0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #560 -: Февруари 22, 2013, 08:50:08 am »
Сега като видях Мишлето да споменава гъби се сетих да ви питам Гъби мога ли да давам вече?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #561 -: Февруари 22, 2013, 09:12:49 am »
Аз дадох.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #562 -: Февруари 22, 2013, 12:49:47 pm »
И аз съм давала гъби.
[/url]
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #563 -: Февруари 22, 2013, 22:10:43 pm »
силванченце, аз също като м-и мисля, хранете се заедно, да си взима каквото иска, пък след това да пие колкото мляко иска.

другото, което мога да ти кажа - няма нужда ти да му дъвчиш месото - той ще си го сдъвче . но това е ок, защото те си взимат соковете от месото, в които са полезните вещества, тоест ти като му го сдъвкваш малко няма смисъл  :wink:). не го гони с храната, за да не "заема защитна позиция" и да му е приятно.

Разбрах  :balk_602: .Благодаря ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #564 -: Февруари 23, 2013, 08:59:42 am »
Детето не е злоядо,силванченце,а има нещо сбъркано в захранването.Какви са тези десерти,вафли и шоколади?Аз никъде не прочетох да предложиш плод.
И това го пиша не за да те коря,твое си е детето-ти си решаваш,а за другите майки,които сега ще захранват.Йоана яде по 2 плода на ден,и не сварени,на пюре,а пасирани-сурови.И десерта и е това,или примерно сварена тиква с ориз,или с булгур,или с грис....(без захар)
И попарата:как приготвяш попара с  попара в 10.ч. ( сложих 100 гр. мляко, сирене, бисквити, сухари, и едва половината изяде ) и в 16.ч 3-4 л. манджа и половин филия хляб  Shocked , това си хареса.
Попара се прави или с мляко,или със сирене,масло и вода(чай)без захар.Нашта педиатърка препоръчва с липов чай(клончета)ама като нямам само с вода.Каза ми без торбички да мина :D
Мнението и за детската кухня е,че там се готви нормално,и след това се пасира.Препоръчва домашна храна,без пържене...Аз пържени картофи изобщо не мисля,че е подходяща храна.
Щом не е гладен-остави го,не предлагай нищо.Той сега чака да извадиш нещо сладко.Обели и нарежи на дребно ябълка,или през рендето,или на пасатора,ама по-наедро и ако откаже и това го остави.Няма да умре от глад.Йоана също се е случвало да се разсейва и да не отваря уста...ами оставям я и гледам:ако започне да гледа тъжно-продължавам,ако не я пускам да играе.Веднъж така оставена докопа пакета с обикновени бисквити(това е единствената и захар)и открадна две :D.
Помисли дали тази кухня няма повече вреда отколкото полза.
Не се готви кой знае колко трудно за дете.
И тези песнички и игри са много порочна практика(теб явно те съветват хора от друго поколение)зарежи игрите за после.Ако не яде-остави го!Да си пие млякото.Тя и мойта не изяжда по-големи количества,ама аз тези хлябове и попари съм свела до минимум(това е друга тема)и пак за 3 месеца е качила 1 кг.
Колко тежи Георги?
Пробвай-и другите съвети пробвай-от някъде ще дойде правилното хранене.
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 09:04:50 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #565 -: Февруари 23, 2013, 10:37:40 am »
Момичета желатина подходящо ли е да присъства в храната? Много се старая да го избягвам, а даже не съм сигурна трябва ли?
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #566 -: Февруари 23, 2013, 10:51:45 am »
не съм давала,ама мисля,че може.Това си е водорасло(агар агар)


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #567 -: Февруари 23, 2013, 10:59:23 am »
Не е агар желатина,абсолютно нищо общо нямат, освен че и двете сгъстяват.

м-и, желатинът е чист протеин от животиснки произход.Няма по-лека храна от него, която все пак да има протеин, а не само вода и въглехидрати.  В болниците се дава като първа храна след операция,преди да се даде мляко или друга храна, понеже не дразни.

« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 11:02:25 am от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #568 -: Февруари 23, 2013, 11:39:02 am »
Не е агар желатина,абсолютно нищо общо нямат, освен че и двете сгъстяват.

м-и, желатинът е чист протеин от животиснки произход.Няма по-лека храна от него, която все пак да има протеин, а не само вода и въглехидрати.  В болниците се дава като първа храна след операция,преди да се даде мляко или друга храна, понеже не дразни.



Купувам желатин и чета Боби.Вашият може да е някаквоГМО.Тук се продава агар-агар,който е чист продукт


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #569 -: Февруари 23, 2013, 11:54:12 am »
Купувам желатин и чета Боби.Вашият може да е някаквоГМО.Тук се продава агар-агар,който е чист продукт
Ох божееее, тази любов към спора.  Ако пише агар, значи си купила агар, не си купила желатин. И двете се ползват за желиране. друго нищо общо нямат.

Желатинът е протеин, животински, идва от разграждане на колагена.
Агарът е въглехидрат, растителен, идва от водорасло.
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 12:11:36 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #570 -: Февруари 23, 2013, 12:41:49 pm »
 :DНе знаех,че в Америка ядете торти с пача,тук не се продава това,Боби.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #571 -: Февруари 23, 2013, 12:59:18 pm »
Кисела, нормалният желатин е точно това, за което говори Боби. Ето произволен линк от гугъл:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD
Може първо да прочетем да се информираме пък после да спорим :wink:.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #572 -: Февруари 23, 2013, 13:09:00 pm »
Желатина знам, че се прави от кости, а реално месо даваме.
Боби благодаря за разясненията  :)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #573 -: Февруари 23, 2013, 13:16:06 pm »
При това положение аз не бих дала хидролизиран продукт(канцерогенен)Ако искаш вземи си растителен-той е подходящ за дечицата.
Всеки си решава-някой дава маргарин,друг дава растително сирене,или палмова мазнина.Това е бомба със закъснение.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #574 -: Февруари 23, 2013, 13:32:57 pm »
кисела кажи ми производител, пък тоя агар не съм го и чувала.

пп между хидролизиран и хидрогениран мисля, че има разлика!?
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 14:10:46 pm от м-и »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #575 -: Февруари 23, 2013, 16:32:36 pm »
кисела кажи ми производител, пък тоя агар не съм го и чувала.

пп между хидролизиран и хидрогениран мисля, че има разлика!?
Винаги се е ползвал желатин. Вероятно вече има и агар, но това е от сравнително скоро.

Кисела
и в България с това си ядете тортите :-). От къде измисли, че е канцерогенен? Но можеш да не даваш желатин, щом искаш. Малко трудно,но не  е невъзможно. Първо трябява да спреш ваксините, щото на детето ти му бият желатин с някои ваксини  и да спреш месото, щото желатина е част от него.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #576 -: Февруари 24, 2013, 21:11:30 pm »
аз само да добавя по повод попарите - доколкото аз зная препоръката е да се правят попари или пюрета с мляко, а не с вода, за да може и по този начин да приемат повече мляко/да им е по-калорична храната.

за желатина - аз лично не го харесвам, би ми се искало да прочета малко повече, щото мъж ми го харесва и онзи ден обясняваше как ще направи голяма купа и ще си я ядат двамата с детето. аз подскочих, ама може и да не съм била права, така че следя с интерес.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #577 -: Февруари 24, 2013, 21:19:48 pm »
Елена тя дискусията приключи  :) От информацията, която аз прочетох Боби е права и желатина не може да е вреден. Няма да си храня детето с него, но ако сложа в някоя торта или десерт ще съм спокойна.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #578 -: Февруари 24, 2013, 21:42:37 pm »
Да попитам, кога започнахте да давате обикновен кус-кус?
Аз онзи ден купих една кутия Плазмон, сега ще имам за месец-два, но се чудя дали следващия път да не купя вече обикновен.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #579 -: Февруари 24, 2013, 21:48:27 pm »
Радостинче, аз около 11-12м пробно съм давала. Не знам дали е правилно, на опаковките на обикновения и този на Плазмон гледам едно и също пише, но давам този на Плазмон, че по-бързо ми става готов.