0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добър ден,кое време станало а си нямама ме тема.

Пожелавам да е приятна и слънчева седмицата,без болести и проблеми!

Ние сме първи ден на градина след една седмица боледуване от сливици и ухо,много и липсваха вече децата и учителките на Борислава,дано се задържим здрави,само това искам :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 14:08:15 pm от jam »
*
Re: Листопада отброи и на Ноември последните дни :)
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2012, 12:57:16 pm »
Успешна седмица и от мен!

Здрави да са всички, малки и големи!

*
Re: Листопада отброи и на Ноември последните дни :)
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2012, 13:47:59 pm »
Здрава да е седмицата и от нас,а ако може и по-слънчева.Ние също бяхме с температура и червено гърло, но от вчера вече се подобряваме.Дано тази седмица оздравее съвсем,че ме побърка да ходи на градина.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
четиво за понеделник:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1648727
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Когато ме заболи гърлото тъпо и упорито пия едно боаронско за гърло, и тъпо и упорито не ми минава, и се стига до АБ. Явно е бактериална инфекция, след ден -ден и половина прием на АБ гърлото ме отпуска.
Точно преди да родя се разболях жестоко с хрема и кашлица, без температура. Щом усетих накъде вървят нещата веднага се надрусах с осцилококцинум и... нищо, само имах чувството, че съм яла захар със супената лъжица. Е, пак се стигна до АБ. Вероятно от един паток са направили и ще направят всичките си дози во веки веков.  :wink:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Здрава, топла и спокойна седмица на малки и големи.

И в нас децата от както ходят на градина, разболяванията им се отразяват и на ушите.
Дайте съвети за "бабини лекове" за облекчаване на болката. Миналата нощ на Ники ни нурофена и помогна, нито капките за уши. страх ме е да пробвам с топло олио. На себе си съм го правила преди години но на децата не смея. Имам спомен, че съм чела някъде да легнело детето на препечена (топла) филия хляб.
Аз като дете имах електрическа възглавничка и като ме заболеше ухо, майка ми ми я включваше. Вероятно ми е минавало, не помня.
*
Смарайди, на мен хомеопатията в повечето случаи добре ми действа. Осцило никога не съм взимала, но други неща за гърло и нос са ок. Явно е индивидуално. Като бременна нямах голям избор, така че основно на хомеопатията разчитах.
Желая ви хубава седмица и да са здрави малки и големи. Малечка е с малко запушен нос, но брат й така й се завира в лицето да я целува, че няма как да е иначе. Поне е малка и не оказва голяма съпротива, като й чистя носа.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Малечка е с малко запушен нос, но брат й така й се завира в лицето да я целува, че няма как да е иначе. Поне е малка и не оказва голяма съпротива, като й чистя носа.

:):):)Деси, тя София няма да е като батко си. След някой и друг месец сама ще си чисти носа и дано не и се налага ама сама ще си пие лекарствата:)
Надявам се да сте влезли в нормален ритъм:)
Здрава, топла и спокойна седмица на малки и големи.

И в нас децата от както ходят на градина, разболяванията им се отразяват и на ушите.
Дайте съвети за "бабини лекове" за облекчаване на болката. Миналата нощ на Ники ни нурофена и помогна, нито капките за уши. страх ме е да пробвам с топло олио. На себе си съм го правила преди години но на децата не смея. Имам спомен, че съм чела някъде да легнело детето на препечена (топла) филия хляб.
Аз като дете имах електрическа възглавничка и като ме заболеше ухо, майка ми ми я включваше. Вероятно ми е минавало, не помня.
Виждала съм приятелка да слага на детето си нагрят объл камък, завит в кърпа. Така го държи притиснат до ухото, докато изстине. Само нямам спомен как го нагряваше - вероятно във фурната. За олиото съм чувала, че не се препоръчна за малки деца.
Моето дете след две-три седмици болка в ушите и огромни количества капки и нурофен по предписание на УНГ се излекува с антибиотични капки пред носа. Тогава лекарят прецени, че има инфекция и в носа, от която се почувава напрежение и боката в ухото се свързана с това. Диагнозата му иначе беше "леко възпалено ухо", което не знам точно ккаво означава, но факт че още в началото на лечението с тези капки спря да се буди нощем и да плаче от болка.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Здрава, топла и спокойна седмица на малки и големи.

И в нас децата от както ходят на градина, разболяванията им се отразяват и на ушите.
Дайте съвети за "бабини лекове" за облекчаване на болката. Миналата нощ на Ники ни нурофена и помогна, нито капките за уши. страх ме е да пробвам с топло олио. На себе си съм го правила преди години но на децата не смея. Имам спомен, че съм чела някъде да легнело детето на препечена (топла) филия хляб.
Аз като дете имах електрическа възглавничка и като ме заболеше ухо, майка ми ми я включваше. Вероятно ми е минавало, не помня.
Моето дете след две-три седмици болка в ушите и огромни количества капки и нурофен по предписание на УНГ се излекува с антибиотични капки пред носа. Тогава лекарят прецени, че има инфекция и в носа, от която се почувава напрежение и боката в ухото се свързана с това. Диагнозата му иначе беше "леко възпалено ухо", което не знам точно ккаво означава, но факт че още в началото на лечението с тези капки спря да се буди нощем и да плаче от болка.
И Дани така го излекуваха преди 10 дни. Отидохме на УНГ, че месец не им спираха сополите и ни изписаха капки с гентамицин (правиха ги в аптеката). На вторият ден нямаше и следа от сополите и Дани повече не се е оплаквал, че го боли ухо. Сега Алекс и Никол се оплакват, макар, че капките бяха и за тримата.

Hope-love, подсети ме обаче, че вместо камък, мога да използвам звездичките пълни с черешови костилки, които едни добри приятелки ми бяха подарявали за коликите на децата като бебета.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кристина преди две седмици се оплака от ухо. В 9 вечерта имаше много силни болки и отидохме в Исул. Оказа се с възпалено ухо, съмнения за отит. Докторът изписа капки и антибиотик за всеки случай и нурофен за болката или температура. Каза да не започваме антибиотика докато не вдигне температура. Щяло да я боли силно два три дена, но това било положението.
Не е пила антибиотик поне година и хич нямах намерение да се влошава и температури да чакам, хем започна и по-обилна хрема. Дадох веднага антибиотик и нурофен и нямаше мъчения с дни болки в ухото.
За олио и топли камъни не съм и помисляла.

Лисе, идете на лекар пак.

ПП. А,статията дето пусна jam тъкмо я дочетох. Ами и аз съм на същото мнение като господин физикът :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 15:11:05 pm от Nina »
Лис, тези неща пълни с костилки звучат интересно. А от какъв материл са самите звездички и ка се нагряват.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Лис, тези неща пълни с костилки звучат интересно. А от какъв материл са самите звездички и ка се нагряват.

Ние имаме ето тези
http://www.otto.de/Theraline-Kirschkernkissen-Stern-klein/shop-de_dpip_A189I3P-0/

в май тойс ги има но нещо не ми се отваря линка в момента.
http://www.mytoys.de/0-5-Euro/KID/de-mt.sl.sl01.01/

При моите деца действаха и ги облекчаваха доста когато имаха колики. Давала съм ги след това на приятелки при които не е имало голям ефект.

Но в случая биха били добро средство да затоплят ушенцето. Аз преди ги държах на радиатора и така не ставаха прекалено горещи, иначе се слагат в микровълновата но трябва да се внимава защото наистина се сгорещяват бързо и много. Хубавото е, че топлината се запазва поне 30 минути а и миришеха много приятно на череши:)
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 15:27:11 pm от Lisko »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Успешна и здрава седмица на всички!

Лис, за болки в ухото, ако имаш на вилата растението "Дебела Мара"
/ с дебели като кактусови листа ЦЪК/ откъсва се листенце и 1/2 капчици от сока
се капват в ухото, същото се използва за рани!
Препоръча ми го Миники , но аз не успях да го пробвам на Калина,
защото нашия тате/градинар го е отрязал до корена,
но за другата зима ще си посадя в саксия и ще го гледам за такива моменти!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
И в нас децата от както ходят на градина, разболяванията им се отразяват и на ушите.

ваксина с Превенар направихте ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
И в нас децата от както ходят на градина, разболяванията им се отразяват и на ушите.

ваксина с Превенар направихте ли?

Имат да.

Мише, имаме на село. ще си взема в саксия. благодаря.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Калина също има превенар, но направи два много тежки отита,
при последния с опция за перфорация в 1ва градска!
За щастие АБ и капките подействаха и й се размина!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Дано да има слънчице тази седмица и да радва малки и големи.
Днес на контролния преглед казаха, че вече сме добре. От кога се моля да чуя това ако знаете! :( :oops: Та започвам бавно и славно да извеждам детенце по малко навън.

Лисано, Гаразон капки за уши пробва ли за уше?  Ухото дразни и при възпаления нос гърло? Може да не е точно болка, детенце да не може да го определи точно!
*
На нас ни изписаха капки Гарзон,и ги слагахме и в ухото и в носа,смятам имаше ефект.Като цяло гадна работа,бяхме много здраво дете но с времето,все по-често всяка хрема дава отечка в лявото ухо.Много съм бясна на родителитена няколко деца в групата ,вечно са със зелена запечатка на носовете и камара от зелени гурели по-очите и няма оправия и това е.
А аз днес за първи път съм без баба, мъж или който и да е около мен. Гледам си детето и да чукам на дърво, че сме прекалено малки и не излизаме, иначе вирусите веднага ще ни обкръжат. В събота сме на консултация, а после ще направим погачата. Само коликите да минат по-бързо, че и тази нощ не ни остави дори за час с баща й да подремнем.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца