0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #60 -: Август 26, 2014, 08:01:14 am »
Маги, повръщането като повръщане от съдържимото на стомаха не е нормално. Рефлуксът просто при някой бебета не създава дискомфорт. При повечето се овладява след 8-мия месец.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #61 -: Август 26, 2014, 08:19:34 am »
М-и нас така и не ни диагностицираха с рефлукс, казаха преяжда, но все си мисля аз че е рефлукс.Независимо от това, Моника качва по килограм на месец.Но аз и спазвам разни си правила от рода на държане по-дълго време права след хранене, наклонено матраче и т.н. всички ги знаем.Но е факт че бебетата до 6 месечна възраст повръщат много често.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #62 -: Август 26, 2014, 08:40:39 am »
Мерси момичета :)
Маги, той не повръща, само тогава го направи и после всеки ден съм питала и казаха че не е повръщал. Тогава ми обясниха, че са му дали някакви витамини дето всичките бебета ги повръщали (защо изобщо им ги дават, ама айде...) 8O
Jbrul, противно на очакванията на всички, не плача заради бебето... може да е странно, но аз вярвам, че там правят най-доброто за него и ми е криво само, че не го виждам и че не получавам адекватна информация. Драмите ми тези дни са свързани с поведението на мъжа ми, за което всички "услужливо" ме успокояват, че той мъж нали, те мъжете по-бавно и т.н..... което мен ме изважда още повече от нерви, щото виждаш ли аз като съм родила и съм готова на всичко, а той горкия му се спяло дай жив да го ожалим....
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #63 -: Август 26, 2014, 14:16:11 pm »
М-и нас така и не ни диагностицираха с рефлукс, казаха преяжда, но все си мисля аз че е рефлукс.Независимо от това, Моника качва по килограм на месец.Но аз и спазвам разни си правила от рода на държане по-дълго време права след хранене, наклонено матраче и т.н. всички ги знаем.Но е факт че бебетата до 6 месечна възраст повръщат много често.
Той нашия педиатър като ми каза, че е рефлукс, мислиш не ми препоръча да го кърмя, че качвал ли  :lol: Сега ми е смешно, но тогава исках да му дрънна нещо по голата тиква. Водих го и на гастро съответно там ми казаха сакън да не компрометираме кърменето, давай мотилиум и ранитидин  8O Накрая им теглих по една и почнах да напъвам за антирефлуксно, но то човечето беше свикнало с кърмата и инат, иска си я, та по няколко дози дневно наливах по време на кърмене, само да намалим.
А рефлукса няма начин да се сбърка, връщат пресечено, не чисто мляко и връщаното продължава до следващо хранене.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #64 -: Август 26, 2014, 15:57:46 pm »
Mousyt, първо честито бебе. Да се оправя бързо и да си го приберете вкъщи!
Относно храненето и кърменето, наблюдавай бебето, ако реагира негативно на нещо, го избягвай, ако не, то хапвай умерено от всичко. Докато аз кърмих (1 година и 2 месеца), хапвах абсолютно всичко, включително люти и пикантни неща, понеже по принцип много обичам. Не сме имали проблеми. Яворчо имаше колики в рамките на не повече от 2 седмици, не е връщал, повръщал и т.н., т.е. моята храна по никакъв начин не му се е отразявала негативно.
<br />[link=http:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #65 -: Август 26, 2014, 23:23:44 pm »
Mousyt, първо честито бебе. Да се оправя бързо и да си го приберете вкъщи!
Относно храненето и кърменето, наблюдавай бебето, ако реагира негативно на нещо, го избягвай, ако не, то хапвай умерено от всичко. Докато аз кърмих (1 година и 2 месеца), хапвах абсолютно всичко, включително люти и пикантни неща, понеже по принцип много обичам. Не сме имали проблеми. Яворчо имаше колики в рамките на не повече от 2 седмици, не е връщал, повръщал и т.н., т.е. моята храна по никакъв начин не му се е отразявала негативно.

Мерси за съвета, но за съжаление аз няма как да го наблюдавам, защото не присъствам на храненето му. А ако има проблем може и да не ми кажат или ще ми кажат, когато вече съм му причинила доста дискомфорт, а ако беше нормално доносено бебе нямаше да му светя толкоз, но на това мъниче всякакви такива са му излишни... Засега внимавам горе-долу, пък да видим ;)

Иначе да споделя, че си взех нова ел помпа на Авент и след 2 цеденета до днес съм много доволна :) Подкарах и меделата след почистване на моторчето и взе да дърпа, но според мен тя стимулира много кърмата, което в моя случай доведе до невъзможност да се изцедиш - колкото седях толкова течеше и гърдите все ми тежаха. Авента е точно същия като ръчната като ефект, само дето не се налага да помпам ;) Дано да си запазя положителните впечатления с нея :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #66 -: Август 27, 2014, 08:11:13 am »
Чудесно това с помпите! Мъника ще го наблюдаваш като си го вземеш, то сега е ясно, че няма да ти го дадат. Аз лично не бих се хранила различно от колкото през бременността, освен ако има видим дискомфорт. Не смея да пиша от кое какво и дали, защото моят син все си ревеше, а аз от слушане бях стигнала на ориз и варени картофи. То тогава пък ква кърма да очакваш  :lol:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #67 -: Август 28, 2014, 03:32:38 am »
Mousyt, аз не по темата баш, ами по "другата тема" защо си стигнала до сълзи. За бебето - евала, така трябва както приемаш ти нещата, адмирирам позицията и настройката ти. За мъжа ти...какво да ти разправям, ако почна - ще ти побелее косата от раз  :lol: Но не можах да подмина, понеже лично го преживях и то доста така....интензивно беше при нас. Свиквай отсега, че като дойде бебето в къщи - от теб се очаква да знаеш и можеш всичко, нищо да не ти тежи, да не те уморява и пр. С тати обаче, к'ва е тази местно-национална идиотия, че той имал нужда и право да се адаптира, ей така 5-10 години към простият факт, че си му родила дете, вместо да го гледа наравно с теб и да  понася наравно не само радостите и тежестите - не мога да ти обясня. Мога само да ти потвърдя, че и татито е убеден в тия неща и всите стринки, чинки , познати - близки и далечни. Като гледам - отсега са започнали "обработката", като си вземете детето у вас - още по-лошо става с този тип "настройки". И е повсеместно, за съжаление.
Сега може да имаш време да ревеш по темата, с бебето у дома - и затова няма да имаш време. Ако има опция, горещо ти препоръчвам още сега да го хващаш за врата мъжа ти, разговори, пилене, скандали ако щеш - ама да си изясните (т.е. ти на него) какво следва да прави и как да се държи с бебе в къщи. Всякаква там рода, която да му припява как той милия трябвало ся да свиква нЕколко години с детето си, докато ти сама опъваш каиша - аут, ама яко. От опит говоря, при това горичво-кисел, затова си позволявам да говоря изобщо.

"Романтиката" на "ще имаме дете" - приключи за вас, както приключва и за всички имали късмета да се сдобият с живо и здраво такова. Оттук насетне е повече екшън и гърч, докъм 3-4 годинки, отколкото романтика и розови балончета - иска се "стягане в кръста", добра организация и по-малко емоционално-истерични прояви (или по-добре никакви) на родителите, че да гледате дете добре и да си останете двойка. Демек - рационален подход, не разни али-бали. Повтарям ти - от опит ти казвам тези неща, не нещо да ти попарвам радостите и настройките . Дано бебето ти е кротко, спящо, неинатливо, всичко най-най ти желая по въпроса и да е много здраво дете. Ама и такова да е - пак си е зор и тати сега като се скатава още... :? Че го и оправдават за тия неща. Няма мегдан за тия оправдания, това са местни изгъзици и в тях няма никаква здрава логика, те са си чист сексисъзъм. Игнор тотален и си гони твоето до дупка.

