0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Голямата ми дъщеря за втори път в рамките на 3месеца се оплаква от силно главоболие и  от смущения в зрението(казва ,че вижда двойно).След първия случай направихме кръвни  изследвания(Пкк) всичко в норма,очен преглед нищо тревожно,но ето че се случи пак.Въпроса ми е може ли да се прави скенер на дете,всеки лекар или специалист,който работи само с деца?Ако някой може да ме насочи към подходящ лекар в София или Пловдив ще съм благодарна.
« Последна редакция: Март 16, 2013, 08:36:16 am от Мецани »
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2013, 17:55:01 pm »
TEDI 81, не знам колко е голяма, е голямата ти дъщеря, но аз бях на 5 години и половина, когато за пръв път ми правиха скенер на главата, преди първата ми сериозна лицевочелюстна операция.
*
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #2 -: Март 09, 2013, 18:10:21 pm »
Голямата ми дъщеря за втори път в рамките на 3месеца се оплаква от силно главоболие и  от смущения в зрението(казва ,че вижда двойно).След първия случай направихме кръвни  изследвания(Пкк) всичко в норма,очен преглед нищо тревожно,но ето че се случи пак.Въпроса ми е може ли да се прави скенер на дете,всеки лекар или специалист,който работи само с деца?Ако някой може да ме насочи към подходящ лекар в София или Пловдив ще съм благодарна.
Теди чак сега видях въпроса ти. Води ли дъщеря ти на скенер?акво точно чувства? Първо е размазаното виждане и после е главоболието или..?


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #3 -: Март 09, 2013, 21:08:36 pm »
Голямата ми дъщеря за втори път в рамките на 3месеца се оплаква от силно главоболие и  от смущения в зрението(казва ,че вижда двойно).След първия случай направихме кръвни  изследвания(Пкк) всичко в норма,очен преглед нищо тревожно,но ето че се случи пак.Въпроса ми е може ли да се прави скенер на дете,всеки лекар или специалист,който работи само с деца?Ако някой може да ме насочи към подходящ лекар в София или Пловдив ще съм благодарна.
Теди чак сега видях въпроса ти. Води ли дъщеря ти на скенер?акво точно чувства? Първо е размазаното виждане и после е главоболието или..?
Аз се извинявам, че се намесвам :oops: но имах точно такива симптоми преди да сложа очила и да се сдобия изведнъж със завиден диоптър :?  Затова препоръчвам ако не е правен разбира се, преглед при очен лекар :wink:


Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #4 -: Март 14, 2013, 23:35:06 pm »
Дес,бяхме на очен ок е.Веста след консултация с невролог,решихме да изчакаме със скенера лекарят милси,че може да е от възрастта и и засиления растеж,също от преумора.Засега не е се случвало отново,ама аз пак не съм спокойна.Наблюдавам я постоянно,чак каза че и досаждам...Ако не дай си боже пак има тези симптоми,ще го направим пустя скенер,много я е страх и плаче,обяснихме,че няма страшно,но е много чуствителна.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #5 -: Март 14, 2013, 23:39:04 pm »
Теди от какво я е страх? Ако трябва отворете в интернет да четете заедно или клипчета, за да я убедиш и предразположиш.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #6 -: Март 14, 2013, 23:53:54 pm »
Дес,бяхме на очен ок е.Веста след консултация с невролог,решихме да изчакаме със скенера лекарят милси,че може да е от възрастта и и засиления растеж,също от преумора.Засега не е се случвало отново,ама аз пак не съм спокойна.Наблюдавам я постоянно,чак каза че и досаждам...Ако не дай си боже пак има тези симптоми,ще го направим пустя скенер,много я е страх и плаче,обяснихме,че няма страшно,но е много чуствителна.
Позволи ми да се намеся :) Тя плаче, защото ти прекалено се вживяваш и се плаши от това. Децата възприемат емоциите ни много по-силно, те са своего рода "четци на мисли". Вижда в момента, че и трепериш и знае, че нещо не е наред, а щом ти се плашиш, значи е страшно. :)Опитай се да се държиш по-спокойно, обясни и, че процедурата е безболезнена и за нейно добро. Както каза м-и , изгледайте клипчета...усмихвай се повече, обърни го на игра.  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #7 -: Март 15, 2013, 13:35:04 pm »
Теди попитах те за симптомите , защото и при мен се получава нещо такова -размазано виждане, звездички и така около 15 мин. и започва силно главоболие. И аз ходих на очен, но нищо и накрая случайно в един вестник си открих диагнозата - очна мигрена. Поразчетох се и вече бях съвсем убедена, че е това. Споделих и с ЛЛ и той потвърди. За съжаление знаеш, че за мигрената няма лечение само облекчаване на симптомите. Попрочети малко за това и виж дали вашите симптоми препокриват това и насочете лекаря към това. Хубавото в случая е , че не са чести пристъпите /поне при мен./ Обострят се пролет и есен. Също при мен се провокира и от луминисцентно осветление. И накрая само да вметна, че при мен първия пристъп беше 8-9 клас, но от тогава имаше доста години затишие.


Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #8 -: Март 15, 2013, 17:10:57 pm »
Дес,бяхме на очен ок е.Веста след консултация с невролог,решихме да изчакаме със скенера лекарят милси,че може да е от възрастта и и засиления растеж,също от преумора.Засега не е се случвало отново,ама аз пак не съм спокойна.Наблюдавам я постоянно,чак каза че и досаждам...Ако не дай си боже пак има тези симптоми,ще го направим пустя скенер,много я е страх и плаче,обяснихме,че няма страшно,но е много чуствителна.
Позволи ми да се намеся :) Тя плаче, защото ти прекалено се вживяваш и се плаши от това. Децата възприемат емоциите ни много по-силно, те са своего рода "четци на мисли". Вижда в момента, че и трепериш и знае, че нещо не е наред, а щом ти се плашиш, значи е страшно. :)Опитай се да се държиш по-спокойно, обясни и, че процедурата е безболезнена и за нейно добро. Както каза м-и , изгледайте клипчета...усмихвай се повече, обърни го на игра.  :wink:

буболина е права  :) относно главоболието бих препоръчала да се внимава с шоколадите и кока-кола-та

Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #9 -: Март 15, 2013, 23:23:42 pm »
Веста,за съжаление и аз имам подозрения ,че може да е мигрена,аз страдам от 10 годишна от нея,майка ми също я има,невролога каза,че се предава и по наследство,а факта че болката и двата пъти е била по скоро едностранна,в дясно  също  е признак на мигрена.Дано не е това,защото това е ужасно нещо,на мен нищо не ми помага,понякога имам пристъпи от 2-3 дни.
У нас газирани напитки не се купуват и пият,шоколад яде рядко.Стархува се от затворени пространства,свекърва ми живее на 11 етаж,когато беше на 3 заседнаха в асансьора и оттогава по никакъв начин не можем да я убедим да се качи.Като започна да говоря за евентуално изследване започва да плаче,знам че не е лиготия наистина се страхува.Тя е на 12  трудно мога да я залъжа с нещо,невролога препоръча да изчакаме дали ще има пак такъв случай,дано е било инцидент и да  е свързано с растежа.Търся подхода ,с който да я успокоя,но не се получава засега...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #10 -: Март 16, 2013, 01:51:11 am »
Теди, разбирам те напълно - и за мигрената, и за опитите за убеждаване на дете на тази възраст. Съвсем наскоро ни се наложи да водим сина си на лекар по други причини и резултатът беше спонтанна и необяснима истерия. Това, което направихме, беше всяка вечер, непосредствено след баня, да се редуваме с баща му да говорим с него преди лягане за всичко, което го вълнува и притеснява. И още го правим, мисля, че има ефект.
Колкото до мигрената - тя се влияе до голяма степен от хормоналните промени в организма. Като гледам лентичката ти, май сте с единия крак в пубертета  :wink:. Дано проблемът да е в растежа и преумората.
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #11 -: Март 16, 2013, 07:17:25 am »
Ел,определено хормоните влияят на пустата мигрена,единствното време,в което съм нямала пристъпи е бременностите ми и  периода на кърмене,обаче преди да се възстанови цикъла,сега от два месеца  той се завърна водейки със себе си ужасното главоболе,като бонус.А за пубертета,друса я  доста,чак сама се шегува като,ичсе доплаче,че я хващала пуберската криза,вика и аз съм с вълни,като баба:) Като изключим свръх емоциалността си е все същото добро и послушно дете,засега обаче,после не знам какво ме чака,дано не е като в рекламата на кухни Икеа:)))Само да е здрава всичко ще мине
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #12 -: Март 16, 2013, 10:01:18 am »
 :( не трябва да се прекалява и с компютрите и тв-то, всичко което натоварва очите и дразни, да не чете на лампи

Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #13 -: Март 16, 2013, 11:41:34 am »
Меци,програмата за пети клас е толкова безумна,има по 3 разказвателни в един ден,просто няма време да вдигне глава от учебниците,готова е едва към  19 часа.Като добавим уроците по математика и англиийски...само в неделя е свободна.Натоврена е много,ама всички са така.Казах и да кара по леко,но тя е амбициозна и я е сртах,че ще си развали успеха,много силен клас са гледат се една друга,съревновават се,то не е лошо,ама и почивка трябва,тя нищо не спортува и почти не излиза,това също се отразява.Особнячка е не е много контактна,най обича да е сама в къщи,пълна моя противоположност,на баща си се е метнала темерут,а сега и в тази възраст още по затворена е.Питам я как е в училище,опитвам се да я предразположа,но отговаря максимум с две изречения.Иначе е много съвестна и отговорна,но сякаш е пораснала твърде рано,не си играе не знам как да повлияя на характера и мъчно ми е,че няма приятели.На нашата улица  има  няколко дечица на нейната възраст,но тя не иска да играе с тях,нямала какво да си говори,а и те играели на бебешки игри.Ох,не че се оплаквам от Мария,по скоро аз си мисля че се провалям като родител
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #14 -: Март 16, 2013, 15:53:27 pm »
Меци,програмата за пети клас е толкова безумна,има по 3 разказвателни в един ден,просто няма време да вдигне глава от учебниците,готова е едва към  19 часа.Като добавим уроците по математика и англиийски...само в неделя е свободна.Натоврена е много,ама всички са така.Казах и да кара по леко,но тя е амбициозна и я е сртах,че ще си развали успеха,много силен клас са гледат се една друга,съревновават се,то не е лошо,ама и почивка трябва,тя нищо не спортува и почти не излиза,това също се отразява.Особнячка е не е много контактна,най обича да е сама в къщи,пълна моя противоположност,на баща си се е метнала темерут,а сега и в тази възраст още по затворена е.Питам я как е в училище,опитвам се да я предразположа,но отговаря максимум с две изречения.Иначе е много съвестна и отговорна,но сякаш е пораснала твърде рано,не си играе не знам как да повлияя на характера и мъчно ми е,че няма приятели.На нашата улица  има  няколко дечица на нейната възраст,но тя не иска да играе с тях,нямала какво да си говори,а и те играели на бебешки игри.Ох,не че се оплаквам от Мария,по скоро аз си мисля че се провалям като родител

 :lol: темерут като баща си хаха майка ми така казва - инат си като баща ти
не се проваляш като родители теди, това не си го и помисляй, имам някаква представя какви са днешните темерутчета  :lol:
дано това й е временен период, пуберски просто
а някакво хоби, което не е свързано с учене или излизане, примерно готвене  :lol: ако трябва се прежалете с някое килце за да я поощрите да се интересува от нещо

Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #15 -: Март 16, 2013, 22:16:57 pm »
На нейната възраст имах 2 приятелки, не играех с други деца, обичах да съм сама вкъщи, учех си уроците, бях пълна отличничка и в 18 часа си гледах Касандра  :lol:
Re: Главоболие и смущение в зрението при дете
« Отговор #16 -: Септември 03, 2013, 15:05:12 pm »
Men me boli po sushtia nachin glavata ot niakolko dni. Napravihte li i snimka i ot kakvo moje da e? I kolko vreme e boleshe i kak i koga i mina? Blagodaria