0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #320 -: Декември 18, 2017, 19:56:28 pm »
Номер 39237/15.11.2017 Вече сме одобрени :)
Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #321 -: Април 05, 2018, 15:07:48 pm »
Здравейте, виждам че последния пост е стар, но съм с надежда, че някой ще отговори. Одобрени сме от фонда, предстои този месец да си вземем заповедта.
Преди няма и месец съм започнала работа, имам притеснения относно това дали трябва да споделя с някои какво се случва. Работа е на смени аз съм нова и не знам как да процедирам. Нямам и много трудов стаж. Трябват ми още няколко месеца за да направя 12 м. общ трудов стаж, за да мога да ползвам майчинство. Обикновено на старите работодатели като им кажех за инвитрото и ме махаха от работа и затова нямам стаж. В нета видях, че държавата защитава двойки в напреднал стадии на инвитро (какво означа напреднал). Вие как процедирате. Другото ми питане е вече след като си вземем заповедта какви са стъпките. Понеже сме от друг град и ще пътуваме до Плевен. Евентуално направо си вземате болничен или отпуска и какво обяснение давате на работодателя (предварително или като наближи пътуването). Колко точно дни трае самата процедура, по колко дни преди това се ходи за изследвания ако може да ми обясните всичко много подробно. Благодаря Ви, преварително.
*
Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #322 -: Април 05, 2018, 15:46:20 pm »
Трябва да прочета точно, но мисля, че закона пазеше от започване на процедурата до теста.Ако можеш си нагласи смените, така че да отсъстваш в почивни дни.

Като вземеш заповедта, аз лично я нося в деня на стартиране на самата процедура, но това е в друга клиника.Обади се в твоята клиника и питай.По къс протокол нещата са горе-долу по следния начин:
- 2 ден от МЦ, преглед, хормони, започване на стимулация т.е инжекции, изписва се до следващия преглед какви инжекции се поставят
- след това лекаря преценява на кой ден да отидеш пак, най-вероятно след 2 дни пускат се хормони и пак се изписват новите инжекции.
- Така до деня на пункцията.Прави се пункция, вадят се яйцеклетките, оплождат се и ти звънят да ти кажат кога ще е трансфера.
- Трансфер

Аз си взимам болничен по време на стимулацията и след трансфера.За мен така е най-спокойно.Този по време на стимулацията е от личния лекар, колкото може да даде.

Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #323 -: Април 05, 2018, 16:05:50 pm »
Благодаря Ви, сега ми малко по - спокойно. Долу - горе разбирам, че нещата се случват доста бързо, което е добре.  :)
Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #324 -: Април 05, 2018, 18:55:07 pm »
Забравих и да по питам имали платен  Паркинг центъра по Хигиена, от където се вземат решенията. Вие къде паркирате?  :oops:
*
Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #325 -: Април 06, 2018, 08:47:40 am »
Има платен паркинг пред Фонда, но аз не съм го ползвала тъй като стигнах до София с автобус и после градски транспорт.

Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #326 -: Април 06, 2018, 08:53:53 am »
Аз спрях на платения паркинг на Майчин дом, защото само там намерих място за паркиране, и от там около 400м пеша. Иначе паркинга точно пред фонда е служебен.
Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #327 -: Април 09, 2018, 17:39:54 pm »
Здравейте, отново. Има ли големи опашки пред кабинетите от които се взема заповедта, бързо ли става.
*
Re: Одобрени от Фонд Асистирана Репродукция - ТЕМА 2
« Отговор #328 -: Април 10, 2018, 09:17:49 am »
Ами има си опашка, аз мисля почаках 30 минути някъде.Коридорчето е малко и тясно, носете си вода, да не ви стане лошо ако е прекалено топло.