0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #160 -: Март 02, 2013, 17:50:20 pm »
alista, късмет и успешна процедура!

В неделя аз съм си била инжекциите в Токуда - спешното звено. Работи непрекъснато.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #161 -: Март 02, 2013, 21:34:58 pm »
alista успех ти желая и стискам палци да реагираш добре и да намалите дозата. Всъщност ако не те притеснява разкажи какъв е проблемът ви. При мен е намален я.резерв. За съжаление не реагирах особено добре на стимулацията, и до края /пункция на 17-ти ден/ все си бях на Гонал 450 - не питай как се издържа и финансово и психически. Време е да пробваме втори път, но идея си нямам как ще се справим финансово  :(  защото се очаква отново силна стимулация.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #162 -: Март 02, 2013, 22:13:54 pm »
DeJoj, благодаря ти за споделения опит! Аз в момента имам нужда най-много от това!
Моля, кажи ми как се чувстваше по време на стимулацията, какво да очаквам!?

Основният проблем предполагам, че е възрастта ми - 43 години и съответно  ограничения ЯР. Не зная дали въобще в това състояние имам шансове.

Моля, кажете имало ли е успели жени на моята възраст и с ЯР 0,37 .....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #163 -: Март 02, 2013, 22:55:08 pm »
Основният проблем предполагам, че е възрастта ми - 43 години и съответно  ограничения ЯР. Не зная дали въобще в това състояние имам шансове.

Моля, кажете имало ли е успели жени на моята възраст и с ЯР 0,37 .....

е сега става напълно ясно защо ти е предписана такава стимулация...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #164 -: Март 03, 2013, 08:31:26 am »
За посветените в инвитро процедура сигурно е ясно.

Все си мисля, че конкретния пациент също трбява да е на ясно.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #165 -: Март 03, 2013, 09:45:43 am »
Ще ти споделя моя скромен опит.
Аз съм на 28, но вече с проблем с резерва. Имам едно дете заченато буквално от раз, очаквах и второто да стане така, но уви...Имаше една песен "Дали аз закъснях или времето бързаше", та тя ми е заседнала в акъла от известно време. Още не мога да си простя, че отлагах толкова - нямахме собствен дом, чаках да си направим - е да сега имаме, имаме стаи за поне още 2-3 деца, но....
Та да се върна на стимулацията :
от 2-ри до 15-ти ден все на Гонал 450, за 3 дни бях и на 300, но с добавяне на Мерионал 300
Реагирах слабо - до към 10-ти ден имах по 3 фоликула в я. и растяха бавно, щях да се гръмна.
После тръгнаха още, но бяха мънички и накрая резултатът беше 7 пунктирани, 1 кух, от шестте 3 оплодени ин-витро /мисля си дали не трябваше да искам икси, за да се оплодят повече, но тогава си мислех, че тези ще са достатъчни и няма да ми потрябват резервни -замразени/
Едното беше спряло развитие, друго се беше оплодило, но по-късно и в крайна сметка от 4 имаше 2 хубави и трансферирани на 3-ти ден, но резултатът е отрицателен.
Като цяло нямах проблеми със стимулацията, а и след това. Чувствах се добре,отвори ми се леко апетитче и сега боря последствията  :wink: Пункцията мина добре, трансферът също, бях се стегнала и приемах добре всички манипулации, ентусиазъм голям.
Нямах особени неразположения и след трансферът.

 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #166 -: Март 03, 2013, 10:43:06 am »
За посветените в инвитро процедура сигурно е ясно.

Все си мисля, че конкретния пациент също трбява да е на ясно.

да, разбира се - пациентът трябва да се информира и да е наясно с лечението си, затова винаги казвам на всички - каквото не ви е ясно, питайте лекарите си.

конкретно в твоя случай, мисля, че е ясно дори и за непосветен в инвитро процедурите, защото е въпрос на проста логика. ти самата знаеш, че имаш изчерпан яйчников резерв. следователно, логично е яйчниците ти да бъдат стимулирани с висока доза хормони, за да успеят да произведат достатъчно яйцеклетки. не можеш да очакваш, че ще те стимулират със същата доза хормони, с която стимулират жена на 25 години без проблем с яйчниковия резерв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #167 -: Март 03, 2013, 13:12:50 pm »
Благодаря за споделения опит!!!
Това което казваш е много ценно и ме подготвя за това което вероятно ме очаква.
Сега разбирам, че ще трябва да
изберем процедурата ИКСИ. До сега мислех да я избяхвам, защото
бях чела, че при нея има по-висок риск от увреждания за плода, но явно ще трябва да загърбя тези страхове.

