0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« -: Януари 28, 2013, 09:18:23 am »
Успешна Нова Седмица
с много настроение и късмет.

Всички да са здрави и усмихнати :D
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 16:39:14 pm от jam »
*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #1 -: Януари 28, 2013, 09:27:01 am »
Успешна седмица и от мен!
Да са здрави всички и малки и големи :D

Ние започваме седмицата с лека хрема, дано няма усложнения. Последно през октомври имаше хрема, та й беше време :?

*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #2 -: Януари 28, 2013, 10:18:37 am »
Здрава и усмихната седмица!
Някой да ми препоръча добър детски гастроентеролог.Благодаря!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #4 -: Януари 29, 2013, 13:30:03 pm »
Здравейте и от нас!
Здрава седмица, щастливи деца и спокойни майки :)
Джам, с такъв уред правиха преглед на малките като бяха на ясла. Директорката беше организирала нещата, наистина става много лесно и бързо. На екранчето на уреда (който държи на снимката сестрата) има нарисувани очички като човече и детето просто трябва да гледа там.
На разпечатката след това излиза цялата информация описана в текста.
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #5 -: Януари 29, 2013, 14:01:10 pm »
Един виц, който е на път да стане истина /за жалост/

http://www.vicovete.net/view/1873-I_taka_predstavete_si_2018_g_Obiknoveno_sofiysko.html/

А за прегледа за очичките - ние нали като рано появили се на бял свят, си ходим редовно и стигнах до извода, че и там е много важно "задапартното" устройство  :wink: Колкото и добра да е техниката - дано има добри лекари и да знаят как се използва!

Здрава седмица и от нас!
*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #6 -: Януари 29, 2013, 14:25:17 pm »
Трябва ли да се изчакат някакви симптоми или профилактично се води детето на преглед при офталмолог след определена възраст?
*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #7 -: Януари 29, 2013, 14:42:39 pm »
м-и, аз водих София профилактично на офталмолог на 1 г.
В свое интервю д-р Алек Топов казва:
Първи преглед до 6 месеца, следващ на около 3 години. Ето цялото интервю:
http://novinar.bg/news/alek-topov-parvi-ochen-pregled---do-shest-mesetca-sled-razhdaneto_MjE5Njs0OQ==.html
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 15:17:25 pm от Ники »

*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #8 -: Януари 29, 2013, 15:00:29 pm »
Благодаря ти Ники, при навършване на 1г реших да питам педиатъра и той ме отсвири за след 2г, ако не бях видяла линка на Джам даже нямаше да ми хрумне да питам.
*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #9 -: Януари 29, 2013, 15:18:45 pm »
м-и, нашето педи също ме отсвири, каза, че няма право на профилактичен преглед с направление. Написа, че сълзи едното око и те така :wink:

*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #10 -: Януари 29, 2013, 15:21:31 pm »
Преди първият преглед е бил на 3 години, но доколкото знаем сега профилактиката е на 1, така че би трябвало педиатрите да дават направления без бой.
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #11 -: Януари 29, 2013, 15:46:00 pm »
Преди първият преглед е бил на 3 години, но доколкото знаем сега профилактиката е на 1, така че би трябвало педиатрите да дават направления без бой.


Да дават, ама май трябва да си измислят диагноза, че да те пратят на очен. Иначе не е в профилактиката /доколкото знам/.
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #12 -: Януари 29, 2013, 16:44:27 pm »
Здрава седмица и от нас!

Дами, имате ли препоръка за логопед? За приятелка е, детенцето е на 3,5г и заеква, когато е превъзбудено и впечатлено. Иска да се консултира.
*
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #13 -: Януари 29, 2013, 21:36:12 pm »

Да дават, ама май трябва да си измислят диагноза, че да те пратят на очен. Иначе не е в профилактиката /доколкото знам/.

Те за всичко май трябва да си измислят диагноза. Аз съм с автоимунно заболяване. ЛЛ ми обяснява, че трябва да следя 2 пъти годишно да правим прегледи и изследвания при специалист и всеки път измисляме оплаквания. Педиатъра е много стиснат на направления ако няма нещо фрапиращо се мъчи да го лекува сам, че даже и изследвания не иска да прави   :( Само чакам да порасне още малко и го местя при ЛЛ.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #14 -: Януари 30, 2013, 09:14:05 am »
А аз да се оплача, вчера получих следното обаждане от мъжа ми „-Ивана падна и си разби главата“„-Какво се случило?“„Ами тичаше и сега има цепка където започва...“ и ми свърши батерията на телефона, понеже бях забравила да го заредя. Съответно, понеже съм в трафик, ми отне още половин час докато се прибера мислейки какво ли и има. Бая си беше цепнала главата, мъжът ми я намазал с антибиотичен крем, но нито почистил, че плачела, нито нищо. Оправих я и му се сопнах за избора на думи - така се било казвало, че си разбила главата.  Обаче се наложи да и подстрижа малко от косата отпред, понеже цепката е там, но понеже не искам да прекалявам и хванах превръзката със самозаплепващ се бинт. да ама тя го сваля и не знам как ше я накарам да го задържи. В момента спи с него, но не знам как ще е през деня. Приемам идеи.


  
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #15 -: Януари 30, 2013, 09:31:25 am »
Боби, неприятна случка, да минава бързо. Единственото което ми идва на ум е ако имаш някакви детски лепенки, моите много ги харесват, та с тях да я залъжеш да залепиш превръзката като й показваш в огледалото колко са красиви и тя съответно :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #16 -: Януари 30, 2013, 09:45:18 am »
Боби, неприятна случка, да минава бързо. Единственото което ми идва на ум е ако имаш някакви детски лепенки, моите много ги харесват, та с тях да я залъжеш да залепиш превръзката като й показваш в огледалото колко са красиви и тя съответно :)
Имам, но тя по принцип няма проблем с лепенката. Лошото е, че няма къде да се залепи, понеже има коса. Цепката и е точно над центъра на челото, в косата. Отрязала съм косата само точно върху цепката, за да изчистя, но не ми се иска да и бръсна отпред главата, заради едната лепенка. Взех бинт, който се залепва за себе си и съм и сложила антибиотик, отгоре марля, но вместо с лепенка е хванат с бинта за главата. Бинта уж е детски, с картинки на тези angry birдs, ама го дърпа. Вчера двамата с баща и не спряхме да и правим комплименти колко е хубава с този бинт :-). За известно време хвана декиш, ама не знам как ще я пратя на градина. Чудя се дали няма нещо като шапка, мрежеста, която да държи марлята на място.


