0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #20 -: Януари 30, 2013, 10:20:55 am »
Боби с фибички за косата не може ли да се задържи малка марличка и отгоре лента за коса поне 1-2 дни?

По принцип е хубаво да се лекува, да не се възпали! След катастрофата аз бях с голяма рана точно като Ивана. Мен ме шиха и пак си има белег. След като махнаха превръзката и шевовете пръсках с Оксикорд и Пантенол спрей. После мазах с Контрактубекс 1-2 месеца.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #21 -: Януари 30, 2013, 10:40:07 am »
По принцип е хубаво да се лекува, да не се възпали!
Лекува се - изчистила съм с кислородна вода, слагам антибиотик и ще сменям превръзките редовно. друго много няма какво да се направи, но е важно да не се допуска възпаление, права си. добре че сега са ваксинриани за тетанус, че да не го мисля и това.
Идеята за фибичките не е лоша, ще опитам, макар и да сме с редка коса. Обаче като гледам, ако още е отворено май утре ще си остане с мен. Малко ме е страх да я оставя там и да вземе нещо да го замърси.

Благодаря за идеите момичета.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #22 -: Януари 30, 2013, 11:01:29 am »
Боби, няколко сантиметра или няколко милиметра, защото ако е сантиметра, макар и 2 да са, по-добре не я пускай на градина и може и да направите консултация. Моника удари главата преди време в перваза на плочките. Няма и сантиметър и беше раната на челото и доста дълго си течеше кръв и още си има голям белег. Направих консултация с педиатърката по телефона и след като я чу как пищи от страх, какво ще и правят сега и какво и има и кръвта спря, реши, че е по-добре да и спестим лепенето. Има белег, но няма да я правим манекенка, ще се наложи да го преживее  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #23 -: Януари 30, 2013, 12:02:53 pm »
Боби, при вас не ги ли лепят раните? Алекс като му цепнаха веждата, ходихме да му сложат едно лепило, казаха само да не се мокри известно време там, раната си беше сравнително открита, само с това лепило.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #24 -: Януари 30, 2013, 14:51:15 pm »
По принцип е хубаво да се лекува, да не се възпали!
Лекува се - изчистила съм с кислородна вода, слагам антибиотик и ще сменям превръзките редовно. друго много няма какво да се направи, но е важно да не се допуска възпаление, права си. добре че сега са ваксинриани за тетанус, че да не го мисля и това.
Идеята за фибичките не е лоша, ще опитам, макар и да сме с редка коса. Обаче като гледам, ако още е отворено май утре ще си остане с мен. Малко ме е страх да я оставя там и да вземе нещо да го замърси.

Благодаря за идеите момичета.

Боби, защо не я заведеш да го залепят?
Дъщеря ми миналата година, точно така се цепна , на милиметри под окото, тече доста кръв.
Баща й я заведе веднага в спешна детска клиника и го залепиха. Нямаше проблеми, но белега й ше и напомня цял живот, колко е послушна :)

*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #25 -: Януари 30, 2013, 15:13:26 pm »
Моята фурия пък е със син нокът на едната ръка. На излизане майка ми й притиснала пръстчето.
Да видим сега ще падне ли нокътчето :(

Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #26 -: Януари 30, 2013, 16:18:29 pm »
И да падне нокътчето на детето, не се тревожи. Израства си бързо и безболезнено. Ако не е наранено и самото пръстче, няма нужда от никакви грижи, а ако е - само да се пази от замърсяване, за да не се инфектира. Няма нищо страшно.
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #27 -: Януари 30, 2013, 16:22:03 pm »
Деси има сменени 3 нокътя до момента, имаме си даже фея на ноктите :lol:
нищо й няма, спокойно, израстват им бързо :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #28 -: Януари 30, 2013, 16:29:31 pm »
Фестивал на ледени скулптури в София:

http://kulturni-novini.info/news.php?page=news_show&nid=16255&sid=11

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #29 -: Януари 30, 2013, 16:38:51 pm »
Боби, при вас не ги ли лепят раните? Алекс като му цепнаха веждата, ходихме да му сложат едно лепило, казаха само да не се мокри известно време там, раната си беше сравнително открита, само с това лепило.
Не ги лепят идиотите. Бачкала съм в спешното, никога не съм виждала да лепят, само шевове правеше хирурга цяла нощ. Не знам защо е така. Може би защото много се чака и става късно :-).... което ме навежда на мисълта, че ако я бях завела не в болница, а в отделно спешно отделение,където не се чака, сигурно лепят. Ще взема да проверя, да знам за следващият път. Аз също съм лепена на веждата като дете.

albenanedelcheva
, то е в косата, няма да се вижда белега.lidia, вероятно така ще стане. Сега чакам да се събуди, да оценя пак щетите.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #30 -: Януари 30, 2013, 19:42:16 pm »
Съжалявам :? При нас педиатрите я вършат тая работа, не в спешното, естествено ако си извън работното време на педиатъра, тогава отиваш в спешно, но като цяло педиатрите им се занимават с това. Дано бързо заздравее!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #31 -: Януари 30, 2013, 20:12:30 pm »
Pitah, lepiali, shte pitram i pediaturkata za v budeshte.

