0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #300 -: Януари 10, 2014, 21:05:44 pm »
z22 мисля, че вариантът е да приспива някой друг. Може би преяжда вечер и затова така се получава.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #301 -: Януари 10, 2014, 21:29:05 pm »
sladko, моята дъщеря е още на Хумана АР. Питала съм д-р Бърди два пъти докога. Първият път ми каза 12 месеца, следващия - 18 месеца. В момента се опитвам да заместя с друго АМ и дори се замислям за най-обикновено прясно мляко, но по чисто логистични причини, защото при нас не продават Хумана.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #302 -: Януари 10, 2014, 21:59:16 pm »
ами той заспива с цокане и сме пробвали таткото да го носи и приспива,но не се получава -реве и това си е.Той не цока биба и никога не е пиел от шише -пробвала съм да давам вода така и не ставаше,не знаеше какво да прави с тая биба в устата. :lol:Вода пропи на 1г. и пие от чаша нормална,без накрайници и т.н.
 Другият начин за заспиване е в количката,но и така не винаги става.Миналата събота бяхме на разходка и рева 15 мин. и не заспива и това си е,та се наложи да го вдигна от количката и да му дам да цока-заспа за няма и минута,но да цока.
То сега яко са го напънали и зъби - за 2 седмици 4-те кучешки се появиха и сега 3 кътника са почти пробили.А от днес е и с Варицела.
<br />
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #303 -: Януари 10, 2014, 22:27:43 pm »
леле,дано я изкара леко варицелата,Тео беше на 1.6мес.като боледува ,ама беше много зле

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #304 -: Януари 11, 2014, 18:30:13 pm »
ами той заспива с цокане и сме пробвали таткото да го носи и приспива,но не се получава -реве и това си е.Той не цока биба и никога не е пиел от шише -пробвала съм да давам вода така и не ставаше,не знаеше какво да прави с тая биба в устата. :lol:Вода пропи на 1г. и пие от чаша нормална,без накрайници и т.н.
 Другият начин за заспиване е в количката,но и така не винаги става.Миналата събота бяхме на разходка и рева 15 мин. и не заспива и това си е,та се наложи да го вдигна от количката и да му дам да цока-заспа за няма и минута,но да цока.
То сега яко са го напънали и зъби - за 2 седмици 4-те кучешки се появиха и сега 3 кътника са почти пробили.А от днес е и с Варицела.

това все едно аз съм го писала. Ама бибата я познава - чеше си зъбите с нея и после я плюе на другия край на стаята  :P А какво е обяснението да се върне рефлукса на 11м?
Аз да питам друго. Почти всяка сутрин се буди с превиване все едно има колики и яко пръцка. Това нормално ли е и до кога? Пробвам - следобед да давам само плод, само каша, каша с плод - да не би нещо да му прави тези газове. Е не мога да хвана логика, понякога спи спокойно, понякога направо и през нощта приплаква. Чувала съм, че има бебета, дето реват до 2-3 години, ама само да знам, че не го мъчи нещо наистина сериозно. Другата седмица сме на УЗ на вътрешни органи и там ще питам. А педиатърът като питах ме пита дали още суче нощем - викам 1-2 пъти се буди, ми недей го спира от нощно сукане, че е малък още  8O И не разбрах нормално ли е, ама май не е. Някой имал ли е такъв проблем?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #305 -: Януари 11, 2014, 20:37:04 pm »
... А педиатърът като питах ме пита дали още суче нощем - викам 1-2 пъти се буди, ми недей го спира от нощно сукане, че е малък още  8O И не разбрах нормално ли е, ама май не е. Някой имал ли е такъв проблем?

Бебе, това не е проблем. Някои деца има нужда от храна през нощта по-дълго време, отколкото други. Ако за теб е проблемно да го кърмиш през нощта, тогава вземи мерки, но ако не е - остави го да ти покаже кога е готов.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #306 -: Януари 12, 2014, 09:33:26 am »
След захранването моят син е имал случаи на повръщания, следих кои храни и не ги давах.
Това пръцкане предимно след ориз се получаваше при нас, но той много го обича и съм давала в последствие спря  :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #307 -: Януари 12, 2014, 11:01:01 am »
при Никола от млечна каша се провокира.До тогава не бях давала нищо млечно и кашата беше с адаптирано мляко ,но я повърна на фонтан 4 пъти и от тогава започна всеки ден.С Гастроцинезина се оправи ,но не съм и давала повече млечна каша.
<br />
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #308 -: Януари 12, 2014, 11:29:08 am »
Оливче, не ми е проблем нощното кърмене , а пръцкането и коликите :) Ще пробвам да го хвана от кои храни му е кофти. Понякога нощем даже не суче толкова от глад, колкото дръпне да се успокои и заспи. През деня няма проблем - смее се, играе, слънчево бебенце. Но нощем ... дано се адаптира по-скоро стомахчето му  :?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #309 -: Януари 14, 2014, 09:29:09 am »
Момичета, да ви попитам нещо.
Групата на баткото в яслата е под карантина - има Варицела. Той е бил контактен с децата, та сигурно ще се зарази и той. Това, което ме притеснява, е за бебето, дали при него заболяването ще протече леко( ако се зарази). По принцип нали казват, че е хубаво да се изкарат шарките като малки, но на 7 мес. - все пак си е бебенце. Знаете ли нещо по въпроса?

И още нещо, аз мисля, че съм я прекарала, т.е. имам имунитет. Ама ако децата са болни, аз може ли да съм носител на вируса и да заразя някой?
« Последна редакция: Януари 14, 2014, 09:33:37 am от ivanita »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #310 -: Януари 14, 2014, 09:39:20 am »
Иванита,мисля ,че не можеш да заразяваш .Инкубационния период е 20 дни.То е  много заразно и щом в групата има ,да знаеш че и баткото ще се зарази.Моя Теди го заразиха братовчедите миналата година.А за малкия незнам ,дано не се зарази,нали уж до 6 мес.имали имунитет !?!Дано мине по леко .

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #311 -: Януари 14, 2014, 09:40:24 am »
Момичета, да ви попитам нещо.
Групата на баткото в яслата е под карантина - има Варицела. Той е бил контактен с децата, та сигурно ще се зарази и той. Това, което ме притеснява, е за бебето, дали при него заболяването ще протече леко( ако се зарази). По принцип нали казват, че е хубаво да се изкарат шарките като малки, но на 7 мес. - все пак си е бебенце. Знаете ли нещо по въпроса?

И още нещо, аз мисля, че съм я прекарала, т.е. имам имунитет. Ама ако децата са болни, аз може ли да съм носител на вируса и да заразя някой?
Иванита, нас също ни сюрпризираха, че на племенника детската била под карантина, ама късно...след като беше в контакт с Ивайло. И на следващия ден се обрина /племенника/. Аз чакам сега, да видя ще цъфне ли Ивайло или ще го пропусне.  :? /на 01,01 бяха в контакт, май 15-17 дни е инкубационния период/Божа работа е, как ще я прекара...Някои казват, че малките деца я карат по-леко, други - обратното. Със сигурност знам, че в зряла възраст е по-опасна и се кара по-тежко. Иначе, не смятам, че си вирусоносител, тъй като /вероятно/ имаш вече изградени антитела, т.е. в случая ти не боледуваш.
В този смисъл, аз трябваше да го водя на манту и сега не знам мога ли, не мога ли .... :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #312 -: Януари 14, 2014, 10:28:48 am »
Буболина,
контагиозният индекс при варицелата е около 95 %, така че малко вероятно е да ви пропусне. А инкубационният период е 11-21 дни. Имай предвид, че доста често децата се разболяват точна на 20-21-ия ден. Тъкмо си мислиш, че ви се е разминало, и хоп! Но пък е по-добре да я карате сега. Аз я карах на 13-14г. и беше истински кошмар, а брат ми който ме зарази хич и не разбра за какво иде реч.
Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #313 -: Януари 14, 2014, 10:34:04 am »
Не знам каква е заразността като проценти.
Иванита, не е гаранция, че ще се зарази баткото. На наши приятели, малкото дете (4г) изкара варицела, хваната от градината, а баткото (12г) не я хвана. Иначе и при нас беше пламнало преди нова година - масово децата по градини и ясли изкараха варицелата. Ние даже пропуснахме една консултация. Обадих се на педиатъра, че няма да идем, за да не се засечем с някое болно дете. малки са ни още бебетата и дано не хващат още. Най-добре било да се изкара между 4 и 7 години, в "градинската" възраст, най-леко я изкарвали. Това по мнение на педиатъра.
Бубу, кажи на консултацията, че е бил контактен с варицелно дете. Педиатърът да прецени. Нашият е предпазлив в това отношение - предпочита да отложи малко ваксина, отколкото да рискува на болно, или разболяващо се дете да слага.
между другото, такива заразно болни деца не трябва ли да са под карантина и да не ходят на кабинет, а да ги посещават у дома? Чудя се тука и аз. Щото няма логика да идат и да заразят цялата чакалня.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #314 -: Януари 14, 2014, 10:56:51 am »
Не е сигурно, че ще се зарази детето. Нашата кака вече 4 пъти е била в контакт със заразени деца от варицела, от които 3 пъти точно в най-заразния им период и не се е заразявала. На 7 години още не е изкарала варицела, но пък при първия й контакт със Скарлатина веднага се зарази (и то точно преди да родя малкия). Дано устиска още няколко месеца, че тогава да я изкарат и двамата :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #315 -: Януари 14, 2014, 11:03:12 am »
Ами то каквото е станало - станало. Ако се заразят, дано я изкарат леко, и така. Аз се притеснявам  и най-вече за една моя приятелка, която е бременна в 9-я месец, че вчера се видяхме на кафенце. Бях им с бебето.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #316 -: Януари 14, 2014, 11:05:12 am »
Буболина,
контагиозният индекс при варицелата е около 95 %, така че малко вероятно е да ви пропусне. А инкубационният период е 11-21 дни. Имай предвид, че доста често децата се разболяват точна на 20-21-ия ден. Тъкмо си мислиш, че ви се е разминало, и хоп! Но пък е по-добре да я карате сега. Аз я карах на 13-14г. и беше истински кошмар, а брат ми който ме зарази хич и не разбра за какво иде реч.
Успех!
И аз така знам :wink: А и той е бил в контакт, баш когато братовчеда е бил най-заразен...Знам, че има случаи, в които не се разболяват, но предпочитам да поизчакам. Той има и ваксини за слагане, но в крайна сметка, не бих рискувала. Между другото аз също я карах на 10г, помня я /беше ужасно/, а и още си нося белезите... :?
Бебе, за мен е ЛОГИЧНО дори при съмнения за шарка, педиатърът да направи домашно посещение, но защо за някои майки не е така, не мога да ти отговоря :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #317 -: Януари 14, 2014, 14:46:34 pm »
Не е сигурно, че ще се зарази детето. Нашата кака вече 4 пъти е била в контакт със заразени деца от варицела, от които 3 пъти точно в най-заразния им период и не се е заразявала. На 7 години още не е изкарала варицела, но пък при първия й контакт със Скарлатина веднага се зарази (и то точно преди да родя малкия). Дано устиска още няколко месеца, че тогава да я изкарат и двамата :)
Е то с такъв късмет бих помислила, че я е изкарала без пъпки  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #318 -: Януари 14, 2014, 16:25:58 pm »
За съжаление не...не само пъпки, но и никакво неразположение, което да напомня за болест. Така че ще си чакаме истинската варицела  :)


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #319 -: Януари 14, 2014, 18:07:12 pm »
дАно мине леко ,ако се заразят.В групата на баткото имаше 3 м. варицела и баш за НГ и той се зарази.Беше 5 дни с Т и много го сърбеше.Мислех,че не кара леко,докато не се разболя и Никола.
На Никола днес му е 5-ти ден ,а все още излизат пъпки.Има много повече от брат си .Снощи до 5 не е спал изобщо и после дремна от 5 до 7 с прекъсвания за цокане и въртене.От тая сутрин вдига Т ,а аз го чаках да минава,че му е 5-ти ден.
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/1608481_10202809550149424_111576902_n.jpg?oh=687b8674391ad2c4836e94fb738b2a75&oe=52D77F03&__gda__=1389853374_cafac6bf78837dbe1131de6d27f9a7dc

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/1082005_10202809548069372_1944863022_n.jpg?oh=4ff9d26f631aead1f17434cfec2cdd55&oe=52D75305&__gda__=1389838274_bef3684843f35759f37aed075cc9fc80
Това са му малка част от пъпките.Сега са повече. :(
 
Ваксини имаме да слагаме 2 още от Октомври и другият месец ни чака още една.Педиатърката ни каза,че щом групата е под карантина,няма да ги бие .А сега като вече е болен,се разбрахме да мине месец и половина и чак тогава да бием.Аз не бих рискувала да слагат ваксина и нямаше да дам ,ако педиатъра беше на друго мнение.

Приятелчето на Георги е от неговата група и той я изкара ,но много леко - с 10 пъпки и без Т.Братчето му се зарази също,въпреки че изпратиха баткото за няколко дни при леля му .Та въпросното бебе е на 4 м. само,но и то мина без Т и с малко пъпки .
Та си е до дете явно,не толкова до възраст.
Важно е и след това,защото много пада имунитета- трябва да се пази от усложнения.
« Последна редакция: Януари 14, 2014, 18:11:30 pm от z22 »
<br />