0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #280 -: Юни 14, 2014, 00:13:27 am »
Съжалявам, Mari Mari  :hug2: 

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #281 -: Юни 15, 2014, 15:41:07 pm »
Съжалявам  mary  :(.
Но ти си още една от нас 40+  :grouphug:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #282 -: Юни 16, 2014, 16:41:55 pm »
Много благодаря за подкрепата.
Надявам се да имам още един опит, но за сега ... почивка 6 месеца   :balk_145:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #283 -: Юни 17, 2014, 09:42:12 am »
Съжалявам за неуспеха ,Мари!! :( Сега си починете. Почивката е важна!Съсъ сигурност ще дойде ++ резултата,но просто ще трябва да се почака още малко....
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #284 -: Юни 17, 2014, 14:09:54 pm »
Здравейте момичета, имаме едно успешно инвитро и момиченце на 1г. и 7м. Иска ми се да имам още едно дете. Вече нямам опити по ФАР, а и при мен май стимулираните опите не стават. Успяхме със ЗЕТ+ЕЦ. Опитахме 2 пъти след това- със стимулация и на ЕЦ, но не стана. Чудя се дали да продължа. Ако някой има опит, моля да сподели. Успех на всички.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #285 -: Юни 17, 2014, 21:28:37 pm »
Maya, аз съм като теб. Родих първото си дете на 40 г. след втори опит ЗЕТ+ЕЦ. Много искахме да имаме още едно детенце и започнахме опитите, когато малкият стана на 7 месеца. За съжаление втория път нещата не бяха толко лесни. Направих 3 опита на ЕЦ, но не се получи, след което се възползвах от първи опит по фонда. Забременях, но сърчицето спря в 7-8 седмица и се наложи абразио.
Започнах да събирам яйцеклетки на ЕЦ и да ги замразяваме, след което направих още един опит, който също беше неуспешен. След него ми излезе и втората заповед по фонда, имах останали и 2 замразени  ембриона. Направих моя 6-ти трансфер за второ дете на двата замразени и един пресен ембрион малко преди да навърша 43 г. Резултата го очаквам в началото на декември месец.  :D
И аз всеки път питах доктора дали да продължа и той ме уверяваше, че яйчниците ми функционират много добре и все още имам шанс. По принцип сме с мъжки фактор. Бяхме си дали краен срок за опити до нова година и щяхме да се откажем, но щастието ни сполетя и втори път.
Успех и на теб!   :)


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #286 -: Юни 17, 2014, 23:28:56 pm »
Благодаря за споделеното mgstra! Някак не мога да се примиря и искам да се преборя за още едно дете. Благодарна съм и за това, което имам. Притесняват ме само годините ми и вероятно това, че няма да мога да събирам ембриончета по финансови причини, а да разчитам само на ЕЦ с 1 ембрионче, не зная дали има смисъл. Но ще го мислв, ще говоря с д-рите и ще видим. Даде ми кураж да не се отказвам. Успех до края на теб и много щастие. Благодаря ти.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #287 -: Юни 18, 2014, 06:52:13 am »
Мая, от къде си?Има общински програми за финансиране на процедури при стерилитет.Ние се възползвахме от такова за последния ни опит-ЗЕТ-и са късмет сега съм бременна от него.Ако има одобрение за финансиране в рамките на една година може да се събират ембиони и да се направи трансфер,като общината ще изплати сумата до лимита,който е определила за една двойка.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #288 -: Юни 18, 2014, 13:25:55 pm »
Дааа, зная за общинските програми. Първото ни дете стана така-ЕЦ+ ЗЕТ , финансирано от общината. И тази година се възползвах, но ми отпуснаха само 1000лв. и както се сещате те стигат само за 1 инвитро на ЕЦ с 1 ембрионче. Ние го направихме, ембриончето беше хубаво, но не се хвана. Аз се опитах преди това да събера и да замразим едно, за да може после да ми върнат 2, но ембриончето спря да се развива и си останах с 1-то прясно. Имам право пак да кандидатствам по общинската програма, но чак другата година през април-май и сигурно пак ще са 1000лв. Имало много кандидати и отпуснали по-малки суми на повече хора. Иначе максималната е 2500. За да мога да имам поне 2 ембриончета ми трябват поне 2000лв. А като си платя допълнително за МАКС, хетчинг и ПБМС стават още повече. Забременях когато ми правиха ПБМС, а сега не го направих и може и това да е причината. НО ще го мисля и ще видим. Аз по-скоро се колебая заради годините ми-дали има шанс на 43, защото другата година ще ги навърша. Мислех си, че като е мало една успешна бременност, втората ще е по-лесна. Но вероятно няма да се откажа.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #289 -: Юни 18, 2014, 13:58:29 pm »
Ох момичета, като чета какво пишете - сякаш виждам още надежда.
Аз ще стана на 43 през юли, а след аборта ( на ембрион без пулс в 8 седмица ) ще трябва да изчакам 6 месеца и вече имам колебания относно възрастта.
Моля, ако има някой опит да сподели кога след аборт е забременяла, ще ми е от полза.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #290 -: Юни 18, 2014, 14:32:24 pm »
Мари, мен след кюртажа ме посъветваха да изчакам три месеца, и споменаха да съм благодарна, защото преди изчаквали по шест. Затова предполагам, че ако намериш начин да възстановиш лигавицата преди изтичането на шестте месеца може да се пробва.
А ако психически си готова, мисля че може да събирате яйцеклетки докато чакате лигавицата да се оправи. Пробвай да обсдиш този вариант с лекаря си, но и не подценявай психическото натоварване от миседа. 
Поздрави и стиснати палци,
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #291 -: Юни 18, 2014, 14:57:16 pm »
Мари, не искам в никакъв случай да давам съвет, само ще разкажа за моя позната. Тя забременя спонтанно за първи път на 41 мисля и загуби бебето в ранен период от бременността-спонтанен аборт. Живее в САЩ и когато попитала кога може да опита отново изобщо не е ставало да чака 6 месеца. Казали са й, че може да продължи, когато й се възстанови цикъла. Много се чудехме с друга моя приятелка на това мнение. Пиша това, просто да споделя информация. Чудно ми е защо в БГ съветват друго. Тя после си забременя, но не зная точно колко време след първия път.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #292 -: Юни 18, 2014, 14:59:49 pm »
не е нужно да се чака 6 месеца след спонтанен аборт в 8 г.с.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #293 -: Юни 18, 2014, 15:17:46 pm »
Na snaha mi dva poredni puti i pravqt ve4e  abrazio, purviqt put sprq pulsat kum 7-8 sedmica, a vtoriqt " kuho qice" .  I pri dvata puti i kazaha, 4e moje sled vtoriq mesec da po4va pak s opitite.

Pp    Jivee v gurciq.

от модератор: пиши на кирилица или използвай Кредор: http://www.kredor.com/lat2bg/
На снаха ми два поредни пъти и правят вече абразио, първият път спря пулсът към 7-8 седмица, а вторият " кухо яйце" . И при двата пъти и казаха, че може след втория месец да почва пак с опитите.
Пп Живее в гърция.
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 22:39:13 pm от marsi »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #294 -: Юни 19, 2014, 09:45:02 am »
Здравейте момичета,

след първата менструация съм на преглед и ще попитам отново.
Благодаря ви за съветите и споделените мнения и опит.
Толкова, толкова много се надявам да имам второ дете :).

Хубав ден от мен!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #295 -: Юни 30, 2014, 20:57:07 pm »
Аз мога да се включа с добри новини. Имам отрицателни резултати от изследванията за хромозомни аномалии. В 15-та седмица съм и засега всичко върви добре.

Признавам, че бях много скептична и очаквах само проблеми, но имам късмет. Пожелавам го на повече жени в тази тема, въпреки лошите прогнози заради възрастта.

В последния момент се отказах от хорионната биопсия. Убедиха ни да направим кръвен тест, при който изолират ДНК на ембриона от кръвната плазма на бременната. Вече могат да установят аномалии като тризомии (13, 18, 21), проблеми с половите хромозоми, и няколко допълнителни и редки дефекти. Точността на теста е удивителна по отношение на фалшиви положителни и фалшиви отрицателни резултати. Предполагам, че в близко бъдеще цените ще паднат и инвазивните диагностични тестове ще се прилагат много рядко за потвърждаване на лоши резултати.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #296 -: Юни 30, 2014, 21:28:58 pm »
Цигу, чудесни новини  :D Само така до края!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #297 -: Юни 30, 2014, 21:43:37 pm »
Много се радвам  :D! Лека и спокойна бременност!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #298 -: Юли 01, 2014, 01:35:14 am »
цигу, много се радвам за добрия резултат   :D, желая ти спокойна бременност! Как се казва тестът, който ти направи, би ли споделила?

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #299 -: Юли 01, 2014, 03:25:50 am »
marsi, общото наименование е cell-free fetal DNA tests.
Аз направих теста на една от четирите лаборатории или фирми, които за момента го предлагат в Щатите.
http://laboratories.sequenom.com/maternit21plus/maternit21-plus-better-results-born-better-science

Този вид тестове са особено животно, защото не подлежат на регулация (одобрение) от Агенцията за лекарствата и храните. Засега публикации в престижни журнали и данни от изследвания с възможно повече бременни определят коя компания върви с едни гърди напред.