0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #80 -: Февруари 02, 2013, 16:47:11 pm »
Мешко, всичко да е наред, мила! :)


*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #81 -: Февруари 03, 2013, 03:57:42 am »
Може ли да ми кажете какво да правя, че сега ми е каша в главата. Тази вечер Макси падна и се удари в една хладилна витрина на един остър ръб.Сцепи си главата точно над слепоочеето, по скоро е като дупчица.Много го боля защото много плака. Тече много кръв, заведох го в спешното, там само дезинфекцираха раната със спирт и го залепиха.Казаха, че е повърхностно.Но ми се струва, че много ни претупаха.Беше някаква лудница, имаше сума ти болни, полиция,психично болни и може би затова.
Като попитах какво друго да правя отговориха ''нищо само сменяйте марлята''.
На своя глава дадох малко нурофен.Знам, че трябва да го наблюдавам за сънливост и повръщане, а друго какво да правя?Лошото е, че утре е неделя и не знам дали ще намеря някой педиатър да работи за да прегледа детето.
Благодаря предварително!


извинете, че пиша в седмичната, но знам, че тук има мами с много опит
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #82 -: Февруари 03, 2013, 04:10:49 am »
Това, което са ти казали прави. Разбирам паниката ти, но раната е малка и третирана вече както трябва, другото е чакане и наблюдение. И в болница да ви бяха приели - това се прави. Нормално е да е имало много рев - първо стрес /детето тепърва започва да пада и да се наранява, ново му е усещането/. Главата е място което е много кръвоснабдено - оттам и при най-малката раничка шурва такава кръв, че да си изкараш акъла, а реално не е чак толкова страшна раната сама по себе си. Отделно, че е и "шокова зона", с множество нервни окончания и при лек удар болката е повечко отколкото на друго място по тялото.

Ако искаш все пак да се застраховаш - пусни една търсачка за денонощни частни клиники, някой беше похвалил скоро някаква нова, но не помня в коя тема за съжаление.

Бързо да ви минава и най-вече на теб ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #83 -: Февруари 03, 2013, 08:18:33 am »
Може ли да ми кажете какво да правя, че сега ми е каша в главата. Тази вечер Макси падна и се удари в една хладилна витрина на един остър ръб.Сцепи си главата точно над слепоочеето, по скоро е като дупчица.Много го боля защото много плака. Тече много кръв, заведох го в спешното, там само дезинфекцираха раната със спирт и го залепиха.Казаха, че е повърхностно.Но ми се струва, че много ни претупаха.Беше някаква лудница, имаше сума ти болни, полиция,психично болни и може би затова.
Като попитах какво друго да правя отговориха ''нищо само сменяйте марлята''.
На своя глава дадох малко нурофен.Знам, че трябва да го наблюдавам за сънливост и повръщане, а друго какво да правя?Лошото е, че утре е неделя и не знам дали ще намеря някой педиатър да работи за да прегледа детето.
Благодаря предварително!


извинете, че пиша в седмичната, но знам, че тук има мами с много опит
Ми друго не се прави - държи се раната чиста и се наблюава това, което вече знаеш.


  
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #84 -: Февруари 03, 2013, 11:24:56 am »

Момичета, знам, че имате доста опит с разчитане на кръвни изследвания. Имате ли идея какво може да означава многократно повишение на ЦРП? Не става въпрос за детето, а за мен. Вчера си самоназначих ПКК - ЦРП 380 / реф. ст-ти 0-6/...



*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #85 -: Февруари 03, 2013, 12:28:40 pm »
Благодаря за отговорите.Днес успях да издиря педиатъра при който ходим на частно.Прегледа обстойно детето.Направи неврологичен статус каза, че всичко е ок. и няма нужда от ЕКГ.Изписа ни антибиотична паста и още някаква която се слагала като падне коричката. Каза да давам 2-3 дни нурофен и това е.
Вече ми е по-спокойно.
Благодаря още веднъж.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #86 -: Февруари 03, 2013, 12:47:01 pm »
Неде, црп - ако е това CRP е с-реактивен протеин и тогава стойността от 380 е страшно висока и ти трябват доста други изследвания за да разбереш от къде идва проблемът и ти препоръчвам да отидеш в най-скоро време на преглед!!! Това е завишен рисков фактор! По начало, при бременност се покачва, което е нормално, но не виждам да си бременна... или ако приемаш орални контрацептиви - те също повишават стойността, което е нормално... или след операция - пак нивата са високи... Твоят личен лекар би трябвало да ти знае здравословното състояние и да ти каже дали е нормално да е завишен при теб или ако ли не е нормално - тогава да ти пусне изследвания и да ти изпише медикаменти за да го свалиш, като видите откъде идва евентуално проблемът, той да се лекува, за да не те удари нещо някъде неочаквано...
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 13:05:02 pm от rosefromstars »
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2013, 14:18:16 pm »

rosefromstars, благодаря за разясненията.
не съм бременна, не приемам орални контрацептиви, не съм след операция...
Повишени са и левкоцитите 11.4, gran. 9.2...
обадих се на личния - каза в понедеделник сутринта при него.
Просто си се ровичкам до тогава - да си изясня нещо предварително...



Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #88 -: Февруари 03, 2013, 14:24:17 pm »
Може би бактериална инфекция... Наскоро да си се ваксинирала? Високо кръвно, сърдечно-съдови проблеми, хронични заболявания, прекарани заболявания? за този фактор е много важна цялостната анамнеза на твоето минало и настоящо здравословно състояние и тъй като личният ти лекар би трябвало да е подробно запознат с нея - то той може най-добре да прецени ситуацията. Може би, все пак, ще е хубаво, по възможност, да отидеш и на един ехографски преглед на всички органи според мен... просто профилактично, като годишния преглед на автомобила  :wink:
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 14:48:35 pm от rosefromstars »
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2013, 14:53:50 pm »
Неда, била ли си болна през последните 40 дена?

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #90 -: Февруари 03, 2013, 15:17:08 pm »
Мдаа, явно във Варна пак се е надигнала грипната вълна!!!
Мими, Лис, аман от болести, бързо да се оправят дечицата. 
Казвате в спешното беше срещата, а?  :( Ми ако знаех..., щото и ние бяхме за там - ама звънях на педи за инструкции по телефона. От петък вечер сме с температура, до събота сутрин повръщаше, снощи имаше еднократно разстройство! :( Да видим до къде ще я докараме! :(
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #91 -: Февруари 03, 2013, 18:25:22 pm »
Неда, била ли си болна през последните 40 дена?

Да, blue, повече от две седмици вкъщи се въртим с едни грипоподобни симптоми...
Аз вече съм със зверски болки в челото - предполагам, че е някаква инфекция, която ме е ударила в синусите.



*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #92 -: Февруари 03, 2013, 21:47:31 pm »

Момичета, знам, че имате доста опит с разчитане на кръвни изследвания. Имате ли идея какво може да означава многократно повишение на ЦРП? Не става въпрос за детето, а за мен. Вчера си самоназначих ПКК - ЦРП 380 / реф. ст-ти 0-6/...
Неда, много неща може да означава,понеже е маркер за възпаление,който не е специфичен. Трябва да се отхвърлят едно по едно вероятните причини. Първо, ако си болна се вдига,независимо дали е вирус или бактерия. Второ, ако не си болна, може да оначава автоимунно заболяване -  примерно артрит или псориазис или друго автоимунно. Трето,  ако нито си болна, нито имаш такова заболяване, провери си бъбреците, понеже и при проблеми с тях се вдига. Четвърто... има и други редко срещани неща, но първо отхвърлете тези.
Аз все пак бих го повторила, за да съм сигурна в тези цифри.

..обаче, ЦРП не е част от ПКК  - нали за едно и също изледване говорим, да не говорим за различни неща? Отделно ли си си го поръчала да ти го изледват?


  
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #93 -: Февруари 03, 2013, 22:44:49 pm »

Да, да, отделно от ПКК е...
Благодаря за отговорите, утре съм при личния, ще видим какво е :wink:



*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #94 -: Февруари 04, 2013, 00:33:39 am »
Неда, това е причината. Като оздравееш, можеш да пуснеш отново същото изследване след 40-45 дена. Имах и аз една такава случка, но в крайна сметка на контролата си беше в граници.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #95 -: Февруари 04, 2013, 06:24:37 am »
Недa, извинявам се, въобше не вях видяла, че си писла, че си била болна. Ми тогава вероятно е от това.