  
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #17 -: Януари 30, 2013, 09:54:15 am »
ама дали ще държи шапката тя на главата си :)
според мен ако е зарастнала раничката вече може да я оставиш открита, просто помоли в градината да я наглеждат да не го пипа или някое друго дете да не я пипа.
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #18 -: Януари 30, 2013, 09:59:50 am »
Аз предлагам с лента, от тия еластичните  с цветенца, но ако е хванала коричка няма нужда да е закрита раната.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #19 -: Януари 30, 2013, 10:03:17 am »
ама дали ще държи шапката тя на главата си :)
според мен ако е зарастнала раничката вече може да я оставиш открита, просто помоли в градината да я наглеждат да не го пипа или някое друго дете да не я пипа.
да верно :-). Тя по принцип държи, ама цял ден едва ли. Ще опитам да им кажа, ама ако я махне те не са медицински работници, не могат с това да се занимават. Тя не е раничка, си е сериозна цепка няколко сантиметра. Само понеже е в косата, та не я влачих по лекари да я шият, че сега бая белег ще остане

м-и, точно такава лента има ( аз и викам самозалепващ се бинт :-) ). Точно това имах предвид, че съм сложила. Нямаше коричка като легна, като гледам колко е голяма, може и утре да няма още коричка. Сериозно се е цепнала милата.


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #20 -: Януари 30, 2013, 10:20:55 am »
Боби с фибички за косата не може ли да се задържи малка марличка и отгоре лента за коса поне 1-2 дни?

По принцип е хубаво да се лекува, да не се възпали! След катастрофата аз бях с голяма рана точно като Ивана. Мен ме шиха и пак си има белег. След като махнаха превръзката и шевовете пръсках с Оксикорд и Пантенол спрей. После мазах с Контрактубекс 1-2 месеца.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #21 -: Януари 30, 2013, 10:40:07 am »
По принцип е хубаво да се лекува, да не се възпали!
Лекува се - изчистила съм с кислородна вода, слагам антибиотик и ще сменям превръзките редовно. друго много няма какво да се направи, но е важно да не се допуска възпаление, права си. добре че сега са ваксинриани за тетанус, че да не го мисля и това.
Идеята за фибичките не е лоша, ще опитам, макар и да сме с редка коса. Обаче като гледам, ако още е отворено май утре ще си остане с мен. Малко ме е страх да я оставя там и да вземе нещо да го замърси.

Благодаря за идеите момичета.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #22 -: Януари 30, 2013, 11:01:29 am »
Боби, няколко сантиметра или няколко милиметра, защото ако е сантиметра, макар и 2 да са, по-добре не я пускай на градина и може и да направите консултация. Моника удари главата преди време в перваза на плочките. Няма и сантиметър и беше раната на челото и доста дълго си течеше кръв и още си има голям белег. Направих консултация с педиатърката по телефона и след като я чу как пищи от страх, какво ще и правят сега и какво и има и кръвта спря, реши, че е по-добре да и спестим лепенето. Има белег, но няма да я правим манекенка, ще се наложи да го преживее  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #23 -: Януари 30, 2013, 12:02:53 pm »
Боби, при вас не ги ли лепят раните? Алекс като му цепнаха веждата, ходихме да му сложат едно лепило, казаха само да не се мокри известно време там, раната си беше сравнително открита, само с това лепило.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #24 -: Януари 30, 2013, 14:51:15 pm »
По принцип е хубаво да се лекува, да не се възпали!
Лекува се - изчистила съм с кислородна вода, слагам антибиотик и ще сменям превръзките редовно. друго много няма какво да се направи, но е важно да не се допуска възпаление, права си. добре че сега са ваксинриани за тетанус, че да не го мисля и това.
Идеята за фибичките не е лоша, ще опитам, макар и да сме с редка коса. Обаче като гледам, ако още е отворено май утре ще си остане с мен. Малко ме е страх да я оставя там и да вземе нещо да го замърси.

Благодаря за идеите момичета.

Боби, защо не я заведеш да го залепят?
Дъщеря ми миналата година, точно така се цепна , на милиметри под окото, тече доста кръв.
Баща й я заведе веднага в спешна детска клиника и го залепиха. Нямаше проблеми, но белега й ше и напомня цял живот, колко е послушна :)

*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #25 -: Януари 30, 2013, 15:13:26 pm »
Моята фурия пък е със син нокът на едната ръка. На излизане майка ми й притиснала пръстчето.
Да видим сега ще падне ли нокътчето :(

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #26 -: Януари 30, 2013, 16:18:29 pm »
И да падне нокътчето на детето, не се тревожи. Израства си бързо и безболезнено. Ако не е наранено и самото пръстче, няма нужда от никакви грижи, а ако е - само да се пази от замърсяване, за да не се инфектира. Няма нищо страшно.
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #27 -: Януари 30, 2013, 16:22:03 pm »
Деси има сменени 3 нокътя до момента, имаме си даже фея на ноктите :lol:
нищо й няма, спокойно, израстват им бързо :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #28 -: Януари 30, 2013, 16:29:31 pm »
Фестивал на ледени скулптури в София:

http://kulturni-novini.info/news.php?page=news_show&nid=16255&sid=11

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #29 -: Януари 30, 2013, 16:38:51 pm »
Боби, при вас не ги ли лепят раните? Алекс като му цепнаха веждата, ходихме да му сложат едно лепило, казаха само да не се мокри известно време там, раната си беше сравнително открита, само с това лепило.
Не ги лепят идиотите. Бачкала съм в спешното, никога не съм виждала да лепят, само шевове правеше хирурга цяла нощ. Не знам защо е така. Може би защото много се чака и става късно :-).... което ме навежда на мисълта, че ако я бях завела не в болница, а в отделно спешно отделение,където не се чака, сигурно лепят. Ще взема да проверя, да знам за следващият път. Аз също съм лепена на веждата като дете.

albenanedelcheva
, то е в косата, няма да се вижда белега.lidia, вероятно така ще стане. Сега чакам да се събуди, да оценя пак щетите.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #30 -: Януари 30, 2013, 19:42:16 pm »
Съжалявам :? При нас педиатрите я вършат тая работа, не в спешното, естествено ако си извън работното време на педиатъра, тогава отиваш в спешно, но като цяло педиатрите им се занимават с това. Дано бързо заздравее!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #31 -: Януари 30, 2013, 20:12:30 pm »
Pitah, lepiali, shte pitram i pediaturkata za v budeshte.

P.P.Izivniqvam se, v momenta niamam krilitza, a kredor me prashta na niakakvi aviokompanii (?!)


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #32 -: Януари 30, 2013, 23:40:28 pm »
Е, надявам се да не ти трябва за в бъдеще :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #33 -: Януари 31, 2013, 08:49:15 am »
Доколкото знам, лепят до 24 часа.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #34 -: Януари 31, 2013, 10:11:59 am »
Боби, белези от удряния и рани лекувам с неколкократно мазане с шипково масло. То подпомага регенерацията на кожата и след две-три седмици почва да се "отлюспва" белега.
Обаче слагаш ли го - отгоре крем с висок слънцезащитен фактор, защото е фотооптично
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #35 -: Януари 31, 2013, 10:24:51 am »
Боби, белези от удряния и рани лекувам с неколкократно мазане с шипково масло. То подпомага регенерацията на кожата и след две-три седмици почва да се "отлюспва" белега.
Обаче слагаш ли го - отгоре крем с висок слънцезащитен фактор, защото е фотооптично
шипково масло? Моля те, дай малко повече информация. Ще ми е полезно, да се опитам да скрия поне малко белега на челото. Не, че е такава драма, но все пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #36 -: Януари 31, 2013, 10:40:59 am »
Шипковото масло се извлича от семената на шипката чрез метода на студено пресоване. Сдържа витамини, мастни киселини - омега-3 (линоленова киселина) (33%), омега-6 (линолова киселина) (44%), омега-9 (олеинова киселина) (14%), антиоксиданти, биофлавоноиди, бетакаротени и витамини  -изключително важни за здравето на кожата. Има противовъзпалително свойство и оказва благотворно влияние върху регенеративните процеси във вътрешния слой на кожата.

Помага за заличаване на белези от хирургични операции, наранявания, акне, дерматити. Шипковото масло подобрява кожната структура, цвета и тона на кожата, намалява червенината и хиперпигментацията.
Използвайте го два пъти на ден като масажирате с върховете на пръстите си, докато се абсорбира напълно от кожата. Ако го използвате през деня, е необходимо да нанесете отгоре слънцезащитен крем.
Излагането на скоро третирана с шипково масло кожа на пряка слънчева светлина крие опасност от появата на петна. За това специалистите съветват да ползваме шипково масло вечер преди лягане.

Сложете 2-3 капки на пръстите си и нанесете върху проблемното място.

След тримесечно прилагане върху белези - два пъти дневно /сутрин и вечер/, те стават по-слабо забележими, без удебеляване. Подобрява се  и еластичността на кожата, както и цвета върху и около белезите.

Шипковото масло прониква до най-дълбоките слоеве на кожата, регенерира клетките на кожата, които произвеждат повече колаген и еластин.

Смесете 15 мл студено пресован зехтин с една капка шипково масло и прилагайте на влажна кожа като интензивна нощна терапия.

Смесете 1/2 част шипково масло и ½ част арганово масло за успокояване на възпалена кожа.

Маслото е много нежно и може да се използва за чувствителна кожа без странични ефекти. Той се нанася лесно чрез поставяне на 3 до 4 капки на пръстите на ръцете и след това се втрива леко в кожата след къпане.

Маслото е чувствително към температурните колебания, кислорода и светлината. Дръжте го на хладно и тъмно място.

Хората с алергия към полени трябва да бъдат много внимателни при употребата му, тъй като може да причини алергична реакция!

Редактирах малко инфото и махнах козметичната част :)
Аз от известно време ползвам само масла вместо кремове и съм много доволна.
Масло от Жожоба прилагам при обриви и ухапвания на детето.
Има цяла книжка, която са сътворили девойките от мамата за масла и тяхното използване.
[/url][/url]
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #37 -: Януари 31, 2013, 11:15:55 am »
вени, от къде се купува това шипково масло :oops:

питам, защото Деси има доста голям белег от изгаряне на ребрата, не е драма, но ако мога да го позалича малко, все пак сме мадами, бански, туй онуй... :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #38 -: Януари 31, 2013, 11:46:40 am »
Да и аз ще пробвам. От къде мога да купя  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #39 -: Януари 31, 2013, 12:09:42 pm »
Ей, Боби, съжалявам, дано бързо да зарастне.
Жасминче - супер! А, къде може да я видя тази книжка и купува ли се?
На нас вчера ни поставиха последната от 3-те последователни ваксинации на ваксините Пентаксим и Синфлорикс, вдигнахм малко температура 38, но вече спадна, дано да не се покачва повече, че от този нурофен не му се яде на бебо...
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 12:13:39 pm от rosefromstars »
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #40 -: Януари 31, 2013, 20:28:59 pm »
Може ли пак да се пооплача  :?
Наше Злато направо ще ме побърка, а и сестрите в яслата!
Ходи почти 3 седмици без прекъсване до миналия четвъртък и посвикна що годе, върнаха ми го тогава, че кашлял уж. Водих го на лекар - леко зачервено гърло и нищо повече. Тук-там му потича носа, но мнооооого рядко. 2-3 пъти през деня и то най-вече, ако е ревал. И въпреки това го оставих понеделник, вторник в къщи за наблюдение. И вчера - пак на ясла. Ами то още по-зле стана положението! Направо луднаха от него два дни. Вчера ми звъняха към 14,30 и ми викат "Чуваш ли го?" Ами как да не го чувам - то рев, то дране. Отидох и го взех. Днес в 13,30ч пак ми звънят и направо ми се оплакват сестрите. Реве, не иска да сяда дори в кошарата, нито яде, само реве, а събужда всички деца там. Горките жени - честно! Отидох пак - взех го. Не искам да ходя на обяд да го взимам и да не спи там, че съвсем свиква и после...... Май сме изключение от всички  :oops: сестрите викат - имаме и нови деца - за 3-4 дни посвикват с режима, но Златомир - неееее! Много е инат! Нищо не може да му се наложи - по никакъв начин!
А аз не искам да се отказвам. Иначе май му харесва там, защото тръгва с желание сутрин, до момента, до който влиза в стаята и се почва!
Оффф, сигурно имам вина, ама какво да направя като е по цял ден с мама. Нямам на кой да го оставям даже и за час!
Сега съм се пазарила с майка ми и в събота и го тръсвам за цял ден - да се оправя! Аз ще разпускам!
Боже, споделете вие как сте се справяли! Ще ми се пукне сърцето! А не е в мой стил - винаги съм знаела кое-как, но този път нещо удрям на камък май  :wink:
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #41 -: Януари 31, 2013, 20:52:26 pm »
Леле,Барбаронче,съвет не мога да ти дам,защото противно на моите очаквания Димитър доста бързо свикна.Но наистина знам какво е да гледаш инато дете-много е трудно.Защо не го спреш за известно време,евентуално "да позабрави"?Иначе нямам идея...успех ти желая!

