0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #40 -: Декември 11, 2012, 15:08:44 pm »
Аз съм на кулинарна тема тия дни  :lol:
Вчера правих еклерчета, станаха страхотни. От две налични рецепти, направих една модифицирана.
Сега обмислям еклерова торта на Дани за рожденния ден!)
Имам и нова готварска книга и сега лепя листчета на разни ефектни неща. Да видим накрая какво ще направя  :lol:

За Коледа ще изрепетирам нещо :)

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #41 -: Декември 11, 2012, 15:56:50 pm »
Мими, колко му е, аз гости обичам да посрещам :lol: Добре сте дошли.
Блу, богати, не богати, безобразно е това с цените :?
Бени, при нас гледат кино, а в последно време тръгваме през нощта, те заспиват и ние караме спокойно. Освен това вече сме двама шофьори и се сменяме като се умори единия, та е доста по-лесно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #42 -: Декември 11, 2012, 16:18:12 pm »
Elle, Тереза в теб ли ще седи по време на полета?

Доколкото я познавам... ще е върху мен  :lol:.
Аз също имам усещането, че допуснахме грешка - не спестихме кой знае колко пари. Но изхождах и от това, че като идвахме към Америка, Тони не докосна мястото си нито веднъж - стоя залепен до мен през цялото пътуване. Ще видим как ще е.

Благодаря за пожеланията!

Вени, бързо да ги разкараш дреболиите.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #43 -: Декември 11, 2012, 16:58:46 pm »
Обаче, честно не искам да си и представам 4 часа рев, както е било при Ивана на Боби.
А, то това нямаше връзка с мястото. Тя после почти цяла седмица сменяйки времето изкара ревейки до 5:00 сутирнта и искаше не само да я гушкам, но и да стоя права и по възможност да се разжодам... та ние сме специален случай. На връщане обаче на вторият ден спеше нормално. Винаги смяната на времето от запад на изток е по-тежка.


  
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #44 -: Декември 11, 2012, 22:34:10 pm »
Момичета,здравейте

Започвам седмицата малко тъжно,

http://www.facebook.com/#!/DaPomognemNaFilipDaSeSbudi Да помогнем на Филип да се събуди

Това семейство го познавам,таткото е от моето село, Филип съм го виждала страхотно дете,един малък боец,защото е роден недоносен и много мъничък.
Помогнете ако имате желание и средства разбира се.

Сърцето ми се сви днес, гледайки репортажа по бтв.  :?
Цял ден я мисля невинната малка душица - никой не заслужава подобна съдба!
Дано има шанс милото!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #45 -: Декември 12, 2012, 06:20:29 am »
Хора помагайте имам нужда от съвет. Ивана настоя днес да спи без памперс и в крайна сметка и сложих гащи и я оставих в леглото. Аз лично нямам зор да махам нощният памперс и хич не ми се става посред нощ да сменям чаршафи, но тя отказваше да си ляга преди да махнем памперса и накрая я оставих. да ама тя все още си пишка нощно време в памперса и сега не знам какво да я правя. да я вдигам посред нощ, за да не се напишка ли?


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #46 -: Декември 12, 2012, 06:47:58 am »
Аз съм вдигала Стефания- около час и половина след като заспи, защото тогава се е изпускала
с Преслава това упражнение не съм го правила, но тя самичка свали памперса, докато сестра й се наложи да й помагаме
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #47 -: Декември 12, 2012, 06:56:23 am »
Горе-долу колко време след дневният памперс махнахте нощният? Как го свали самичка - спр да се напишква в него първо ли или първо го махнахте?
Чудя се дали ни е време или са някакви прищявки, понеже в последно време тя какво ли не измисля около времето за лягане, та да не е нещо от сорта. Не ми се струва готова, но пък от друга страна, детето да не иска памперс, а аз зорлем да му слагам също не ми се струва добра идея, знам ли.

П.П. Аз се уплаших и отидох като заспа и и сложих пак памперса и отгоре гащи :-). Сега мисля да я вдигам като че е с гащи, но за всеки случай да държа памперса. дали е добра идея?
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 07:06:04 am от Bobbie »


  
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #48 -: Декември 12, 2012, 07:03:32 am »
Боян свали нощния около два месеца след дневния. Всъщност аз го махнах след като имаше седмици сух нощен памперс. Ама после пак си имаше нощни напикавания, така че Боби едва ли ще ти се размине  :lol:
Шегувам се, сложи на детето от тези памперс чаршафи и го остави да си спи спокойно с гащи според мен.

Таа, весела седмица и от мен. Предната малко я пропуснах, тази поне по средата я хванах .

Пожелавам лек път на всички,  които ще се прибират.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #49 -: Декември 12, 2012, 07:04:45 am »
Тони като си махна памперса никога повече не се напишка, на възрастта на Ивана беше. До дете си е.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #50 -: Декември 12, 2012, 07:13:44 am »
Аз забравих да спомена, че още сме в кошарата  и не може да става сама до тоалетната, ако реши. Честно казано, ако не е готова за махане на памперс, аз хич не съм готова за това тя да ми се разхожда посред нощ.

elle22, ти беше казала, че сте обезопасили стаята на Тони преди да го махнете от кошарата. Кажи какво по-точно сте направили, че да не забравям нещо. другото е, че тя от там може да си излезне и да се разхожда из цялата къща, пък и нали поне до тоалетната трябва да може да отиде, а как да обесопася цялата къща.

Кроки какъв памперс чаршаф? Имаш предвид тези постелките ли?
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 07:16:06 am от Bobbie »


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #51 -: Декември 12, 2012, 07:26:24 am »
Тони се отдели няколко месеца след махането на памперса. В стаята му първоначално нямаше никакви мебели, освен матрак /върху каса/ на земята, а в коридорчето между нашата и неговата спални, бяхме сложили слаба лампа, за да се ориентира. Никога не е ставал нощем до тоалетна и дори не съм се замисляла да му я осветя...  

Памперс - чаршафите съм ползвала в България, но тук не съм ги срещала / не може да ги няма/. http://www.krisieli.com/product/2398/charshafi-tip-pampers-80-180-babylux.html - найлон с материя за попиване... /не знам как да го обясня  :oops:/
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 07:30:09 am от elle22 »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #52 -: Декември 12, 2012, 08:25:52 am »
Боби, пробвайте с памперс гащи. Ако ги приеме девойката де. По лесно се свалят да пишка. И я поканвай да пишне преди и ти да легнеш. Моята в намалото се съгласяваше да стане да пишка и наистина го правеше. В един момент отказа и така си карахме. Но все пак нейното легло е залепено за спалнята и се е случвало през ноща да ме събуди, защото имала пиш. При вас не знам как е.
*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #53 -: Декември 12, 2012, 09:10:19 am »
Нощния памперс на Иван/4г.и половина/го махнах преди два месеца  :oops: ,пробвала съм няколко пъти преди това поне лятото уж бяхме без но то едно ставане по 2-3 пъти на нощ, за да го изпикавам,а той изобщо не помни нищо,никакво усещане.Докато октомври имахме две три нощи ставане,но сам той без аз да го будя и така реших, че е време да го махна.През тия два месеца изобщо не се е напикавал нито веднъж.Води се по детето Боби, ще разбереш със сигурност кога е дошъл момента. 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #54 -: Декември 12, 2012, 09:42:35 am »
Боби, момичетата са ти казали строго индивидуално е,
Митака свали нощния около месец, два след дневния на 2 години и малко
и изключително рядко е имал нощни случки!
Калина обаче която махна дневния на две, а сега е на 3 и месец от около 10 дни е без нощен,
след като десет дни памперса беше сух го махнах, но аз ставам да я питам дали и се пишка около 2-3 часа!
В градината обаче, от седмица всеки ден взимам за пране един комплект,
сестрата ми казва, че задължително я водят преди сън.
Тя обаче още е в тотален шаш там, отпуска се, но аз на това го отдавам.
Лятото също беше без, но щом стана студено започна отново да се напишква
нощем и аз отново го сложих, защото видях, че има нужда!
Води се по-детето, десет дни ще ставаш нощем и после ще е ок!
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 09:44:36 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #55 -: Декември 12, 2012, 10:14:21 am »
Боби, и аз да кажа - статистиката относно махането на памперси няма никакво значение. Гледай си конкретното дете и според него умувай и се нагаждай.
Моят свали дневен и нощен от раз на 2 г. 11 месеца и повече не е имало връщане назад.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #56 -: Декември 12, 2012, 10:24:14 am »
Свалихме едновременно дневен и нощен на 2г и 2-3 месеца и не сме имали никакъв проблем. Месеци преди това памперса беше сух след нощен сън. Не вдигам да изпишквам.
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #57 -: Декември 12, 2012, 10:28:11 am »
Писах огромен пост за успокоение на майките, които се тревожат за нощното напикаване, но незнам как така изчезна, та ще повторя, на кратко:
Наистина е строго индивидуално и не трябва да се сравнява с другите деца.
Мнението на специалистите е, че до 5 годишна възраст някои деца все още изработват този рефлекс да се сдържат по време на сън и трябва да се прояви търпение.
Моето дете спа с памперс до 4 години и половина. 3-4 месеца го мъчих да го вдигам посред нощ да пикае в определени часове. Пак ме издебваше и се напикаваше, като продължаваше да си спи дълбоко. Сменихме купища мокри чаршафи и пижами, докато спря в един момент, малко преди да навърши 5 години. Мисля си, че можех да го оставя още няколко месеца с памперс и да си спестя среднощния екшън. Резулатата накрая пак щеще да е един и същ, като краен момент на спиране на напикаването.
Единственото, което можете да направите, е по възможност да ограничите течностите преди лягане. Добре е 2 часа преди сън да не се пие нищо или мн-о-о-о-го мъничко водичка, ако детето настоява, че жадно.
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 10:36:23 am от hope-love »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #58 -: Декември 12, 2012, 14:03:43 pm »
Благодаря на всички. Явно е много различно ,като чета при вас как е било. Аз сега станах да я проверя и добре че сложих памперса, защото бая е пишкала. Мисля, че няма да давам зор на този етап, а ще изкакам да има поне няколко сухи дни, преди да опитам. Все пак до сега не е имала такива. Сега само дано утре да е забравила ( което като си я знам я рядко) и да не настоява пак.

hope-love, аз не се тревожа, понеже като се огледам около мен, хора с памперси не виждам, значи всички евентуално го свалят :-). Мъжът ми се е напишквал до късно през нощта и майка му направо си го е стресирала с това, че и по доктори го мъкнала и не знам какво си, което по мое мнение е вероятно още повече да е допринесло за проблема


  
Re: Седмично забавление 10.12.-16.12.2012
« Отговор #59 -: Декември 12, 2012, 14:28:39 pm »
Ъ-хъ, знам, че ние като майки няма как да спреме да наблюдаваме и да коментираме с други хора - тая нощ детето се напика, вчера не се, да се чудим до кога ще продължава и пр., нормално е. И аз го правех непрекъснато! Но дечицата не бива да остават с впечателение, че това е някакъв проблем. Ама ти това си го знаеш. Просто вметнах мнението си по повод на това, което споменаваш за майката на мъжа ти. Успешен ден!