0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #480 -: Декември 28, 2012, 11:20:29 am »
Бебе, разбира се, че ще устиска бебето, на него му е добре там вътре  osi_9
И аз днес започвам нова седмица и нов месец...колко неусетно минават дните  :D
Някой пие ли Магнезиев диаспорал? По колко прахчета пиете на ден и до края на бременността ли се пие?
Аз съм на Неофолик мета - 2x5 табл., но нещо изчезна от аптеките. Знаете ли с какво мога да го заменя?
« Последна редакция: Декември 28, 2012, 11:23:50 am от desita_r »


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #481 -: Декември 28, 2012, 11:37:19 am »
Меци, сега сме добре. С лежането и но-шпа няма контракции, слава Богу. Дано не се налагат други лекарства.
Десита, честита нова седмица и месец :) Неусетно да минат и останалите до термин! Не знам къде изчезват тези лекарства - ние пък издирваме Центрум Матерна от два месеца и със зор намерихме някакви за 50 лв?? 


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #482 -: Декември 28, 2012, 11:59:40 am »
Момичета, моят преглед мина! Благодаря ви много за окуражителните думи! Наистина бях много притеснена, но като четях колко стиснати палчета имам, някак по-леко ми стана :)  :grouphug:
Сега да разкажа! На листчето доктора написа 8 г.с. :D (на лентичката ми е сметнато от последния цикъл) и също слушахме  :heartbeat:
Още не мога да проумея, къде в 1 см има място за сърце, че и да тупка  :D :D :D
Все като някоя приказка ми звучи това с порастването на бебчетата. Такава магия е :)
На Валентина пожелавам да расте здрав и усмихнат малкият Михаил и много да радва цялото семейство!!!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #483 -: Декември 28, 2012, 12:20:52 pm »
Мами я дайте съвет .... как да предотвратя появата на стриите забелязала съм че по гърдите са започнали да излизат и това ме плаши , кожата и не е от най-еластичните . За сега се мажа със свинска мас
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #484 -: Декември 28, 2012, 12:58:48 pm »
valentina todorova, да ви е жив и здрав малкия Михаил! Да расте здраво и умно дете в много обич!
никоя, честито сърчице! Все така успешно да се развива бременността ти до термин!
afrodita279, andi_s, как сте днес? Имате ли контракции?
bebe_2013, бебока ще си седи в мама поне още толкова, че и повече :)

Аз си записах час за преглед за 13.30. След малко отивам. Стискайте палци филма да е само в главата ми...



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #485 -: Декември 28, 2012, 14:21:31 pm »
Пак съм аз - да се отчета след прегледа :)
Явно съм луда и ще си остана така до края на бременността. Всичко с бебето е наред. Вече е 235 грама. И лекаря ми каза да спра с филмите и да отида чак след месец, а това ми се струва много далече  8O



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #486 -: Декември 28, 2012, 14:41:01 pm »
Хахаха, Линаполи, луди сме си и туй то- щом се притесняваме,по-добре да питаме...радвам се,че всичко е наред. Аз също бях на лекар днес,ама ги нямаше "бременните" лекари и ме прегледаха с вагинален,където почти нищо не се видя,но основното е,че няма скъсяване на матката. Пия си магнерот, индометацин,но шпа и тр.да лежа,иначе лекарката искаше да отида в болница,ама аз обещах да си лежа.Явно всичко е от вълнение,защото днес съм доста по-добре.На 3-ти пак съм на преглед.
Моето коремче пък като че след контракциите се поду още повече и май май трябва да си махна обецата на пъпа :( Нещо почна да се зачервява незнайно защо,още не е чак толкова издуто, а може и да съм я чакачила някъде.не знам за вас,но аз,понеже съм несвикнала да имам корем,постоянно не преценявам разстоянията и се блъскам в хора и предмети.Вчера бих едно шкембе на приятелка в един теесен коридор... :D Представям си като стане голяяяям:)
Мариета, Никоя , страхотно се радвам,няма по-прекрасно нещо!
Heaven New, най-хубавият коледен подарък:))))
« Последна редакция: Декември 28, 2012, 14:42:53 pm от afrodita279 »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #487 -: Декември 28, 2012, 16:27:24 pm »
здравейте бъдещи мами да се регистрирам и във вашата темичка днес си видях двете точици и си чухме двете сърчица...много съм щастлива доки ми каза,че съм в 6г.с и 5ден,ама на лентичката ми излезе само 6г.с,забравих да питам за термин,ама така като смятам май се пада август месец,ама на следващия преглед който е на 4.01 ще питам..
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #488 -: Декември 28, 2012, 16:33:05 pm »
desita_r аз бях на магнезиев диаспорал и го пиех 2х1. Заради болезнени контракции, АГ-то ми изписа магнерот. Може да питаш твоя лекар до кога трябва да пиеш диаспорала.
Никоя честито сърчице:) Все така безпроблемно да минава всичко и да имаш много леки оставащи месеци.
bebe_2013 то на бебчо сега това му е работа - да си стои в коремчето на мама и да расте:)
_RESPECT_ не знам какво да ти кажа за стриите. Аз до този момент не съм имала проблем с тях, но ето виж сега имам вече по гърдите. Винаги съм била с малки гърди и изглежда сега след увеличаване на размера се обзаведох и с тях. Иначе аз първо се мажех с лосиона на мустела за гърди, а сега съм взела на майка и кокона - олиото. Искам да ти кажа, че май пак не помага.
linapoli радвам се, че всичко е наред с бебчо - все така да бъде. И аз съм същата като теб - все филмчета в главата. Всеки пък, когато доктора ми каже след месец ще се видим, все си викам, че тоя път няма да има извънредни прегледи. Е да, ама не:) Важното е да бъдем спокойни, за да може и малките съкровища да растат здрави и силни.
afrodita279 радвам се, че си по-добре. Почивай си, прави това, което лекаря ти е казал и всичко ще бъде наред.
marieta25 добре дошла и честити две сърчица:) Пожелавам ти леки девет месеца и здрави бебоци на края.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #489 -: Декември 28, 2012, 17:26:39 pm »
Мами я дайте съвет .... как да предотвратя появата на стриите забелязала съм че по гърдите са започнали да излизат и това ме плаши , кожата и не е от най-еластичните . За сега се мажа със свинска мас
При първата бременност се мазах с крема на мустела с двойно действие и нямах нито една стрия. Сега използвам крема на Чико и засега нямам проблеми. И в двата случая започнах да се мажа много рано -от 10 - 12 седмица. Знам, че много зависи от самата кожа, така че не мога да твърдя, че кремовете са свършили всичко, но все пак много помагат.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #490 -: Декември 28, 2012, 17:30:10 pm »
До кожа си е. Първия път се мажех по-често, а втория - доста по-рядко. И нямам стрии.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #491 -: Декември 28, 2012, 20:31:53 pm »
Мами я дайте съвет .... как да предотвратя появата на стриите забелязала съм че по гърдите са започнали да излизат и това ме плаши , кожата и не е от най-еластичните . За сега се мажа със свинска мас
Амиии, общо взето малко можеш да повлияеш с мазането.Ползвай крем с витамин Е и пий много вода.