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #42 -: Януари 31, 2013, 20:57:08 pm »
parsi, помислих си го днес това - да го спра, но за колко време би забравил?!?!?!?!?! Все си мисля, че май няма да забрави! Помни като слон бре  :wink: Ако ще е 2-3 месеца - сякаш не ме устройва! А ако стане още по-зле?!?!?!?! Не знам - разсъждавам си просто!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #43 -: Януари 31, 2013, 22:28:12 pm »
Барбаронче,
а персонала какви стъпки предприема в случая? В смисъл, опитват ли се да влязат в контакт с него, да се сближат с него... или го зарязват просто да си реве?

А той допуска ли контакт с тях?
Дъщеря ми беше с много труден и продължителен период на адаптация в яслата. Около 3 месеца. Аз ходих с нея 2 седмици. Но тук практиката е такава, родителя е с детето  по време на адаптацията - зависи от детето, колко време. Т. е. нормално за по 3-4 дена, но при тежки случаи като Дара - и повече.

Говори с тях по въпроса за осъществяването на контакт и предразполагането.

Успех. Не е лесно, но ще премине, със сигурност.
Само ние да имаме здрави нерви :D

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #44 -: Януари 31, 2013, 22:56:04 pm »
Бени, да , доколкото съм ги опознала досега, мисля, че дават всичко от себе си. По-възрастната сестра /аз повече си я харесвам, че вдъхва респект/ Злато я слушаше нея до миналата седмица. Тя успяваше и да го приспи даже. Вчера и тя "изрева"! Казва: "Не ме слуша въобще! Преди не беше така - знаеше, че няма мърдане и слушаше що годе" Но сега и нея беше изкарал извън нерви! Днес по-младичката направо бешееееее - вярно беше луднала жената. Защото вика: Всички са будни! Не успяхме да го убедим поне да мълчи! И гушкахме, и обяснявахме и така и така и нЕма братче - реве и толкоз! Мама, мама....
И той явно си ги харесва май, защото ми показва, че го целували /не може да говори още като хората/, та съм преводач! Това също усложнява доста нещата, но пък от яслата има напредък - опитва се и да говори - не че се получава де, но поне опитва :wink:
Днес даже и казах на сестрата - освен да ме вземете на работа при вас - звероукротител  :lol:  :lol:  :lol:
Засмя се жената!
Иначе разговаряме, не са незаинтересовани и са оптимистки, че ще свикне!

Даже им занесох един "портрет" писмен на Злато, уж да го поопознаят!

Знам, че ще свикне, но тези прекъсвания много зле му се отразяват. Като почива повече от 2 дни, явно усеща разликата и че може и после става мале-мила! Дано е здрав и да направим поне 2 месеца без прекъсване - това мисля, че би трябвало да затвърди навиците там!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #45 -: Януари 31, 2013, 23:31:36 pm »
Да ви питам "ширината и разликата в ширината на зениците на двете очи" има ли някакво значение? При бебо още от раждането дясната зеница все ми се струва по-голяма, особено вечер се забелязва повече. Все я чакам да се оправи, но си мисля, че не е сериозно - то в началото дясното му око беше леко сплескано и по-навътре стоеше, но се оправи. Мисля, че и зеницата ще се оправи, но за сега не се е оправила. Дали имам повод за притеснения и дали да го запиша за преглед? Замислам се, защото март ще ходим в София на профилактичен за сърчицето и може да ги съчетаем евентуално... Вие ходили сте там на очен преглед с този апарат или препоръчвате друго място?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #46 -: Януари 31, 2013, 23:33:55 pm »
Да ви питам "ширината и разликата в ширината на зениците на двете очи" има ли някакво значение? При бебо още от раждането дясната зеница все ми се струва по-голяма, особено вечер се забелязва повече. Все я чакам да се оправи, но си мисля, че не е сериозно - то в началото дясното му око беше леко сплескано и по-навътре стоеше, но се оправи. Мисля, че и зеницата ще се оправи, но за сега не се е оправила. Дали имам повод за притеснения и дали да го запиша за преглед? Замислам се, защото март ще ходим в София на профилактичен за сърчицето и може да ги съчетаем евентуално... Вие ходили сте там на очен преглед с този апарат или препоръчвате друго място?
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/003314.htm


  
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #47 -: Януари 31, 2013, 23:52:15 pm »
Сега стигам и до тук :)

Аз лично го поръчвам от iherb защото е по-голямо количество (и по-евтнино) и по-чисто.
Иначе в Бг го има в Зоя.бг

Ако някой реши да поръчва от iherb  - не работят с пейпал, дирекшън с карта плащаш, като ако имаш код за намаление за първа поръчка имаш намаление 5 или 10 долара.
Имам няколко кода, ако някой реши, да пише на ЛС.

Ето тук ги има http://www.iherb.com/Rose-Hip-Seed-Oil
аз ползвам второто, но ми свършва вече. На първата фирма имам жасминово (каква изненада, а?) и действа релаксиращо в малки количества, а в по-големи като афродизиак.

Сега си поръчах какаово за лятото - правя си крем за тяло с него, за Ники ползвам бадемово, а тази година ще купя масло от малинови семки, което е със слънцезащитен фактор 30 - 50. не знам дали ще ползвам чисто или към лосион, но...може и чисто

Да ви кажа и последно: ако купувате масла, вземете задължително и Гераниум. При изгаряния се смесват 4-5 капки в супена лъжица базово масло, нанася се на изгореното, слага се марля отгоре и на сутринта няма белег.

ето я едната книжка, като ми тръгне нета ще потърся обновеното издание.
https://docs.google.com/document/d/1CPUxRVpqKDc2xW-QCVkNNJCNWfiUeD9stulYRKZtjSk/edit?pli=1
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 23:54:45 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2013, 00:23:19 am »
Боби, благодаря за линка. И аз така си мислих, че няма повод за притеснения: "Anisocoria is unequal pupil size. The pupil is the black part in the center of the eye. It gets larger in dim light and smaller in bright light.Babies born with different sized pupils may not have any underlying disorder. If other family members also have similar pupils, then the pupil size difference is possibly genetic and nothing to worry about.
Also, for unknown reasons, pupils may temporarily differ in size. If there are no other symptoms and if the pupils return to normal, then it is nothing to worry about."
При мен също на дясното око зеницата е леко разиширена, имам и леко късогледство, като стойността е различна за всяко око: 0.5 на едното и 0.75 на другото с лек астигматизъм 4 градуса на едното. Но, не нося очила въпреки, че ми бяха изписали. Може и при него да е нещо такова, но при мен има и лека разлика в цвета - дясното е леко с по-светъл цвят от лявото - едва забележимо, но при бебо не е така. Може би, един контролен преглед няма да е излишен. Вие къде препоръчвате да се направи офтамологичен преглед на 5 месечно бебче в София?

