0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За Надежда е тя...там има градини.Ама при нас...а и при вас е ад :D.Честито на печелившите!
Бях си харесала 55СДЯ при вас,че ми е близо до работата.И като видяяях...само за 4 места какъв наплив е-отказах се))))
« Последна редакция: Април 28, 2013, 23:13:09 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Догодина ще сме на този шиш ние... не съм обнадеждена като следя сега какво се случва.
И jasmin_veni са вътре- пак в Надежда.
Пфу, изнесохме се от там преди година и половина.... :lol:

*
И аз да се похваля-вътре сме. Има недоволни баби, ама какво да се прави.
*
Ние не сме приети. Ще изчакам и второто класиране, но ме съмнява, че ще имаме успех.

Да попитам, защото не съм наясно. Ако синът ми не е ходил на ясла, спадат ли му точките за догодина, когато ще кандидатства за първа градинска група?
При нас определено ще спаднат точките...единият от нас трябва да остане да я гледа и директно минава в графата безработен.Нямаме живи баби и дядовци.А да плащам за фиктивен трудов договор не ми се вижда удачно,при положение,че сме на една заплата,а и не е сигурно,че ще ни приемат догодина.Ако има кой да гледа Жорето-тогава сте си пак със същите точки,но ако го приемат-ще имате +1 точка за догодина.
Горе долу ситуацията е такава,че може да си остане в къщи Бузана до предучилищна :D ...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Ние не сме приети. Ще изчакам и второто класиране, но ме съмнява, че ще имаме успех.

Да попитам, защото не съм наясно. Ако синът ми не е ходил на ясла, спадат ли му точките за догодина, когато ще кандидатства за първа градинска група?
Не спадат по никакъв начин от това, че не е ходил, но тези които са ходили имат една точка повече-посещаването на ясла поне 6 мес. дава плюс една точка.
*
Благодаря ви  :)
Значи и за догодина да не влагам надежди.

Кисела, и ние нямаме баби. Детегледачка не мога да си позволя на този етап, като гледам какви заплати искат ( около 700-900лв).  Оглеждам се за частни детски градини. При нас има няколко с месечни такси 400-450 лв. Виж и ти във вашия квартал как е въпросът с частните градини, ако искаш да се връщаш на работа де.
Киселче, до нас има частна- Мериленд. 450-500лв  е таксата, мисля , че имаха и сайт.
Не казвам, че е малко, но ако се оправдава това единия родител да не напуска работа.
Хубаво дворче имат, няколко пъти ходя и гледам.

Надявам се да я приемат...ще го мислим  после.Имам аз и друг вариант-тати да си поднови изтеклото телково решение и ставаме многоточковци,ама той не ще и да чуе да ходи по лекари-добре бил...
Честито на класиралите се!
« Последна редакция: Април 29, 2013, 11:58:47 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
http://bgikonomika.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B0-%D1%81%D1%83%D0%B1%D1%81%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B0/
А някъде четох,че субсидията за всяко ясленче  в държавна или частна ясла е 242лв.

Погледнах тази детска ясла,Мишле.400 лв.е таксата и си е вариант :D .


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Виж хубаво в сайта им нямаше ли още 100лв за нещо, за храна мисля беше. С един татко си говорих веднъж на площадката, и той ми каза 400+100, нещо такова ми се върти в главата.
Като за вариант става, да. Не знам колко й е капацитета обаче и каква е реалната възможност за записване на дете.
Хем ми се иска да дам Дани някъде на по-хубаво място, с повече грижи, с по-малко деца в групата, хем като се замисля- това за 6к лв за годината просто дадени някъде, а може да се спестят и използват от семейството. Това са ми противоречията :lol:

Да се похваля:
Приети сме на детска градина!!!!!!!!!!!!
Първото желание! Там, където е на ясла в момента! Нямаме други предимства, освен 1 точка от яслата. Но пък се регистрирах в 8,04 ч.  :wink: Сън не спах  :lol:

Добре работи нашата електронна система в Бургас!
Честито,barbaron0708
Аз чакам класирането на 18.05(в резервите сме)И вече има 2 места за второто класиране.Дано не ни мине котка път :balk_159:



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Честито,barbaron0708
Аз чакам класирането на 18.05(в резервите сме)И вече има 2 места за второто класиране.Дано не ни мине котка път :balk_159:
:crossfingers:

Честито, Барбаронче!

Не знам колко хора влизат тук и дали ще го прочетат,но...ако не сте гласували за новите критерии за прием в начални училища-това е темата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=716536.435


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Тук само аз си пиша...,ама ето това ме възмущава тотално:
Законовото право да посещава ясла или градина е отнето на детето, и това води лавинообразно до куп битови, социални, емоционални и финансови проблеми, които до 2016г. не виждам кой и как ще разреши


Вижте цялата статия:
  http://spisanie.to/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/item/2213-%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D1%8F%D1%81%D0%BB%D0%B8-%D0%9A%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2013-2014-%D0%B3
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 10:14:35 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
кисела, лично аз не пиша, защото няма какво повече да кажа и напълно съм съгласна с теб. за съжаление го гледах този филм два пъти вече, сега имам и дежавю с кандидатстването за първи клас.
Аз сега разбирам, че има (или се обсъжда да има) критерии за прием в начално училище и прием пак чрез електронна система. Това в сила ли е, коментира ли се само?
Нямам време да изчета темата в бг-мама.

*
за сега е само на етап коментари и хипотези :)
приема е с подаване на молби на място в училищата и съответно класиране по критерии, които училището си е сложило, както и сроковете за подаване и записване са различни за всяко училище.
абе луд ставаш... :lol:
И там е една мътна...(в образованието)
Мишле,удобен повод да си упражниш правото да гласуваш :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia