0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #780 -: Януари 24, 2013, 14:37:33 pm »
kerita, то и при вас не е останало много време до срещата. Леко раждане и на теб! А ти как си избрала да раждаш и в коя болница?
никоя, все едно вчера бях в 10та седмица, а сега ти си точно наполовина на моите седмици. Времето до август ще мине неусетно  :D



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #781 -: Януари 24, 2013, 14:39:26 pm »
Момичета, кога започнахте да усещате бебчо :)нямам търпение

Теди - Май е близо :)успех

За първи път усетих бебчо в 15 седмица , но много леко , истинските ритници бяха във 18-19 седмица . А колкото до запека ... движение и плодовете споменати по-горе от момичетата , а на мен лично ми помага царевица и после малко водичка , ефекта е .... :Д
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #782 -: Януари 24, 2013, 14:45:28 pm »
Момичета, кога започнахте да усещате бебчо :)нямам търпение

Теди - Май е близо :)успех

За първи път усетих бебчо в 15 седмица , но много леко , истинските ритници бяха във 18-19 седмица . А колкото до запека ... движение и плодовете споменати по-горе от момичетата , а на мен лично ми помага царевица и после малко водичка , ефекта е .... :Д


Още няколко седмици и дай боже и аз ще го усетя. Направих си голяма чаща фреш от киви и круши ,  а по - късно ще взема и сливи :)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #783 -: Януари 24, 2013, 14:47:27 pm »
успех  :D
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #784 -: Януари 24, 2013, 14:47:44 pm »
kerita, то и при вас не е останало много време до срещата. Леко раждане и на теб! А ти как си избрала да раждаш и в коя болница?
никоя, все едно вчера бях в 10та седмица, а сега ти си точно наполовина на моите седмици. Времето до август ще мине неусетно  :D
Благодаря,linapoli!
Ще раждам в АГ Варна,нормално.Бебето се е обърнало,усещам го ниско долу.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #785 -: Януари 24, 2013, 15:00:18 pm »
Роситка, Керита то вече не е останало до срещата с малките съкровища :)
Аз вече нямам търпение да дойде март. Още нищо не сме почнали да купуваме за бебчо, но смятам от другия месец да започна да се подготвям :) Поне ще си запълвам времето с много приятни неща :) А като се сетя колко бавно ми минаваше времето и все си виках кога ще дойде този момент.
Аз моя мъник го усетих в 16 седмица, но леко, като гъделичкане. Истински започнах да го усещам 20-21 седмица - тогава и таткото го усети за първи път :D
За запек на мен много ми помага грейпфрут, но като цяло аз никога не съм имала проблемен стомах.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #786 -: Януари 24, 2013, 16:35:05 pm »
Здравейте, момичета. Да се отчета, вчера бяхме на преглед, нашия бебчо е станал 2770 гр., малко по-едричък расте, околоплодните води са добре, плацентата според лекарката е прекрасна...Вече съм в 45 дневния болничен и сякаш някой ми е натиснал копче за предстартово броене. Изпадам в смесени състояния, от еуфория до страх, някоя от вас чувства ли се така?
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 16:41:18 pm от dara ivanova »


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #787 -: Януари 24, 2013, 16:45:23 pm »
Аз първия път усетих бебчо към 21 седмица. Сега второто още не съм го усетила( или май веднъж),а уж с второ се усещало по-рано, защото вече знаеш какво е  osi_10 Еми не го усещам още, но аз май съм сега с предна плацента.Но пък първото и до края не риташе много,а и ега си е кротък.
 Ох, не знам. Още не съм взела да се шашкам. Но другия четвъртък съм на фетална морфология и се надявам всичко да е наред, а и да разберем пола. Надявам се да е момиче  :D


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #788 -: Януари 24, 2013, 22:40:31 pm »
dara,за твое успокоение и аз имах такива смесени чувства. Понякога ме хващаше такъв страх как ще се промени живота, дали ще се справям и т.н. Моите бяха от това естество. Мисля, че е напълно нормално. Това си е голяма промяна в живота. И като се роди Боги, в началото също беше и трудно и объркано, но постепенно всичко се подрежда. Успех.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #789 -: Януари 24, 2013, 23:43:57 pm »
Здравейте и аз да се отчета.:) Вчера бях на преглед, всичко е наред. Бебето е 3.88см. Другата събота/02.02/ съм на БХС.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #790 -: Януари 25, 2013, 08:49:17 am »
момичета помагайте ,