Жасминче, с удоволствие ще ги разгледам. От iherb, благодарение на Денис, съм поръчвала и наистина са им добри продуктите. Препоръчвам и аз!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2013, 00:25:36 am »
Може би, един контролен преглед няма да е излишен. Вие къде препоръчвате да се направи офтамологичен преглед на 5 месечно бебче в София?
Според мен това си е за педиатър.


  
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2013, 00:32:38 am »
Да, Боби, но нямаме право на повече от едно направление, а ще взимаме тогава за детски кардиолог, който пък ще ни издаде друго за високо-технологично изследване (цветен ехокардиограф с доплер - 120 лв. по здравната каса) и друго няма да ни дадат, така че остава само частния вариант. А, в посочения линк е "Александровска" - дали имат добри специалисти в този кабинет и колко ли ще струва прегледът с този апарат?
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 00:49:38 am от rosefromstars »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2013, 00:47:42 am »
Да, Боби, но нямаме право на повече от едно направление, а ще взимаме тогава за детски кардиолог, който пък ще ни издаде друго за високо-технологично изследване (цветен ехокардиограф с доплер - 120 лв. по здравната каса) и друго няма да ни дадат, така че остава само частния вариант.
За педиатър ли трябва направление?Не е ли педиатърът детският вариянт на джи пи?


  
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #52 -: Февруари 01, 2013, 00:58:27 am »
Ой, не разбрах Боби, извинявай. Имаш предвид да кажа на доки - ами естествено, на другият преглед през февруари ще спомена, просто до сега не съм се сетила да й кажа.То не е толкова фрапиращо или спешно. Само че, ще помисли сигурно, че ще й искам направление и ще ми стане неудобно... Избягвам да й искам направления, тя като реши ми дава. Само, когато ходим в София на кардиалог ни казва да й кажем по-рано. Този месец сама ни даде направления за кръвни изследвания и ортопед. Неловко ми е да искам, защото моето джи-пи я глобиха миналата година или по-миналата (забравих вече) към 3000 лв. за преразход за дадени направления...
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 01:01:33 am от rosefromstars »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #53 -: Февруари 01, 2013, 07:26:21 am »
Барбароне, а чисто технически има ли начин някой друг да го води и взима!?
И още нека си взима играчка от вкъщи, нещо да гушка, ако позволят госпожите...
Калина има "пазител" там старшата сестра, изключително много й помага в адаптацията.
То са разговори, то на чест и гордост я предизвиква, че е голяма,
че хубава била, че ще танцуват и пеят, не я оставя за миг да хлипа.

Ние имаме лек напредък, даже не смея да го напиша...29.01 ден 1 ви!
Тръгна октомври, значи след 3 месеца. Пак плаче,
но сякаш започна да допуска до малката си главица, че и аз имам ангажименти.
Но при нас и Митака много помага, и в + и в - знак,
говори Й като по-голям, обяснява й защо как, но в същото време
в най-подходящия момент така съвсем целенасочено я подготвя коооолко още дни
има до съботно/неделната почивка и се започва спора.
Колко и тривиално да звучи за теб в този момент, време и търпение трябват
има деца свикват бавно и нашите са такива.

Имам усещането, че сме закодирали някъде вътре в тях
нашето огромно желание да ги има и затова и възрастовите ни раздели са така трудни!

Бени, как е малкия юнак?

Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 07:31:28 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #54 -: Февруари 01, 2013, 09:45:38 am »
Вчера ми звъняха към 14,30 и ми викат "Чуваш ли го?" Ами как да не го чувам - то рев, то дране. Отидох и го взех. Днес в 13,30ч пак ми звънят и направо ми се оплакват сестрите. Реве, не иска да сяда дори в кошарата, нито яде, само реве, а събужда всички деца там. Горките жени - честно! Отидох пак - взех го. Не искам да ходя на обяд да го взимам и да не спи там, че съвсем свиква и после...... Май сме изключение от всички  :oops: сестрите викат - имаме и нови деца - за 3-4 дни посвикват с режима, но Златомир - неееее! Много е инат! Нищо не може да му се наложи - по никакъв начин!
Това сякаш аз съм го писала преди 3 години.От август до декември беше такова положението.Всеки обяд когато е на ясла след 13ч. аз съм на тръни и в очакване да ми се обадят.То леглото от спалнята му бяха извадили,че да не събужда другите деца.А и на работа ходя през това време.Ноооо от първия ден на януари като го заведох се изказах категорично повече да не ми звънят през деня.Крайно време е да намерят подход с мойто дете.Е не ми се обадиха повече.
Пък имах и чуството, че и то си знаеше ревне ли звънят на мама и тя идва.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #55 -: Февруари 01, 2013, 09:56:04 am »
Барбаронче, разказа за твоето детенце ми напомня за съседчето. 6-7 месеца борбата беше безмилостна. Тряскаше с юмруци по вратата по цял ден с кански рев. Родителите му просто не бяха на себе си. Директорката не разрешава престой на родител и взимане на обяд. По нейно мнение, първо ще свикнат до обяд и след това ще е рев отново, защото там трябва да спят. Права е, съгласна съм с нея. Свикна сладура малък, обаче му беше много тежко. Първа група вече всичко беше ОК. И той и моето дете правеха един номер, незнам дали ще успея да го обясня. Още от бебета, започваха да реват, защото им се спи. Да ама е 6 следобяд и тепърва трябва баня и вечеря. Обаче те ревяха и ревяха все по-силно и раздразнително. Докато или не заспиваха от изтощение или не посиняваха в истерия. Та не им се връзвай, мими ти го е обяснила чудесно. Те са хората които трябва да намерят подход към детето и верния вариант със сигурност не е да ти звънят през час да си го прибереш. Просто това е по-лесния вариант за тях. Мама я няма, вече ходи на работа, щеш не щеш, ще трябва да го докараме до разбирателство и толкоз.
Мише, да ти кажа, надявам се поне на училище да ходят с желание  :)
rosefromstars по спомен си мисля, че всяко дете под годинка има право на профилактичен преглед на очичките. Или греша?
Вени, благодаря ти.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2013, 11:51:33 am »
За детски очен лекар препоръчвам д-р Димитрова от Токуда,страхотна жена и специалист и бебенца съм виждала там когато сме ходили,за възрастни също има Димитрова така,че е хубаво да се уточни за тоя от двете е,приема и с направления,но се чака доста иначе платения прием е 35лв.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #57 -: Февруари 01, 2013, 13:38:27 pm »
Мише, за водене вариант няма друг, освен мама  :wink: За взимането май трябва да се договоря с тати - да пробва малко той! Макар че няма да е очарован /тати де/  :lol:
За играчка - моля го да си вземе нещо да ляга с него в кошарата - но не - не иска! Иначе си носи две малки топки в ръцете сутрин. Но той и не заспива с играчки по принцип - даже му пречат да заспи, защото се разсейва с тях!

