0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #220 -: Октомври 18, 2013, 09:33:14 am »
Здравейте, д-р Бърди,
Бих искал да попитам за вашето мнение относно дъщеря ми. Родена е 05.07.2013 3.00 кг секцио и вече е на 3.5 месеца. Първият месец наддаде 1 кг, вторият месец наддаде още един, а третия месец наддаде доста по-малко от първите два месеца 460гр. И в момента е 5,490 тоест приблизително в нормата. Храни се от самото начало с АМ на Hipp Combiotic 1. От втория месец т.е средата на Септември поради това, че изхожданията бяха на 2 до 3 дни зелено-жълти по към зелени педиатърката каза, че е по-добре да се смени млекото в нейния случай и да започна да пие Lactana Bio 1. Първите 2 дни пиеше млякото нормално без проблем. Но след това започна да пие по-малко като в повечето случаи, когато дойде време за храна и и се даде биберона не иска да пие и плаче. Свъзахме го в началото с ваксината Pentaxim, която беше поставена по същото време, но явно не е от нея. В сънено състояние го пие без проблем. Изпиваше някъде по 650 мл мляко преди смяната от Хипп към Лактана, а сега пие по 550мл. 5х120мл, като в някои от случаите не го доизпива и сумарно за 24 часа и се получава 530-550 мл. Количеството не ме чак безпокои, колкото нежеланието и това, че плаче, когато и се дава мляко. Даде ли и се вода веднага засмуква и пие, но почти не и даваме вода само малко за успокоение, като и се събират около 80-100мл на 24часа.Това не беше така с Хипп до 2 месец. Сучеше от шишето без проблем. Иначе е спокойна по време на денонощието. Коликите понамаляха към втория месец. Давахме и био гайа за тях по предписание на педиатърката веднъж на ден по 5 капки в продължение на месец, но вече не и даваме. С новото мляко изходанията са веднъж на ден или на два дни по-скоро жълти и съвсем малко зелени, кашовидни (нормални) т.е малко по чести от преди. Храним я на 4 часа приблизително в този часови интервал 9, 13, 17, 21, 24 часа (последно хранене). За мляко не плаче като дойде време. Въпроса ми е относно горенаписаното описание, какъв съвет бихте дали?Да предприемем ли нещо като смяна на АМ връщане пак на Hıpp или не е необходимо?Знаем, че честата смяна на млека не е препоръчителна. Не знам даже дали въобще трябваше да сменяме млекото във втория месец, но това вече не можем да го върнем. Дали виждате някакъв друг проблем? При преглед педиатърката не намира да има проблем, както и ние, но честото и нежелание и рев при даване на млякото ни безпокои, въпреки, че примерно са минали 4 часа от предишното хранене.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #221 -: Октомври 19, 2013, 21:43:16 pm »
Д-р Бърди,детето ми е оперирано преди един месец,след  това отслабна в лицето е блед,стана по унил.отслабна  половин килограм досега.искам да му дам нещо за подсилване на имунитета.сега пие био гайа без ефект.изпи много силни антибиотици след операцията,прекара и два вируса,излизат му и зъбки,от тях още повече мме яде.сега е на 10м.тежи 8кг.
« Последна редакция: Октомври 19, 2013, 21:45:39 pm от valentina todorova »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #222 -: Октомври 19, 2013, 22:37:43 pm »
Д-р Бърди,детето ми е оперирано преди един месец,след  това отслабна в лицето е блед,стана по унил.отслабна  половин килограм досега.искам да му дам нещо за подсилване на имунитета.сега пие био гайа без ефект.изпи много силни антибиотици след операцията,прекара и два вируса,излизат му и зъбки,от тях още повече мме яде.сега е на 10м.тежи 8кг.
От какво го оперирахте?
Изследвайте за анемия... . Плюс обща биохимия.
Плюс урина- общо и посявки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #223 -: Октомври 21, 2013, 08:46:20 am »
Д-р Бърди,детето ми е оперирано преди един месец,след  това отслабна в лицето е блед,стана по унил.отслабна  половин килограм досега.искам да му дам нещо за подсилване на имунитета.сега пие био гайа без ефект.изпи много силни антибиотици след операцията,прекара и два вируса,излизат му и зъбки,от тях още повече мме яде.сега е на 10м.тежи 8кг.
От какво го оперирахте?
Изследвайте за анемия... . Плюс обща биохимия.
Плюс урина- общо и посявки.
  Днес ще пусна урина,опериран е от вроден мегауретер,хидронефроза имаше и нагънат и запушен уретер всичко това от лявата страна.след  операцията му вливаха цефуроксим,после пи зинат,сега е на суметролим до следващата операция-изведоха му уретера отвън.хемоглобин след операцията 122.биохимия и коагулограма-в референтни граници.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #224 -: Октомври 24, 2013, 08:52:37 am »
Във връзка с написаното по-горе от преди няколко дни, за съжаление проблема при нас си все още си остава. Детето продължава да отказва АМ на около 4 часа и обикновенно го храниме в сънено състояние. Някаква идея какво бихме могли да направим да излезем от това състояние? Признаци за тих рефлукс не откриваме, освен по някой път, че му се гади при поднасяне на шишето с АМ.Храна не връща.
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 08:54:17 am от glozanov »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #225 -: Ноември 05, 2013, 12:01:25 pm »
д-р Бърди, възможно ли е еднократно понижаване на нивата на нютрофила (neutrophil) в следствие на вирусна! инфекция? и това да няма трайно отражение върху кръвната картина?
имаме контрола след 10 дни.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #226 -: Ноември 08, 2013, 10:49:25 am »
Здравейте момичета, д-р Бърди,

