0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #20 -: Декември 17, 2012, 22:57:04 pm »
ммм rosefromstars, дано дано и при мен така подейства
Между другото срам не срам до сега ника ти винаг :oops:и като. Roseformaster съм го чела :oops:

 :lol: Нищо, няма толкова голямо значение, а е и нещо подобно, така че пак е вярно :)

Не те съветвам да махаш сливиците. На съпруга ми са махнати сливиците и сега на тяхно място, след като пие антибиотик примерно, му излизат гъбички. Като малка имах 3 сливици, от които направо не можех да дишам и се задушавах, когато се подуеха, но лекарите категорично отказваха да ми ги махнат. Когато нямаш сливици инфекциите преминават директно в белия дроб, а аз не съм много добре със сърцето и пневмониите за мен винаги са били много опасни. Често съм правила ангини и бронхити, но до пневмонии не съм стигала. Както казаха лекарите - сливиците с възрастта се свиха и вече си дишам добре, дори когато се подуят. Сега се бия с едни бакита, от които отърване няма, но съм решила да ги изтребя до крак, пък да видим... Дано изоприносинът и пчелното млечеце да ти помогнат за имунната система и да изтребят всички вируси, както помогнаха и на мен.  :bighug:
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 22:59:00 pm от rosefromstars »
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #21 -: Декември 17, 2012, 23:24:22 pm »
За сливиците и еректур пили :)
http://www.obekti.bg/dnes/4-chovek/1802-10-te-nay-bezpolezni-organa-v-choveshkoto-tyalo

Ха, вместо запис от мен :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #22 -: Декември 18, 2012, 00:02:44 am »
Коки, на 180 мл мед се слагат две супени лъжици пчелен прашец.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #23 -: Декември 18, 2012, 09:21:57 am »
ммм rosefromstars, дано дано и при мен така подейства
Между другото срам не срам до сега ника ти винаг :oops:и като. Roseformaster съм го чела :oops:

Не те съветвам да махаш сливиците. На съпруга ми са махнати сливиците и сега на тяхно място, след като пие антибиотик примерно, му излизат гъбички. Като малка имах 3 сливици, от които направо не можех да дишам и се задушавах, когато се подуеха, но лекарите категорично отказваха да ми ги махнат. Когато нямаш сливици инфекциите преминават директно в белия дроб, а аз не съм много добре със сърцето и пневмониите за мен винаги са били много опасни.

При мен е обратното. Нямам сливици от дете, защото все съм си била с гнойни ангини и ме е ударило и в краката. Това със слизането на долу в дробовете не е вярно или не важи за всеки. Аз чудото бронхит и пневмония не знам какво е. И според мен възпалени топки, бъкащи от малки гадинки изобщо не трябва да се държат насила в гърлото на човек. Свекър ми, поради горните съображения е оставил на мъжа ми сливиците и го е излекувал билкар по негови думи. И сега са голями и го душат, незнам как да го обясня. Редовно ходи на уши, нос, гърло и засега няма препоръка да ги вади, но му пречат и се възпаляват.  :)
Така, че всичко си е строго индивидуално  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #24 -: Декември 18, 2012, 15:38:08 pm »
ммм rosefromstars, дано дано и при мен така подейства
Между другото срам не срам до сега ника ти винаг :oops:и като. Roseformaster съм го чела :oops:

Не те съветвам да махаш сливиците. На съпруга ми са махнати сливиците и сега на тяхно място, след като пие антибиотик примерно, му излизат гъбички. Като малка имах 3 сливици, от които направо не можех да дишам и се задушавах, когато се подуеха, но лекарите категорично отказваха да ми ги махнат. Когато нямаш сливици инфекциите преминават директно в белия дроб, а аз не съм много добре със сърцето и пневмониите за мен винаги са били много опасни.

При мен е обратното. Нямам сливици от дете, защото все съм си била с гнойни ангини и ме е ударило и в краката. Това със слизането на долу в дробовете не е вярно или не важи за всеки. Аз чудото бронхит и пневмония не знам какво е. И според мен възпалени топки, бъкащи от малки гадинки изобщо не трябва да се държат насила в гърлото на човек.


Абсолютно съгласна. Моите са извадени на 4 год, заради пиелонефрита, вследствие на многото гнойни ангини. Никпга досега /да почукам на дърво/, за  42 години, не съм боледувала от нещо на долните дихателни пътища. Фарингите, възпалено гърло, да, но надолу не е слизало никога.

И аз не мисля, че е добра идея да се държат бъкащите топки и  да се пият нон стоп АБ, щото гнойна ангина без АБ не се лекува.
Но всеки решава за себе си.

