0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #740 -: Януари 21, 2013, 14:57:10 pm »

Лусия, майката му е лежането. Много от тук пишещите са имали твоя проблем, а  сега гушкат малките си, сладки душички. Важното  да си пиеш хапчетата против контракции на мускулатурата. Стискам палци, миличка!
Desita,afrodita279 и аз се присъединявам към вашата безсънна групичка. Въобще не мога да спя,ходя по десет пъти до тоалетната /поне/, ставам трудно от леглото, не мога да си намеря място в него. Имам една малка възглавничка/като клинче/, бях си я купила от Джъмбо, досега ми помагаше, като си я слагах под корема, ама вече не минава номера. Някоя от вас ползвала ли е тези големите възглавници за бременни, дето полсле стават и за кърмене? Споделете има ли полза...Снощи след n-тото ставане/ към 3-3,30 ч./ реших, че няма да се мъча повече и реших да подквася млякото, което бях сварила вечерта, абе луда, луда работа. Ама стана хубаво, гъсто мляко.
Моят корем ми се струва вече бая голям, с нетърпени чакам на 23 лекарката да ми уреди среща с бебчо...


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #741 -: Януари 21, 2013, 18:03:24 pm »
Афродита, това е "защотооо сме бременнии" ;)
Дара, аз ползвам обикновени малки възглавнички, едната е квадратна, а другата като бонбон, къде ли не ги слагам, но облекчение усещам само от време на време. И на мен ще ми е интересно дали са полезни онези специалните възглавници. При дъщеря ми като бебе не съм ползвала такава възглавница. Нооо, важното е, че млякото е станало  :lol: При теб вече се вижда края, Успех!


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #742 -: Януари 21, 2013, 20:11:09 pm »
Аз възглавница не ползвам,подпъхвам си завивката под корема.
Само киселините много ме измъчват,другото се търпи и вечер успявам да поспя,като пропуснем ставането до WC.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #743 -: Януари 22, 2013, 10:56:11 am »
Керита, ти вече си на финала, така че стискай зъби още малко  :D Как се чувстваш, подготви ли се за срещата с малкото човече? Как ще раждаш и къде? Ох, аз още съм по средата, а вече започнах да се вълнувам и да мисля за края  :o
Момичета, вие как се чувствате емоционално? Аз плача от нищо, преди малко гледах един филм и такъв рев му ударих  :oops:


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #744 -: Януари 22, 2013, 11:07:08 am »
Десита, аз рева за щяло и за нещяло от самото начало :) Като цяло не съм емоционално, но от както съм забременяла не мога да кажа същото.
Вчера, например, такъв рев му ударих, че нямам обувки, с които да изляза. Последните две седмици така ми се подуват краката, че нищо не ми става. Но вчера беше кулминацията - напъвам, напъвам и не мога да си обуя ботушите. Вече два чифта съм купила, а вчера купихме и трети :) Прибира се мъжът ми, за да ме излезем, а аз рева като раздрана.
Моите посещения до тоалетната вече зачестиха на всеки час, час и половина, от което започнах и още по-малко да спя :) Накрая май ще се откажа от това да се мъча да заспя след всяко ставане, щото май няма смисъл - тъкмо заспя и пак ставам :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #745 -: Януари 22, 2013, 11:21:53 am »
При мен емоциите са в другата крайност. Просто се чувствам в абсолютна хармония със себе си.Невероятно усещане за цялостност ме обхвана още от момента, в който раазбрах, че съм бременна. Вчера бях на преглед и тонове. Всичко изглеждаше наред. Даже видяха, че бебето има доста коса :D. Имаме вече и дата за секциото. за съжаление ще пия още един антибиотик, защото стрептококите продължават да са налични и така. Пералнята ни се развали в най-подходящия момент, та се наложи да купим нова. Сега ми предстои да изпера бебешките дрешки, да купя още някои неща и така.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #746 -: Януари 22, 2013, 12:20:38 pm »
meshko106, и аз така - едно щастие ме е обзело :) Да успокоя новите бременни - може и да ви се разминат неразположенията (както при мен). Досега киселини почти нямам, контракции нямам, не ми тежи, нощем ставам по веднъж и после бързо се приспивам като броя ритничета вместо агънца... Е, не ми се разминаха редовните зацапвания първите 3 месеца, но за щастие всичко отмина. И при вас ще е така. Успех, момичета!



   La vita è bella
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #747 -: Януари 22, 2013, 14:16:25 pm »
здравейте момичета, днес бях на преглед. Всичко мина добре. Имам си 17мм сакче(все още няма ембрионче). Много е пораснало сакчета от преди 1 седмица. Болките каза, че били нормални защото се разширявала матката, а за течението да си пия утрогестана и повечко лежане. Е до тук добре, ама не мога да разбера едно нещо. Как ме сметна, че съм в 5-та седмица и 2 дена. Последния ми цикъл беше на 10.12.2012, а О беше на 27.12.2012. По мойте изчисления не трябва ли вече да съм в 6-та седмица + 2 дни??? Незнам какво да мисля. Сега повечко почивки, както и преди и след 2-3 седмици пак на преглед :)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #748 -: Януари 22, 2013, 14:25:18 pm »
И аз бях като Румяна. Особено втория път. Обиколих Европа и се грижех сама за тригодишния ми син.  8)

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #749 -: Януари 22, 2013, 14:31:00 pm »
meshko106, rumyanau и при двете малко остана до срещата с малките съкровища :)
rumyanau ти си щастливка :) Аз от около месец съм се обзавела с киселините, а пък ставането по сред нощ е от почти самото началото на бременността.
lusiq, лекарят пресмята седмиците по размера на сакчето. Аз в началото също вървях със около седмица назад. При мен беше така заради по-късна О. Сега на последния преглед се оказа, че бебчо дори вече е напред с около 5-6 дни :)
Недей да се притесняваш. Нали лекарят ти е казал, че всичко е наред, сакчето е пораснало.
  
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #750 -: Януари 22, 2013, 14:44:25 pm »
- zuzeto- ами твойто сакче е било на 7.17мм когато е имало ембрионче и сърчице, а моя сак е 17мм а няма ембрионче. Д-ра каза, че било рано ама аз сега като гледам твоята графика и други такива се шашкам. А ме вика чаааак след 2-3 седмици. Не знам защо е така при мен :(
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #751 -: Януари 22, 2013, 15:01:19 pm »
Не знам защо така се получава. Може да се дължи на техниката, с която са те гледали, до самия лекар и т.н. Мен от самото начало ме гледат на 3D и 4D. Реално при мен сърчицето се чу близо седмица след като док. ми каза, че вижда ембрионче.
Нека и други мами по-запознати да се включат, ако са се сблъсквали с подобно нещо или знаят защо е така.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #752 -: Януари 22, 2013, 15:20:33 pm »
- zuzeto- ами твойто сакче е било на 7.17мм когато е имало ембрионче и сърчице, а моя сак е 17мм а няма ембрионче. Д-ра каза, че било рано ама аз сега като гледам твоята графика и други такива се шашкам. А ме вика чаааак след 2-3 седмици. Не знам защо е така при мен :(
lusiq не се притеснявай излишно. При мен ембрион и сърдечна дейност се видяха чак в 7г.с. Последната ми М беше на 16.11.2012, на 21.12 бях на преглед - видя се плоден сак - 8,4мм; на 28.12 отново на преглед - сакчето вече беше 17,5мм но ембрион не се виждаше; док каза че най вероятно е късна имплантация. На 4.01 бях на преглед и вече се виждаше ембриончето/едва 8,4мм/. така че при всеки е различно. Бъди спокойна и вярвай на лекаря си; мисли позитивно и си почивай повечко.
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #753 -: Януари 22, 2013, 15:30:59 pm »
благодаря Ви, момичета!!! Много ме успокоявате :)) Сега ще чакам да минат 2-3 седмици :), за да ида пак на прегледче. А на вас леко бременеене :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #754 -: Януари 22, 2013, 15:33:05 pm »
- zuzeto- ами твойто сакче е било на 7.17мм когато е имало ембрионче и сърчице, а моя сак е 17мм а няма ембрионче. Д-ра каза, че било рано ама аз сега като гледам твоята графика и други такива се шашкам. А ме вика чаааак след 2-3 седмици. Не знам защо е така при мен :(
Лусия, сега си погледнах и една от снимките. Имах кървене на 55-ти ден от цикъла, поради което незабавно на лекар. Но точно тогава бях в друг град и съответно отдидох при друг лекар. Тогава той ме гледа с по-стар апарат и измери, че сакчето е 27 мм и съм в 7 седмица. Каза, че все още не се визуализира сърдечен ритъм. Също така той каза, че ембрион не се вижда. В същия ден се прибрах в моя град и веднага при следящия ме лекар. Тогава на ехографа се видя ембриона и се чу сърдечния ритъм - дори и аз го чух. Измери ембрион с размер 9,22 мм.
Наистина има значение от техниката.
Не се панирай излишно, бъди спокойна и ще видиш, че всичко ще бъде наред.
ОPTI ти е казала правилно - сърдечна дейност след 6-7 седмица, а при някой дори след 8-ма се долавя.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #755 -: Януари 22, 2013, 15:58:50 pm »
Десита, аз рева за щяло и за нещяло от самото начало :) Като цяло не съм емоционално, но от както съм забременяла не мога да кажа същото.
Вчера, например, такъв рев му ударих, че нямам обувки, с които да изляза. Последните две седмици така ми се подуват краката, че нищо не ми става. Но вчера беше кулминацията - напъвам, напъвам и не мога да си обуя ботушите. Вече два чифта съм купила, а вчера купихме и трети :) Прибира се мъжът ми, за да ме излезем, а аз рева като раздрана.
Моите посещения до тоалетната вече зачестиха на всеки час, час и половина, от което започнах и още по-малко да спя :) Накрая май ще се откажа от това да се мъча да заспя след всяко ставане, щото май няма смисъл - тъкмо заспя и пак ставам :)
desita_r ,наистина малко остана,но тези последни дни ми се точат толкова бавно!Вече нямам търпение,искам да минава всичко и да се успокоим.Багажа ми е готов за болницата,всичко за бебето,само го чакаме.Ще раждам в АГ Варна.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #756 -: Януари 23, 2013, 13:53:42 pm »
- zuzeto- ами твойто сакче е било на 7.17мм когато е имало ембрионче и сърчице, а моя сак е 17мм а няма ембрионче. Д-ра каза, че било рано ама аз сега като гледам твоята графика и други такива се шашкам. А ме вика чаааак след 2-3 седмици. Не знам защо е така при мен :(
Лусия, сега си погледнах и една от снимките. Имах кървене на 55-ти ден от цикъла, поради което незабавно на лекар. Но точно тогава бях в друг град и съответно отдидох при друг лекар. Тогава той ме гледа с по-стар апарат и измери, че сакчето е 27 мм и съм в 7 седмица. Каза, че все още не се визуализира сърдечен ритъм. Също така той каза, че ембрион не се вижда. В същия ден се прибрах в моя град и веднага при следящия ме лекар. Тогава на ехографа се видя ембриона и се чу сърдечния ритъм - дори и аз го чух. Измери ембрион с размер 9,22 мм.
Наистина има значение от техниката.
Не се панирай излишно, бъди спокойна и ще видиш, че всичко ще бъде наред.
ОPTI ти е казала правилно - сърдечна дейност след 6-7 седмица, а при някой дори след 8-ма се долавя.

На мене сърдечната дейност се видя чак когато бях на 4Д , в 4-ия месец , такива са нашите болници .... стара им била апаратурата
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #757 -: Януари 23, 2013, 14:27:47 pm »
здравейте момичета, днес бях на преглед. Всичко мина добре. Имам си 17мм сакче(все още няма ембрионче). Много е пораснало сакчета от преди 1 седмица. Болките каза, че били нормални защото се разширявала матката, а за течението да си пия утрогестана и повечко лежане. Е до тук добре, ама не мога да разбера едно нещо. Как ме сметна, че съм в 5-та седмица и 2 дена. Последния ми цикъл беше на 10.12.2012, а О беше на 27.12.2012. По мойте изчисления не трябва ли вече да съм в 6-та седмица + 2 дни??? Незнам какво да мисля. Сега повечко почивки, както и преди и след 2-3 седмици пак на преглед :)

Лусия ,  въобще не се притеснявай . Аз в седмата седмица вървях 8 дни назад , но после бебо толкова бързо навакса , че не можах да повярвам. Така, че няма страшно . Радвай се и мисли позитивно :)
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #758 -: Януари 23, 2013, 14:31:01 pm »
и аз това се надявам. Сега като ида след 2-3 седмици на преглед да чуем сърчице и да е голям бебок. :))) Вече нямам търпение. :)))
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #759 -: Януари 23, 2013, 14:39:04 pm »
lusiq Аз лично не съм имала никакви прокървявания до сега, но както четеш и по-горе - явно си е доста често срещано явление. Стискам ти палци нещата да са добре, но това само доктора ще може да ти каже. До тогава спокойно лежане и каквото ти е казал доки. Успех!!
Момичета я разкажете моля, какво е това БХС? Разбрах, че е кръвно изследване, но за какво?  :oops:
И да се оплача - май олепих някакъв грип.. драматично ми е...

Аз ходих на БХС в 12 седмица и включва 4Д  + Кръвни = общо взето се гледа дали бебока има Даун или други аномалии , но е много хубаво, защото бебето се вижда много добре , главичка, крачета, ръчички - всичко . 30 минути го гледах как се движи беше уникално преживяване . Давже ми казаха 75 % пол