0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #520 -: Февруари 16, 2014, 07:55:33 am »
Аз пък вероятно понеже никога не съм купувал нищо за тях докато са с мен ( освен храна) и те мисля, че дори не знаят, че е в ъзможно нещо от нещата в магазин да ми поискат да го купя. Много проблеми имахме обаче в хранителните стоки, понеже почваха да ядат нещата или да отварят пакети от количеката преди да стигна до касата. Та в един момент го забраних имаше 2-3 пъти тръшкане исега знаят, че трбява първо да платим и не е наше преди това. 


  
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #521 -: Февруари 16, 2014, 13:56:23 pm »
Боби, а защо не им даваш да ядат преди касата? Понякога взимам два броя, ако не мога да запазя опаковката и му давам едното да го яде. Или ако му купя смути, просто затварям шишето, подавам го на касиерката и тя му го връчва обратно.
Да не е забранено или нещо, питам.

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #522 -: Февруари 16, 2014, 14:07:04 pm »
Боби, а защо не им даваш да ядат преди касата? Понякога взимам два броя, ако не мога да запазя опаковката и му давам едното да го яде. Или ако му купя смути, просто затварям шишето, подавам го на касиерката и тя му го връчва обратно.
Да не е забранено или нещо, питам.
Някак не е прието Блу, но и аз давам нещо ако е гладен, примерно стафиди купувам насипни и казвам да не ми ги затварят, ако ми мрънка ще забравя половината неща(аз време за списъци нямам)  :oops:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #523 -: Февруари 16, 2014, 21:33:32 pm »
Боби, а защо не им даваш да ядат преди касата? Понякога взимам два броя, ако не мога да запазя опаковката и му давам едното да го яде. Или ако му купя смути, просто затварям шишето, подавам го на касиерката и тя му го връчва обратно.
Да не е забранено или нещо, питам.
Не, не е забранено. То тук нищо май не е забраненто за клиенти :-). Децата ходят, пипат, свалят неща от щандовете, майките не ги връщат и никой нищо не казва. Аз това не им давам да правят, но  с храната ме побъркваха, почваха да ядат и неща, които примерно трбява да се премерят, например грозде или ябълки. И ми писна и реших, че повече няма да има давам. Таман няма да им навреди малко да се научат да се контролират и че не може всичко да става в момента, в който го искат.


  
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #524 -: Февруари 16, 2014, 22:38:04 pm »
Боби, а на теб не ти ли се е прияждало докато пазаруваш :) Какъв самоконтрол при малки деца :) И при нас има подобни инциденти, затова винаги нося нещо с мен, я стафиди, я райс кейкс превантивно. Основното, което гледам е да не ходим до магазина гладни. И двете :)


*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #525 -: Февруари 16, 2014, 22:55:32 pm »
Боби, а защо не им даваш да ядат преди касата? Понякога взимам два броя, ако не мога да запазя опаковката и му давам едното да го яде. Или ако му купя смути, просто затварям шишето, подавам го на касиерката и тя му го връчва обратно.
Да не е забранено или нещо, питам.
Някак не е прието Блу, но и аз давам нещо ако е гладен, примерно стафиди купувам насипни и казвам да не ми ги затварят, ако ми мрънка ще забравя половината неща(аз време за списъци нямам)  :oops:
Вчера в Лидъл поиска кроасан с масло, пекат ги там. До касата беше останало само крайчето, колкото една хапка. Казах какво сме взели, маркираха и си го платих. Редовно отварям вода за себе си и давам замаркиране празна бутилка, особено лятото  :oops:

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #526 -: Февруари 16, 2014, 23:02:41 pm »
М-и, някога и на мен майка ми нямаше да ми разреши, но в днешно време клиентът в цар. В Германия така или иначе не се гледа лошо на подобни неща. А и в крайна сметка, не правя нищо нередно.

Боби, аз плодове не давам да яде в магазина. Все пак не са мити. Обикновено пие сок, а за нея онзи ден примерно купих от оризовите бисквити (или там както се водят на български).

Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #527 -: Февруари 16, 2014, 23:38:29 pm »
аз не давам да се яде в магазина, като цяло избягвам навън,на улицата. Да, знам, че като клиент съм цар, но не ми е приятно, чисто естетически и културно възприятие ми е. Вода взимам и отварям, ако усетя, че ми призлява, но като цяло първо плащам, после се прибирам и тогава консумирам. В същото възпитавам и Ники и да ви кажа, като обясних два - три пъти защо не ми харесва да се яде в магазина или навън на площадката, бързичко свикна и няма драми.
[/url][/url]
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #528 -: Февруари 17, 2014, 00:32:23 am »
Аз в градския транспорт не давам да се яде. Като някой ми заяде смрадливия Мак и картофите в метрото, направо ми идва да сляза.

