0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #80 -: Февруари 16, 2013, 23:47:00 pm »
"Няма Монк да го правиме, я!"  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ми, Барбаронче, като не искаше да яде се чудех от къде идва проблема и милото ми каза да погледна как е гърлото и то беше червено. Така че, така разбрах че е червено, а не че постоянно съм го гледала  :lol:
Температурата я меря само, когато челото му е топло, за да видя дали наистина има или на мен просто така ми се струва, което определено не става всеки ден.  :) Но, още отначало си купих хубав термометър и се ориентирах къде и как се мери  :D Доки държеше да мерим температурата заради обривът, който получихме, когато се върнахме от болницата и минахме на ХА, и за след поставянето на ваксините. Сигурно вие не сте имали проблеми слава Богу и затова не ви се е налагало. Дай Боже така да продължавате и за напред! По-добре, човек никога да не му се налага да учи някои от нещата, които съм научила и то не от хубаво.
Оставила съм го бебо - даже днес пак си седя самичък и си играеше с играчките. Проскимтяваше преди да заспи сам, но не ревеше. :) А, пък то времето за напред все по-хубаво ще става, така че надявам се март месец да щурмуваме морската градина :) Ако е хубаво времето и има желаещи, може и срещичка да направим :)
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 23:50:13 pm от rosefromstars »
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #81 -: Февруари 16, 2013, 23:52:04 pm »
 [/quote]
За зачервеното гърло, няма да коментирам, малко ме досмешава. :wink: По-вероятно да го прехранваш тоя юнак, много ме съмнява, от гърлобол да отказва.

[/quote]

 Бубулина за гърлобол не си права, винаги когато се зачерви гърлото при нас, първия признак е отказ от храната.
моите не са прехранени....имат си режим и в промежутъци нищо не тъпчат... :D
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 23:54:01 pm от Марина 79 »
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #82 -: Февруари 17, 2013, 00:12:20 am »
Защо ще му меря температурата на здраво дете?!

И аз това се чудех, но тя - защото им ги мерели в болницата!

А за проблеми - не сме имали - вярно, с изключение на това, че е роден в 29 г.с., което за някои си е голям проблем  :wink:

Добре де, Роуз, аз дори и да успея да погледна гърлото, при положение, че не съм го виждала в нормален цвят - как да разбера, че е зачервено?
Извинете за невежеството  :oops:
Но пък това че два пъти е отказал да яде - не мисля, че е проблем и вече да го нарочиш за болен и със зачервено гърло!

Искам да кажа - радвайте се на децата си, докато са малки и не протестират  :wink: Не да "прескочите" проблема, ако е налице де  :wink:

А морската градина - скоро ще я щурмуваме - ядове нямаш никакви  :lol:
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #83 -: Февруари 17, 2013, 00:23:36 am »
А как успявате да погледнете в гърлото? На мен това ми се вижда mission impossible.

Барбарон, едно е, когато човек си е болница, друго е да обръщаме дома на такава. Ама разни хора, разни идеали.

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #84 -: Февруари 17, 2013, 00:42:32 am »
А как успявате да погледнете в гърлото? На мен това ми се вижда mission impossible.

Барбарон, едно е, когато човек си е болница, друго е да обръщаме дома на такава. Ама разни хора, разни идеали.

Блу, ами не успявам да погледна, освен един път като ревеше и беше срещу светлината  :lol:

А дома на болница не ми се обръща - за мен беше важно, че Злато си е вече у дома! В болницата го бяха преглеждали, преглеждали......
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #85 -: Февруари 17, 2013, 08:33:35 am »
Бързо оздравяване пожелавам. Мише, има си един закон за тая работа. Трябва все да ти е гадно, иначе ако в един период ти е спокойно, ще вземе да ти хареса и ще искаш пак  :wink: Пък от спокойният живот се затлъстява, така де, трябва да сме стройни  :lol:.
Монито изкара леко вируса. Петък вдигна 39. Така изкара събота и неделя. В понеделник нямаше вече температура, но започна да подкашля. Подкарахме го със сиропи и да чукна на дърво засега сме ок. Обаче майка и е нередовен човек. Понеделник вечерта още, ден след като е свалила температурата я закара на пързалката по рокле на -4. Надивя се, измръзна здраво. С прибирането топъл душ и тейлол хот и на другият ден беше кукуряк.
Мое мнение: За да искате децата да са ви добре, правете точно обратното на това което казват бабите  :lol:. Тва ще си го окача като текст на входната врата  :lol:
И като доказателство мога да ви покажа снимка на девойката с грейка в петък на слънце, по идея на баба и. Резултат, изрината от изпотяване и претопляне. Ма то това си и е запазена марка... И после трябва да се съгласиш, че ти не си добре  :lol:. Ми то си има доказателствен материал за това  :)
Здрави да сме  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #86 -: Февруари 17, 2013, 13:18:34 pm »
Ми, Барбаронче, как да ти обясня по-ясно - червено - кармазЪ. ;) (пояснявам че това е цвят и не е расистко :) ).
А, и аз не му се притрисам много, но когато има проблем - няма как, просто е задължително и това е нормално, при деца с проблеми. Майките на деца със здравословни проблеми са доста по-чувствителни. За това, с тях ще излизаме чак април месец в морската. :)
Да ви се похваля ;) - преди малко бебо се обърна за първи път от корем по гръб! :)
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 13:42:26 pm от rosefromstars »
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #87 -: Февруари 17, 2013, 15:22:00 pm »
Ми, Барбаронче, как да ти обясня по-ясно - червено - кармазЪ. ;) (пояснявам че това е цвят и не е расистко :) ).


Роуз, и как лекуваш гърлото като е толкова червено? Питам, защото при нас от зачервено гърло може да страда дни наред, може да вдигне и висока температура и ред подобни..... Не е да "не яде два пъти през деня"
И, честито ти обръщане на бебо - вече няма да имаш гръм спокойствие, освен ако не е в кошарата  :wink: Че са толкова пъргави и така бързичко падат от спалнята, че....  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #88 -: Февруари 17, 2013, 15:28:47 pm »
Лисаноооо, много ти се радвам!- и благодаря за мислите!

Лиде това с килограмите за мис Пиги не ваЖи!  :lol:
Стройна съм била къде 15 години назад! :lol:
Закона на всеобщата гадост мога да го допълня,
но ще вляза в прекалени детайли, а никой не е длъжен да ми ги съпреживява!

Роуз, ще полегна с морна кълка на деликатността си
и с риск да си почина от любимия форум ще те помоля да се вслушаш в съветите
на момичетата! Те се опитват да ти кажат само едно.
Не изолирай детенце от всичко и всеки, да пази го, да бъди всеотдайна,
но не бъди крайна, ще ти дам пример със себе си...
Имам известен опит с гледане на деца, не само своите, но никога не съм си позволила
да давам диагнози / пък било то и за зачервено гърло/ като лекар!
Дори и миналата седмица с племенника ми, аналогична ситуация.
Водя се по децата, лекувам докъде ми стигат възможностите,
но се осланям на компетентно мнение, винаги!
А както разбирам от постовете ти имате здравословен проблем,
което само потвърждава думите ми, че не бива да поставяш сама диагнози.

Пиша всичко това съвсем добронамерено!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #89 -: Февруари 17, 2013, 16:15:47 pm »
И на недоносените деца нищо не им става когато се изкарват зиме навънка:)

Ние се прибрахме във Варна 18 дни след като се родиха и на следващият ден в дъжд и вятър бяхме с количката в морската градина (декември месец). Най-тежкия беше 2150гр. другите две бяха по 2кг..

И така почти всеки ден. Дето се вика ако не ни бяха държали 17 дни в болница и по-рано щях да ги изарам на разходка. Имаше една жена дето се опитваше да ми каже, че до 40-тия ден не можело да ги изведа. Казах и да си гледа сериалите и да не ме мисли мен.

И според мен по-хубаво от разходките навън няма. И за детето и за майката. Лично мненние разбира се.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #90 -: Февруари 17, 2013, 16:34:28 pm »
Да, Лисо, знам вече  :wink:
И въпреки това - аз казах, че всеки божи ден беше на терасата. Просто за половинчасова разходка /в началото/ не ми се размотаваше количка! Е, и фактора баба и дядо де - не споря, но вече тоз фактор го дистанцирах и не ми се бърка!  :wink:
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #91 -: Февруари 17, 2013, 18:30:23 pm »
Абе, оставете на мира момичето, какво сте го награбили. Аз пък съм човек, който се съмнява във всичко, така че пълното отрицание на нещо ме амбицира да разбера защо се е възприело като постулат дадено твърдение. Обаче поводът да пиша е съвсем друг, провокирахте ме с безкрайни коментари. Питах ви след Коластрата за бога пак ли същото или нещо друго-трябва ми съвет от някой патил. До сега сме пили Есберитокс-Н  и Умкалор и сега се чудя накъде. Дали има някой отзиви за прословутия Бета-глюкан, сиропчето Имунобор кидс?
Очаквам да се включите защото съм притеснена-за тази зима за втори път стигаме до подобни истории плюс една болница за чревен вирус и ми идва в повече.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #92 -: Февруари 17, 2013, 19:12:52 pm »
Шаноар, никой не награбва!
Просто споделяме - за жени, които се съмняват в собствената си преценка дали например могат да излязат с бебе навън в студа.
Аз в началото например, не смеех да го извеждам не само заради баба и дядо, а и заради това, че всички около мен ме "съветваха" да не излизаме. Ако имах подкрепата на някой - със сигурност щяхме да тегилираме от началото!
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #93 -: Февруари 17, 2013, 20:11:02 pm »
Shanoar, за това чудо има много положителни резултати в мамата http://apteka.framar.bg/30001326/%D1%84%D0%BE%D1%80-%D0%BA%D0%B8%D0%B4%D1%81-adl-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-237-%D0%BC%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0. Аз лично не съм го пробвала.