От около 2 седмици на сина ми вечерното му ако е зелено, понякога има малко слуз, но в повечето случаи е само зелено и то в различни нюанси на зеленото. На сутринта обаче отново си му е нормално. Също така от около 2-3 седмици се храни малко по-оскъдно. В смисъл, стои на гърда около 15 минути и сам намали храненията с 1-2 на ден и е доста разсеян, докато се храни. Иначе е само на кърма, храни се на поискване и според домашния кантар (без претенции да е точен) наддава.

Като че ли има и малко повече газове. И вече се оригва в началото на кърменето и после си дохапва.

Според педиатърката му причината за зеленото ако са коликите и трябва да давам биогая.

Моля за съвети какво да правя - да я давам ли тая биогая, да пусна може би изследвания или да не се притеснявам :)

Благодаря ви предварително!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #227 -: Ноември 08, 2013, 12:02:10 pm »
Здравейте Доктор Бърди ,
Бебето ми е на 4 месеца и се храни само с кърма. Напоследък кърмата ми намаля и снощи го дохраних с 30 мл Аптамил, след 2 часа започна да повръща. Повърна над 12 пъти и акаше слуз със  необработено мляко. Дадох му Вомитосхил и го нахраних чак сутринта само с кърма . След 2 часа пак започна да повръща и да ака същата консистенция.
Моля помогнете
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #228 -: Ноември 08, 2013, 12:12:50 pm »
Здравейте момичета, д-р Бърди,

От около 2 седмици на сина ми вечерното му ако е зелено, понякога има малко слуз, но в повечето случаи е само зелено и то в различни нюанси на зеленото. На сутринта обаче отново си му е нормално. Също така от около 2-3 седмици се храни малко по-оскъдно. В смисъл, стои на гърда около 15 минути и сам намали храненията с 1-2 на ден и е доста разсеян, докато се храни. Иначе е само на кърма, храни се на поискване и според домашния кантар (без претенции да е точен) наддава.

Като че ли има и малко повече газове. И вече се оригва в началото на кърменето и после си дохапва.


