0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Здравейте момичета,
при мен отново се повтори ужаса от предният опит - добра реакция на стимулацията и добри яйцеклетки на пръв поглед след пункция,извлечен максимално добър материал /чрез МАКС/ и след това не настъпва оплождане нито чрез класическо инвитро,нито чрез икси.Моля ако някой е минал през това да сподели опит, причини,лечение и въобще всичко................

П.с имам правени:
ЦС,лапароскопия,хистероскопия,НК,биопсия на матка,хормони,ДНК, и всички други преди инвитро
На съпруга ми са правени:
спермограми по Крюгер,Халосперм,Макс,ДНК,делеции на У хромозома
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Фиона :bighug:
в коя клиника си и доктора, какво казва по въпроса?
Освен, че сте правили всичките тези изследвания има ли някакъв установен проблем при теб или при съпруга ти?
Трябва да се търси причината за това, че не се оплождат :x


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
 dess_dess,
при мен няма установен проблем,при съпругът ми има проблем с материала,но нали за това сме направили МАКс да иизвлекат възможно най-доброто.А иначе след предният опит аз пих добавки и направихме ДНК изследванията.След този все още не сме говорили - имам час за понеделник,но ембриоложката ми каза,че не е виждала подобен случай и няма обяснение...............По тази причина търся някой със сходен проблем да сподели :?
 :? първият опит ми е такъв, имах 4 яйцеклетки, нито една не се иксира. след това правихме цитогенетични изследвания, не показаха някакъв проблем. у делециите не направихме по финансови причини.
вторият ми опит беше  успешен  :), макар и за малко  :?, трансферът беше на бластоцист, същия метод макс приложихме. пациентка на д-р тимева (щерев) съм. мецанчо пие фолиева киселина, калмацин (калций, цинк, магнезий), яде много магданоз  :lol: (1-2 връзки на ден, в салатката) и медената смес (с орехи, мед, пшеничен зародиш и пчелен прашец)

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
mecinka
по какъв протокол беше 1 и 2-я път?
Иначе това с фолиевата киселина,магданоза и меда с добавките вече сме го пробвали,ама.......
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
според мен, нужна ти е консултация с генетик и много добър/опитен ембриолог.

и двата пъти ли съвсем нищо не се оплоди, дори и с ИКСИ?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

mecinka
по какъв протокол беше 1 и 2-я път?
Иначе това с фолиевата киселина,магданоза и меда с добавките вече сме го пробвали,ама.......
и 2-та пъти бях по къс протокол, на 1-вия опит 4 я, на 2-рия 3я - от които 2 се иксираха, едното беше спряло да се дели на 3-тия ден, а другото ми трансферираха
ние имахме няколко консултации с ембриолозите след неоплождането, цялата тежест я стовариха на материала на мецан. в майчин дом ни направиха някаква генетична консултация, но ми се струва, че докторката беше малко разсеяна и бързаше и не препоръча друго освен цитогенетичните, които тимева поиска. преди макс-а мецанко направи спермограма и пак консултация 1 час след даването на материала с ембрилогът, който е обработил същия (това беше по настояване на д-р тимева)
по-късно ще потърся какви насоки ми беше дала д-р мели по този въпрос
фиона ти в коя клиника си? и какво предложиха сега след тези 2 неуспеха? предполагам и двата опита са в една и съща клиника


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
jam
първият път 1 се оплоди,другите бяха с фрагментации /от 16/ и дори се раздели на 8 имах и трансфер,но имплантация нямаше.Сега от 12 нито 1 не се беше оплодила 1-я ден,в край на 2-я са бяха оплодили 2,но пак нещо не им е наред,така че този път и до трансфер няма да стигна.............

mecinka
да, и 2-та опита са ми в една и съща клиника и 2 -та по дълъг протокол,но с различни медикаменти - общото беше само декапептила.На 13 ще се срещам с д-ра и ембиоложката за коментар и насоки.
П.с въпреки,че няма да стигна до трансфер заповедтта от фонда ще покрие разходите нали?Имам предвид това,че няма трансфир не означава,че заповедтта отпада нали?
все пак някакво оплождане е имало, но имплантация е нямало. това вече е друг проблем.

...
П.с въпреки,че няма да стигна до трансфер заповедтта от фонда ще покрие разходите нали?Имам предвид това,че няма трансфир не означава,че заповедтта отпада нали?

фондът ще поеме разходите, водят го неуспешен опит

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Аха,това поне добре,че ако трябва и да се самофинансирам съвсем ще затъна.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Момичета,моля включете се с коментари. :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Момичета,моля включете се с коментари. :(
Фиона
аз също като Джам да кажа, кариотипи имате ли? Става въпрос за цитогенетичен анализ, имате ли? Освен това SDI при съпруга ти, имате ли направен, той показва оплодителната способност при мъжа!
Защо не попиташ и Мели тук? Тя е ембриолог мисля, че може да ти бъде много полезна  :lol:
Пиши, какво става с теб :bighug:


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
dess_dess,
да имаме кариотип и там всичко е наред.А мисля,че СДИ тест не сме правили - би ли ме ориентира в цена и как да питам Мели?
А при мен - опита приключи,тъй като нито една от 12Я не се оплоди и сега чакам за среща с доктора за коментар на ситуацията.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
dess_dess,
да имаме кариотип и там всичко е наред.А мисля,че СДИ тест не сме правили - би ли ме ориентира в цена и как да питам Мели?
А при мен - опита приключи,тъй като нито една от 12Я не се оплоди и сега чакам за среща с доктора за коментар на ситуацията.
Фиона
цената на SDI теста е различна в разл клиники, по спомен някъде към 200.00 лева :lol: Мели има   профил тук и е консултант на Зачатие в темата за мъжката част :lol:


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
А имаш ли идея дали СДИ и Халосперм е едно и също,защото второто го имаме :?
Ще се възползвам от възможността за консултация и съвет.Благодаря!
А имаш ли идея дали СДИ и Халосперм е едно и също,защото второто го имаме :?
Ще се възползвам от възможността за консултация и съвет.Благодаря!
мисля, че е подобно-да.
Аз бих се насочила към ИМСИ. И наистина Ви трябва добър ембриолог, вероятно трябва да смените клиниката.
Успех следващия път.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
А какво е ИМСИ?Мислиш ли,че проблема може да е в ембриолога,защото 2 пъти бяха различни,но пък си права клиниката е една и съща :?
Благодаря!
« Последна редакция: Май 12, 2013, 20:02:23 pm от фиона »
*
Аз бих се насочила към ИМСИ. И наистина Ви трябва добър ембриолог, вероятно трябва да смените клиниката.
Даже по-добре МАКС.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Ама ние при този опит правихме МАКС - имаш предвид обработка на материала нали? :oops:
*
Магнитна техника за отстраняване на сперматозоидите с фрагментации. Освен иксирането, МАКС е допълнително обработване, което има своята цена и за да го направят трябва да имате предварителна уговорка с ембриолозите.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49034.msg979239#msg979239