0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #440 -: Февруари 10, 2013, 16:07:20 pm »
Момичета кога даваме гъби? В смисъл моят син ги е ял върху пица, но там най-много 1-2 резенчета е имало, а си мислех една зеленчукова лазаня да направя и сега въпроса е, да яде ли или да му готвя отделно?
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #441 -: Февруари 10, 2013, 16:10:42 pm »
м-и, поглеждам си табличката и виждам, че гъбки съм дала на 11м 25дни в ядене с пиленце и картофки. Ароматно стана, Дани добре го прие :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #442 -: Февруари 10, 2013, 21:39:14 pm »
Аз гъби дадох преди 2-3 седмици oops: :lol:
На мен вече много малко неща ми останаха, нещо много бързо май съм се справила  8) Даже се чудя с какво да захранвам вече  :oops:  
А разни морски дарове? Аз хайвер и дадох преди 2 седмици, много и хареса...Скариди, калмари кога може? Раба съм давала отдавна, на Никулден. Разделяме ли всяка риба като ново захранване, или ако си захранил с бяла риба е ОК за всички бели?
Дано не ви изглеждат тъпи въпросите, просто тук никой не се вглъбява много по захранването, всички плодове са под общ знаменател, всички зеленчуци също (няма разлика между царевица и тиквички, или портокал и банан). Всичко се въвежда след 6м. Алергии не сме имали.
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 21:48:28 pm от Krisi88 »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #443 -: Февруари 10, 2013, 22:13:45 pm »
според мен нямаш грижи да даваш другите морски дарове.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #444 -: Февруари 10, 2013, 22:30:54 pm »
Абе Криси ти хайвера не го ли приготвяш от суров? Аз и луканки и мезета не му давам(домашни са, от наше си прасе, аз съм ги правила ама си е от сурово де да знам).
Мишле, май ще сготвя и аз едно пиле с ориз и гъбки, че тогава лазанята.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #445 -: Февруари 10, 2013, 22:55:37 pm »
Доколкото съм чела, морските дарове са доста силен алерген и се дават поне след 1г.
За рибата, срещала съм препоръки да се започне с по-леките риби и по-мазните да останат след 11-12м.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #446 -: Февруари 10, 2013, 23:00:23 pm »
а сурови стриди откога давате?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #447 -: Февруари 10, 2013, 23:24:58 pm »
Момичета, суровите храни не са за предпочитане за деца, още по-малко за бебета.
Първо гъби и морски дарове са натоварващи за стомаха - ще им докарате колики и болки.
Второ - е необработената с топлина храна може винаги да съществуват микроорганизми, бактерии или паразити, които могат сериозно да навредят на детето ви.

А и знаете ли от къде идват, произхода на тези морски, сурови дарове?
Все едно да му пъхнете луканка в устата и после да спите спокойни, че сте дали сурово, непреработено, свинско месо.

Давайте неща обработени топлинно и захранвайте по-бавно, цял живот ще яде детето.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #448 -: Февруари 11, 2013, 01:18:53 am »
 Аз честно казано мисля, че всяко месо и риба трябва да са  обработени или топлинно или третирани с нещо като например сланината със сол или сушени.  И това не е само за децата, а по принцип за всеки.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #449 -: Февруари 11, 2013, 08:59:08 am »
а сурови стриди откога давате?
Когато се въведе шампанско. Ако давате само бира -с нея се дава пържена цаца. :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #450 -: Февруари 11, 2013, 09:38:51 am »
а сурови стриди откога давате?
Когато се въведе шампанско. Ако давате само бира -с нея се дава пържена цаца. :D
:lol: :lol: :lol:

Аз също се чудих за луканките,саламите и тем подобни,кога може. А ако са на принцеса на парти грил пак ли не става - не съм се разбързала де, ама да си питам.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #451 -: Февруари 11, 2013, 09:56:53 am »
Аз честно казано не съм чула за нито един отровен от луканка.. ама знае ли човек, не е невъзможно де, не смея да твърдя обратното.
По принцип саламите не са най-полезното нещо на света за никого, но и аз обичам и на децата понякога давам по резенче.

alia_alia , като каза бира -днес заварих Андреа качила се на масата и взела едно бирено шише  и се опитва да пие. добре, че беше празно. Май е време за цацата :-).


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #452 -: Февруари 11, 2013, 10:16:17 am »
хайвер и до сега не ми е дошло на ум да давам. то си е сурова риба и половин кило олио...
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #453 -: Февруари 11, 2013, 10:24:48 am »
Ааа, Боби, преди 2 години лежах в инфекциозното и на съседното легло беше баба, натровена точно от луканка, така че...
Хайвери, скариди, къде сте се разбързали...
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 10:42:39 am от gergana :-) »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #454 -: Февруари 11, 2013, 10:34:48 am »
Ааа, Боби, преди 2 години лежах в инфекциозното и на съседното легло беше баба, натровена точно от луканка, така че...
Хайвери, стриди, скариди, къде сте се разбързали...
Може, месо е. Хората от спанак се натровят и умрат, пък камо ли от месо. Но не мисля, че е по-често срещано от други месни отравяния. Натравяния със салмонела има примерно доста често.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #455 -: Февруари 11, 2013, 10:43:43 am »
Момичета, ядките от каква възраст можем да даваме. Според нашата педиатърка е добре да започнем да даваме сега /1 година и 2 месеца/ орехи, бадеми, лешници - ситно смлени. Да не даваме фъстъци.
Също и мед - захаросан, да се стопи на водна баня минимум 20 минути /така изчезвали вредните му там неща свързани  с бутолизма/
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #456 -: Февруари 11, 2013, 11:08:24 am »
Русначетата ядът хайвер ежедневно, защото е изключително полезен. Аз съм от такъв произход и за нас е нормално, като деца със супени лъжици го ядохме  :D Аз имах истински хайвер от Украйна и дадох, проблеми не е имала. За съжаление, истински хайвер вече много рядко се намира. Не ме разбирайте погрешно, хайвер за 5лв от Метро и аз не бих дала.

Аз живея на морето, морската храна преобладава в менюто, за това питах. И аз ако живеех в България, нямаше да давам морски продукти, защото освен ако не си го хванеш сам, пресни продукти много трудно се намират.

м-и Аз свинско не ям, нито пък салами, за това се съмнявам да и давам скоро време. Просто едва ли ще купя специално за нея :) Виж, ако бяха истински домашни от Бг щях да се изкуша, поне за себе си :)

ElenaB мерси за отговора.

За стриди не се бях сещала, мерси за предложението  :D


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #457 -: Февруари 11, 2013, 12:11:01 pm »
За ядките - мисля, че съветите на педиатъра са адекватни. Фъстъците често предизвикват алергии - за това остават за по-късна възраст. Проблема при другите ядки е да не се задави детето, така че могат да се дават смлени.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #458 -: Февруари 11, 2013, 13:12:59 pm »
alia_alia , като каза бира -днес заварих Андреа качила се на масата и взела едно бирено шише  и се опитва да пие. добре, че беше празно. Май е време за цацата :-).

Будала! Не виждаш ли - ядки казват, давай уиски с ядките, каква бира :lol:

криси, в какъвто и морски район да живеете, моля те пощади си детето с това морско захранване, все пак не живеете във филма Карибски пирати и да стигнете до спешното с хранително натравяне е напълно възможно!
[/url][/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #459 -: Февруари 11, 2013, 14:28:35 pm »
Криси, свекърва ми е украинка. Може да си яла хайвер от 5г примерно, но надали от 1г или от захранването. Моят мъж също има прекрасни спомени от червения хайвер, огромните риби и буцата с масло, но това са детски спомени не бебешка храна. Салам също не ям и не давам на детето си, луканките и филето, което правя у дома ги давам в пица. Така ги разбирам нещата, сурово не бих.
Джам, стриди не бих ала до живот ако зависи от мен, та и той ще почака  :lol:

За ядките общо взето така практикувам, лешници, бадеми и орехи слагам в курабийки, кекс, щолен.