0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #760 -: Юли 11, 2014, 13:48:31 pm »
Mомичета,успех ви пожелавам от сърце :D
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #761 -: Юли 11, 2014, 21:05:21 pm »
Благодаря! Дано есента донесе много сладки бебчета на всички момичета! :bori_017: :bori_021: :bori_015: :bori_002:
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #762 -: Юли 18, 2014, 21:15:35 pm »
Здравейте момичета! Чета и следя редовно темичката за аг варна. Пациентка сьм им от една  година. Водим се с  неизяснен стерилитет .Доктор Кисьов ни предлага инвитро. Каза ,че няма смисьл от инсеминация. Надявам се да ми дадете сьвет !
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #763 -: Юли 18, 2014, 21:37:55 pm »
Здравeй Дария, нещата са много индивидуални според мен. Първата ми инсеминация в АГ Варна беше успешна технически, но бременността не завърши успешно. :(  Пет месеца след абразиото направих две неуспешни инсеминации. И при трите дадох доста пари за стимулации.  :(
« Последна редакция: Юли 18, 2014, 22:10:56 pm от kati_vm »
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #764 -: Юли 19, 2014, 13:35:31 pm »
И на нас Кисьов ни казваше как да действаме стъпка по стъпка...всичко - изследванията, снимките, лапарото...изчакванията преди да пристъпим към процедурата по инвинтро...всички стъпки бяха правилни щом стигнахме до целта...а сега дори и съм бременна по естествен път :) Слушай и сърцето си, разбира се, Дария :) Успех!
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #765 -: Юли 19, 2014, 14:50:15 pm »
Благодаря ви! Да точно др. Кисьов ни накара да изчакаме тази една година,понеже всички изследвания бяха добри. Имам му пьлно доверие от самото начало. Мисля, че ще му се доверя и ще опитаме с ин витро септември,октомври.Успех на всички момичета !
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #766 -: Юли 29, 2014, 15:45:31 pm »
Здравейте момичета, имам въпрос към вече преминалите ин-витро процедури в МЦАР Варна - по колко ембриончета обикновено се трансферират, ако има  примерно пет хубави, най-много два ли ще върнат, както пише в инструкциите? Мисълта ми е, мога ли да поискам връщането на три на моя отговорност, или не?
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 16:46:46 pm от kati_vm »
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #767 -: Юли 31, 2014, 18:44:07 pm »
Кати, при мен на 5ти ден имаше 9 качествени ембриончета, д-ра ме пита 1 или 2, въобще не е ставало и дума за повече. Останалите 7 замразихме.


*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #768 -: Юли 31, 2014, 19:24:46 pm »
Благодаря, Eille.
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #769 -: Август 10, 2014, 11:25:12 am »
Здравейте, бих искала да информирам всички, които възнамеряват да си закупуват лекарства от чужбина, каква схема мисля да приложа аз, като силно се надявам да е успешна. После ще пиша. В крайна сметка се ориентирах към Турция, по-точно към Одрин. В интернет намерих аптека в Одрин, която има интернет страница: http://www.mericeczanesi.com - повечето нямат. Там бяха посочени и-мейл адреси. Писах си на английски с едната фармацевтка. Изпратих й сканирана рецептата си, защото я поиска, и тя ми потвърди, че ако желая мога да поръчам един ден предварително и ще ми набавят лекарствата. Ще ходим с мъжът ми до Одрин с еднодневните шопинг туровете, които организират от Варна  в края на септември. Единствено малко се притеснявам за хладилната чанта, защото доста време ще трябва да престоят в нея лекарствата, но се надявам всичко да е наред. Като приспаднем парите за задгранични паспорти и билетите за автобус ще спестя около 330 лв., което според мен не е малко. Дано всичко да се развие по план.
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #770 -: Август 10, 2014, 18:14:11 pm »
kati_vm на мен май няма да ми се получи с пестенето.
Аз ще разбера дали ще се ползват лекарства чак като се прибера в България, което ще стане на 16 септември. Сигурно към 17-18 ще бъде вече във Варна.
Писала съм на д-р Александров, че искам ин витро на естествен цикъл, за да можем да направим евентуално 2 пъти в два последователни месеца, но не знам какво ще излезе на изследванията и какво ще реши той. Така че май ще купувам лекарства от Варна.
Сетих се да питам и нещо друго. Знаете ли някакъв хотел във Варна, където мога да наема стая по време на престоя си? Гледах някакви неща в интернет, но ако някой е ползвал нещо и може да препоръча. Принципно няма да съм там през цялото време, когато може ще се прибирам към София, но се предвижда да остана около 2 месеца.

26.09.2019
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #771 -: Август 10, 2014, 20:42:55 pm »
Здравей Яничка, не мога да ти препоръчам хотел, съжелявам.  Желая ти успех! :goodluck:
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #772 -: Септември 12, 2014, 19:44:59 pm »
Здравейте,
моето пристигане във Варна наближава, на 18.09 се надявам успешно да седна на така известните диванчета. Не че ще ми е за първи път, но еуфорията ме гони сериозно.
Тези дни четох много и анализирах това, което съм прочела, но искам да видя и мнение от вас.
Плановете са да направя един цикъл изследвания и два опита в последователни месеци (ако първият не е успешен). Според прочетеното затова има два варианта:
1. Два опита на естествен цикъл без стимулация или съвсем лека такава
2. Един цикъл със стимулация и трансфер в него и ако не е успешен - замразен трансфер в следващ месец. Никъде не намерих ясна информация дали е възможен замразен трансфер в следващ цикъл след стимулация.
Кое мислите, че е по-добрият вариант?
Само да подчертая, че това ще го говоря с д-р Александров като пристигна във Варна и ще се доверя изцяло на неговото мнение, но просто в момента ми е толкова напечено, че ми се ще да чуя мнения от вас.
Живея в чужбина и затова искам опити в два последователни месеца.
Благодаря ви предварително!

26.09.2019
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #773 -: Септември 12, 2014, 20:31:56 pm »
Здравейте,
моето пристигане във Варна наближава, на 18.09 се надявам успешно да седна на така известните диванчета. Не че ще ми е за първи път, но еуфорията ме гони сериозно.
Тези дни четох много и анализирах това, което съм прочела, но искам да видя и мнение от вас.
Плановете са да направя един цикъл изследвания и два опита в последователни месеци (ако първият не е успешен). Според прочетеното затова има два варианта:
1. Два опита на естествен цикъл без стимулация или съвсем лека такава
2. Един цикъл със стимулация и трансфер в него и ако не е успешен - замразен трансфер в следващ месец. Никъде не намерих ясна информация дали е възможен замразен трансфер в следващ цикъл след стимулация.
Кое мислите, че е по-добрият вариант?
Само да подчертая, че това ще го говоря с д-р Александров като пристигна във Варна и ще се доверя изцяло на неговото мнение, но просто в момента ми е толкова напечено, че ми се ще да чуя мнения от вас.
Живея в чужбина и затова искам опити в два последователни месеца.
Благодаря ви предварително!
Здравей, не можах да разбера точно идеята ти за точка 2. Замразен трансфер можеш да имаш, ако след първата стимулация и съответно оплождане, са се формирали няколко ембриона, направен ти е трансфер с един, или два, а останалите са замразени и ако е бил неуспешен първия опит, пробваш със замразените при втория опит. Това ли имаш предвид?
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #774 -: Септември 12, 2014, 20:33:28 pm »
Здравей, не можах да разбера точно идеята ти за точка 2. Замразен трансфер можеш да имаш, ако след първата стимулация и съответно оплождане, са се формирали няколко ембриона, направен ти е трансфер с един, или два, а останалите са замразени и ако е бил неуспешен първия опит, пробваш със замразените при втория опит. Това ли имаш предвид?

Да, точно това.

26.09.2019
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #775 -: Септември 12, 2014, 20:37:35 pm »
Здравей, не можах да разбера точно идеята ти за точка 2. Замразен трансфер можеш да имаш, ако след първата стимулация и съответно оплождане, са се формирали няколко ембриона, направен ти е трансфер с един, или два, а останалите са замразени и ако е бил неуспешен първия опит, пробваш със замразените при втория опит. Това ли имаш предвид?

