0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #920 -: Януари 23, 2015, 22:39:38 pm »
Върнаха ми 2 прекрасни ембриончета и сега започва голямото чакане. Казаха ми да си направя Шуър чек на 05.02 и се чудя , защо  ме карат да си правя пиклив тест а не направо кръвен  :ask: Ще съм благодарна ако някой по запознат ме просветли :)

kafffi ти е обяснила за практиката на клиниката. Аз да кажа, че правих тест на 8-ми ден при трансфер на 5-ти ден. А иначе се обадих на Малена на датата на теста, когато вече бях направила и уринен. Тя ме пита дали съм правила кръвен и аз сега няма да лъжа и й казах.

26.09.2019
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #921 -: Януари 23, 2015, 23:42:44 pm »
kafffi , yanicka Много ви благодаря момичета :)
Значи и аз може да се тествам по раничко  :D
Въпроса ми е само как се броят дните? В смисъл деня на трансфера предполагам не се смята нали  :oops:
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #922 -: Януари 23, 2015, 23:54:55 pm »
kafffi , yanicka Много ви благодаря момичета :)
Значи и аз може да се тествам по раничко  :D
Въпроса ми е само как се броят дните? В смисъл деня на трансфера предполагам не се смята нали  :oops:

Денят на трансфера е 0.

26.09.2019
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #923 -: Януари 23, 2015, 23:55:54 pm »
Благодаря ти  :bighug:
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #924 -: Януари 24, 2015, 08:23:19 am »
Успех,момичета  :crossfingers:. Значи да се готвим за дъжд от  :bfp: :D Така или иначе,при закъснение на МЦ,или 14 дни след трансфер уринарен трябва да покаже задължително. По - евтин е , а и не всеки обича да го "дупчат" :wink:.Предполагам,за това го препоръчват,ама то май никой не чака до тогава...... :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #925 -: Януари 24, 2015, 12:17:25 pm »
Здравейте момичета  :D
Бих искала да попитам дали се правят цветни снимки с упойка. Преди 4 години правих при доктор Ковачев и нямаше такава болка, не бих могла още веднъж да претърпя същото. Бих искала доктор Александров да ми я направи този път и то с упойка. Предния път бях искала снимката да я направи Александров, но в послдния момент дойде Ковачев. Как мога да избегна това да се получи пак така? Ковачев беше много груб и не желая повече да имам вземане даване с него!
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #926 -: Януари 24, 2015, 12:38:46 pm »
Megi79 по принцип да-р Александров прави цветните снимки,  упойката е местна и не боли. Е усеща се едно неприятно напрежение като по време на цикъл,  но не е нещо кой знае какво.
За тестовете е така при тях, на 14 ден,  но аз не изтърпях и си направих кръвен на 11 ден след трансфера,  който ми беше на трети ден.  Теста беше отрицателен,  но сега февруари с нови сили за нов опит.
 GeryCh  стискам палци за две чертички :)
Успех на всички и явно февруари доста от нас ще топлят диванчетата на седмия етаж :)
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #927 -: Януари 24, 2015, 23:37:21 pm »
megi79,
Ковачев и мен не ме кефи, така че мисля че спокойно можеш да кажеш, че не искаш той да ти прави снимката. Аз октомври месец като правих процедура си казах, че не искам Ковачев да участва и само Александров и Кисьов правиха всичко. Просто обясних на Малена, че няма да се чувствам спокойна и толкоз.
А на мен са ми правили и Александров и Кисьов. Аз лично бих препоръчала Кисьов. Говори ти много и те успокоява, а и като ти се усмихне и всичко забравяш. Женска му работа :-)

mimito123456, за теб ще стискам много, много палци. И да знаеш, че вече не ме е страх от игли ;-)

26.09.2019
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #928 -: Януари 25, 2015, 00:07:28 am »
kaffi, благодаря че не си ме забравила. Аз с нетърпение очаквам февруари, когато за втори път ще се редя на седмия етаж. Вече имам лекарствата и дори да звучи извратено, нямам търпение да започна да се боцкам....След първата процедура през ноември, когато не стигнахме до трансфер, сега се надявам да имаме успех. Виждам, че в нашата тема новините са добри, така че дано се напълни по-скоро с много положителни тестове. Бях се притеснила, че никой не пише и че ще съм сама, но ето че ще има компания през февруари! Късмет на всички.
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #929 -: Януари 25, 2015, 09:27:35 am »
И аз съм доволна от Кисьов. Много е сладък.  :) На мен той ми прави инсеминациите, а Александров проследяването.
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #930 -: Януари 25, 2015, 11:51:25 am »
Хайде и аз да се обадя  :D
Аз по време на цялата процедура нито веднъж не съм се срещала с Ковачев. Като цяло Александров си ме следеше , пункцията ми я направи Козовски  а вече на трансфера бяха Александров и Кисьов :)
Радвам се , че има движение в темичката и не съм сама  :bighug:
И ако може едно- две  въпросчета  :oops:
От пункцията насам не мога да се опусна спокойно да спя. Вечер се събуждам и будувам по 1-2 часа , направо си мисля ,че полудявам  8O. Също така имам едни боцкания ниско долу които мисля , че са нормални нали? Общо взето явно нещо съм се чалнала   :lol:
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #931 -: Януари 25, 2015, 13:52:38 pm »
И аз така тръпнех преди 3 години за началото на първия си опит ин-витро...а сега си имам две момиченца - кокиченца ... толкова бързо лети времето и ми е даже мъчно за тези емоции. Успех на всички и ще се случат нещата! Вярвайте!
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #932 -: Януари 25, 2015, 15:20:27 pm »
Моята ЦС я прави Александров. Не ме болеше повече от колкото при цикъл, макар че бях с двустранен хидросалпингс. Като цяло аз си бях с Александров (лапаро, стимулации, трансфери). Така че аз съм с 2 ръце за него  :P За Ковачев наблюденията са ми са от пункциите. Кисьов е сладур...
 Меги, не се притеснявай да си кажеш предпочитанията  :wink:
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #933 -: Януари 25, 2015, 21:10:18 pm »
От пункцията насам не мога да се опусна спокойно да спя. Вечер се събуждам и будувам по 1-2 часа , направо си мисля ,че полудявам  8O. Също така имам едни боцкания ниско долу които мисля , че са нормални нали? Общо взето явно нещо съм се чалнала   :lol:

И аз бях в същото положение. Будувах по цели нощи. Що книги изчетох, щото нямаше какво друго да правя сама в хотела във Варна, а и след трансфера Малена каза никакво излизане първите 10 дни (това си беше за мен, да не вземете сега да се паркирате вкъщи).
Боцканията са нормални. Аз също така от деня на пункцията не мога да спя по корем.
И още нещо - поне при мен съм забелязала, че упойките разтройват съня ми за дълго време напред, а пък като си и далече от ембриончетата и още по не ти се спи. Ама като дойде положителният тест и ще почне да ти се спи рязко по всяко време на денонощието :-)

26.09.2019
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #934 -: Януари 25, 2015, 21:31:27 pm »
Благодаря ти yanicka  :bighug:
Само ако може да се поправя , че всичките тези неща започнаха след трансфера не след пункцията  :oops: Толкова съм разсеяна напоследък , че направо не знам какво пиша. ! Благодаря все пак :) Предполагам , че всичко шантаво през което минавам е нормално  :wink:
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #935 -: Януари 26, 2015, 11:33:08 am »
megi79,
Ковачев и мен не ме кефи, така че мисля че спокойно можеш да кажеш, че не искаш той да ти прави снимката. Аз октомври месец като правих процедура си казах, че не искам Ковачев да участва и само Александров и Кисьов правиха всичко. Просто обясних на Малена, че няма да се чувствам спокойна и толкоз.
А на мен са ми правили и Александров и Кисьов. Аз лично бих препоръчала Кисьов. Говори ти много и те успокоява, а и като ти се усмихне и всичко забравяш. Женска му работа :-)

mimito123456, за теб ще стискам много, много палци. И да знаеш, че вече не ме е страх от игли ;-)
Благодаря ти yanicka ,  радвам се че си преодоляла  иглите :). И аз се страхувах преди,  ама идва един момент в който свикваш,  даже сама си бия всички инжекции.  Надяавам се че твоята бременност върви прекрасно и безпроблемно :) Стискам ти палци :)
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #936 -: Януари 27, 2015, 12:08:30 pm »
Благодаря ви момичета. Успех на всички. А като качество цветните снимките добри ли са? Имам в предвид като цяло апаратурата в аг-то е стара. Мога ли да разчитам на достоверен резултат. При какви случай се препоръчва лапаро? Имам 5 неуспешни опита инвитро и досега при ехогравски прегледи докторите не са имали  някакви забележки относно матка и яйчници. Последната цветна снимка преди 4 години показваше две пропускливи тръби като дясната по нагъната и разширена в ампулаторната си част.Сега сме се ориентирали към Турция и там държат на качествена цветна снимка. Затова питам в нашия случай как мислите дали ще ми свърши работа снимка в аг-то?
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #937 -: Януари 27, 2015, 13:30:58 pm »
Сега сме се ориентирали към Турция и там държат на качествена цветна снимка. Затова питам в нашия случай как мислите дали ще ми свърши работа снимка в аг-то?
Не знам какво имаш предвид под качествена цветна снимка. Според моят опит е важен специалиста, който я прави. Аз имам 4 снимки - 1 в Олимед (където техниката е същата, но щяха за малко да ни махнат тръбите) и 3 в АГ-то.
За техниката там където правят цветните снимки не мога да твърдя нищо (защото не съм ходила скоро там), но тази която е горе на етажа при Александров със сигурност не е стара.

26.09.2019
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #938 -: Януари 27, 2015, 15:28:43 pm »
Благодаря ви момичета. Успех на всички. А като качество цветните снимките добри ли са? Имам в предвид като цяло апаратурата в аг-то е стара. Мога ли да разчитам на достоверен резултат. При какви случай се препоръчва лапаро? Имам 5 неуспешни опита инвитро и досега при ехогравски прегледи докторите не са имали  някакви забележки относно матка и яйчници. Последната цветна снимка преди 4 години показваше две пропускливи тръби като дясната по нагъната и разширена в ампулаторната си част.Сега сме се ориентирали към Турция и там държат на качествена цветна снимка. Затова питам в нашия случай как мислите дали ще ми свърши работа снимка в аг-то?
Здравей, ако си се насочила към д-р Александров за цветната снимка, той със сигурност ще ти каже, ако има нужда да правиш лапароскопия. Не се притеснявай за качеството, това е рентгенова снимка, така или иначе, важно е как я разчита специалистът.
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #939 -: Януари 27, 2015, 15:32:23 pm »
И все пак,нека бъдем коректни,ЦС в Турция са с по-високо качество и ...естествено,с по-висока цена! :? Разчитането и вече е въпрос на професионализъм,който в АГ Варна е абсолютно наличен :)!
/www.mamaibebe.com][/url]