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #529 -: Февруари 17, 2014, 00:58:23 am »
Абсолютно ви подкрепям момичета.И аз не давам на Тео ,в магазина е ял 1-2 досега и то инцидентно ,защото не беше ял .Иначе не ми е приятно,а за детската площадка важи същото.Днес една мама даваше обяд на дъщеричката си и децата се въртяха едно по едно по големите и майката взе да им предлага от пицата  :lol:

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #530 -: Февруари 17, 2014, 01:19:59 am »
Аз в градския транспорт не давам да се яде. Като някой ми заяде смрадливия Мак и картофите в метрото, направо ми идва да сляза.

Миризмата и естетиката едно на ръка. Аз като се замисля какво лети из въздуха в това затворено пространство, не ми се ще да дишам, камо ли да ям или да давам на детето.
Затова по възможност прилагам същият принцип - добре наядени преди ползване на градски транспорт.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #531 -: Февруари 17, 2014, 06:22:34 am »
Боби, а на теб не ти ли се е прияждало докато пазаруваш :) Какъв самоконтрол при малки деца :) И при нас има подобни инциденти, затова винаги нося нещо с мен, я стафиди, я райс кейкс превантивно. Основното, което гледам е да не ходим до магазина гладни. И двете :)
Прияждало ми се е разбира се, ама не ям.
 Ето днес искаха да им дам ядки. Реалноя дките сама си ги метя и си слагам етикетчето така че са оцененипреид да почнат да ядат, ама  не им дадох. Обясних,че докаот не ги платим не са наши и ревовете спряха.  Общо взето нямам сериозен пробем, когато ги карам да чакат, ако дам някакво обяснение. Прекрасно се самокотролират, само да им го набиеш в главата досатъчно. Аз например често минавам през реда със сладки неща и бонбони - боклук до  боклук са наредени на целият ред. И те не искат нищо, само Ивана ми обяснява как от тези неща се равалят зъбите. До толкова съм им промила мозъците, че Андреа ми донесе бонбон получен от Дядо Коледа и ми каза, че ще и развали зъбите :-).
Сега  за свети Валентин се прибраха с пликчета бонбони и успяханад 24 часа да си играят с тях без да ги отворят,  само да си разясняват как близалката разваля зъби и е за Halloween само, и как се яде по малко, днес едно и утре пак :-).  Накря обаче не издържаха и Андреа беше отворила 2 неща, а Ивана беше супер възмутена как така ги е изяла и двете, но пък и тя похапна :-). Та пак трябва да ги наблюдава човек, но не са трудни за това поне. 

За летенето - нищо не лети, бактериите не летят , само вируси, ако ти ги кихне някой ;-)

П.П. Сега ти виждам подписа, ЧЕСТИТО и леко бременеене, то почти не е останало де!

« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 06:28:28 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #532 -: Февруари 17, 2014, 06:28:12 am »
moniks_s, аз имах следната защитна реакция в такива моменти, избягвах ги.
Сведох до минимум разходките, които ме натоварват. Кратки маршрути.
И постоянно говорене, ако мога да отвлека внимание, да поощря, че ми помага.
Не винаги става, а и Митака е кротък, упорит и по-инат сега, но спокоен като цяло
и доста по-послушен когато беше в тази възраст 2 до 4 в сравнение със сестра си.
Ще отмине този период на безразсъдство, но той е съвсем нормален.

Аз често пазарувам с двамата, ами приключение е  :lol:
Калина избира по-голямо пространство и прави Концерт,
Митака пък се притеснява от вниманието, което привлича. Веселба си е.
Познават ни вече поименно, обяснила съм им, че в магазина има охрана и градината, училището,
читалището, музея, поликлиниката са обществени сгради и като са шумни ще ни изгонят.
Докато пазаруваме, не отварям нищо в магазина, след касата, само за водата съм склонна,
но питах пред тях онзи ден за да знаят, че това може.
Купувам им малка питка хляб или солети и като си вървим след това към
вкъщи им позволявам да си хапнат.

М-и , без списък съм загубена.... това е спасението ми... опитай.
Понякога правя в два варианта, защото единия го губя задължително.
Имам кочан с бележки и пиша всичко!Първо задачите за следващия ден
в момента в който се сетя, от водене на зъболекар. до ако трябва да почистя на папагалите.
Втория е за пазар, щом видя, че нещо свършва отбелязвам веднага.
Има и трети  :lol: когато ще пътуваме, ако не записвам, какво ще взимам, няма да се справя.
Това със списъците от бебета ми е много полезно, пиша и после когато смятам,
че съм готова само отмятам при пропуск добавям нужното!

Хубав ден :)

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #533 -: Февруари 17, 2014, 09:19:47 am »

За летенето - нищо не лети, бактериите не летят , само вируси, ако ти ги кихне някой ;-)

П.П. Сега ти виждам подписа, ЧЕСТИТО и леко бременеене, то почти не е останало де!

Благодаря!

За бактерии и вируси дори не мисля. Мръсотията е това, което ме притеснява.

За обясненията съм съгласна. И при нас действа същия принцип. Ако откажа нещо, отказът трябва да е добре формулиран, и логичен. Все още не сме във фазата "защо", но по погледа се вижда (и по реакцията) кога има ефект.


*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #534 -: Февруари 17, 2014, 13:46:28 pm »
М-и, някога и на мен майка ми нямаше да ми разреши, но в днешно време клиентът в цар. В Германия така или иначе не се гледа лошо на подобни неща. А и в крайна сметка, не правя нищо нередно.

Така го усещам просто, но давам за да не ми мрънка. Случва се и персонала да го черпи, като минем по витрините, то от там се почна де, защото ако откажа да го почерпят филия шунка примерно и ме гледат ей така  8O
Но съм сигурна, че децата разбират и някой неща могат да се отложат - покупката на поредната кола не е от тях и затова тези, които са сложени в средата на пътеката за касата ги избягвам  :D
Мише аз правя списъци бе, но не за мен  :D Аз разглеждам и купувам по-специфичните неща, примерно прясна зелка или пресен лимон ми се налага всеки път да обяснявам как изглежда. Всичко друго е на списък, имам 3-ма мъже да ми пазаруват  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #536 -: Февруари 17, 2014, 22:09:27 pm »
Днес приложих един изтъркан номер. Като реши да ми се тръшка на улицата и му казах "Спри, ще те видят хората и ще ти се смеят, защото така не се прави", хич не се и надявах, но подейства страхотно, хвана се за мен и вървя и се кри докато отминем хората  :lol: после се пусна, но не поднови тръшкането.
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #537 -: Февруари 18, 2014, 10:16:54 am »
Много зависи тона, с който кажеш дадено нещо! Аз по принцип рядко викам /не, защото съм от спокойните натури - неееее/ просто така ме кара със Злато - да не викам  :wink: Но, когато реша, че нещо няма да допусна - тона е доста по-строг и не дава да се противоречи! Е, сега, не смятайте, че хич не прегрешавам и с понатупване, но..... основно казвам и мнооого обяснявам!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #538 -: Февруари 18, 2014, 16:38:09 pm »
И аз правя като Барбарон, без натупването, че нашто момче е вече по-голямо и много ще му накърня достойнството. Някъде към 4-та година, ако не и по-рано, спрях да си позволявам дори най-невинни пошляпвания.
Тона се преглъща, забравя се и се прощава. Важното е да се изговорят важните неща, а не просто да се крещи, и после, още веднъж с по-спокоен тон, ако може, пак да се повторят.
Виж, ако се изпусне някоя обидна квалификация, тогава става лошо. Нашият синковец скоро насаме с баща си обсъждал, защо мама веднъж, като бил малък му казала "говедо" :oops:, като му била ядосана за нещо, това не било никак хубаво, да му се скара, като не слуша, ама "говедо" и пр. Простило ми е детето, ама как помни, и баща му потвърждава, пък и аз...не мога да отрека, изтървах се нещо, как ми дойде тая дума тогава на езика, не знам. Ще го помни сигур цял живот.
Нищо, да има какво да разказва на приятелите си, както аз двата шамара от баща ми, дето съм получила като малка ги развявах като знаме през цялото си детство, като обсъждахме някакви подобни теми с приятелките.
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #539 -: Февруари 18, 2014, 19:25:08 pm »
Бе елате у нас да говорите тихо, повтарям един-два-три пъти(понякога и повече), но то само с повишаване на тон се получава понякога. Или не съм сварила да обясня и започва да вика "НЕ" "НЕ" "НЕ"