имам огромен проблем, не мога да ходя до тоалетната. Пия мляко и мед, ям плодове, ноооо нищо .  И главата постоянно ме боли , ще полудея  :(
Круши ако можеш да намериш действат безотказно.
Аз усетих бебчетата скоро преди няколко дни.
Мамите които са накрая на чакането успех и търпение.Аз имам чувството че до юни има толкова много време.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #791 -: Януари 25, 2013, 09:28:18 am »
furiqta  Браво на вас!!! А можете ли да ми кажете ориентировъчни цени за ФМ и БХС, че идея нямам като как да се подготвя за 1-ви финансово :)Или минават по каса?!
Момичета, ако искате ми се смейте, ама съм 100% сигурна, че усещам бебо и то точно като едно бълбукане в корема. И то вече цяла седмица. Чета, че всички усещат по-късно, ама... Сутрин като се събудя и то се буди и почва да си бълбука нещо  :D . А относно настроенията - и те ме хващат твърде рано явно... Дали ще се справя, дали всичко ще е наред, дали сега се справям... ужас някакъв. Поне веднъж дневно ми потичат сълзички... Надявам се linapoli да си права и докато се усетя да наближи и нашето време...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #792 -: Януари 25, 2013, 09:56:45 am »
никоя, първият биохимичен скрининг го правих директно в Майчин дом и ми струваше 28 или 30 лв. Ултразвукът преди това ми го направиха в ЖК. Вторият обаче, го правих във Фемина и там за всичко платих 120 лв. Включваше фетална морфология, БХС и генетична консултация след него. Относно феталната морфология, аз ходих на 3 и трите струваха различно. Първата във Фемина при д-р. Цолова 80 лв., втората пак във Фемина но при доц. Димитрова -100 лв., а третата в Токуда при д-р Колева -60 лв.
Относно усещането на бебето, ами аз и при двете бременности със сигурност ги усетих в 20 седмица. Полът го предположиха за пръв път в 10 седмица и оттам насетне само го потвърдиха, със сигурност се видя на първата фетална морфология в 15 седмица.
Успех на изследванията.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #793 -: Януари 25, 2013, 10:45:18 am »
meshko106 Благодаря за подробното инфо и бързия отговор :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #794 -: Януари 25, 2013, 10:48:50 am »
Как казахте на шефовете си?! От седмица се каня... и някак все не намирам начин... Знам, че няма шеф дето да заподскача от кеф :) И макар тук да сме страхотен колектив - много ми е напрегнато от това...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #795 -: Януари 25, 2013, 10:53:26 am »
Как казахте на шефовете си?! От седмица се каня... и някак все не намирам начин... Знам, че няма шеф дето да заподскача от кеф :) И макар тук да сме страхотен колектив - много ми е напрегнато от това...

Аз му казах така - шефе, имам една новина, хубава за мене, лоша за тебе.
И шефа вика - а, бременна си.

Лесно стана.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #796 -: Януари 25, 2013, 10:57:50 am »
Ами с голяма усмивка отиваш и му казваш... " Шефе, ще си имам бебе".
Според мен е много тъпо ако не ти влезе в положение, знам, че има и така ама все пак.
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #797 -: Януари 25, 2013, 11:01:18 am »
Моите шефове бяха едни от първите които разбраха че съм бременна. Бях говорила с тях още преди стартирането на процедурата и срещнах огромно разбиране от тяхна страна. Когато ме попитаха за резултата, смятам, че се непресторено се зарадваха  :) Огромна благодарност към тях!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #798 -: Януари 25, 2013, 13:38:41 pm »
Моята шефка също много се зарадва, колегите също. И ми се радваха докрая. Сега със второто, по същия начин.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #799 -: Януари 25, 2013, 14:22:37 pm »
И аз за щастие бях така, казах предварително и шефът не ми поиска дори болничен за времето след трансфера, а като прокървих ми звънеше всеки ден да пита как съм и пак не ми взе болничния лист. Сега ме пуска постоянно за прегледи и не дава да взимам отпуски... рядко се случват такива хора, но той също има семейство с 2 момиченца, и предполагам, че тогава гледат малко по-различно на нещата.

За запека-круши и киви на гладно. Аз съм с обратен ефект и веднъж си купих фреш от круши...разказа ми се играта :D

И последо-не докопах инфо за цените на раждането в надежда, дадоха ми номера на някаква лекарка,обаче още не съм звъннала, нещо не ми е удобно,а и не знам защо пък тя да казва цените, а на информация- не.Но се записах в списъка за група за оглед ;)