0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #60 -: Декември 12, 2012, 16:28:29 pm »
всеки си знае за него си, не ме е притеснявало, че я вдигам- просто някой деца са такива
Десито на СтефиЗ и тя ги  правеше по едно време тези работи
аз например съм лекувана, дори- имала съм доста здрав сън и съответно напишкване до 1 клас, щом си спомням, че сънувам, че съм в тоалетната, а всъщност съм си в леглото
водиха ме в Пловдив на лекар, да ми възбудят НС, че накрая така я възбудиха- думи нямам :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #61 -: Декември 12, 2012, 16:34:50 pm »
Вчера дадохме урина за изследване след контакт с Хепатит А. Слава Богу е отрицателно! Официална инструкция от градината получихме за това изследване, но за след това нищо. Сега какво - всяка седмица ли изследвате до края на карантината?
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #62 -: Декември 12, 2012, 17:31:01 pm »
да, всяка седмица, т.е. още 2-3 пъти е достатъчно според мен.
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #63 -: Декември 12, 2012, 18:11:06 pm »
Да се включа по средата на седмицата и аз-повдигнали сте въпрос, който много ме интересува и мен. Моят синковец вече е на 2г и 4 месеца, но не проявява никакъв интерес към гърнето. По едно време ходеше по голяма нужда, после престана. Сега в яслата го ползва, а в къщи само седи на него и нищо не прави. Признавам си, че и аз не съм чак толкова настоятелна, ама сме адски далече от махане на памперс, а пък за нощен не мога и да мисля. Мисълта ми е как да възбудя някакъв интерес към гърнето, приемам предложения всякакви. В момента е болен малко по-сериозно и не ходи на ясла и ме е страх, че съвсем ще се отучи.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #64 -: Декември 12, 2012, 18:50:52 pm »
стъпка и приставка за тоалетната- прилъжи го, че прави като големите хора
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #65 -: Декември 12, 2012, 19:10:51 pm »
За четиримата лятото трябваше да платим около 2000 евро :?
А на нас за четиримата за Коледа с Луфтханза ни излиза 480 евро общо отиване и връщане ;) Но е планирано от септември.

Да споделя рецепта за компрес, може да е от полза. Вкъщи се изредихме с гнойна ангина тези дни, при мен най-дълго и болезнено премина. Два дена не можех да ям и да говоря. Не можех и да спя легнала. Всяко преглъщане беше кошмарно болезнено. Лекарствата изобщо не ми действаха, започнаха и ушите да ме болят. Тогава си направих компрес от два сварени и нарязани наситно белтъка, посипани с пудра захар. Първата вечер стоях 2-3 часа с него, почувствах огромно облекчение и го махнах, после си легнах. На сутринта отново имах болки и температура. Вчера стоях цялата вечер и през нощта. Тази сутрин се събудих за първи път без температура и с глас :) Цял ден съм добре. Не мога да дам обяснение от медицинска гледна точка защо действа, но определено се чувствам доволна, че опитах.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #66 -: Декември 12, 2012, 20:33:48 pm »
Ултра, аз както и да го планирам, ограничена съм от училището на Алекс, а точно по това време се юрва половин Германия да пътува. Искам и аз да има такива билети, но рядко има по-ниска цена от 180 евро.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #67 -: Декември 13, 2012, 08:37:29 am »
Ние вече имаме елха  :lol: От събота я украсяваме, обаче бандитите все не слушат и за наказание отлагам. Казах им, че ако не се замислят как се държат няма да има елха и Дядо Коледа няма да има къде да остави подаръците. Вчера вече бяха добре, само малко виках  :lol:
Сутринта дори Дядо Коледа вече беше им оставил чорапите с по една книжка за оцветяване вътре. Голяма радост беше, последвана от репликата:
-Мамо, виж Дядо Коледа е преценил, че слушаме, що казваш, че не слушаме  :lol:
Играх си до посреднощите да им правя и падащ сняг от тавана  :lol:
Голяма еуфория беше сутринта  :D
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #68 -: Декември 13, 2012, 08:56:32 am »
Mimi26, как го направи този падащ сняг???



*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #69 -: Декември 13, 2012, 08:56:52 am »
И защо казваш че децата не слушат???? 8O Виж дядо Коледа е на друго мнение! :D
Лелей Мими, ще взема да пратя и моето диване, че последно време ме побърква да види как се слуша! :oops: :D
Какъв е тоз падащ сняг дето си го майсторила до сутринта, я дай фото! :)  
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #70 -: Декември 13, 2012, 09:15:57 am »
Фото довечера. То е супер елементарно, ама малко пипкаво - на корда вързах на 2-3 места памук, отдолу сложих снежинки и звездички (имам стиропорени бели) и залепих с тиксо за тавана.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #71 -: Декември 13, 2012, 10:15:43 am »
Ултра, аз както и да го планирам, ограничена съм от училището на Алекс, а точно по това време се юрва половин Германия да пътува. Искам и аз да има такива билети, но рядко има по-ниска цена от 180 евро.
Така е, с коледните цени е безумие. Няма да забравя как от Естония се прибирахме за Коледа преди 2 години за 2400 евро, ама тогава работодателят плащаше. Сега си плащаме сами и затова дебнем да вземем евтини билети месеци предварително. Цените са съвсем различни. И аз се съобразявам с първокласник, затова тази година летим по-късно от обичайното. Малко е неудобно точно на 24 да пътуваш, но пък за тази дата билетите бяха 3 пъти по-евтини. Компромиси...
С колата се прибирахме лятото, ама за зимата не смея, нашият път е доста по-дълъг.

Я разкажете как ще празнувате Нова година :) Ние обичайно сме на заведение, но този път май ще ходим на гости. Чалгата и цигарения дим ми идват в повече...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #72 -: Декември 13, 2012, 10:18:16 am »
Безумно е с цените на билетите :? А и те тука си знаят кога са ваканциите на учениците и винаги тогава стават огромни. А там където луфтханза е монополист, просто няма шанс :x
Ние понеже последните години се прибираме в България, по-скоро по домашному го караме, не ми издържа душата по димните завеси. Та и тая година ще е така. И понеже някой трябва да кара, ще си пия в къщи като се прибера :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #73 -: Декември 13, 2012, 11:34:11 am »
Стефи, благодаря!

shanoar, първо научете някоя играчка и възторжено се радвайте на успехите й. Скоро го четох, не е изпрабвано от мен. За мен съм писала и друг път, че реално в яслата го научиха. Една сутрин каза "мамо, дай гънето" и мина с много малко инциденти след това. Първата проба на 2г и месец (примерно) беше пълно фиаско и се отказах много бързо. Познавам много дечица, които са по-близо до 3г от вас, а са си още с памперси, та не мисля, че е драма. Ако няма интерес, не се мъчи.
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #74 -: Декември 13, 2012, 11:41:17 am »
Фото довечера. То е супер елементарно, ама малко пипкаво - на корда вързах на 2-3 места памук, отдолу сложих снежинки и звездички (имам стиропорени бели) и залепих с тиксо за тавана.
Нещо не си го представям. Ще чакам фотоматериала и аз  :lol:

*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #75 -: Декември 13, 2012, 11:56:37 am »
Връщам се към темата за напикаването.През деня и следобяд нямаме проблеми отдавна,но през нощта все още пика по 1-2 пъти.Дайте съвет да го оставя или да почва да го будя да пишка?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #76 -: Декември 13, 2012, 13:17:47 pm »
Чакам фотото  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #77 -: Декември 13, 2012, 15:48:03 pm »
И аз чакам фотото :-)) Нали съм блонди и не можах си го представя :-D


*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #78 -: Декември 13, 2012, 16:23:38 pm »
Мими, твоите ако не слушат, не знам кои ще слушат.

Срам - не срам ще си кажа, че моят синковец още спи с памперс. Пробвахме вкъщи да го оставяме за следобедния сън без. Ами, напикава се и се събужда с рев. Сега го карам да отиде до тоалетната преди да легне и като стане, веднага гледам колко и дали е пълен памперсът. Е, пълен си е. Не много, ама за момента май няма да го махаме.

*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #79 -: Декември 13, 2012, 16:44:27 pm »
Блу,и аз смятам да изчакам до навършване 4г. и тогава ще се пробвам да го издебна кога пишка нощем и да го будя докато свикне.Тъкмо ще е лятото,по топличко.Взех да се замислям,защото всички около мен с децата им дори по-малки го махнаха,но те самите деца си се будят сухи,а моят още си пишка.Та нямам реални наблюдения докога е нормално да не се притеснявам.