0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2013, 12:24:46 pm »
Мишето е добре. Операцията е минала чудесно. Стискаме палци бързо да забрави.


Естествено, че ще мине леко - толкова положителни мисли  :wink:

Бързо да се оправя и да забравя! Е, мишоците ще се погрижат бързо да забрави де  :lol:
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2013, 12:43:11 pm »
Бързо въстановяване на Мишанта :D

Успешна седмица и от мен!
Здраве за всички и малкии големи :D

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2013, 16:24:18 pm »

Мен ме "зарадваха" , че като ми изтече майчинството съм безработна.

И аз съм в същото положение. Фирмата ни фалира през първата година на майчинството ми, все още не са обявили фалита, но са спрели дейност. Освен всичко друго изгарям и с две години отпуска, защото в годината, в която забременях не бях ползвала нито един ден плюс отпуската за следващата година... ама здраве да е.
В момента ние сме в етап на болезнена привързаност към мама, Жорко върви постоянно след мен, вчера се опитах да се изкъпя и татко му да го гледа, но и това не успях да направя - той изпаднал в истерия от рев, таткото се изплашил и айде при мама в банята. От известно време като види баба си и започва да реве и се вкопчва в мен, явно я свързва с моето изчезване. Не че съм го оставяла много при нея, последното беше около Коледа за два часа. Довечера съм решила да отида на танци, пък да видим дали ще се получи, мъжете вкъщи трябва да се справят сами за час/два. Преди около две седмици пак бях решила да танцувам и таткото дойде с Жорко, за да няма рев и тръшкане. Резултата беше, че Жорко се залепи за краката ми и всеки опит на баща му да го откъсне от мен беше съпроводен с рев, крещене и истерия. Така и не можах да танцувам :)
Дано това да е период и да отмине, макар че струва ми се, че ще е много трудно, защото ние сме по цял ден и нощ заедно.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2013, 17:07:28 pm »
Със сигурност е период и естествено - ще отмине. Май трудното в случая е мама да реши каква линия на поведение да следва, докато това се случи: да се откаже от излизане без детенце,  за да е на разположение и то да е спокойно или да излиза, за да се приучи по-скоро малкия човек да се справя, когато мама липсва. Аз не спортувах и много рядко излизах за малко, за да свърша нещо или да се видя с някого, докато детето не започна да приема отсъствието ми спокойно. Но не съм сигурна, че това беше правилно. Може би трябват по решителни действия и да не се лишаваме от личен и социален живот, така да се каже :) Незнам!? Вие кажете...
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2013, 17:49:26 pm »
За отсъствието на мама:
Ние живеем в един двор с моите родители, Сияна прекарва голяма част от свободното си време с тях. Никога не съм имала проблем да я оставя, може би, защото тяхното присъствие беше също толкова естествено, колкото моето.
Когато беше на 1г. и 6м. я оставих на баща ми и тръгнах на работа, гледаха се успешно по цял ден двамата, докато чакахме да дойде време за яслата (месец и половина).
От както пък тя ходи на ясла, а аз на работа, ценя всяка минута с нея и аз самата не искам да я оставям.
Така, че всичко е до ситуация! Аз бих се насладила на цялото време с детенцето си, стига да имах тази възможност.

*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #25 -: Февруари 12, 2013, 17:56:13 pm »
Мишето е добре. Операцията е минала чудесно. Стискаме палци бързо да забрави.


Мише, мислих те цял ден и много се радвам на добрите новини :bighug:
Леко възстановяване!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #26 -: Февруари 12, 2013, 18:09:49 pm »
Супер новини за Мишана, да се възстанови бързо!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2013, 23:48:20 pm »
Бързо възстановяване на Мишето :bighug:
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #28 -: Февруари 12, 2013, 23:53:54 pm »
За тези, които не влизат в "Кафето" честичко:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49281.msg989710#new
И които са ми приятели във Фейсбук - Илиана Стойнова съм аз. По-точно БЯХ!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #29 -: Февруари 13, 2013, 00:54:16 am »
Криси, знам, че ти е криво /слабо казано/, но това е "беля с пари"  :wink:
Здрави да сте - ще си купиш нов!
Да те успокоя, че това е период! Колко ще е дълъг обаче - зависи от детето  :wink: Не бива да си замълчаваш, а започваш да обясняваш, обясняваш, обясняваш..... до запенване! В един момент "схващат", че не бива да се хвърля, защото се чупят нещата!
Знам, че си бясна сега, но ще ти мине - само като видиш една нахилена физиономийка.
Другия вариант до такива скъпи неща достъп да нямат децата. Но пък това е нож с две остриета, защото те се стремят все към забраненото! Та пак стигаме до обясняваш, обясняваш......
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #30 -: Февруари 13, 2013, 06:49:55 am »
добро утро на всички!!!!
Надявам се любовната седмица да е усмихната и здрава за всички.
Имам един техническ въпрос към вас, ако можете да ме посъветвате.
Малко съм позабременяла и живот и здраве ако всчко е наред към септември ще увеличим семейството с още един член. Чудя се имам отпуска 9 дена от миналата година и 25 дена от тази. Дали ако не я използвам докато излезна болничен и майчинство ще ми изгори или ще мога да си я ползвам след като приключи майчинството следващата година?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #31 -: Февруари 13, 2013, 06:59:40 am »
честито
съветвам те да си я ползваш преди да излезеш в майчинство, аз така направих след като забременях с Преслава, и бях един месец в отпуска преди самия болничен
а като се върнах на работа ми се бяха събрали два месеца отпуск, които си ползвах на куп :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #32 -: Февруари 13, 2013, 09:20:06 am »
papilio, честито :D
Зависи от работодателя дали ще те накара да изчистиш отпуската. Ако не ти дава зор може да я ползваш при връщане от майчинство. Тогава вече е задължително да се изчисти натрупанта отпуска.
Иначе аз направих като Мини. Моите съображения, че изплащането на болнични се бави, а ми трябваха пари, за да посрещна момата :D
И нали съм Марко Тотев, болничните все ми бяха с дата началото на месеца. Работодателя го носеше в НОИ в началото на следващия, те докато го изплатят. Абе, докато ми тръгне плащането с болничнитие повисях месец и половина без пари :(

*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2013, 09:37:36 am »
papilio, честито! Ако работодателя е относително стабилна фирма, аз бих си я запазила за след майчинството.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #34 -: Февруари 13, 2013, 13:12:12 pm »
Благодаря ви безкрайно, за всяка мисъл, съобщение, така ме стоплихте!
 :flower: Обичам ви !

Почти бях сигурна, че отново ще ме отложат, сега заради болки в гърлото.
Изпратиха ме УНГ в болницата и с оглед мнението му и това че бях с месна упойка,
хирурга ме оперира, включиха ми и антибиотик и вече и то ме отпуска!
Най-важен обаче е резултата от хистологията, която е отрицателна!

Няма как да бъде иначе, щом вие и милите ми сте до мен!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2013, 13:59:59 pm »
Мише, така се радвам. Представям си какъв камък ти е паднал...И сега си лека-лека и спокойна. Възстановявай се бързо физически, че идва пролет, игри и разходки навън с мишоците те чакат.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2013, 14:02:18 pm »
Е, Мише, много хубава новина. Бързо възстановяване.
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2013, 14:28:26 pm »
Честито за резултата, Мишанта!
Сега отдъхни спокойно и сготви нещо от душа
и довечера отпразнувай с прекрасното си семейство!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2013, 14:42:37 pm »
Мише прекрасен резултат Честито,бързо възстановяване!
*
Re: Седмица на влюбените 11.02.-17.02.
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2013, 14:46:43 pm »
Браво, Мише!