А иначе - те имат една кошара в стаята за игра - не в спалнята - специално за такива като нас  :wink: и го слагат там. Но те са една до друга стаите и всичко се чува! Но нашичкия вика "кокам" /скачам и те си мислят, че иска да скача, а пък той им вика да го вземат  :lol: Ама кат не му знаят езика - кво да ги направя! Не е лесна хич тяхната! Честно - съчувствам им на жените!

А, Мими, аз същото го направих предния път - отказах единия ден да отида да го взема и след това не ми се обадиха повече! Но сега просто реве нон стоп! Ама май пак ще откажа да го взимам и да се оправят. Събуждал децата - ами да не е само той да реве - другите деца толкоз ли са кротки?!?!?!?! Само моето ли е такова?


Пък имах и чувството, че и то си знаеше ревне ли звънят на мама и тя идва.

Ей туй май ме съмнява вече и при нас!

А като не спи там въобще познайте кога заспа снощи - в 18,30ч ,та до сутринта  :lol: Нито измит, нито преоблечен, ама сутринта наваксахме с миенето  :wink:

Здрав да е - ще ходи редовно - няма да мо`ат се отърват от Злато на яслата  :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #58 -: Февруари 01, 2013, 15:07:53 pm »
Здрава седмица и от нас!

Дами, имате ли препоръка за логопед? За приятелка е, детенцето е на 3,5г и заеква, когато е превъзбудено и впечатлено. Иска да се консултира.
Пробвай тук:
http://bglogoped.wordpress.com/about/
Това е свекърва ми, има невероятен подход към децата.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #59 -: Февруари 01, 2013, 15:18:37 pm »
Благодаря, Лидке, ще питам.
Благодаря, asi73, ще се заинтересувам. А, те в Токуда, с такъв ли апарат преглеждат бебетата като в Александровска? И кои са по-добри детски специалисти? Замислям се сериозно вече за един поглед на очичките на бебо, защото милото е бил с 9 диоптър на едното око и 6 на другото око, и поради това има лазерна операция на двете очи. Мисля, че няма да е излишно да отидем на един профилактичен преглед и без това ще сме в София...
barbaron0708, съчувствам ти. Ако при нас стане така, направо не ми се мисли.... Дано скоро да свикне малкото бебче.   :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 15:25:52 pm от rosefromstars »
Re: Нова късметлийска седница 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #60 -: Февруари 01, 2013, 15:23:48 pm »
Здрава и усмихната седмица!
Някой да ми препоръча добър детски гастроентеролог.Благодаря!

Здрасти Парси! Аз не че ще ти бъда много полезна, но все пак да споделя опит. Марти беше с рефлукс и личната ни прати в детската клиника на медицинска академия (дано не бъркам нещо - онова в Хиподрума) и там попаднахме на някаква доцентка, която доста чудесии ни наговори (част от които си ги пуснах покрай ушите) - та рефлуксът отшумя, като стана детето на 1 година, и без да спазвам голяма част от предписанията на доцентката. Вече не помня подробности, но впечатленията не са ми много еднозначни. Иначе там е специализирано място за деца.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #61 -: Февруари 01, 2013, 16:17:17 pm »
Благодаря, ultra!

FreshBreeze, радвам се да те видя! Дано по-често наминаваш!

barbaron0708, постоянство трябва, но е мнооого тежко. Моето момче също го изнасяха в друга стая за спане, че пречеше на всички, но с много помощ от лелите свикна. Накрая разбра, че "мама как" (няма как) и си повтаряше, през сълзи, до градината "мама как, мама как..." Сега ми е смешно, но тогава не ми беше. И аз мисля, че знаят, че след много рев следва телефон и мама идва - опитайте да не свиква така.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #62 -: Февруари 01, 2013, 17:06:17 pm »
За детски очен лекар препоръчвам д-р Димитрова от Токуда,страхотна жена и специалист и бебенца съм виждала там когато сме ходили,за възрастни също има Димитрова така,че е хубаво да се уточни за тоя от двете е,приема и с направления,но се чака доста иначе платения прием е 35лв.
И аз я препоръчвам. Водя Мия при нея и съм с чудесни впечатления.
midge, логопедката, с която работи Мия е много добра. В Редута е кабинета й. Ако смяташ, че ще ти е удобно, пиши ми на личния и ще ти дам координати.
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 17:09:32 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #63 -: Февруари 01, 2013, 17:09:32 pm »
Благодаря ти много, meshko106! Леко раждане ти желая и прекрасни първи спомени с бебчо! :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #64 -: Февруари 01, 2013, 17:26:39 pm »
Здравейте мами  :wink:
Моля за помощ, искам да купя на моите младежи тротинетки....но вообще нямам хабер си какво трябва да гледам и къде да търся :oops:

ясно ми е, че сме още малки....но все се заглеждат по чуждите и искам да им взема да си тренират в къщи за сега  :?

такива от 170лв не смятам да купувам, искам нещо на сносна цена....
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #65 -: Февруари 01, 2013, 17:37:25 pm »
Маринка, метни една произволна снимка кое изделие наричаш тротинетка, да знаем какво да ти предложим. Понеже класическата тротинетка хич не е за бебета...  :lol: Някакви колички за бутане ли имаш предвид? С три, с четири колела...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #66 -: Февруари 01, 2013, 17:49:55 pm »
http://www.trotinetki.com/view/Mini%20Micro%20Aqua-38.html

нещо такова търся......тези се водят 2г+
но тази цена и то 2бр малко множко ми идват.... :?
освен в продавалника да проверя...