Моят син също беше така скоро , даже малко по - назад в темата съм побликувала снимка на акото му . Гастроентероложката ми каза, че е алергия към кравето мляко, при положение , че е само на кърма . Давах му биогая и отмина, но след снощи .......................
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #229 -: Ноември 08, 2013, 13:09:06 pm »
Здравейте Доктор Бърди ,
Бебето ми е на 4 месеца и се храни само с кърма. Напоследък кърмата ми намаля и снощи го дохраних с 30 мл Аптамил, след 2 часа започна да повръща. Повърна над 12 пъти и акаше слуз със  необработено мляко. Дадох му Вомитосхил и го нахраних чак сутринта само с кърма . След 2 часа пак започна да повръща и да ака същата консистенция.
Моля помогнете
Заведете да го прегледат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #230 -: Ноември 08, 2013, 18:44:01 pm »
Здравейте Доктор Бърди ,
Бебето ми е на 4 месеца и се храни само с кърма. Напоследък кърмата ми намаля и снощи го дохраних с 30 мл Аптамил, след 2 часа започна да повръща. Повърна над 12 пъти и акаше слуз със  необработено мляко. Дадох му Вомитосхил и го нахраних чак сутринта само с кърма . След 2 часа пак започна да повръща и да ака същата консистенция.
Моля помогнете
Заведете да го прегледат.



Заведох го , изписаха ни био гая , вомитосхил на капки и Аl110 , но току що пак повърна . Този път мисля, че е от вомитосхила. Цял ден спи и не е жизнен. Много съм притеснена :(  ял е само 2 пъти и то по 80 мл, като след това повръща
« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 18:48:50 pm от tsvetinapavlova »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #231 -: Ноември 08, 2013, 19:50:48 pm »
Детето е на 3 месеца, доколкото разбирам.
Ще е нужно да направите базови изследвания, за да се изключат редица възможности ( инфекции, отит, електролитни нарушения) !! Освен че детето има нужда от спешна рехидратация. Ротавирус??
Толкова повръщания са много за дете на 3 месеца.

Моля да действате незабавно!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #232 -: Ноември 08, 2013, 20:44:54 pm »
Детето е на 3 месеца, доколкото разбирам.
Ще е нужно да направите базови изследвания, за да се изключат редица възможности ( инфекции, отит, електролитни нарушения) !! Освен че детето има нужда от спешна рехидратация. Ротавирус??
Толкова повръщания са много за дете на 3 месеца.

Моля да действате незабавно!
Благодаря ви за отговора,
Пуснахме микробиология, но ще е готова чак във вторник. Какво друго мога да направя. Как ви се струват нещата, който ми изписаха . Да се опитвам ли да давам вода . преди малко изпи 100 мл . мляко
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #233 -: Ноември 08, 2013, 20:53:58 pm »
Детето е малко.
Нужно е да се оцени доколко е дехидратирано и дали не се нуждае от венозна рехидратация ( оводняване).
Освен това, нужно е да се установи на какво се дължи диарията.

Все неща за незабавно уточнение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #234 -: Ноември 10, 2013, 15:54:35 pm »
Момичета, от вашите бебета пие ли някое Хумана 2? Останало ми е едно пликче неразпечатано и не знам какво да го правя. Моята щерка е вече на тройката.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #235 -: Ноември 10, 2013, 16:53:19 pm »
Блу, мисля, че не е проблем да и` го дадеш.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #236 -: Ноември 10, 2013, 20:01:40 pm »
Блу, съгласна съм с м-и  :wink: Дай и го, няма никакъв проблем  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #237 -: Ноември 10, 2013, 21:42:07 pm »
Детето е на 3 месеца, доколкото разбирам.
Ще е нужно да направите базови изследвания, за да се изключат редица възможности ( инфекции, отит, електролитни нарушения) !! Освен че детето има нужда от спешна рехидратация. Ротавирус??
Толкова повръщания са много за дете на 3 месеца.

Моля да действате незабавно!
Благодаря ви за отговора,
Пуснахме микробиология, но ще е готова чак във вторник. Какво друго мога да направя. Как ви се струват нещата, който ми изписаха . Да се опитвам ли да давам вода . преди малко изпи 100 мл . мляко

Какво стана с това дете? няма подробности... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #238 -: Ноември 10, 2013, 22:04:20 pm »
Момичета, от вашите бебета пие ли някое Хумана 2? Останало ми е едно пликче неразпечатано и не знам какво да го правя. Моята щерка е вече на тройката.
Давай го смело. Аз съм давала 2-ка, когато не съм намирала 3-ка :wink:

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #239 -: Ноември 10, 2013, 22:17:25 pm »
Ники, той и мъжът ми затова го купил. Ама понеже сега съм си вече вкъщи и знам къде продават от тройката, та затова се чудех.

Благодаря за мненията!