P.P.Izivniqvam se, v momenta niamam krilitza, a kredor me prashta na niakakvi aviokompanii (?!)


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #32 -: Януари 30, 2013, 23:40:28 pm »
Е, надявам се да не ти трябва за в бъдеще :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #33 -: Януари 31, 2013, 08:49:15 am »
Доколкото знам, лепят до 24 часа.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #34 -: Януари 31, 2013, 10:11:59 am »
Боби, белези от удряния и рани лекувам с неколкократно мазане с шипково масло. То подпомага регенерацията на кожата и след две-три седмици почва да се "отлюспва" белега.
Обаче слагаш ли го - отгоре крем с висок слънцезащитен фактор, защото е фотооптично
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #35 -: Януари 31, 2013, 10:24:51 am »
Боби, белези от удряния и рани лекувам с неколкократно мазане с шипково масло. То подпомага регенерацията на кожата и след две-три седмици почва да се "отлюспва" белега.
Обаче слагаш ли го - отгоре крем с висок слънцезащитен фактор, защото е фотооптично
шипково масло? Моля те, дай малко повече информация. Ще ми е полезно, да се опитам да скрия поне малко белега на челото. Не, че е такава драма, но все пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #36 -: Януари 31, 2013, 10:40:59 am »
Шипковото масло се извлича от семената на шипката чрез метода на студено пресоване. Сдържа витамини, мастни киселини - омега-3 (линоленова киселина) (33%), омега-6 (линолова киселина) (44%), омега-9 (олеинова киселина) (14%), антиоксиданти, биофлавоноиди, бетакаротени и витамини  -изключително важни за здравето на кожата. Има противовъзпалително свойство и оказва благотворно влияние върху регенеративните процеси във вътрешния слой на кожата.

Помага за заличаване на белези от хирургични операции, наранявания, акне, дерматити. Шипковото масло подобрява кожната структура, цвета и тона на кожата, намалява червенината и хиперпигментацията.
Използвайте го два пъти на ден като масажирате с върховете на пръстите си, докато се абсорбира напълно от кожата. Ако го използвате през деня, е необходимо да нанесете отгоре слънцезащитен крем.
Излагането на скоро третирана с шипково масло кожа на пряка слънчева светлина крие опасност от появата на петна. За това специалистите съветват да ползваме шипково масло вечер преди лягане.

Сложете 2-3 капки на пръстите си и нанесете върху проблемното място.

След тримесечно прилагане върху белези - два пъти дневно /сутрин и вечер/, те стават по-слабо забележими, без удебеляване. Подобрява се  и еластичността на кожата, както и цвета върху и около белезите.

Шипковото масло прониква до най-дълбоките слоеве на кожата, регенерира клетките на кожата, които произвеждат повече колаген и еластин.

Смесете 15 мл студено пресован зехтин с една капка шипково масло и прилагайте на влажна кожа като интензивна нощна терапия.

Смесете 1/2 част шипково масло и ½ част арганово масло за успокояване на възпалена кожа.

Маслото е много нежно и може да се използва за чувствителна кожа без странични ефекти. Той се нанася лесно чрез поставяне на 3 до 4 капки на пръстите на ръцете и след това се втрива леко в кожата след къпане.

Маслото е чувствително към температурните колебания, кислорода и светлината. Дръжте го на хладно и тъмно място.

Хората с алергия към полени трябва да бъдат много внимателни при употребата му, тъй като може да причини алергична реакция!

Редактирах малко инфото и махнах козметичната част :)
Аз от известно време ползвам само масла вместо кремове и съм много доволна.
Масло от Жожоба прилагам при обриви и ухапвания на детето.
Има цяла книжка, която са сътворили девойките от мамата за масла и тяхното използване.
[/url][/url]
*
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #37 -: Януари 31, 2013, 11:15:55 am »
вени, от къде се купува това шипково масло :oops:

питам, защото Деси има доста голям белег от изгаряне на ребрата, не е драма, но ако мога да го позалича малко, все пак сме мадами, бански, туй онуй... :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #38 -: Януари 31, 2013, 11:46:40 am »
Да и аз ще пробвам. От къде мога да купя  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова късметлийска седмица 28.01-03.02 2013г.
« Отговор #39 -: Януари 31, 2013, 12:09:42 pm »
Ей, Боби, съжалявам, дано бързо да зарастне.
Жасминче - супер! А, къде може да я видя тази книжка и купува ли се?
На нас вчера ни поставиха последната от 3-те последователни ваксинации на ваксините Пентаксим и Синфлорикс, вдигнахм малко температура 38, но вече спадна, дано да не се покачва повече, че от този нурофен не му се яде на бебо...
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 12:13:39 pm от rosefromstars »