иначе колички, мотори имаме.....сега тротинетки ни вълнуват, само дебнат някое дете и да му я награбят:)
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #67 -: Февруари 01, 2013, 19:02:15 pm »
Маригри, виж в "Продавалник"-а. Има много даже на 10 лв. Пишеш да търси "тротинетка" и отиваш на "За бебето и детето" и излизат: http://prodavalnik.com/prodavam-detska-trotinetka-i16271627 има и много други, но ги дават от 3 години на горе...
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 20:52:17 pm от rosefromstars »
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #68 -: Февруари 01, 2013, 19:43:57 pm »
meshko106, благодаря! Предадох днес инфото от Ултра + Логопедичен център Ромел, препоръчан ми от приятелка и ако има нужда от още инфо ще питам на лични! Леко раждане!

marigri, такова съм купувала ново за 30-35лв от Хиполенд. В продавалника ще има за 10тина лв. Не е много добре за вътре, че ще се очистват в ръбове на шкафове и каси на врати... това от опит  :wink:
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 19:45:49 pm от midge »
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #69 -: Февруари 01, 2013, 20:37:40 pm »
rosefromstars тези ми идват много бебешки....до година не вярвам да ги ползват, а и пластмаса като знам как се чупи....не ме устройват тези  :?

благодаря момичета, за сега се ориентирах към Микро, те се водят най леки и здрави, а и има вариант от 2год+, за нас тъкмо идеални  :wink:
ше търся втора употреба....дано да излезе нещо изгодно  :wink:, иначе намерих едно в продавалника за 85лв... :?( пак много бе.......)
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #70 -: Февруари 01, 2013, 20:55:12 pm »
мда, много са 85. пробвай да свалиш на 50 на лични. иначе и тази не е лоша: http://prodavalnik.com/destka-trotinetka-i9278681 или тази http://prodavalnik.com/detska-trotinetka-i14425569, но ги водят от 4 г. нагоре...  :?
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #71 -: Февруари 01, 2013, 21:24:40 pm »
FreshBreeze,благодаря за споделеното :)

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #72 -: Февруари 02, 2013, 00:06:48 am »
Мише, благодаря за интереса!

Добре е вече, в смисъл, че не го боли. За резултата от ОП може да се говори след около 2 седмици като отидем на първия контролен преглед. А, най-вече като се види накъде пишка и дали няма да се появят фистели и подобни странични ефекти.
За сега е с памперс, не ползва все още тоалетна и не мога да приценя.

Възстановяването беше тежко, признавам, не бях подготвена.... :(
Операцията не е от най - леките.

« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 00:11:28 am от albenanedelcheva »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #73 -: Февруари 02, 2013, 06:47:37 am »
Мешко  :) :bighug:

Албена, дано няма странични ефекти. Тежко е за малките.

Гледахте ли девойката, която татуира 3 годишния си син. Някак си ми дойде в повече гледката и дрането на малкия.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #74 -: Февруари 02, 2013, 07:25:35 am »
Бени, ще стискам палци след тези две седмици всичко да е наред
и трудните спомени да са зад гърба ви!

Слънчев и спокоен ден на всички!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #75 -: Февруари 02, 2013, 11:23:14 am »
Бени, дано Всичко е Ок и след 2 седмици.
Пък ние снощи имахме Варненска среща, познайте къде....
в Спешното  :lol:
с мама Лиса поне се наприказвахме  :lol:
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #76 -: Февруари 02, 2013, 11:39:43 am »
Честит Петльовден на всичките петелчета! Да са ни живи и здрави и малки и големи!

Мими, пожелавам ви такава среща друга да не видите цяяяяяяяял живот!
Най-ми е гот като ви гледам по снимките, ама другаде, не в спешното!

А днес Злато го пратих при баба и дядо! Впрегнала съм ги и им казах, че имат, нямат работа - един път в седмицата ще го гледат! Ами то детето не е виновно, че търси само мама, нали не знае друго  :oops: А иначе - вчера не ми звъняха от яслата и отидох чак към 16,30ч. Ами не са го мъчили да спи човека и не създавал проблеми. Но пък като го взех вече беше супер крив. И хоп - в колата - една обиколка на района и беше заспал. Та дремна половин час и после добре беше до към 21ч.
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #77 -: Февруари 02, 2013, 11:43:32 am »
Барбаронче, благодаря! Какво да се прави, развалихме 4месечния здрав период  :? Криси вдигна снощи 39,6 и като му видях гърлото, отидохме до спешното просто, за да ни потвърдят ангината. Досега не ми се е случвало така - абсолютно хубаво, розово гърло, без грам червено, а сливиците целите в налепи.
Вярно, че днес и празник имаме мъжките мами - Да са ви живи и здрави момченцата и момиченцата също!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #78 -: Февруари 02, 2013, 13:35:03 pm »
Благодаря ви момичета. Утре постъпвам в болницата. Стискайте ни палци.
<br />[link=http:
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #79 -: Февруари 02, 2013, 15:27:10 pm »
Успех, meshko106 ! Господ да те пази!  :kiss: :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #80 -: Февруари 02, 2013, 16:47:11 pm »
Мешко, всичко да е наред, мила! :)


*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #81 -: Февруари 03, 2013, 03:57:42 am »
Може ли да ми кажете какво да правя, че сега ми е каша в главата. Тази вечер Макси падна и се удари в една хладилна витрина на един остър ръб.Сцепи си главата точно над слепоочеето, по скоро е като дупчица.Много го боля защото много плака. Тече много кръв, заведох го в спешното, там само дезинфекцираха раната със спирт и го залепиха.Казаха, че е повърхностно.Но ми се струва, че много ни претупаха.Беше някаква лудница, имаше сума ти болни, полиция,психично болни и може би затова.
Като попитах какво друго да правя отговориха ''нищо само сменяйте марлята''.
На своя глава дадох малко нурофен.Знам, че трябва да го наблюдавам за сънливост и повръщане, а друго какво да правя?Лошото е, че утре е неделя и не знам дали ще намеря някой педиатър да работи за да прегледа детето.
Благодаря предварително!


извинете, че пиша в седмичната, но знам, че тук има мами с много опит
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #82 -: Февруари 03, 2013, 04:10:49 am »
Това, което са ти казали прави. Разбирам паниката ти, но раната е малка и третирана вече както трябва, другото е чакане и наблюдение. И в болница да ви бяха приели - това се прави. Нормално е да е имало много рев - първо стрес /детето тепърва започва да пада и да се наранява, ново му е усещането/. Главата е място което е много кръвоснабдено - оттам и при най-малката раничка шурва такава кръв, че да си изкараш акъла, а реално не е чак толкова страшна раната сама по себе си. Отделно, че е и "шокова зона", с множество нервни окончания и при лек удар болката е повечко отколкото на друго място по тялото.

Ако искаш все пак да се застраховаш - пусни една търсачка за денонощни частни клиники, някой беше похвалил скоро някаква нова, но не помня в коя тема за съжаление.