Моето дете го изведох навън на почти 2 месеца. Преди това на балкона само при слънце и със сигурност е бил на повече от месец. Така съм преценила, че е най - добре за него.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #94 -: Февруари 17, 2013, 20:12:37 pm »
shanoar , благодаря за подкрепата :) Виж на тази страница съм посочила няколко неща, но те не стават за нас, защото сме още много малки, но може би за вас ще стават - не знам: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48744.520

Барбаронче, благодаря ти за съветите, но мисля че, пътуването и прегледите в София ще са ни достатъчни за тази седмица. Ако сега се простудим или разболеем - те ще отпаднат, а все пак са ни нужни. Така, че се ограничаваме от всякакви контакти за да избегнем гадния грип или простуда. Все пак, благодаря ви за съветите дами :)

Смарайди, това е страхотно! Но, за съжаление и цената му е трепач... Но, с намалението в някои аптеки може да стане и към триисет и няколко лева, така че пак е добре...
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 20:17:00 pm от rosefromstars »
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #95 -: Февруари 17, 2013, 21:11:40 pm »
Ох аз пък втория път ще бъда по-внимателна в някой отношения. Моето съм го изкарвала и на вятър и в мъгла, де ми е бил акъла не знам  :? Но тя предпазливата ми майка дето искаше юни месец духалка да му включвам, нищо не е казала за тия неща, педиатъра незнайно защо също реши, че съм много в час  :) Нищо не му е станало(слава богу), ама сега си се чудя.
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #96 -: Февруари 17, 2013, 22:45:11 pm »
Смарайди мерси, ще потърся информация за този сироп-нищо че е скъпичък, стига да помага.
Барбаронче не се пали толкова много-това че на вас нищо не ви е станало не значи че твоите методи могат да се прилагат върху всички бебета-доколкото разбирам момичето има по-сериозни проблеми с детето и се страхува, което не значи че е жена съмняваща се в собствената си преценка още повече че има разлика в сезоните когато са родени децата ни. Мен например никой не ме е спрял да го изведа на няколко дена моя син, но той е роден през август и понеже през 2010 година ноември беше като май, та не съм го почти прибирала, но това не важи за следващата година или по-следващата. От майка си се научих да се съобразявам когато има вятър или мъгла да не извеждам детето защото плюсовете са съмнителни сравнени с минусите на такова време.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #97 -: Февруари 17, 2013, 23:18:51 pm »
Не се паля, въобще даже  :wink:
Всеки си има глава на раменете и си преценя! Въпроса тръгна от там, че Роуз ме попита как излизаме в студеното време. Та оттам тръгна дискусията.
Първо, че моето дете е на почти 2години и половина, а нейното е бебе още, но пък сме от един град и знам, че тук имаше и много хубави дни този месец. Не е като да е било кучешки студ!
Вижте, никой не искам да поучавам или нещо подобно. Просто всички бяхме на мнение, че разходката в големия МОЛ може да е в пъти по-опасна от студа навън! А кое ще изберете - си решавате вие!

Роуз, пожелавам ви ходенето до София да е леко и безпроблемно, а изследванията да докажат, че детенце е здраво!
Знам какво е с малко бебе да обикаляш по болници - и мен ме е било страх, но най-вече от затворените помещения, че гриповете от там май се хващат по-честичко!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #98 -: Февруари 17, 2013, 23:32:04 pm »
Благодаря ти, Барбаронче. Дай Боже, всичко да е наред!  :D  Лека вечер на всички! Цунки!  :kiss: :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #99 -: Февруари 18, 2013, 00:29:15 am »
Дали има някой отзиви за прословутия Бета-глюкан, сиропчето Имунобор кидс?

първото е Калциев глюконат - любимото на бг педиатри. уж с лек противовъзпалителен и противоалергичен ефект.
второто е добро на вкус, каза синът ми. :)

изписа ни ги педиатърът при сегашното боледуване. какви други отзиви бих могла да дам? съмнявам се, че някой може да даде отзив от тип - те ме излекуваха или те ми засилиха имунитета.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 00:31:16 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!