0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Заповядайте в новата тема и пожелавам късмет на всички кандидатстващи!
Аз исках да попитам.Тази опашка със социалните критерии като класират бройката,какво става с тези некласираните от категорията?Защото ако отиват на общо основание в другата опашкааааааааа....никакъв шанс нямаме :D.
А за най близката до нас градина-има 14 места по общ признак и Бузана е на 139-то място.Понеже имало басеин...Принудих се да пиша първо желание съседен район(там поне ще разиграят едно покерче с дъщеря ми.
Ми-чакаме да видим


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
http://www.kg.sofia.bg/isodz/faq#10, стъпка 2.1 - децата по соц. критери минават в общата опашка, но само с точките по общи критерии, без социалните им точки.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Благодаря,marmotche


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Да питам, ж.к. Обеля 1 и 2, и Връбница 2, район Връбница ли се водят?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Да. Можеш да си видиш районите сама тук: http://kg.sofia.bg/isodz/dz/by-region/20
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ако да речем ни приемат в някоя градина ( която не ни е любима, но е имало по-голям шанс ) и се запишем, и преди второ класиране видя, че в любимата градина има свободни места, можем ли отново да кандидатстване, и същите точки ли се ползват?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Мисля, че отпадаше точката за първо желание и пак кандидатстваш.
здравейте, моето дете 2014 г. ще навърши 3 год. и искам да ви попитам, кога трябва да кандидатствам за детска градина, има ли някакъв период от-до, който да спазя при кандидатстване

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Тази година няма смисъл, ако искаш директно на градина. Приемът е април месец, ако ти приемат детето, за да не губиш място трябва да го запишеш, дори да не го пращаш. Спира ти се майчинството. Догодина по това време, ще е на 2г и 5м, подаваш, докато дойде време да тръгне, ще стане на 3 почти. Поне в Бургас така стоят нещата. Ти откъде си? Провери на сайта на вашата община за приема в детски градини, трябва да има препратка евентуално към правилника и условията за кандидатстване, най-добре ще се ориентираш така. Обикновено кандидатстването започва от 01.04. в 8:00 и е важно да си от първите, ако има голям наплив. Може да се кандидатства онлайн обикновено. Трае мисля целия месец, след което май месец излиза класирането, юни някъде е записването и вече септември тръгват децата. Това е най-общо. Поинтересувай се за твоя град.
« Последна редакция: Март 19, 2013, 10:16:32 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
благодаря ти sixsens, аз съм от Пловдив, моя позната ми каза, че трябвало още от сега да кандидатствам за 2014 г.на мен ми се стори, че е рано и търсих информация, но не успях да намеря и се притесних

Нещо полезно според мен.Класирането за ясли и градини за миналата година.София-град е.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Amis565uRp7TdEl1UmpUY1FkdEpPVG5MN3Q0YWNZMHc


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Кампания за приема в детски ясли и градини
« Отговор #12 -: Април 14, 2013, 16:43:55 pm »
Здравейте, аз съм от Стара Загора и след като обиколих всички ясли в града открих това превъзходно място, където се записват деца ЦЕЛОГОДИШНО и се съобразяват с работното време на родителите. Дано с този линк успея да спестя хабенето на нерви на някоя мама по обикалянето на яслите http://www.facebook.com/profile.php?id=100005579620120   :)В другите ясли само се подават документи и в различни срокове се обявява класирането за тръгване на ясла от септември 2013, а в тази ясла направо ни записаха :)
« Последна редакция: Април 14, 2013, 16:53:31 pm от Mishelle9999 »
*
Остана още една седмица до първото класиране и ми е едно свито и притеснено как ще е и какво ще е на ново място-надявам се да ни приемат преди всичко разбира се. За най-близката градина пак нямаме шанс, но избрах друга сравнително не много далеч-стискайте палци.
shanoar,на мен пък ми е отпуснато :D.Няма шанс с 8.1....поне не в нашите квартали.А до БаМкя,или Кремиковци(примерно)не виждам кой ще я кара сутрин...Животът е хубав,ама не тук!И боклуците от пролетното още си седят...После пък ще ми искат гласа.Стискам палци за теб и малкият човек!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Кога заключват системата преди първо класиране - днес или утре?
*
Влез в календара пише-мисля, че е днес.
*
Да, видях. Днес заключват системата.
Пожелавам успех на всички кандидатстващи  :)
Жорко е с 8,1т. Тая някакви надежди, ама надали.
Няма ли някой да се похвали?Ние ще чакаме следващо класиране.За първи път сме толкова близо(2-ра резерва)И мисля,че може и да успеем,ама....кой знае...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Силванчето четох в мамата, че са приети!

За Надежда е тя...там има градини.Ама при нас...а и при вас е ад :D.Честито на печелившите!
Бях си харесала 55СДЯ при вас,че ми е близо до работата.И като видяяях...само за 4 места какъв наплив е-отказах се))))
« Последна редакция: Април 28, 2013, 23:13:09 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Догодина ще сме на този шиш ние... не съм обнадеждена като следя сега какво се случва.
И jasmin_veni са вътре- пак в Надежда.
Пфу, изнесохме се от там преди година и половина.... :lol:

*
И аз да се похваля-вътре сме. Има недоволни баби, ама какво да се прави.
*
Ние не сме приети. Ще изчакам и второто класиране, но ме съмнява, че ще имаме успех.

Да попитам, защото не съм наясно. Ако синът ми не е ходил на ясла, спадат ли му точките за догодина, когато ще кандидатства за първа градинска група?
При нас определено ще спаднат точките...единият от нас трябва да остане да я гледа и директно минава в графата безработен.Нямаме живи баби и дядовци.А да плащам за фиктивен трудов договор не ми се вижда удачно,при положение,че сме на една заплата,а и не е сигурно,че ще ни приемат догодина.Ако има кой да гледа Жорето-тогава сте си пак със същите точки,но ако го приемат-ще имате +1 точка за догодина.
Горе долу ситуацията е такава,че може да си остане в къщи Бузана до предучилищна :D ...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Ние не сме приети. Ще изчакам и второто класиране, но ме съмнява, че ще имаме успех.

Да попитам, защото не съм наясно. Ако синът ми не е ходил на ясла, спадат ли му точките за догодина, когато ще кандидатства за първа градинска група?
Не спадат по никакъв начин от това, че не е ходил, но тези които са ходили имат една точка повече-посещаването на ясла поне 6 мес. дава плюс една точка.
*
Благодаря ви  :)
Значи и за догодина да не влагам надежди.

Кисела, и ние нямаме баби. Детегледачка не мога да си позволя на този етап, като гледам какви заплати искат ( около 700-900лв).  Оглеждам се за частни детски градини. При нас има няколко с месечни такси 400-450 лв. Виж и ти във вашия квартал как е въпросът с частните градини, ако искаш да се връщаш на работа де.
Киселче, до нас има частна- Мериленд. 450-500лв  е таксата, мисля , че имаха и сайт.
Не казвам, че е малко, но ако се оправдава това единия родител да не напуска работа.
Хубаво дворче имат, няколко пъти ходя и гледам.

Надявам се да я приемат...ще го мислим  после.Имам аз и друг вариант-тати да си поднови изтеклото телково решение и ставаме многоточковци,ама той не ще и да чуе да ходи по лекари-добре бил...
Честито на класиралите се!
« Последна редакция: Април 29, 2013, 11:58:47 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
http://bgikonomika.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B0-%D1%81%D1%83%D0%B1%D1%81%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B0/
А някъде четох,че субсидията за всяко ясленче  в държавна или частна ясла е 242лв.

Погледнах тази детска ясла,Мишле.400 лв.е таксата и си е вариант :D .


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Виж хубаво в сайта им нямаше ли още 100лв за нещо, за храна мисля беше. С един татко си говорих веднъж на площадката, и той ми каза 400+100, нещо такова ми се върти в главата.
Като за вариант става, да. Не знам колко й е капацитета обаче и каква е реалната възможност за записване на дете.
Хем ми се иска да дам Дани някъде на по-хубаво място, с повече грижи, с по-малко деца в групата, хем като се замисля- това за 6к лв за годината просто дадени някъде, а може да се спестят и използват от семейството. Това са ми противоречията :lol:

Да се похваля:
Приети сме на детска градина!!!!!!!!!!!!
Първото желание! Там, където е на ясла в момента! Нямаме други предимства, освен 1 точка от яслата. Но пък се регистрирах в 8,04 ч.  :wink: Сън не спах  :lol:

Добре работи нашата електронна система в Бургас!
Честито,barbaron0708
Аз чакам класирането на 18.05(в резервите сме)И вече има 2 места за второто класиране.Дано не ни мине котка път :balk_159:



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Честито,barbaron0708
Аз чакам класирането на 18.05(в резервите сме)И вече има 2 места за второто класиране.Дано не ни мине котка път :balk_159:
:crossfingers:

Честито, Барбаронче!

Не знам колко хора влизат тук и дали ще го прочетат,но...ако не сте гласували за новите критерии за прием в начални училища-това е темата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=716536.435


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Тук само аз си пиша...,ама ето това ме възмущава тотално:
Законовото право да посещава ясла или градина е отнето на детето, и това води лавинообразно до куп битови, социални, емоционални и финансови проблеми, които до 2016г. не виждам кой и как ще разреши


Вижте цялата статия:
  http://spisanie.to/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/item/2213-%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D1%8F%D1%81%D0%BB%D0%B8-%D0%9A%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2013-2014-%D0%B3
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 10:14:35 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
кисела, лично аз не пиша, защото няма какво повече да кажа и напълно съм съгласна с теб. за съжаление го гледах този филм два пъти вече, сега имам и дежавю с кандидатстването за първи клас.
Аз сега разбирам, че има (или се обсъжда да има) критерии за прием в начално училище и прием пак чрез електронна система. Това в сила ли е, коментира ли се само?
Нямам време да изчета темата в бг-мама.

*
за сега е само на етап коментари и хипотези :)
приема е с подаване на молби на място в училищата и съответно класиране по критерии, които училището си е сложило, както и сроковете за подаване и записване са различни за всяко училище.
абе луд ставаш... :lol:
И там е една мътна...(в образованието)
Мишле,удобен повод да си упражниш правото да гласуваш :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Гласувах в анкетата.