Проблема е, че стриите не се получават в най-горният слой на кожата , а в този под него, а крема там не действа. Особено след като веднъж се появят. Пак е хубаво да се мажеш обаче, понеже пак помага да предотвратиш, но основно си е до ген. Маста е от едно време средство, понеже друго не са имали. Сега има много по-хубави кремове.
 
« Последна редакция: Декември 28, 2012, 20:37:42 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #492 -: Декември 28, 2012, 21:26:18 pm »
Afrodita279, чудесни новини.
Бебе, всичко ще е наред, бая време има да стои бебчо в коремчето...
Момичета на мен постоянно ми се пишка, особено вечер и най-вече нощем. Тъкмо се върна от тоалетната и пак ми се ходи, отивам за няколко капки... И ме мъчи ужасно безсъние, макар че снощи заспах на тоалетната чиния при поредното си пребиваване...


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #493 -: Декември 28, 2012, 21:42:37 pm »
valentina todorova да ви е живо и здраво юначето ;)
_RESPECT_ пробва ли с кремовете против стрии? Аз за сега се мажа с Johnsons бебешко олио, а за напред се снабдих със зехтин и някакви кремове против стрии мисля да купя  :?
linapoli и аз умея да си вкарвам филми :) а и не само ние всички мои бременни приятелки са все така!
никоя, marieta25 честито момичета, чувството да чуеш друго бързо тупкащо сърчице вътре в теб е неописуемо!  :D

А сега да се оплача - още не ми минаха контракциите и днес оте време на време имам болки ниско долу, и около матката, май ще трябва да мине малко време докато подейства Магнерота :? пък и много ми е нервнооо  :(
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #494 -: Декември 28, 2012, 21:45:05 pm »
Andi, магнерота действа с натрупване,така че няма как веднага да се почувства облекчение. Явно трябва почивка и да не се натоварват мускулите.
Дара, ти си доста по-напред,а аз отсега съм така...по 3 пъти ставам и ако не ида навреме, започва и да ме боли мехура. Май е нормално, стига при уриниране да нямаш болка,тогава може и цистит да е, но това се вижда в изследванията,които по ЖК тр.да правят.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #495 -: Декември 28, 2012, 21:48:16 pm »
Анди, на мен магнерота започна да ми действа след 4-5 дни. За сега това, което може да направиш е да почиваш повече и да пиеш много вода.
Дара, аз съм с чести посещения до тоалетната от преди месец и нещо. Изглежда мехура ми е малък :) Какво да се прави. Това е май единственото, с което все още не мога да свикна - да ставам по сто пъти на вечер.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #496 -: Декември 29, 2012, 10:36:40 am »
Анди, На мен магнерича започна да ми действа седмица след първия прием. Почивай си повече.
Аз ставам минимум по 5-6 пъти през нощта до тоалетната, вече не мога да се наспя изобщо :(



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #497 -: Декември 29, 2012, 11:38:50 am »
Здравейте, момичета! Честити сърчица на Мариета и Никоя!

Ние вчера бяхме на ФМ. Огледаха бебето доста обстойно, както си и трябва. Всичко е добре, нямаме причина за притеснения. Много сме щастливи. Потвърдиха, че е момиченце. Явно ще е на мама и тати принцеската.  :D
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #498 -: Декември 29, 2012, 11:51:55 am »
-Теди- много се радвам, че всичко е наред с мъничето. Има още една принцеса за нашия юнак :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #499 -: Декември 29, 2012, 12:43:30 pm »
Супер Теди, радвам се, че всичко е наред.
Краси