0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #40 -: Декември 18, 2012, 22:11:49 pm »
ема2, ето нещо накратко
http://melissa.moetodete.bg/blogpost_4371_0.html



*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #41 -: Декември 18, 2012, 22:47:49 pm »
Мими26, твоите нали са еднояйчни?
Разнояйчни са, Еми :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #42 -: Декември 18, 2012, 23:26:04 pm »
Това "индиго" май го ползват като "комплимент"  :lol:. От няколко места ми пожелаваха Тереза да стане "такова" дете  :wink:. Хората се опитват да се изкарат оригинални по всевъзможни начини.

Ние сме готови за път, куфарите са строени пред вратата. Ако всичко върви по план след 24 часа ще кацнем на родна земя  :D. Стискайте палци!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #43 -: Декември 18, 2012, 23:28:00 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #44 -: Декември 18, 2012, 23:31:22 pm »
Ох, Неда, как не си я изяла!Ами умно е детето, щото и родителите му са по-умни, пък и дълго чакано дете- не го захвърлят да зяпа турски сериали, ами си играят и говорят с него!
Мели, моите дълбоки почитания- за пореден път толкова точно и елегантно включване!
Момичета, вижте какво четох вчера- доста разумни доводи има за мен в този текст- може да подискутираме преди края на света :D:http://stoiangeorgiev.posterous.com/172123697.
Освен това бях в неделя на лекция на д-р Лари Коен- по повод излизането на български на книгата му "Родителството като игра"(Playful Parenting в оригинал)- беше доста приятно и научих много интересни неща.Все още не съм чела книгата и не знам дали си заслужава, но сайтът му -http://theartofroughhousing.com/- е доста интересен, защото ние много си играем по този начин и ми беше интересно да разбера, че си има цяла теория за това.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #45 -: Декември 18, 2012, 23:32:57 pm »
ема2, ето нещо накратко
http://melissa.moetodete.bg/blogpost_4371_0.html

а, Неде, ако ще се увличаш по глупости отказвам да съм ти фенка  :wink: Най-важното е да обичаш детето си - ако смяташ, че неговата индивидуалност и гениалност те карат да го обичаш повече - добре. Ти си най-близо до него като майка и трябва да откриеш неговите наклонности (гениалности) за да ги развиваш. Но, не забравяй, че и други знаят това и може с това да манипулират родителите. Особено с гениалността - защото всяка майка иска нейното дете да е гении и вижда това в него и особено когато някой друг каже същото (убедена и от чуждото мнение), вече може да бъде манипулирана доброволно, както в случая става с тази секта. Нашата цел като майки е да открием гениалността на децата ни в дадена сфера и да развиваме техните проявяващи се заложби. Като например - едно дейно дете може да бъде футболист, едно умно добре смятащо дете - да се развива с математиката и после да стане счетоводител или нещо подобно, едно лесно сприятеляващо се дете, което обича самолетите - стюардеса (просто така ми хрумна :) ), едно не толкова умно, но действащо добре с ръцете дете - да се развива в областта на приложните материи и после като механик, дърводелец, занаятчия или нещо подобно. Карол Войтила не е и мислил, че един ден ще стане папа, просто е станал свещеник млад и така се е случило. Лутер не е искал да се отцепва от Католическата църква, а да покаже грешките, които всички са виждали, но са си мълчали от страх, на папата. И определено не са местели предмети с мислите си и тем подобни. Човек има заложби или наклонности, които би трябвало да развива и това се наричат таланти. Не, че са извънземни хората, просто развиват таланта си в някаква насока от рано. Стана дълго, както и да е, дано да си ме разбрала :)
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 23:49:17 pm от rosefromstars »
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #46 -: Декември 18, 2012, 23:34:22 pm »
Elle, лек път! Чакаме ви  :D
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #47 -: Декември 18, 2012, 23:46:45 pm »
Елле, лек път и от мен! :) и добре дошли у дома!  2bg
Мими, момченцата ти са страхотни! Прекрасна снимка! Цунки!  :kiss:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #48 -: Декември 18, 2012, 23:47:16 pm »
Еле, лек път и приятен престой! Ако има нещо на Мюнхенското летище и закъсате - там има нет, пусни ми съобщение или ако трябва да ти пратя мобилен телефон!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #49 -: Декември 19, 2012, 00:51:00 am »
Благодаря, момичета!

Гане, дано развлеченията от сайта, който ми даде, запълнят 6-те часа престой. А ако случайно ти се отвори дупка - знаеш къде сме  :D. Лек път и на вас!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #50 -: Декември 19, 2012, 01:25:08 am »
Надявам се, ако не - летище широко, ще се погоните :lol: Мерси, Еле!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #51 -: Декември 19, 2012, 01:34:22 am »
Мими26, много си приличат.

Благодаря за линковете, прочетох  :)

Тук в Северна Америка е много популярно да се слагат етикети на децата, както и диагнози.
АДД, АДХД и други "страшни"  болести са често явление.
Да живее фармацефтичната индустрия...на 5 годишен хлапак изписват приспивателни и успокоителни.Свидетел съм на сина на приятелка - 3 диагнози има детето  :(.

Лек път на пътуващите до България

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #52 -: Декември 19, 2012, 03:07:06 am »
За информация на момичетата, живеещи в чужбина:
http://www.bulgariasega.com/index.php?news=16216

Неда, Коко е страхотен! :)

*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #53 -: Декември 19, 2012, 06:48:18 am »
Неда, детето ти е със силно изявени математически способности (наклонности), които аз бих започнала да развивам и подкрепям активно. За съжаление те не са от това как е заченат   :wink: иначе щеше да е много лесно.
За нас най големия лаф беше "ми да, те боледуват повече, защото са инвитро, но това е само първите години и ще мине" - интелигентна 50тина годишна жена, която ако иска може да се образова по темата.
В индиго дивотии и аз е вярвам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #54 -: Декември 19, 2012, 08:06:07 am »
това и моята детегледачка го твърди :) малко преди да разбере, че въпреки че сме имали репродуктивни проблеми, децата не са заченати ин витро ;)
усмихната седмица и здрави деца, Стефания в понеделник се прибра с Т т училище, два дена вдига, сваля без нищо повече, днес ако до обед няма ще отива, че утре две тържества я чакат- в училище, ще е водеща /фръц/ и после на гимнастиката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #55 -: Декември 19, 2012, 08:46:37 am »
Moмичета, вие сте ми барометър за почти всичко, но сега не намерих отговор на въпроса си, който е: от кога е подходящо да се ползва електрическа четка за зъби?
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #56 -: Декември 19, 2012, 08:56:53 am »
Elle, лек път и до скоро на българска земя :D

Неда, прекалено деликатна си към касиерката на блока. И аз като Мели не пускам в къщи. Аз също съм се наслушала на изцепки относно метода на зачеване. Ноооооо, прост народ, слаба държава...

Мини, бързо оздравяване на водещата. Знам, че ще се справи блестящо.

*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #57 -: Декември 19, 2012, 09:59:22 am »
Освен това бях в неделя на лекция на д-р Лари Коен- по повод излизането на български на книгата му "Родителството като игра"(Playful Parenting в оригинал)- беше доста приятно и научих много интересни неща.Все още не съм чела книгата и не знам дали си заслужава, но сайтът му -http://theartofroughhousing.com/- е доста интересен, защото ние много си играем по този начин и ми беше интересно да разбера, че си има цяла теория за това.

Сайта  на този Коен при мен не се отваря, книгата му - Децата, родителите, играта - доста обемна и скъпичка, ако някой я купи и прочете да сподели дали си струва.
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #58 -: Декември 19, 2012, 10:43:17 am »
Moмичета, вие сте ми барометър за почти всичко, но сега не намерих отговор на въпроса си, който е: от кога е подходящо да се ползва електрическа четка за зъби?


НикогаШ за мен. Много са агресивни и изтъркват емайла. Била съм свидетел на 20 г. момиче с по 2 мм. изтъркани зъби от електричка, изграждаха всеки зъб наново, за да върнат нормалната захапка. Научи детето да си мие зъбите с нормална четка правилно, два пъти дневно или давай често морков, ябълка, да махнеш плаката.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #59 -: Декември 19, 2012, 11:19:18 am »
Което е самата истина! :) Но самият факт, че тя обсъжда зачеването на твоето дете, ти дава пълно право ти да обсъждаш зачеването на нейното дете. Което е доста забавно като идея.

Това ще го запомня  :lol:. Благодаря за хубавия отговор  :)

че утре две тържества я чакат- в училище, ще е водеща /фръц/ и после на гимнастиката[/color]
Супер. Да се представи отлично детето  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0