Да си призная това са ми най-големите страхове: че има риск за детето предвид високата ми възраст и отчасти процедурата, както и от хормоналната терапия и риска да провокира сега или в далечното бъдеще лошо заболяване...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #168 -: Март 03, 2013, 15:31:51 pm »
Благодаря за споделения опит!!!
Това което казваш е много ценно и ме подготвя за това което вероятно ме очаква.
Сега разбирам, че ще трябва да
изберем процедурата ИКСИ. До сега мислех да я избяхвам, защото
бях чела, че при нея има по-висок риск от увреждания за плода, но явно ще трябва да загърбя тези страхове.

Да си призная това са ми най-големите страхове: че има риск за детето предвид високата ми възраст и отчасти процедурата, както и от хормоналната терапия и риска да провокира сега или в далечното бъдеще лошо заболяване...

alista, тия страхове, плюс още някои, за които не си се сетила, ги имаме всички, които сме тръгнали малко закъсняло да ставаме майки... но в крайна сметка, всеки приоритизира нещата и преценява кой път да поеме и кое може да преглътне.

на 43 години, шансовете са малки. няма какво да се лъжем. но не са нулеви. силните дози стимулация, еднократно, едва ли ще доведат до някакъв особен риск за теб в бъдеще. дори и неколкократно. още повече - така или иначе, следенето на гърдите и шийката на матката е задължителна хигиенна процедура за всяка жена.

а това с по-високия риск от увреждания за плода поради ИКСИ е все още неособено потвърдено чрез широки проучвания, а и в онези проучвания, които са установили по-висок риск, става дума за следните цифри - риск 4%, който е с 50% по-голям от риска от 2,8% при естествено забременяване... прави си сама извод за какво става дума. "по-висок риск" звучи плашещо, докато разбереш за какви абсолютни цифри става дума.

нека да завърша с това, че не говоря наизуст. минала съм по тоя път.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #169 -: Март 04, 2013, 14:10:37 pm »
Започнах от втори ден след цикъла с
Гонал 450 и Декапептил 1/2
От случаен коментар на сестрите разбрах, че това е много висока доза ГОНАЛ
Сигурно има причини да ми е назначена в такова количество, но да си призная за мен е много трудно да правя тази хормонална терапия без разяснение и съм много притеснена от възможните рискове и последствия
И аз започнах така с 450 единици, към 4-5 ден промениха лекарствата на 300 Гонал и 300 Мерионал, с диагноза като твоята съм, но на 35 години. Фоликулите се развиваха много бавно, стимулацията продължи до около 14-15 дни, 5 яйцеклетки и за съжаление отрицателен резултат. По време на стимулацията се чувствах добре, но след това стана доста неприятно - подух се цялата, започнаха едни топли вълни, задържане на течности и оттам 2-3 кг.отгоре. Но всеки организъм е индивидуален и това, че аз не съм успяла, не означава, че при теб нещата ще са същите.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #170 -: Март 10, 2013, 11:12:27 am »
Клиниката на д-р Владимиров сключи ли договор със здравната каса ? някой да е започнал процедура след като е получил заповед при него ?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #171 -: Март 15, 2013, 22:49:41 pm »
Здравейте момичета,
пациентка съм на д-р Владимиров от 2007г има четири трансфера и четирите неуспешни с мъжки фактор сме.Досега съм се доверявала на 100% на доктора и никога не съм подлагала на съмнение решенията му,но сега съм в шах и мат.Преди последния трансфер който беше миналия месец направих цветна снимка по мое решение защото до сега нито веднъж доктора не ми предложи да проверим как са тръбите ми.Оказа се ,че имам хидросалпинкс, но доктора каза ,че не е проблем след като ще правим ЗЕТ озадачих се но пак се доверих естествено резултата е отрицателен.След разговор с него поисках да направим лапаро и да се махне този хидросалпинкс, а доктора ми каза ,че няма смисъл а да направим  новия тест за имплатациония прозорец и да не правим лапаро, аз се съгласих,но сега не съм много сигурна в това и не знам как да постъпя и какво да направя.Това ще  е последният ми опит и ми .


