
С изтегляне по дължина на канала до зърното. Започвам от под запушеното, избутвам надолу, на следващото избутване еди пръст по-нагоре и така всеки път по-нагоре и през бучката. Най-добре се получава ако бебето суче в момента.
За червеното и температурата сложи на гърдата компрес от прясно зеле - листо, без жилите сее начуква да пусне сокче и се слага (идеално е ако е охладено) и сменяш периодично. На мен ми помогна, а бях вдигнала и температура, която мислех че е настинка и после разбрах че е от това...
Ето в случай, че не си попаднала още - това е моят алманах по въпросите на кърмене и конкретно за запушванията:
https://xedra.wordpress.com/2008/01/02/79/
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #124 -: Януари 08, 2015, 22:31:38 pm »
Аз се ориентирах за мястото като следях, от къде НЕ тече стуйка мляко. Притисках зърното в основата с изтегляне напред. Ако това не доведе до излизане на тапата, притисках с нокът в тази точка. Обикновено на втори-трети опит успявах. След това първо започвах кърменето от тази гърда, защото освен тапата имаше и в канала навътре сгъстено мляко. При всяко къпане в следващите ден-два изцеждах по мъничко, за да избегна ново запушване.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #125 -: Януари 10, 2015, 16:19:19 pm »
Благодаря ви за съветите!
Много ми помогна да масажирам гърдата с няколко капки бадемово масло или зехтин и една капка лавандулово масло. Прочетох някъде, че лавандулата помага при възпаление. Маслото ми помогна да намеря запушеното място.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #126 -: Януари 12, 2015, 12:00:55 pm »
 И аз много благодаря за съветите и че отново разсеяхте съмненията и притесненията ми! В петък бяхме на консултация и се оказа, че бебка е качила 1,200кг. Много съм щастлива. Явно кърмата й стига и дано все да е така. Сега остава да се справим и с коликите, че много я мъчат. Хубав и усмихнат ден на всички!

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #127 -: Януари 17, 2015, 12:58:45 pm »
Reevs, ние решихме проблема с коликите с хомеопатия...nux vomica 5 ch, по 3 гр. при нужда.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #128 -: Януари 18, 2015, 17:03:52 pm »
Dragony, колко може да се дава от тази хомеопатия? Като започне да плаче ли даваш, предполагам разтворено във водичка? 

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #129 -: Януари 19, 2015, 10:24:14 am »
Давах само когато има колики, може и през час ако има криза и да, разтварях във преварена вода...много малко 1-2 мл. Вече забравихме какво са колики.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #130 -: Януари 29, 2015, 08:29:44 am »
Здравей те мамчета,
тъй като скоро ми предстои раждане със секцио имам няколко въпроса.След като прочетох много добри отзиви за чай Лактоген и Ricinus communis 5 CH за стимулиране на кърмата си ги купих.Въпроса е веднага след секциото ли да ги почна или да изчакам?
С първото дете кърмата ми дойде още в 6 месец на бременността и се наложи спиране с хапчета.След секциото тогава ми слез на веднага и имах страшно много кърма ,но за кратко от стрес ми спря на 20ден.Сега  искам да направя всичко по силите си да се кърмим и ако може за по дълъг период.Ще се радвам на отговорите и съветите ви.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #131 -: Януари 29, 2015, 08:59:29 am »
В първите дни нямаш нужда от никакви добавки. Кърми на поискване ОЩЕ ОТ ПЪРВИЯ ЧАС и не слушай "компетентните", че нямаш още кърма и детето ти ще остане гладно без добавка. Коластрата е най-доброто за бебето и количеството, което е необходимо е около 1 чаена лъжичка на хранене. :wink:
Отново ще се повторя, но за мен безценно четиво по темата (особено за майки на първо дете) е:
http://www.helikon.bg/books/85/-%D0%90%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE_149894.html


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #132 -: Януари 29, 2015, 10:10:10 am »
аз започнах Рицинус още в деня на раждането.Те и същият ден ми даваха бебето да го слагам на гърда и след всяко слагане ,смучех по 5 .
<br />
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #133 -: Февруари 17, 2015, 00:06:22 am »
За увеличаване на количествата кърма не ми помагаха нито честото кърмене, нито капсулите Фенугрийк (мразех миризмата на тялото си от тях), нито чайовете, нито хомеопатията. Просто преди цикъл, по време на овулация и няколко дни след нея рязко намаляваше. :(
Аз се сблъсквам със същия проблем. Първоначално бяха няколко дни и се стреснах, но после хванах че е от цикъла. Само че с всеки следващ цикъл става все по-дълъг периода на "суша", а той става по-голям и по-гладен и не знам... другия проблем е, че през този период той суче по на често и сътоветно в следващия момент ми тръгва адски много кърма - един вид отивам пак към хиперлактация... Някой да е открил решение на проблема? :ask:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #134 -: Февруари 17, 2015, 08:49:34 am »
Аз също имах дни с много кърма. Тогава просто замразявах и ползвах в дните на суша. :wink: Като се зъхранихме нещата се наместиха. Винаги можех да компенсирам с друга храна. АМ не се приемаше по никакъв начин. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #135 -: Февруари 21, 2015, 17:44:23 pm »
По въпроса за дните с цикъл и малко кърма....от една седмица се боря с намалялата кърма и се чудя вече дали  ще е все така  :( при вас кога се възстановява лактацията? пих какво ли не и няма кой знае какъв ефект. Отделно от това или всъщност не знам дали няма връзка, но малката няколко вечери и то само вечер реве и не иска да суче, дърпа се от гърдата. иначе през деня всичко си е нормално. Пробвах да я дохраня с изцедена кърма - отказва. Може и колики да са :?

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #136 -: Февруари 22, 2015, 12:05:19 pm »
И Никола понякога се дърпа и нервничи, когато го кърмя, но не мога да установя каква е причината. И аз си мисля, че кърмата ми намалява, но когато си суче добре, се наяжда доволно. Явно само аз се притеснявам, че няма кърма. И аз пия два вида чайове, но не мога да кажа дали има ефект. 
Вечер, след като го изкъпя, давам АМ и дохранвам с кърма. Целта ми е да свиква с шишето и вкуса на АМ, тъй като ще ми се налага да пътувам, а с него не мога да замразявам, всичко изяжда.

Reeves, нашите бебчовци са почти на една възраст и явно правят еднакви номера  :lol: , но не знам дали коликите са причина, или ината  :P  По принцип вечер са повече изморени, може и това да е причина.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #137 -: Февруари 22, 2015, 13:15:51 pm »
Според мен не е от възрастта - ние от една седмица играем същия сценарии, дори се опитвах да го дохранвам с шише и аз се тревожех за кърмата - не му е това проблема. Още не мога да кажа обаче от какво е, но всички ми казват че всички бебета минават през такива периоди и си е просто период...а дано!
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #138 -: Февруари 22, 2015, 14:41:37 pm »
Около 3-тия месец наистина има един критичен период. Някои му казват "скок в растежа". Вечер по принцип кърмата е по-малко и бебето е уморено. Иска лесно, бързо и много да тече. :D Стискам зъби и чакаме по-изобилни дни.
При мен понякога имаше близо 10-14 дни с намаляла кърма. :( Това не пречи Малчо все още да суче. :wink:
Може да опитате с варено жито. Аз много обичам и често си варях - с много орехи и захарчица.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #139 -: Февруари 22, 2015, 21:01:04 pm »
Точно жито съм си сварила  :D
Всички периоди отминават, но трябва да ги изтърпим спокойно. Но така разсъждавам сега, с второто, а с първото все се притеснявах и ревях с него.