*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #25 -: Декември 18, 2012, 17:47:04 pm »
И за опасността от инфекции но долните дих пътища четох - едва при 5-10% има зачестяване.
Аз като пиша, че ме е страх говоря съвсем сериозно. Много силно съм притеснена че ще умра от тази операция.
Не знам от къде е този страх и от кога, давам си сметка че е глупаво, ама..

 
Коки, много внимавай да не ти дадат отражение някъде сливиците, аз и преди съм писала, от постоянни ежемесечни гнойни ангини се докарах с болки в ставите на колената на преклоната възраст от 7 г. Майка ми се беше видяла в чудо с мен, а аз бягах от лекаря като го видех.
Ммаги това много ме притеснява, а още повече сърдечните проблеми които може да предизвикат.

Охххх, няма да се отърва ама дано устискам до пролет

Много благодаря на всички за съветите и споделения опит.














*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #26 -: Декември 18, 2012, 18:06:03 pm »
к(Р)оки, моите ги извадиха когато бях втори клас. До тогава си правех по 2 ангини на зима и накрая казаха, че правя шум на сърцето. Пак боледувах, но пневмония никога не съм правила. Операцията не я ли правят с местна упойка. Знаеш ли кое беше най-трудното - не можеш да говориш поне 1 ден. Мъкаааа  :lol:.
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #27 -: Декември 18, 2012, 18:54:10 pm »
Аааа, Пеше най добре да ме приспят. Мене ме е страх после от кръвоизливи сепсис... Такива глупости се въртят в главата ми :oops:

Това, че няма да мога да говоря е голям проблем, а още по-голям е, че няма да мога да ям :-):-):-)
Пети ден карам на пюре и полуготови крем супи - умирам от глаааад :lol:

Я да разчупя малко-днес бях джудже на дядо коледа. Купувахме подаръци за боян от нашияфдядо коледа, от бабините дядо коледовци и от градинския дядо коледа. Пфффффф нямам сили и не искам дда чувам за белобрадия старец.
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #28 -: Декември 18, 2012, 20:24:49 pm »

Хора, да споделя нещо...
Преди малко касиерката на блока дойде вкъщи, постоя 10-тина минути. По време на престоят й Константин искаше да си вземе един бонбон, отвори си кутията, извади няколко - един за него, един за нея и 2 за двете й деца / едното е с 20 дни по-голямо от него/. Бонбоните са шок. колички с номера. Дава й ги той с думите - "ето, номер 18 е за ***, номер 126 за ***, а номер 48 за теб. Нали ще запомниш за кого кой бонбон е?". После не помня още какво си говориха, а тя преди да си тръгне ми каза "сигурна съм, че това дете е ИНДИГО, като се има предвид и как е заченато..."
Осъзнавам, че наистина е малко по-напред в развитието си спрямо връстниците си, ама...цялата се разтреперих...

Вярвате ли в такива неща?



Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #29 -: Декември 18, 2012, 21:26:04 pm »
Неде, не се тормози с глупости - индиго - прес папие  :lol: :lol: :lol: :lol: ... Децата са различни и ти добре го знаеш. Едни са по-умни, други по-хитри, трети - по дейни, четвърти - хиперактивни, пети - интруверти, шести - екструверти, седми - холерици, осми - флегматици, девети - вечно усмихнати, десети - вечно тъжни или често мръщещи се... и така нататък. Всяко дете е индивидуално и всичко зависи от характера му, обноските, обкръжението и това кой и на какво го учи, и още много други неща. Всичко останало е интерпретации на хора желаещи да обримчат други хора в манипулации, мистицизъм и често мошеннически философии.... А, Константин е едно прекрасно, добро и много умно дете, което е гениално само по себе си, както всички деца в различни сфери. А да се похваля и аз - Захарчо каза днес отчетливо "майко" пред баща си :). Просто всички деца са страхотни!
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 21:34:03 pm от rosefromstars »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #30 -: Декември 18, 2012, 21:37:38 pm »
Неда, няма такива неща като деца.индиго и кристални деца. тая измишльотина тръгва от секта откачалници от средния запад на САЩ, които тса твърдели, че са получили това познание от извънземни. повечето хора само повтарят тия термини като папагали и мислят, че това са някакви научно-обосновани факти. нищо подобно.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #31 -: Декември 18, 2012, 21:42:04 pm »
Неда, няма такива неща като деца.индиго и кристални деца. тая измишльотина тръгва от секта откачалници от средния запад на САЩ, които тса твърдели, че са получили това познание от извънземни. повечето хора само повтарят тия термини като папагали и мислят, че това са някакви научно-обосновани факти. нищо подобно.
Мда... а моите са "ксерокс", защото са си като копия един на друг  :lol:
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #32 -: Декември 18, 2012, 21:42:27 pm »

Ама аз всъщност точно за това се разтреперих, щото и за мен са глупости. Пък и да се коментира като връзка интелектуалното ниво на детето с начина на зачеване - ми и това ми е простотия..Ама ме е яд, защото не знам в съседния апартамент какво вече е разказала...



*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #33 -: Декември 18, 2012, 21:46:54 pm »
Неда, и какво, ако е дете индиго, каквото и да значи това?

Колкото до начина на зачеването, ти по-добре от мен знаеш какво ще кажа по темата. Особено на касиерката на блока. Ти нея питаш ли я колко пъти е правила секс и в какви пози, за да зачене? А, и с кого!

Ако искаш съвет от мен като от възрастна жена, аз не позволявам на касиерката да прекрачва прага на дома ми, нито има достъп до душата ми. Звънят ми, питам колко, давам парите и затварям вратата. Просто е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #34 -: Декември 18, 2012, 21:51:27 pm »
Мели, налага ми се и на детската площадка да общувам с нея - децата играят заедно.
А иначе й казах, че не знам дали е индиго, ама това, че е инвитро означава, че са избрали най-доброто от мен и баща му, затова е по-умно от нейното :wink:



*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #35 -: Декември 18, 2012, 21:52:50 pm »
Аз не разбирам какво значи "индиго', никога не съм го чувала като израз :?

Мими26, твоите нали са еднояйчни?

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #36 -: Декември 18, 2012, 22:01:51 pm »
Мели, налага ми се и на детската площадка да общувам с нея - децата играят заедно.

Аз явно съм друг тип родител.

А иначе й казах, че не знам дали е индиго, ама това, че е инвитро означава, че са избрали най-доброто от мен и баща му, затова е по-умно от нейното :wink:

Което е самата истина! :) Но самият факт, че тя обсъжда зачеването на твоето дете, ти дава пълно право ти да обсъждаш зачеването на нейното дете. Което е доста забавно като идея.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #37 -: Декември 18, 2012, 22:09:08 pm »

 Но самият факт, че тя обсъжда зачеването на твоето дете, ти дава пълно право ти да обсъждаш зачеването на нейното дете. Което е доста забавно като идея.
 

Ох, как ме разсмя :D :D :D



Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #38 -: Декември 18, 2012, 22:09:59 pm »
Неда, прости на жената - не всеки разбира и знае какво е зачеване ин витро! Макар, че има много информация по въпроса - хора, които не ги касае в момента това нещо - не се и интересуват! Все си мислят, че може да е извънземно като е заченато ин витро  :wink: А пък доколкото разбирам от контекста - не е имала лоши чувства жената.
Сори, но аз гледам положителното в разговора - негативното си го оставям на заден план  :wink:

А ние днес в яслата имахме дядо Коледа! Имаме си йоника пищяща с микрофон, на който Злато се опитва да пее  :wink: Е, ще я изтрая 2-3 дни с батерии  :oops: После дано му мине мерака, иначе ще и се случи случка  8) Казаха, че са ги снимали и ми е много интересно дали са го хванали с подаръка Злато! Много ми се искаше да го видя тази година първия му дядо Коледа, но не ни пуснаха родителите, а и са прави предполагам! Но пък в събота ще има друг дядо Коледа в село и там вече ще сме заедно, та ще видя ще има ли реакция  :wink: Защото миналата година въобще не го отрази - нито страх, нито любопитство, нищооооо! Но той беше още бебе тогава де!
Re: Седмицата преди Коледа :) 17.12 - 23.12.2012
« Отговор #39 -: Декември 18, 2012, 22:10:30 pm »
Мели, налага ми се и на детската площадка да общувам с нея - децата играят заедно.
А иначе й казах, че не знам дали е индиго, ама това, че е инвитро означава, че са избрали най-доброто от мен и баща му, затова е по-умно от нейното :wink:

 :good_post: :cool: Браво! Неде, то простолюдието (простотията, невежеството, нахалството и всички онези "простолюдски" черти) е навсякъде и приема всякакви форми и лица, но наистина браво, че се справила прекрасно! :croc: Ще взема да ти стана фенка и на теб, както на Жбрул! Моля те, споделяй преживяванията си с простолюдието, че мен много често ме обгръща и се чудя как да се справям, а ти се справяш отлично! Браво! :balk_103:
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 22:17:01 pm от rosefromstars »