Той милия...спяло му се, той милия - требе ся да свиква...ай сиктир бе! Аз как "свикнах" за 2 сек. ща не ща. "Честито, ей ви го госпожо принцът, а ся се оправяйте". Не помня някой да е считал, че на мен ми е леко шок цялата раУта, та трябва да свиквам, та да се наспивам, та н'ам какво си. Като не спях година и половина с моя дзвер и си позволих лукса просто да го кажа, като факт така..."Еми така е то да имаш дете, ти какво си мислеше?". Еми това си мислех, ама също си мислех, че тия деца ги правят двама души, не се самооплождам налЕ, ама баща му не само си спи, ами даже не си идва в къщи, че наследникът му пречи да спи. ;)  Аааа ми то ся мъжете, ми те така били, ми той ся имал нужда да свикава... Масово това. Ей такива елементи - направо ги изхвърляй от вас ти казвам.  :lol: Докато е време и си дръж на твоето, да не идваш на моето накрая.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #68 -: Август 28, 2014, 11:30:08 am »
Ще си позволя и аз да кажа нещо по въпроса, понеже мисля съм преживяла и двете страни на "имаме си бебе"  и кошмара, и романтиката. Мисля, че определено има разлика в адаптацията на мъжете и жените към родителството. Връзката между майката и бебето е по-вътрешна, по-непосредствена, докато между бащата и бебето се изгражда с времето и в това няма нищо страшно и нищо необичайно. И да имаш бебе вкъщи си е стресова ситуация отвсякъде. Колкото и книги да си изчел и каквато и предварителна подготовка да имаш, реалността винаги те изненадва. Мога да кажа, че моят мъж реагира адекватно и на двете ситуации, за разлика от мен. Кошмарът беше свързан с раждането на дъщеря ми преди 8 години. Макар, че се роди жива и здрава, нещо се е случило в последствие и я сложиха в кувиоз. Няма да навлизам в подробности, но ще кажа, че това дете е било повече време по прегледи и изследвания отколкото по разходки. Абсолютно нищо хубаво не разбрахме от бебешкия й период. Всичко беше трудно и мъчително, тя ревеше постоянно. Смея да кажа, че беше абсолютен кошмар. Аз дълго време не можех да се оттърся от шока, който ми причиниха в Шейново. Но пък тя си спеше по цяла нощ, ядеше си и аз с нея безсънни нощи не съм имала.  Сега всичко е на другия полюс. Синът ми се роди след една абсолютно изненадваща непланирана бременност. Раждането беше едно прекрасно изживяване и всичко започна съвсем различно. Двете ми деца са коренно различни -Мия продължава да си е опако дете, каквото си беше от самото начало, все нещо не й е наред, все иска нещо и т.н., а Явор е усмихнат, ведър, жизнерадостен, пълен с желание да грабне всичко от живота. Той спи изключително малко от самото си начало, че и досега, по 3-4 пъти нощем се събуждаше преди, за да яде и по 2 часа, за да играе. В резултат на това седмици наред съм спяла по не повече от 2-3 часа на денонощие. трудно го захраних, страшно активен е през цялото време. Това в съчетание с дете в първи клас и факта, че през цялото време работех отвкъщи. Но в нито един момент не съм се оплаквала  и нищо от всекидневните грижи по отглеждането на едно бебе не ми тежеше. Напротив чувствах се безкрайно щастлива, вървях и се усмихвах, бутайки количката със сина ми. С цялото това нещо искам да кажа, че разликата да гледаш дете, родено с някакви проблеми и дете, без такива е огромна. Трудностите са много различни, но ги има и в двата случая. Но ако си щастлива и спокойна, нищо няма да те притесни.  Така че, дайте си време и двамата да свикнете с новия живот и бъдете търпеливи един към друг, това е моят съвет.
« Последна редакция: Август 28, 2014, 11:33:24 am от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #69 -: Септември 09, 2014, 07:23:01 am »
Напълно съм съгласна с теб !
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #70 -: Октомври 05, 2014, 15:06:38 pm »
Момичета ,моля кажете нормално ли е да се отделят капки от зърната ми при положение ,че съм спряла да кърмя преди 9-10 месеца или по-скоро  да ходя на лекар?
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #71 -: Октомври 05, 2014, 17:46:37 pm »
Отиди на лекар.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #72 -: Октомври 05, 2014, 22:07:20 pm »
Не е нормално. Отиди на лекар! Говори за високи нива на пролактина.

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #73 -: Октомври 05, 2014, 23:43:37 pm »
Аз съм чела, че дори и до 2 години може да има отделяне на течност, но за всеки случай посети лекар.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #74 -: Октомври 05, 2014, 23:59:41 pm »
Блу е права, че това може да е признак за високи нива на пролактина. Кърмата ми беше много и спря сама за около седмица, без медикаменти, просто бебето не сучеше вече, спрях да цедя и така. И капка не е имало после. Споделям само, като "частен случай" - не, че е показателно. Лично аз - бих посетила лекар и бих пуснала някои изследвания, за да съм сигурна, че не е нещо си. Пък , ако всичко е ОК - ще спре все някога. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #75 -: Октомври 06, 2014, 00:22:11 am »
Аз съм чела, че дори и до 2 години може да има отделяне на течност, но за всеки случай посети лекар.

и аз така съм чела.
 На теб капе ли ти или само като стиснеш.
<br />
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #76 -: Октомври 06, 2014, 01:03:07 am »
Аз съм чела, че дори и до 2 години може да има отделяне на течност, но за всеки случай посети лекар.

и аз така съм чела.
 На теб капе ли ти или само като стиснеш.

Аз пък съм чела, че до 6м. трябва да спре, до 2г. се възстановява мастната структура. Така или иначе лекаря е по-компетентен от нас и не само е чел :)
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #77 -: Октомври 06, 2014, 11:12:36 am »
Цитат
На теб капе ли ти или само като стиснеш.
Е , чак да капе не , но понякога се случва просто да се отдели малка  капка, като стисна -също излиза ,и забелязвам ,че това отделяне става , точно когато ще ми идва цикълът, даже на деня.
През останалата част от месеца няма такова нещо...дали е случайно съвпадение или не - не знам
Ще се консултирам с лекар за всеки случай , после ще пиша какво са ми казали. А за  специалист ли да искам направление (какъв?) , или по-скоро  за лабораторно изследване ?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #78 -: Октомври 06, 2014, 11:40:23 am »
Изследване на пролактин  и преглед при специалист за ехография на млечни жлези

Препоръчвам и двете неща - профилактичен преглед  за гърдите  , ако не си правила , така или иначе е  препоръчителен   .
Аз бях така- след като спрях да кърмя дълго време при стискане , имаше течност .При мен също не e  изтичало  самоволно , само при стискане   виждах да се процежда течност . Аз кърмих дълго .В интерес на истината преди да забременея и кърмя  , не съм стискала преди  и не знам имало ли е някога течност , преди или около цикъл , за да имам сравнение.

Д-р Начев /ендокринолога/ беше категоричен -да  пусна  пролактин -ако е  ок  -  не е проблем  в неговата сфера и да направя консултация с мамолог . Направих преглед в Надежда  ;  поради възрастта прецениха , че не е нужна мамография ,а  само  ехография   , при която всичко бе наред  .   Което пожелавам и на теб :)

Мисля , че за пролактина направление може да ти даде само гинеколог/ личния май не може да пуска  пролактин /   , а за  мамолог май може и личния лекар и гинеколога  , но може и да греша.
« Последна редакция: Октомври 06, 2014, 13:05:22 pm от nimika »


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #79 -: Октомври 07, 2014, 12:21:42 pm »
мерси много...че  хич не съм в час с тези прегледи и т.н и като се наложи нещо ,все се лутам и се мая , така като знам какво искам е по-лесно. Пак Благодаря