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #172 -: Март 15, 2013, 23:49:51 pm »
Може ли да попитам какво е ЗЕТ !? и също дали след трансфер пиете нещо - медикаменти или витамини.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #173 -: Март 16, 2013, 09:27:31 am »
Може ли да попитам какво е ЗЕТ !? и също дали след трансфер пиете нещо - медикаменти или витамини.
ЗЕТ е замразен ембриотрансфер,да пия след лекарства след трансфера,но витамини не.


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #174 -: Март 16, 2013, 09:44:25 am »
Здравейте момичета,
пациентка съм на д-р Владимиров от 2007г има четири трансфера и четирите неуспешни с мъжки фактор сме.Досега съм се доверявала на 100% на доктора и никога не съм подлагала на съмнение решенията му,но сега съм в шах и мат.Преди последния трансфер който беше миналия месец направих цветна снимка по мое решение защото до сега нито веднъж доктора не ми предложи да проверим как са тръбите ми.Оказа се ,че имам хидросалпинкс, но доктора каза ,че не е проблем след като ще правим ЗЕТ озадачих се но пак се доверих естествено резултата е отрицателен.След разговор с него поисках да направим лапаро и да се махне този хидросалпинкс, а доктора ми каза ,че няма смисъл а да направим  новия тест за имплатациония прозорец и да не правим лапаро, аз се съгласих,но сега не съм много сигурна в това и не знам как да постъпя и какво да направя.Това ще  е последният ми опит и ми .
Здравей,galia25!
6-7 години хич не са малък период от време,и напълно те разбирам как се чувстваш.Изумява ме това,че за толкова време не е поискана ЦС,а и след като тя вече е факт да се реагира по този начин 8O.Има много изписано по форумите за хидросалпинкса,и ако се разровиш да прочетеш ще видиш,че при наличието му да се прави трансфер е слабо казано налудничево.Има и други специалисти и не е лошо да си направиш една консултация,преди да предприемеш следващ опит.
Успех ти желая!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #175 -: Март 16, 2013, 11:30:24 am »
И аз съм изумена, да си призная. Хидросалпингса не съдържа ли течност, която е токсична за ембриона и да го убива, след като бъде инплантиран? Какво значение има тогава ЗЕТ ли е или...

А съвсем хипотетично ми е много интересно какво се случва в ситуация, като тази, когато пациентка има замразени ембриони, но иска да смени клиниката?

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #176 -: Март 16, 2013, 12:13:55 pm »
Аз бих те посъветвала да направиш лапароскопия.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #177 -: Март 16, 2013, 12:22:58 pm »
Подкрепям казаното от Маги.Убедена съм ,че ЕРА-та няма да ти помогне без да се отстрани проблема с тръбата
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #178 -: Март 16, 2013, 13:24:27 pm »
 galia25, след като има установен с ЦС хидросалпинкс, трябва да се направи лапароскопия и да се премахне тръбата с хидросалпинкса. Много има изписано във форума за хидросалпинкс и ин витро. Прилагам статия от библиотеката на Зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26

Теми за хидросалпинкс:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30795.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23212.0

ЦС е едно от първите изследвания, които се назначават преди да се пристъпи към ин витро процедура.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #179 -: Март 16, 2013, 21:04:06 pm »
Галя, моето лично мнение е, че нямаш ли доверие на лекаря до голяма степен това довежда до неуспех. Ако имаш и най-малко съмнение, че това е твоят лекар, просто го смени- за да си спокойна и да знаеш, че ще отидеш на място, където ще решат твоя случай.
И тъй като познавам д-р Владимиров и съм убедена, че не неглижира случая, ще ти пусна статия, която ако прочетеш внимателно, ще се убедиш, че това което ти е казал и процедурите, които извършва са по протокол.
Надявам се да отговори на въпросите и колебанията, които имаш.

http://www.ajog.org/article/S0002-9378(11)02424-0/fulltext
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит