0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #60 -: Февруари 16, 2013, 15:43:15 pm »
Явно положението е доста сериозно с грипа. Около мен има вече няколко човека с пневмонии, в болници, с усложнения, не знам дали всичките са свързани с грипа, но започват с "лека" настинка и изведнъж се овапцва положението. Напълно сме се изолирали, не ходим на места с много хора, Кристина не ходи на детска. Само на плуване ходи и вече три пъти в басейна е сам-самичка. Няма жива душа, тя и две треньорки.
Пазете се, до колкото е възможно за всеки.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #61 -: Февруари 16, 2013, 16:28:29 pm »
Нина, което започва с "лека настинка" не е грип.

лекарката така ни обясни - при грипа всичко започна рязко, внезапно и се развива много бързо. буквално можеш да кажеш точно в колко часа си се разболял.

вирусът, който върлуваше в групата на Мартин, беше точно такъв. силно заразен, от 30 деца накрая останаха 8, когато и моят герой се разболя (не знам дали не са окапали още круши след това). лягат следобед да спят и стават с 39 Т.
аз го сложих миналия четвъртък да спи здрав, а в 1 през нощта вдигна 39.3.

това е то грип. останалото са други вируси, които също могат да дават сериозни усложнения. толкова продължително не ми беше боледувал, и с толкова много "екстри"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #62 -: Февруари 16, 2013, 16:31:14 pm »
Ужас. Значи бая неща на куп. За разкош и варицелата си върлува, но тя така както слушам си е постоянно. Кристина я мина, де.

Дават ли някакви прогнози кога ще бяга тоя грип?
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 18:14:25 pm от Nina »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #63 -: Февруари 16, 2013, 17:02:23 pm »
:( аз се прибрах от болницата в 12 часа в сряда с висок дух и вирнат нос
и същия следобед в 17 от детска си пристигнаха двама болни мишоци...прекрасен след оперативен период!

Кашлици, температури, хреми от всичко си имаме!
Днес в боя с вирусите "падна" и бабата помощник!
Доволна шЪ остана!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #64 -: Февруари 16, 2013, 18:11:59 pm »
Мише, да оздравявате бързо и без "екстри" . Аз Тошко ще го спра тази седмица, че сестра ми може да дойде с бебето, да не сме заразни, дано бързо да се маха този грип.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #65 -: Февруари 16, 2013, 19:29:57 pm »
В края на тази седмица да се включа да ви пожелая бързо оздравяване(прочетох по диагонал колко много болни деца има)и спокойна неделя.

Отдавана не съм писала в седмичната тема, че не ми остава време:)
Започнах работа и съм много щастлива:) След като последните 7 години не съм работила истински сега се чувствам като с криле:)

Децата ходят на градина, проължават да реват сутрин (без Ники) докато стигнем до градината, а вечер Алекс ме кара да го чакам да си доизиграе играта с големия "бугон"="камион".

И понеже стана 2 месеца не спират да кашлят, вчера ги заведох в Шумен на УНГ. Който му е близо с две ръце препоръчвам д-р Николов. Преди години бех ходила при него за себе си и бях останала много доволна и да ми се чуди човек на акъла защо по-рано не заведох и децата. Убеден е, че в посявките ще излезе причината за неспиращите кашлица и сополи. Във вторник ще са готови резултатите и ще направи схема по която ще се лекуваме. За първи път (освен д-р Бърди) ми се случва да попадна на лекар, който да иска да пусне секрет и да лекува децата след това:) Доживях да не се моля или да не си плащам, и  важното е, че вече имам добра алтернатива:)

Мише, мисля те.
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #66 -: Февруари 16, 2013, 20:10:18 pm »
Лисе,честито за работата!Радвам се че си щастлива,сега и децата като се лекуват адекватно всичко ще се нареди! :)
Мише,и при теб се надявам бързо да отминат неприятностите с грипа и да се възстановяваш пълноценно.
У нас и Мишо я втаса-преди малко 39,2.Иде ми да хвана гората...

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #67 -: Февруари 16, 2013, 20:50:02 pm »
Лелееееее, много болни дечица!
Дано бързо оздравяват всички и повече никакви разболявки  :wink:

Лисо, честита ти нова работа! Нека лисичетата бъдат здрави да ходят всееееееееки ден на градина!

Мише, да оздравяват всички в къщи, а теб да те прескочи! Че не ти се полага такова нещо!

Аз все си мисля, че и да се изолираш от градина и от където и да е - не си в кувьоз - ако е речено - ще те хване вирус! Само не съм привърженик по това време на големите магазини и МОЛ-овете. Мисля си, че миналата година март месец от там си лепнахме някакъв грип, който ни изпонатръшка всички за дълго време.
Та ще обикаляме явно по студа навън - не влизам в такива големи помещения - предпочитам кучешки студ навън  :wink:
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #68 -: Февруари 16, 2013, 21:17:36 pm »
Барбаронче, ама то много студено на вън,  8O как излизате с детето - не се ли разболява? Утре сме канени на рожден ден, но мен ме е страх да ходим, че да не се разболеем... И посещението в църкавата, и разходката в Мол-а отпадат. А, пък пътуването до София страшно ме плаши вече...  :?
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 21:19:37 pm от rosefromstars »
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #69 -: Февруари 16, 2013, 21:46:39 pm »
Няма студено време,  в което да не сме излизали откак е станал на 4-5 месеца. Като имаш в предвид, че ние се родихме в 7-ми месец - 1250гр. А още като ни изписаха на 40-я ден - всеки ден беше на терасата за по малко като увеличавах минутките постепенно. Всъщност миналата зима - бил е на годинка и малко - не сме излизали само 2-3 дни зимата  и то, защото беше неописуема виелица! Както го свикнеш детето! Всеки божи ден сме навън - може и за час, но излизаме. Днес например - аз умрях от студ навън, но бяхме на село 5-6 часа, в които само 1час бяхме вътре. Носа му и ръцете бяха лед, на какво от това?!?!?!  :wink: Стопли се като се прибрахме и нищо му няма. Но от вирусите, които се носят по МОЛ-овете ме е страх много, защото уж е топло там, но всички болни са там - така че - направете си разходката навън - подходящо облечени и завити!
И ти си от Бургас - и знаеш, че не е много студено тук, но ветроветееееееее - оле-мале! Затова не моА си представя минус 10 - 15 градуса например. Защото си представям студ с вятър  :lol:

А на рожден ден си отидете спокойно, ако сте сигурни, че няма да има болни хора там. Иначе от студа навън - какво да те е страх?!?!?!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #70 -: Февруари 16, 2013, 22:05:24 pm »
 :good_post:

и ние сме така,всеки ден навън,може за 15мин.когато е много студено,но излизаме :P
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #71 -: Февруари 16, 2013, 22:17:50 pm »
Браво на вас! Като изведа бебо на вън в такова време после гърлото му се зачервява и не иска да яде - това е при нас проблема. Може би, следващата зима, когато вече е на годинка и ние ще излизаме без проблем. но, за съжаление, сега ни е невъзможно  :? а, вятърът е ужасен наистина при нас  :(
сега почти всеки подсмърква и май ще пропуснем и рождения ден...
Приятна неделя и разходки ви желая утре.  :D
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #72 -: Февруари 16, 2013, 22:51:15 pm »
Моето бебе днес стана на 3 месеца. Всеки ден е навън. Днес беше около нулата, но си направихме четиримата половинчасова разходка. Сутринта също бях навън с двете деца. И сега идва най-страшното. За пръв път изведох бебето навън, когато беше на 4 дена, значи на 20 ноември ще да е било. Не помня колко градуса бяха, но със сигурност под десет.  :lol: Става въпрос за здраво, доносено бебе все пак. Нищо, че е слабушка. На консултацията онзи ден установиха, че е 4,5 кг - като някое по-едро новородено.   8)

Роуз, от любопитство може ли да попитам как установи зачервено гърло при такова малко бебе? Според мен само педиатър може да каже.

Всички болни да оздравяват!

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #73 -: Февруари 16, 2013, 23:02:46 pm »
От студ не се разболява. Разболява се от вируси.
И ние сме всеки ден навън по пързалките и децата се кефят, тук са минусови температурите.
Не съм видяла досега децата ми да се разболеят от студено време, затова пък когато сме били в топли, пълни с навалица помещения - се е случвали често.
не разбирам каква е е тази масова представа в Бг, че изстинало детето навън и се разболяло

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #74 -: Февруари 16, 2013, 23:05:00 pm »

Роуз, от любопитство може ли да попитам как установи зачервено гърло при такова малко бебе? Според мен само педиатър може да каже.

И на мен ми стана любопитно :)

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #75 -: Февруари 16, 2013, 23:06:32 pm »
И аз точно това се питах - как разбираш, че гърлото му е зачервено?
Блу, аз също бих извела бебе на дни навън - стига да е доносено, че ние бяхме "особен сорт"  :lol:
А и за второто ще знам вече - няма и да слушам околните!
Баща ми все ми "напомняше" - внимавай да не го разболееш! Със сигурност от добри чувства, а и мен много ме беше страх, та първите месеци на разходка с количка не излизах, но на терасата си беше всеки ден - и в студ и в сняг!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #76 -: Февруари 16, 2013, 23:15:50 pm »
Защото е зачервено, иначе е блезо розово. Плюе биберона и не иска да яде. Така пропуска две хранения. Тъй като една пневмония нещо може да го убие, мен много ме е страх да не се разболеем, особено с това пътуване в София. Тук ще огранича излизанията и контактите, но за там - просто няма как ...  :? Дано поне до сряда да се затопли малко и грипът да отмине.  :D
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #77 -: Февруари 16, 2013, 23:29:57 pm »
Защото е зачервено, иначе е блезо розово. Плюе биберона и не иска да яде. Така пропуска две хранения. Тъй като една пневмония нещо може да го убие, мен много ме е страх да не се разболеем, особено с това пътуване в София. Тук ще огранича излизанията и контактите, но за там - просто няма как ...  :? Дано поне до сряда да се затопли малко и грипът да отмине.  :D
Първо: грипният вирус и вирусите изобщо, се активират, когато се "затопли" :wink: В студено време, гадинките не издържат и мрат...
За зачервеното гърло, няма да коментирам, малко ме досмешава. :wink: По-вероятно да го прехранваш тоя юнак, много ме съмнява, от гърлобол да отказва.
Момичетата са ти писали, че от студ, децата не се разболяват. Разбира се, не да го проснеш на -10 по пищов, но добре облечено бебе, на завет в количката...няма какво да му стане. И аз като Блу, извеждам почти непосредствено след раждането, пропускам само силен вятър и мъгла. За радост, мъжО ме подкрепя и както обича да казва: "Няма Монк да го правиме, я!" :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #78 -: Февруари 16, 2013, 23:35:59 pm »
Убий ме - не знам как трябва да изглежда гърлото, а още по-малко като е зачервено  :wink:
И ти всъщност като не го извеждаш навън - откъде мислиш, че му е зачервено гърлото и защо го преглеждаш постоянно? Ами и то си е живо човече и не винаги му се яде и то равни количества!
Нищо лично, Роуз, но остави детето на мира /както казва Бърди/!
Една моя дружка /пак с рано родено бебе/ му мереше всеки ден температурата. А аз до година и нещо не знаех как и къде се мери  :oops:
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #79 -: Февруари 16, 2013, 23:44:58 pm »
Защо ще му меря температурата на здраво дете?!