0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #20 -: Ноември 11, 2013, 13:35:26 pm »
Бебе, нормално е да са ти меки гърдите. Това няма общо с наличието на кърма. :D Започни да кърмиш от двете гърди на всяко хранене и задължително кърми след външното хранене. Нещата ще се регулират за няколко дни. Според мен кърменето от една гърда не е за големи човечета. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #21 -: Ноември 13, 2013, 09:47:01 am »
М-и, каква мастна тъкан да топя, аз бях като дъска преди да родя :) това в сферата на майтапа.
Давам сега, когато иска от едната, когато не му стигне - от двете. Кърмим се след захранване, за приспиване... Иначе взех и един чай - лакто и май и от него има полза ;)
http://static1.framar.bg/product/1-chai-fitolek-lakto.jpg
Дано поне зимата има кърма да изкараме!


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #22 -: Ноември 13, 2013, 09:55:21 am »
 :lol: бебе имало е мастна тъкан, няма как. От всички методи за стимулиране на кърма, яденето на месо на мен най-ми помагаше  :lol:
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #23 -: Ноември 13, 2013, 10:39:16 am »
Бебе, аз ползвам този чай http://www.bilec.net/product/79/laktogonen-chay-bilek-100-g.html , много съм доволна от него. А за месото и аз съм забелязала, че правя повече кърма след като ям месо.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #24 -: Януари 22, 2014, 17:31:03 pm »
Никой не пише тука - или няма нови кърмещи, или всички се справят без проблеми ;)
Аз пък имам проблем - има си момчето вече зъбки и ги ползва не където трябва  :? Как процедирате в тази ситуация? Шляпвам го леко като ме гризне, ама нещо много бързо забравя.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #25 -: Януари 22, 2014, 19:53:32 pm »
Можеш да изохкаш, да разбере, че те боли, да отстраниш от гърдата внимателно и да кажеш "Не". Скоро спира :)
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #26 -: Март 26, 2014, 12:31:52 pm »
Здравейте, пак влизам в тази тема  :) Бременна съм и кърмя дъщеря си на 1,4 год. Мисля си, че вече  трябва да я отбия, но докато това се случи дали трябва да вземам някакви допълнителни витамини? Ако имате някаква информация моля да споделите :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #27 -: Март 26, 2014, 17:11:40 pm »
Dragony :) честито! Пожелавам ти всичко да се развие по план!
Мисля, че не са нужни допълнителни витамини.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #28 -: Март 26, 2014, 18:22:34 pm »
Честито! :)
Може да останеш приятно изненадана и да свалиш някой килограм след отбиването. Иначе допълнителни витамини не са нужни нито за теб, нито за детето - просто се хранете добре. Наскоро изследване развенча ползата от приема на витамини в синтетичен вид.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #29 -: Март 31, 2014, 11:11:22 am »
Утре 01. април реших да е денят, в който да започнем с отбиването....реших първо сутрешното кърмене да махнем...но как ще ставаме в 5,30 ч. за закуска още ми е малко мъгляво. Чудя се обаче дали трябва да й давам на момата адаптирано мляко или кисело на мястото на кърменето...притеснява ме, защото тя никога не хареса вкуса на адаптираното мляко, и кисело също отказва...мисля си направо с попара да започваме деня, но дали няма да я лиша от някакви ценни съставки, които се съдържат в млякото?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #30 -: Март 31, 2014, 12:23:31 pm »
Dragony :) , първо Честито от все  сърце  за  малкото сърчице ! 

А кога се кърмите   и по- колко пъти на ден ?
Питам  защо първо сутрешното кърмене реши да махнеш ? При мен , противно на  много теории, точно то остана  последно - именно това в 5,30-6  , но  при всяко дете е индивидуално  и ти знаеш как ще се почуствате най- удобно  и добре.
А не е  задължително да ставате да закусвате в 5-6 ч -  опитай да я изчакаш  няколко дни ,да видиш  дали няма да спре да се  буди   или да заспи след  това .

Попрата може да я правиш с мляко - след годинка може направо и прясно мляко , щом не харесва вкуса на АМ , опитай да й предложиш  прясно мляко  за пиене .


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #31 -: Март 31, 2014, 16:43:58 pm »
При мен също последно остана сутрешното кърмене, някак сам се нагоди и ги отказа едно по едно другите, но го усетих, че е по-склонен да почнем от следобедното, после вечерното, не съм насилвала, но не съм и предлагала, стана плавно. Горе-долу по едно на месец, нямах и за къде да бързам де :)
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #32 -: Април 01, 2014, 11:51:33 am »
Благодаря ви...наистина е чудо и изненада това бебче  :) Аз исках да кърмя и до по-късно, но не искам да кърмя две деца едновременно (голямото и бебето)...затова мисля, че по-рано да я отбия е по-добрия вариант...после да не се чувства пренебрегната, ако давам на другото бебе, а на нея не  :?
До днес бяхме на две кърмения - сутрин и вечер. Искам постепенно да я отбивам, като реших да започна със сутринта, защото вечер за приспиване посуква...иначе днес се представи повече от добре. Аз я оставих да спи с баща си и се изнесох в другата стая - хем да се понаспя....сутринта поплакала, той й дал водичка и тя заспала пак и се събуди в 7, а иначе става в 5:30. Към 7:30 яде попара и не се сети за цокане.
Идеята за прясното мляко ми хареса...като отида до село събота ще купя истинско краве мляко и ще опитам. Благодаря   :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #33 -: Април 01, 2014, 12:42:14 pm »
Е , ами ето видя ли - вие сте я свършили работата наполовина  :wink: 
А и щом са останали две кърмения  само сутрин и вечер , няма да е трудно  . Но при нас не заспиваше   вечер  на гърда    -сучеше по -рано  , преди времето за сън , така че не беше проблем да махна вечерното .
Не знам  с каква чашка пиете  - опитай различни варианти , когато й предлагаш прясното мляко  - обикновенна чашка, със сламка , за да й стане интересно .


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #34 -: Април 01, 2014, 14:48:54 pm »
По същия начин процедирах със сутрешното кърмене  :D на третия ден нямаше и мрънкане дори.
Мляко аз предложих с биберон, оценявам го като грешка, още си го търси, а от чаша не иска да го пие.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #35 -: Април 01, 2014, 15:27:55 pm »
Dragony,честито -много се радвам!

Нашето кърмене не знам как ще спре.Все още е на поискване и не виждам скоро как ще спре сам.Ако се опитам да не дам са страхотни драми.Само да ме види да седна на дивана и веднага пристига да цока.През деня горе долу мога да го забаламосвам ,макар че има моменти,дето не се отказва и това си .До сега няма ден,в който да е цокал само за заспиване примерно.
 В началото на Март имаше няколко дни,в които висеше по гърдите ми като новородено направо ,то не мога да стана да сложа масата.Едната вечер направо прекали и аз импулсивно скочих и си намазах гърдите с оцет ,ей така да видя какво ще стане.Тръгна да цока и само като се наведе и му замириса и се отказа-изгледа ме супер странно миличкият,още му помня погледа.До вечерта не пожела да цока -идва дърпа блузата и се отказва сам.Дойде обаче време за сън и започна чудото.Първо пробвах да лежим и да му пея и гушкам ,после го носих и подрусвах,после баща му го разнася,пуснах клипчета и не и не .Не може да заспи и плаче и така 2 часа.Накрая реши,че все пак ще цока и заспа за секунди.На следващият ден  пак не е идвал да цока до обедния сън -тогава отново след драми реши,че ще цока накрая .Вечерта беше 8.03 и с майките от площадката бяхме на заведение за празника.Мъжът ми беше успял да го приспи доста късно и  с много носене и друсане .На сутринта обаче имаше Т ,следобед направи гърч и ни приеха в болница.Седем дни не яде и пи нищо друго ,освен кърма .Откак сме се прибрали от болницата пак е залепен за мен и си цока постоянно.Изяжда си кухнята,яде и плодове и други неща,но въпреки това има от 5 до 10  (различно)кърмения в денонощие.
Искаше ми се сам да се отбие,но май няма шанс да се случи.Не знам как и какво да правя.
<br />
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #36 -: Април 02, 2014, 07:49:49 am »
Благодаря Z22   :)

Ох, вашето положение е доста по-сложно...и все пак доста деца сучат до 3 годинки и повече. Скоро говорих с едно мамче, което ми каза, че дори в яслата продължавали и детето боледувало доста по-малко от другите...а това си е предимство  :)
При нас и втория ден сякаш минава добре засега...момичето все още спи, което с кърменето преди не се е случвало до 8 сутринта да спи...чак си мисля, че ме е чула като обсъждахме с баща й да я отбивам и ме е разбрала  :lol: Май ние се притесняваме повече, а децата си се приспособяват по-лесно, отколкото очакваме :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #37 -: Април 02, 2014, 08:24:43 am »
Браво на момичето
За боледуването за съжаление при нас изобщо не е така.Въпреки активното кърмене,Никола е болен абсолютно всеки месец от юли миналата година до сега,просто няма пропуск пък още даже не ходи  на ясла.
<br />
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #38 -: Април 02, 2014, 09:21:38 am »
Май ние се притесняваме повече, а децата си се приспособяват по-лесно, отколкото очакваме :)
Така  е , за мен даже беше "обидно" колко бързо  се отказа и забрави за кърменето  :wink:

z22 , предполагам го прави и за успокоение , и за близост . Както м-и  пише при нас нещатат ставаха плавно , е  смалко регулиране  от моя страна разбира се , но  махах едно по едно кърменията и  той не се сещаще да търси  , беше малко по-голям от Никола. Приспиването ще ви е най- трудното предполагам . Дано свикне.


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #39 -: Април 30, 2014, 06:52:34 am »
От два дни започнах да махам и последното кърмене, всичко е наред с детето, не ме търси, заспива. Проблема май е в мен - едната гърда се поду и ме боли. Чудя се да й дам ли малко да суче или да цедя.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.