0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #500 -: Февруари 13, 2013, 00:04:19 am »
Може би тя има нещо предвид като ни "застреля" с тоя въпрос, което не и е сигурно  :) Както е писала още не дава, аз не се мъча да и се скарам, а просто изразявам мнение, което тя да отмине или приеме(ако си намери решение по средата също е вариант  :D )

Честно да ви кажа чета и не мога да разбера защо въпросът ми "кога е безопасно да се дават скариди и калмари" стана причина за такива разногласия, да не говорим че много хора са се развихрили и са си нарисували страшна картинка  :wink: Мисля, че сравнението с Карибски пирати "уби рибата" и наистина ме разсмя доста, но нека престанем с тези калмари, както Bobbie намекна по-назад :)

Сега ще ви "застрелям" с нов въпрос и се надявам да няма толкова "екшън" покрай него  :lol: :lol: Тук извара не предлагат на пазара, направих сама с прясно и кисело мляко, дали има проблем да и давам? Давала съм само кисело мляко което сама съм правила (след многооо мъки  8))

П.С м-и цитирам теб защото си последната която ме споменава, а не защото отправям директно нещо към теб  :wink:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #501 -: Февруари 13, 2013, 00:31:58 am »
Сирене даваш ли? Изварата се води вид прясно сирене.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #502 -: Февруари 13, 2013, 00:38:59 am »
Сирене даваш ли? Изварата се води вид прясно сирене.
Не, не давам. Както казах, само кисело мляко и половин яйце в седмицата.И кашкавал де, Ементал. Това е от млечните.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #503 -: Февруари 13, 2013, 00:45:49 am »
Сирене даваш ли? Изварата се води вид прясно сирене.
Не, не давам. Както казах, само кисело мляко и половин яйце в седмицата.И кашкавал де, Ементал. Това е от млечните.
Не се разбрахме. Нямах предвид бяло сирене, а сирена по принцип. Ементал е сирене. Кашкавала е вид сирене също. Виж как се губи в превода. Та значи за едно и също нещо говорим.
Ми честно казано едва ли има проблем, щом даваш сирена и без това. По принцип мляко не се дава, за да не измести кърмата или АМ, но млечни неща си се дават, ако не са в големи количества.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #504 -: Февруари 13, 2013, 06:25:52 am »
Аз пък хич не мога да разбера защо изобщо питаш- явно си имаш собствено разбиране за храненето на детето и само си чешеш клавиатурата и гледаш сеир
аз не бих се хабила, като така или иначе си правя това,което съм наумила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #505 -: Февруари 13, 2013, 09:10:41 am »
mini, ми сигурно щото тук обменяме опит и темата е затова  :D!

Един не толкова "умен "въпрос , ако някой ме отрази този път .
По колко жълтък давахте на вашите бебета ? И по колко пъти ?
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #506 -: Февруари 13, 2013, 09:33:07 am »
За жълтъка - не помня да съм го разпределяла на няколко пъти през деня. Давах го на обяд, натрошен и разбъркан в домашно приготвените пюрета. Към 6 месечната възраст започнахме по половин на ден /или през ден, не съм много сигурна/, но по съвет на педиатър бързо увеличихме дажбата, заради ниския хемоглобин. Вашият педиатър сигурно има мнение по въпроса, пита ли го?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #507 -: Февруари 13, 2013, 09:35:22 am »
Жълтък давах по половин през ден. Това е след захранване с по по-малко няколко дни.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #508 -: Февруари 13, 2013, 09:36:59 am »
За жълтъка - не помня да съм го разпределяла на няколко пъти през деня. Давах го на обяд, натрошен и разбъркан в домашно приготвените пюрета. Към 6 месечната възраст започнахме по половин на ден /или през ден, не съм много сигурна/, но по съвет на педиатър бързо увеличихме дажбата, заради ниския хемоглобин. Вашият педиатър сигурно има мнение по въпроса, пита ли го?
[/quote

Да , каза ми по половин жълтък през ден в зеленчуковото , ама ми се струва много и й слагам малко по малко от половин . Ни е общо взето от скоро сме и на месо и при него захранването е по -бавно ,т.е при педиатърът ми .
Иначе ти благодаря ! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #509 -: Февруари 13, 2013, 09:39:19 am »
Bobbie мерси, аз си мислих, че има разлика между сирене/кашкавал/извара. Педиатърката спомена, че може вече твърди кашкавали, ама извара незнам как да и обясня какво е :)

Дидомира Аз захранвах яйце като всичко останало, първо много малко и после максимум до половин яйце. Нашата педиатърка дава половин яйце на седмица, аз по толкова давам всеки понеделник :)


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #510 -: Февруари 13, 2013, 09:41:36 am »
Благодаря ви , момичета .

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #511 -: Февруари 13, 2013, 09:43:59 am »
Bobbie мерси, аз си мислих, че има разлика между сирене/кашкавал/извара. Педиатърката спомена, че може вече твърди кашкавали, ама извара незнам как да и обясня какво е :)
Има разлика, просто като казвам сирене аз имам предвид сирена по принцип. На английски извара е cottage cheese , цъкаш го на уикипедия и от английската страница отиваш на френски и излиза .. воала...„Le fromage cottage“ :-)


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #512 -: Февруари 13, 2013, 10:20:59 am »
Bobbie Мерси, аз тук покрай форума може и френски да науча  :D :D :D
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 10:23:40 am от Krisi88 »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #513 -: Февруари 13, 2013, 13:52:51 pm »
ето, мини разбра ли сега, за да научи езика пише във форума криси  :wink:

аз не съм мерила колко жълтък (или въобще не съм делила яйцето), но ми се струва много по 2-3 яйца на седмица? аз давам в храни - палачинки, панирано пиле, пържени филии, макар тя да не ги яде много, много.

не съм я опитвала дали ще яде извара, трябва да пробвам, но то е защото на мен не ми допада.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #514 -: Февруари 13, 2013, 17:30:39 pm »
Приемам всякакви съвети как да накарам малкия да яде, не издържам вече, реве ми се всеки път като стане време за ядене, на него също  :( .

За днес е изял,
120 гр. мляко в 5. ч.,
100 гр. попара в 10.ч. ( сложих 100 гр. мляко, сирене, бисквити, сухари, и едва половината изяде )
и в 16.ч 3-4 л. манджа и половин филия хляб  8O , това си хареса.

Как ли не опитваме, с песнички, с приказки, витамин с давам.Пробвала съм домашна кухня, детска кухня, готови пюрета, 1 ден яде, 5 дни не яде.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #515 -: Февруари 13, 2013, 22:04:34 pm »
Как ли не опитваме, с песнички, с приказки, витамин с давам.Пробвала съм домашна кухня, детска кухня, готови пюрета, 1 ден яде, 5 дни не яде.
Ето ти съвет от мен , не твърдя, че е най-добрият, но за мен си е - спри песничките, приказките и всички опити да го караш да яде. Няма да я спечелиш ти тази битка, най-много повече да ти се противи. Остави го да яде колкото иска, а в момента, в който каже, че не иска повече,кажи добре и прибери храната. Ако се притесняваш, че ще си развали режима на хранене, като огладнее  по никое време, можеш да дадещ мляко, ако го иска, вместо храна и вода. 