Бързо да ви минава и най-вече на теб ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #83 -: Февруари 03, 2013, 08:18:33 am »
Може ли да ми кажете какво да правя, че сега ми е каша в главата. Тази вечер Макси падна и се удари в една хладилна витрина на един остър ръб.Сцепи си главата точно над слепоочеето, по скоро е като дупчица.Много го боля защото много плака. Тече много кръв, заведох го в спешното, там само дезинфекцираха раната със спирт и го залепиха.Казаха, че е повърхностно.Но ми се струва, че много ни претупаха.Беше някаква лудница, имаше сума ти болни, полиция,психично болни и може би затова.
Като попитах какво друго да правя отговориха ''нищо само сменяйте марлята''.
На своя глава дадох малко нурофен.Знам, че трябва да го наблюдавам за сънливост и повръщане, а друго какво да правя?Лошото е, че утре е неделя и не знам дали ще намеря някой педиатър да работи за да прегледа детето.
Благодаря предварително!


извинете, че пиша в седмичната, но знам, че тук има мами с много опит
Ми друго не се прави - държи се раната чиста и се наблюава това, което вече знаеш.


  
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #84 -: Февруари 03, 2013, 11:24:56 am »

Момичета, знам, че имате доста опит с разчитане на кръвни изследвания. Имате ли идея какво може да означава многократно повишение на ЦРП? Не става въпрос за детето, а за мен. Вчера си самоназначих ПКК - ЦРП 380 / реф. ст-ти 0-6/...



*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #85 -: Февруари 03, 2013, 12:28:40 pm »
Благодаря за отговорите.Днес успях да издиря педиатъра при който ходим на частно.Прегледа обстойно детето.Направи неврологичен статус каза, че всичко е ок. и няма нужда от ЕКГ.Изписа ни антибиотична паста и още някаква която се слагала като падне коричката. Каза да давам 2-3 дни нурофен и това е.
Вече ми е по-спокойно.
Благодаря още веднъж.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #86 -: Февруари 03, 2013, 12:47:01 pm »
Неде, црп - ако е това CRP е с-реактивен протеин и тогава стойността от 380 е страшно висока и ти трябват доста други изследвания за да разбереш от къде идва проблемът и ти препоръчвам да отидеш в най-скоро време на преглед!!! Това е завишен рисков фактор! По начало, при бременност се покачва, което е нормално, но не виждам да си бременна... или ако приемаш орални контрацептиви - те също повишават стойността, което е нормално... или след операция - пак нивата са високи... Твоят личен лекар би трябвало да ти знае здравословното състояние и да ти каже дали е нормално да е завишен при теб или ако ли не е нормално - тогава да ти пусне изследвания и да ти изпише медикаменти за да го свалиш, като видите откъде идва евентуално проблемът, той да се лекува, за да не те удари нещо някъде неочаквано...
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 13:05:02 pm от rosefromstars »
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2013, 14:18:16 pm »

rosefromstars, благодаря за разясненията.
не съм бременна, не приемам орални контрацептиви, не съм след операция...
Повишени са и левкоцитите 11.4, gran. 9.2...
обадих се на личния - каза в понедеделник сутринта при него.
Просто си се ровичкам до тогава - да си изясня нещо предварително...



Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #88 -: Февруари 03, 2013, 14:24:17 pm »
Може би бактериална инфекция... Наскоро да си се ваксинирала? Високо кръвно, сърдечно-съдови проблеми, хронични заболявания, прекарани заболявания? за този фактор е много важна цялостната анамнеза на твоето минало и настоящо здравословно състояние и тъй като личният ти лекар би трябвало да е подробно запознат с нея - то той може най-добре да прецени ситуацията. Може би, все пак, ще е хубаво, по възможност, да отидеш и на един ехографски преглед на всички органи според мен... просто профилактично, като годишния преглед на автомобила  :wink:
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 14:48:35 pm от rosefromstars »
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2013, 14:53:50 pm »
Неда, била ли си болна през последните 40 дена?

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #90 -: Февруари 03, 2013, 15:17:08 pm »
Мдаа, явно във Варна пак се е надигнала грипната вълна!!!
Мими, Лис, аман от болести, бързо да се оправят дечицата. 
Казвате в спешното беше срещата, а?  :( Ми ако знаех..., щото и ние бяхме за там - ама звънях на педи за инструкции по телефона. От петък вечер сме с температура, до събота сутрин повръщаше, снощи имаше еднократно разстройство! :( Да видим до къде ще я докараме! :(
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #91 -: Февруари 03, 2013, 18:25:22 pm »
Неда, била ли си болна през последните 40 дена?

Да, blue, повече от две седмици вкъщи се въртим с едни грипоподобни симптоми...
Аз вече съм със зверски болки в челото - предполагам, че е някаква инфекция, която ме е ударила в синусите.



*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #92 -: Февруари 03, 2013, 21:47:31 pm »

Момичета, знам, че имате доста опит с разчитане на кръвни изследвания. Имате ли идея какво може да означава многократно повишение на ЦРП? Не става въпрос за детето, а за мен. Вчера си самоназначих ПКК - ЦРП 380 / реф. ст-ти 0-6/...
Неда, много неща може да означава,понеже е маркер за възпаление,който не е специфичен. Трябва да се отхвърлят едно по едно вероятните причини. Първо, ако си болна се вдига,независимо дали е вирус или бактерия. Второ, ако не си болна, може да оначава автоимунно заболяване -  примерно артрит или псориазис или друго автоимунно. Трето,  ако нито си болна, нито имаш такова заболяване, провери си бъбреците, понеже и при проблеми с тях се вдига. Четвърто... има и други редко срещани неща, но първо отхвърлете тези.
Аз все пак бих го повторила, за да съм сигурна в тези цифри.

..обаче, ЦРП не е част от ПКК  - нали за едно и също изледване говорим, да не говорим за различни неща? Отделно ли си си го поръчала да ти го изледват?


  
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #93 -: Февруари 03, 2013, 22:44:49 pm »

Да, да, отделно от ПКК е...
Благодаря за отговорите, утре съм при личния, ще видим какво е :wink:



*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #94 -: Февруари 04, 2013, 00:33:39 am »
Неда, това е причината. Като оздравееш, можеш да пуснеш отново същото изследване след 40-45 дена. Имах и аз една такава случка, но в крайна сметка на контролата си беше в граници.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #95 -: Февруари 04, 2013, 06:24:37 am »
Недa, извинявам се, въобше не вях видяла, че си писла, че си била болна. Ми тогава вероятно е от това.