Да, точно това.
Здравей, д-р Александров ще те насочи най добре. Аз бих пробвала с точка 2. Много късмет и дано да стане бебчето, или бебчетата още първия път! :bfp: :bori_011: :bori_002:
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #776 -: Септември 18, 2014, 18:36:37 pm »
Здравейте дами  :)
Изключително ми е приятно да ви чета , понеже сте много позитивни  osi_9
Записвам се с интерес да следя темата понеже доста ме вълнува.
Надявам се да пиша на правилното място  :oops:
На кратко за мен... на 29 г съм и със съпруга ми правим опити за бебче от близо 2 години. За момента аз съм минала през изследване на половите хормони , тези на ЩЗ, няколко фоликуметрии и направна ЦС. До този момент при мен не е открит никакъв проблем. На мъжа ми правихме спермограма ,като резултата беше тератозооспермия. Премина курс на лечение , но до момента резултат липсва.
Решила съм в близките 1-2 месеца вече да се насочим към специалист и да предприемем по- сериозни мерки. От прочетеното в темата съм много впечатлена от д-р Александров и мисля да му се доверя.
Искрено се надявам това да бъде и НАШИЯ доктор!
Късмет на всички които са в процедура или им предстои такава  :bighug:
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #777 -: Септември 18, 2014, 19:50:47 pm »
Здравейте дами  :)
Изключително ми е приятно да ви чета , понеже сте много позитивни  osi_9
Записвам се с интерес да следя темата понеже доста ме вълнува.
Надявам се да пиша на правилното място  :oops:
На кратко за мен... на 29 г съм и със съпруга ми правим опити за бебче от близо 2 години. За момента аз съм минала през изследване на половите хормони , тези на ЩЗ, няколко фоликуметрии и направна ЦС. До този момент при мен не е открит никакъв проблем. На мъжа ми правихме спермограма ,като резултата беше тератозооспермия. Премина курс на лечение , но до момента резултат липсва.
Решила съм в близките 1-2 месеца вече да се насочим към специалист и да предприемем по- сериозни мерки. От прочетеното в темата съм много впечатлена от д-р Александров и мисля да му се доверя.
Искрено се надявам това да бъде и НАШИЯ доктор!
Късмет на всички които са в процедура или им предстои такава  :bighug:
Успех, мисля, че д-р Александров е правилният избор! :goodluck: :bfp:
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #778 -: Септември 18, 2014, 22:30:13 pm »
Здравейте дами  :)
Изключително ми е приятно да ви чета , понеже сте много позитивни  osi_9
Записвам се с интерес да следя темата понеже доста ме вълнува.
Надявам се да пиша на правилното място  :oops:
На кратко за мен... на 29 г съм и със съпруга ми правим опити за бебче от близо 2 години. За момента аз съм минала през изследване на половите хормони , тези на ЩЗ, няколко фоликуметрии и направна ЦС. До този момент при мен не е открит никакъв проблем. На мъжа ми правихме спермограма ,като резултата беше тератозооспермия. Премина курс на лечение , но до момента резултат липсва.
Решила съм в близките 1-2 месеца вече да се насочим към специалист и да предприемем по- сериозни мерки. От прочетеното в темата съм много впечатлена от д-р Александров и мисля да му се доверя.
Искрено се надявам това да бъде и НАШИЯ доктор!
Късмет на всички които са в процедура или им предстои такава  :bighug:

Късмет и на теб! Д-р Александров е много добър избор- прекрасен специалист и човек!
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #779 -: Септември 19, 2014, 18:23:21 pm »
Благодаря ви , много сте мили  :bighug:
Имам само едно въпросче :) Когато дойде време да се обаждам за да запася час, направо да кажа , че съм за първичен преглед ли или само за консултация  osi_10 Извинете за глупавия въпрос , но просто си нямам на идея как се процедира в такива клиники  :oops: