0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #40 -: Април 30, 2014, 08:09:12 am »
Dragony :) ,  щом  махаш кърменето , не се връщай назад и не давай да суче  пак  - изцеждай малко .
 
Когато махнах последното кърмене , въпреки че преди това не чувствах гърдите си напрегнати , веднага станаха напрегнати и твърди . Цедях  малко сутрин и вечер , за няколко дни и се успокоиха. Изцеждах малко , колкото за облекчение, без да е до край , колкото да се  регулират.
Успех!


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #41 -: Април 30, 2014, 08:54:14 am »
И аз мисля, че е по-добре да цедиш. Може да объркаш детето ако предложиш, а казваш, че за него не е проблем.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #42 -: Април 30, 2014, 10:17:15 am »
Благодаря, момичета...предполагам ще отмине бързо, няма да обърквам детето, ще цедя...а млякото мога пак да й го давам с шишенце, нали?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #43 -: Май 01, 2014, 01:30:35 am »
Аз на моя син още му давам мляко(вече прясно мляко, преди беше АМ, аз кърма не съм цедила) в шише. Ако пие от чаша, може би е по-добър вариант. Вложих толкова усилия да му набутам шише и сега се чудя до кога ще е така  :? не иска млякото в чаша или пада едно близане с лъжичка и ми омазва цялата къща.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #44 -: Май 01, 2014, 14:52:49 pm »
Dragony :) , според  мен това, което изцедиш , не си струва да го даваш  , според мен "
-първо -количеството , което цедиш , ще установиш , че хич не е голямо ,
- второ -детето е вече голямо и трябва да свикне с вкуса на прясно мляко / или Ам ако си решила с такова да сте /  . Това не е новородено и мл да имат значение .

м-и ,и моето момче  много обича " прясно вкусно мляко '  -цитирам го   - но го пие само със обикновена еднократна  сламка ! .Всичко  останало  пие с чаша. За следобедна  закуска , ако пие мляко,  си го пие от чашка, но това , което иска вечер  - е закон -трябва да е със сламка.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #45 -: Май 01, 2014, 15:02:46 pm »
nimika, не ми се получава  и със сламката. В един момент почва да играе. Аз давам мляко сутрин след събуждане. Варианта ми е да му го спра, но така няма изобщо да пие мляко и затова още му давам с биберона. Пробвала съм и с чаша наред със закуската, но реве и се сърди. Реално не ми пречи, просто мисля, че отдавна е време да спре  :D
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #46 -: Май 02, 2014, 12:49:15 pm »
Нимика...то не се наложи втори път да цедя...вече не усещам напрежение в гърдите. Детето е спокойно, не ме търси да суче...ох, май на мен ми липсва тази близост, но няма как...ще си наваксваме с гушкане и цунки :-)
Иначе както и очаквах АМ не иска...пробвах и с ванилия, но не...давам кисело с лъжичка, от него може да изяде цяла кофичка. Прясно не съм пробвала, но ще опитам и с него.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #47 -: Май 02, 2014, 23:04:51 pm »
Мисля, че е идеален вариант-кисело с лъжичка.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #48 -: Август 21, 2014, 20:38:40 pm »
Здравейте на всички  :)  Дъщеря ми е на 1г и 6м. От раждането й до момента я храня с изцедена кърма, понеже така и не засука. Сега обаче кърмата ми започва да намалява много (за сега изцеждам по 80-100 мл. дневно) Опитвам се да я увелича, но като гледам този път няма да ми се получи. С това цедене и пустия му страх да не ми спре рано станах факир в стимулация на лактацията   :lol: Знам от статии и познати, че не е хубаво да се отбива лятото, но като гледам я изкарам до края на август, я не. Пропуснах да спомена, че тя самата сякаш иска да се отбива. Като й дам шишето си изпива кърмата, но веднага след него иска и вода (така е още от преди няколко седмици, когато все още й давах по 200-220 мл.) Преди виждайки шишето започваше да го иска и да плаче, ако не го получи, а вече не се впечатлява, по-скоро си търси водата. Захранена е. Хапва всичко без прясно мляко и разни ядки и плодове, считани за силни алергени. Кърмата й давам след вечеря , когато си ляга. Та въпроса ми е, ако не дай Боже ми спре кърмата, трябва ли да я замествам с АМ или да давам нещо на детето?
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #49 -: Август 21, 2014, 21:20:13 pm »
new3, аз също кърмих моето дете до 18 месеца, когато го отбих. Цедях се поради други причини - върнах се на работа 3 месеца след раждането и така набавях кърма, която детето да пие от бутилка, когато не съм вкъщи. Последните 1-2 месеца престанах да се цедя, докато премахнах и последното ранно сутрешно кърмене.

Отбих го през май-юни без проблем. Няколко месеца по-рано започнах да замествам кърмата с прясно мляко. Никога не съм давала АМ. Малко деца имат непоносимост към прясното краве мляко. Не виждам нужда да го отлагаш, особено щом детето се храни с разнообразна храна. Млечен протеин трябва да даваш някакъв щом кърмата ти е намаляла толкова.

На тази възраст започнах да давам течностите в чаша с накрайник и дори обикновена чаша и изобщо премахнах бутилките с биберон.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #50 -: Август 21, 2014, 21:38:02 pm »
За млечния протеин с голямо удоволствие хапва кисело мляко, извара, сирене, кашкавал. Прясно мляко още не смея да давам, защото имаше алергия към мляко и бяхме на диета до март. Голям мерак имах до 2 години да изкараме с кърменето, ама нищо - каквото дойде :) Благодаря ти Цигу
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #51 -: Август 22, 2014, 11:48:07 am »
След като яде млечни продукти не мисля, че ще има проблем с прясното мляко. Как установихте, че има алергия към мляко, а в същия момент яде млечни продукти? Ако те притеснява прясното мляко, давай АМ. Както цигу е казала трябва си им млечен протеин, иначе ще трябва да увеличиш другите млечни продукти.
Не се отбива лятото, когато сама си спираш кърмата, но когато тя сама спира, няма проблем.
« Последна редакция: Август 22, 2014, 11:52:21 am от mimi26 »
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #52 -: Август 22, 2014, 12:39:17 pm »
Как установихте, че има алергия към мляко, а в същия момент яде млечни продукти?

Към момента, няма проблем вече с млечните продукти. Както съм писала бяхме на диета до м. март. Алергията установихме с тестове (кръвен и кожен) при алерголози, отделно имаше симптоми като червени петна, които се появяваха там, където храна със съдържание на мляко е в контакт с кожата, получи и слузести изпражнения (под слузести имам предвид, че памперса се оцветява от изаканото, а на него оставаше само слуз). Към момента вече сме оки. Кръвния тест също показа отрицателен резултат, но по съвет на гастроентеролога изчаквам с прясното мляко до 2 годишна възраст. АМ не искам да давам, защото каквато и марка да й дам пак се появяват тези червени петна. Мислех си, че вероятно към сухото мляко може да има непоносимост, но пък теста щеше да покаже.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #53 -: Август 22, 2014, 15:36:10 pm »
И на моите са се появявали такива петна от контакта с АМ, но само към това, което не е хипоалергенно (веднъж нямаше НА и се наложи да взема обикн.). Това е вид контактен дерматит и не е алергия към прясно мляко, защото хипоалергенното също е мляко, но е точно за такива деца, предразположени към алергии.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #54 -: Август 22, 2014, 16:12:40 pm »
И на моите са се появявали такива петна от контакта с АМ, но само към това, което не е хипоалергенно (веднъж нямаше НА и се наложи да взема обикн.). Това е вид контактен дерматит и не е алергия към прясно мляко, защото хипоалергенното също е мляко, но е точно за такива деца, предразположени към алергии.
Благодаря за отговорите. За мен беше важно да знам, че не е проблем, ако я отбие. А с набавянето на млечен протеин на този етап и без АМ или Пр.М мисля, че е оки. На ден си изяжда кофичка кисело мляко, отделно си хапва извара, сирене, кашкавал, а ако не я огранича би изяждала и повече  :lol:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #55 -: Август 22, 2014, 20:50:00 pm »
Това за лятното отбиване основно е бабешко мислене, останало от времето като не е имало хапчета  ако примерно имаш много кърма и рязко отбиеш, може да имаш напрежение, но с малко изцеждане ще облекчиш. Моят син се отби доста плавно и дори напрежение не съм имала.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #56 -: Август 22, 2014, 21:44:01 pm »
Това за лятното отбиване основно е бабешко мислене, останало от времето като не е имало хапчета  ако примерно имаш много кърма и рязко отбиеш, може да имаш напрежение, но с малко изцеждане ще облекчиш. Моят син се отби доста плавно и дори напрежение не съм имала.

Хич не искам да я отбивам, ама като гледам как ми намаля кърмата, нещата отиват натам за съжаление. При нас лесно ще стане, поне като гледам предните хранения като ги спирах нямаше реакция от нейна страна. Може би, защото само от шише се храни. До когато изкарам до тогава, както се казва здраве да е :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #57 -: Август 25, 2014, 23:49:17 pm »
Момичета, имам нужда от съвет :)
Накратко, за тези дето не са ме чели: Бебе родено преди точно две седмици в 30 г.с. Намира се в кувиоз, храни се през сонда с кърма от една седмица вече. Възприема я добре, всеки ден му вдигат дажбата :)
Т.к. миналата седмица повърна точно пред мен и много се бях втрещила, разпитвах акушерката може ли да е от моята кърма. Тя каза, че няма забранени храни, но да внимавам разни раздуващи храни например, шоколад, боб,... да не са в големи количества, да не са често и т.н. иначе да се храня с каквото ми се яде. После се оказа за щастие, че е повърнал от някакво лекарство и не се повтори, та досега фал с кърмата май нямаме 8) Днес обаче "съобразителната" му майка я втаса. Едно, че втори ден рева доволно много (това жените ни друсали били хормоните, а те "горките" мъже кога ще се осъзнаят...), второ че бях умряла от глад и подкукуросана от мъжа ми изядох едно парче пиле, и после се усетих че е пикантно :(
Доколко това може да се отрази негативно на качеството на кърмата? Ако е така след колко време според вас ще се изчисти, защото аз имам предостатъчно и не ми е проблем да му занеса от замразената и да изхвърля някакво количество - но за какво време става въпрос :ask:
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #58 -: Август 26, 2014, 05:40:30 am »
Около 7 часа след пилето.  :D И по принцип де, не само за пилето. И нИ реви - живо и здраво дете имаш, скоро ще е у дома, няма страшно. И ще си кърмиш, кърмиш, кърмиш - свят ще ти се завие чак. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #59 -: Август 26, 2014, 07:54:19 am »
Пикантно, бобови от рода на леща, грах, боб, царевица, зелените салати при мен даваха отражение, зелето също.
Но знай малкия ще повръща много от сега нататък, ние още повръщаме, че сме на 6 месеца.Важното е да качва.