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #516 -: Февруари 13, 2013, 22:20:31 pm »
Дъщеря ми е на 1г и 15 дни.
Редовно давам следобедна закуска от извара + плодово пюре/настъргана ябълка+  пшеничен зародиш/крем нишесте. Много обича. Сирене - бяло, изкиснато- в баница или попара/юфка.
Жълтък давам вече цял в пюрето. Почти всеки ден/заради хемоглобина/.Понякога давам и малко белтък.
Риба - основно пъстърва.
Откакто я захраних с твърда храна, по-добре наддава.
Храня я с традиционни български храни. И не знам защо пиша тук, защото само си чешем езиците. ВМеко казано, всеки си има теория как да си храни детето и смята, че е най-правилната, а останалите грешат.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #517 -: Февруари 13, 2013, 23:41:33 pm »
Криси аз не се обиждам, че си ме цитирала, просто мисля различно дали защото аз съм тук, а ти там или по друга причина. Карибските пирати да не ги закачаш, много си ги обичам  :lol:
За изварата- по принцип аз знам, че се прави от суроватката от сиренето(явно и от кашкавал, защото в магазина само кашкавалена намирам, на мен ми е неприятна пък детето хич не я яде). Изненада ме, че си решила да я правиш от прясно и кисело мляко. Продават Рикота в кутии(тук по 250гр най-често) на мен ми се струва, че си е нашата извара.
Дидомира, жълтък съм варила точно веднъж. Много ми е сложна тая, всеки ден или през ден да варя едно яйце и да отделя 1/не знам колко малка част, а другото да изхвърля(аз яйца от скоро ям) Давах го като застройка в супа, започвах да правя и баница със жълтък само.
Силванче освен да продължаваш да готвиш, да предлагаш храна в установените часове(закуски, обяд, вечеря) и после мляко(моя син поне него не отказваше, като не яде готвеното) И най-вече да не гониш с чиния(лъжица) и да не настояваш, друго не мога да ти препоръчам. Моят син мисля, че свали 1кг при едномесечното почти неядене, но никога не съм зорила и молила. Ядене-плод-млякото и това е. Лошото е, че моя хем мрънкаше, че е гладен, хем не ядеше. Изтеглях обяда по-рано, ако заспи пък го местехме по-късно, ефект върху яденето нямаше.
Алиа изобщо не мисля, че моята теория е най-правилна, но все пак всяка къща си има различно хранене и готвене и от там мисля всичко. Не си длъжна да четеш, не си длъжна да се съобразяваш с мен или който и да е тук.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #518 -: Февруари 13, 2013, 23:54:39 pm »
За едно съм сигурна: майките на ящните деца няма зор, но тези на злоядите или ненаддаващите се нуждаят от съвети и подкрепа. Ако не за да проядат децата им, то поне за да са спокойни, че са направили каквото зависи от тях.

Така че за някои общуването в тази тема е важно. Уважавам тази потребност и призовавам към разбиране.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #519 -: Февруари 14, 2013, 00:44:42 am »
За едно съм сигурна: майките на ящните деца няма зор, но тези на злоядите или ненаддаващите се нуждаят от съвети и подкрепа. Ако не за да проядат децата им, то поне за да са спокойни, че са направили каквото зависи от тях.

Така че за някои общуването в тази тема е важно. Уважавам тази потребност и призовавам към разбиране.
Точно така.
Когато нямаме даден проблем ние самите, често ни се струва преувелично, или дори невъзможно някой друг да го има. На свой гръб съм се убедила в това.

За яденето и неяденето - не мога да дам по-различен съвет от другите. Отскоро и Дани реши да "злоядства" на моменти, но при нас е друго. Отдавна не се храни под час, а и вече си казва, или направо си взима храна като иска и каквато иска. Като реши да отказва предложена закуска например - опитах да го храня, да го увещавам, всички номера - НЕ! Стиска устата и това е. За три дни се отказах и сега просто предлагам храна регулярно, ако не иска в даден момент - по някое време сам търси като му огладнее дупарата. Случва се да прави и доста време без да е ял, или да предпочете нещо, което не влиза в понятието "всичко необходимо накуп". За мен няма драма. Ака си редовно и в количество, развива се добре, жизнен е та чак твърде  :lol: - значи му стига това, което яде. Може аз да си имам други виждания по темата, но той май си знае добре кога, какво и колко му е нужно. Към каквото и да посегне - все е подходящо и полезно за него, понеже у дома друго няма и без това.

На Силванчето мога да кажа само, че с кандърми и маймунене - няма да стане номера. С какво става - не знам, споделям само своя опит по темата, но едва ли ситуацията е баш същата у нас, а и моето дете е по-голямо все пак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!