0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #420 -: Февруари 07, 2013, 14:29:13 pm »
На 1.8м стана. Десерт-плод или кис.мляко давам от седмица. Просто има проблем с количествата и ги давам за да съм сигурна, че не е гладен, също му режа и кашкавал ако не изяде колкото друг път. Примерно днес на обяд изяде 200мл зеленчукова супа, 100гр кис мляко и 100мл АМ  8O още спи магарето, а ако го оставя само на супата после ще е едно мръъъън  :) От около седмица ми отказва месо. Не иска нито в ядене, нито печено. Рибата си я хапва и утре ще му правя във фолио.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #421 -: Февруари 07, 2013, 17:52:32 pm »
Е тука вече много съм изостанала, признавам си! На 18 месеца и половина още пасирам макар и не много гладко и още храня. Сигурно ще храня до първи клас :( Господинчото като го оставя да яде сам (с ръце) се изнервя и започва да хвърля по пода, а е още гладен. С вилица не може да се храни, лъжицата я обръща наобратно и я изсипва точно преди да си я сложи в устата. Дайте акъл, моля, как да го науча да яде сам без да става голямо мазало, това последното ми е много важно. Ако няма чист начин да се храни, ще го храня до първи клас и това е.

Aaa, не сте единствените. Ние искаме вилица(предпочита я пред лъжицата) ама не за да ядем с нея а да тропаме по масата и чиниите с нея, и не дай си боже си изкараме очите. Предполагам че от тук се почва, но сме още много далеч от схващането на нещата. Яде всичко, не пасирам, но мачкам с едно като черпак на дупки- не знам как се казва. Мисля че се ползва за мачкане на картофи за картофено пюре. Дробя му в манджите и хляб. Не се дави, пък има друго, което маалко ме притеснява. Не смятам, че някакъв физиологичен проблем- майка му бърка някъде ама не мога разбера кога и в какво точно точно. :oops:
От време на време повръща храната( и с вечерното мляко някой път )- задължително на 2 "тласъка" :x Обаче не мога да разбера точно причината - дали се е задавил с някое парченце,(не се закашля) или пък му е дошло много яденето(но пък той си отваря устата), или пък съм му дала ядене много скоро след последното( днес обдва към 13ч. да кажем 1 купичка манджа, към 16:15 му дадох кисел, изяде го и върна; та обърна и купичката с повръщаното, което събрах върху мен,а бе кеф голем :lol:osi_10   А бе сигурна съм, че аз бъркам някъде ама не знам къде. :dontknow: :roll: Вие какво мислите?
С пръсти ядем само хляб, всички други неща като че ли или му са хлъзгави, или неприятни на допир и ги бута.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #422 -: Февруари 07, 2013, 21:21:03 pm »
Иванита кои храни връща? Дали пък и те не са от тия дето са му хлъзгави и просто да му се повдига в един момент на детето? На приятели детето така спря да яде плодове и зеленчуци, като ги пипнеше и направо му се повдигаше.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #423 -: Февруари 08, 2013, 08:31:17 am »
М-и, аз му давам с лъжица- манджи, кисел, та не е от хлъзгавото или не. Абе сигурно го прехранвам някой път, защото не връща определена манджа. Пък той като си повърне не реве и се и ок детето и може пак да си яде, макар че аз изчаквам вече. "Проблемът" е че май  трябва да разбера колко му е лимита и да не давам повече, но това пак си зависи,защото съм му давала и повече и по-малко.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 08:34:19 am от ivanita »


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #424 -: Февруари 08, 2013, 11:10:55 am »
Царевица мога ли да давам или е рано(в готово пюре)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #425 -: Февруари 08, 2013, 11:49:36 am »
Царевицата и соята бяха едни от последните зърнени храни които въведох.
Шансовете да е с генетично модифициран произход са големи...
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 12:01:15 pm от vaci »


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #426 -: Февруари 08, 2013, 13:52:07 pm »
Мисля че е рано,предложих 8-9м. царевицата
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #427 -: Февруари 08, 2013, 14:48:51 pm »
Царевицата и соята бяха едни от последните зърнени храни които въведох.
Шансовете да е с генетично модифициран произход са големи...
Така е и двете са често модифицирани. Особено при соята проблема е именно, че модификацията и позволява да понесе неимоверно големи количества пестициди и така ги пръскат,че всичко наоколо умира,а соята остава, но пестицидите си ги ядем ние.
 Освен това, соята си има и други проблеми. Тя натурално, без да е модифицирана, произвежда растителни естрогени. Те са към 1000 пъти по-слаби от човешките, но пак ги има. Ако ядеш големи количества е вредна за момчетата ( и мъжете)и води до намалявана на фертилитета, а някои изказват съмнение, че води и до рак на гърдата, макар че вероянто трбяват големи количества. И за капак, е вредна за хора с проблеми с щитовидната жлеза. Та освен това, че е добър източник на протеини за вегетарианците, никакъв друг кяр не виждам аз в яденето на соя. Много хора се кълнат в нея, но аз лични смятам, че по-добре да се внимава с яденето и. В малки количества обаче е полезна.

При царевицата модификациите пак са подобни, свръзани с пестицидите и пак си ги яден, понеже яко са я пръскали. А има и царевеца, която сама си ги произвежда и няма нужда да я пръскаш, но тя всъщност не е толкова вредна


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #428 -: Февруари 08, 2013, 18:29:02 pm »
Отказахте ме:)То не ,че ми е тумнал тъпана да давам царевица,ама както ви споделих тук не намирам никакви пюрета,в един забутан супер открих картоф с царевица за над 6 месеца.Не съм го купила.Два дни давам по малко прясно авокадо,днес има лек обрив по гърдичките,но не знам от него ли е или от топлото?
Папая мисля да предложа след няколко дни.Барем него не са го окепазили с генни модификации...засега :D
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #429 -: Февруари 08, 2013, 19:11:49 pm »
Теди, а защо държиш да даваш готови пюрета? На този етап е по-лесно с домашна храна, тъй като въвеждаш по едно нещо, колко му е да го приготвиш на пара и пасираш. По-късно пюретата могат да влязат в употреба, когато вече имаш повече комбинации. А и в готовите пюрета почти винаги има нещо вповече от упоменатите съставки, я лимонов сок, я друго.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #430 -: Февруари 08, 2013, 19:54:50 pm »
Ваци,в Тайланд сме и произхода на зеленчуците никак не ми е известен,нито с какво са торени.Пюретата,които намерих са на Хейнц и са внос от Австралия.Не искам да и давам от региона,заради радиацията от атомната централа,дето гръмна в Япония преди 2 години.И плодовете,които и давам са внос от Австралия,поне така пише де :?
Мисля си дали е фатално ако до 7 месеца и половина не яде много твърда храна,захранила съм я с картоф,морков,тиква,тиквичка,броколи,пъщарнак,ориз,ябълка,банан и авокадо.
Тук пюре има само от ябълка и манго и царевица с картоф.Другите видове са с месо.Това което го носихме от България свърши.Сега или трябва ад я остава само на кърма и следобяд да давам авокадо,банан и пюрето манго с ябълка или трябва да се престраша да сваря местни зеленчуци.Ще сме тук поне още 20 дни.Кое е по малкото зло ,май първи вариант?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #431 -: Февруари 08, 2013, 19:59:11 pm »
теди никакъв ама никакъв проблем нямаш да намалиш темпото - детето няма нужда от тези храни, за да се храни с тях, те са, за да започне да свиква с нови вкусове и техника на яденето. кърмата й е напълно достатъчна. ако си хване и някоя коричка хляб нямаш ще има с какво да си чеше венците. има огромно количество деца, които си растат напълно здрави, енергични и щастливи без да ядат пюрета, или защото са "злояди" или защото родителите им не им дават такива неща. отдъхни и се порадвай на остатъка от почивката си.  8)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #432 -: Февруари 08, 2013, 20:18:10 pm »
Ваци,в Тайланд сме и произхода на зеленчуците никак не ми е известен,нито с какво са торени.Пюретата,които намерих са на Хейнц и са внос от Австралия.Не искам да и давам от региона,заради радиацията от атомната централа,дето гръмна в Япония преди 2 години.И плодовете,които и давам са внос от Австралия,поне така пише де :?
Мисля си дали е фатално ако до 7 месеца и половина не яде много твърда храна,захранила съм я с картоф,морков,тиква,тиквичка,броколи,пъщарнак,ориз,ябълка,банан и авокадо.
Тук пюре има само от ябълка и манго и царевица с картоф.Другите видове са с месо.Това което го носихме от България свърши.Сега или трябва ад я остава само на кърма и следобяд да давам авокадо,банан и пюрето манго с ябълка или трябва да се престраша да сваря местни зеленчуци.Ще сме тук поне още 20 дни.Кое е по малкото зло ,май първи вариант?
Разбирам. А месо мислила ли си да въвеждаш - ако имаш вяра на пюретата от Австралия, разбира се :)
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 20:20:12 pm от vaci »


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #433 -: Февруари 08, 2013, 20:35:19 pm »
Ами за месо,може би след 7 месеца и половина.Имам домашни зайци във фризера и се пазим за тях,нема се прежалим за некви тъпи австралийски пуйки я:))))Значи щом няма да изтърва "срока"за въвеждане на глутен,жълтък,млечи продукти и мръвки,ще си караме на кърма и някой плод.Тя Жаки и без това най си тачи млечния бар,досега не е яла повече от 50гр пюре 
Виж обаче,види ли ме по бански очите и светват винаги е готова да удари едно мляко:)Малко се бях попритеснила ,защото личната ми беше казала,че вече кърмата и е недостаъчна и не набавая всички необходими вещества.На външен вид никак не изглежда недохранена,даже напротив дебеланка е,тука лекарката като я тегли беше почти 8 кила и много и се радвана на гривничките.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #434 -: Февруари 08, 2013, 20:42:29 pm »
теди, това са пълни глупости - съжалявам, че така говоря за лекарката ти, обаче са си глупости - помисли дори когато става въпрос за възрастен човек - кое според теб има повече хранителна стойност - млякото или сварен плод/зеленчук.
няма нищо, което липса на кърмата, което да налага вкарването на друга храна, сега ще кажат желязо, но теб това не те касае, защото не даваш месо и, по-важното, защото нямаш причини да се тревожиш за дефицит на желязо при бебето (желязото в кърмата е абсорбира много по-добре, отколкото при децата на ам). ако се притесняваш за глутена (доколкото в момента препоръчват да не се отлага той) - много е лесно, остави я ако иска да си вземе хляб от масата и си готова. при всички положения 20 дни никаква разлика няма да дадат.
ето тук има сбити отговори на някой от нещата,  за които си говорим
http://www.naturalchild.org/guest/jack_newman4.html
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #435 -: Февруари 08, 2013, 21:06:47 pm »

няма нищо, което липса на кърмата, което да налага вкарването на друга храна, сега ще кажат желязо, но теб това не те касае, защото не даваш месо и, по-важното, защото нямаш причини да се тревожиш за дефицит на желязо при бебето (желязото в кърмата е абсорбира много по-добре, отколкото при децата на ам).
Значи извинявай, но това в червеното е направо невярно. Не можеш да кажеш, че няма причини, като статистиката ясно показва, че при кърмените бебета по-често има подобни проблеми с желязото.   Това че има много кърмени бебета, при които не е така, въобще не означава, че не се случва по-често. Хващаш се за малки работи ( в смисъл малки статистически) като това, че кърмените имали по-малко АД ( всъщност избираш кое изледване да кажаеш, понеже има и такива, които го отричат, а и ефектът е временен), а когато е обратното и процентите са повече и връзката се знае, не смяташ, че е важно. Това е двоен стандарт ми се струва :-).  Ти не знаеш дали нейното бебе ще е от тези, които ще имат пролбем с желязото, тези препоръки са направени с цел да се намали процента на анемични бебета и от както са ги направили се е намалил, значи работят.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 21:08:56 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #436 -: Февруари 08, 2013, 21:25:00 pm »
боби, първо, дай да си сравним изследванията, ти от кои заключаваш, че кърмените деца са с по-висок риск?
второ, когато говоря, че теди няма причина да се притеснява, имах предвид това, тя досега не е казала да се тревожи за това, някой от докторите, които са гледали детето да се тревожат за това, поради което и написах "оцветеното в червено". при всички положения тя смята да включва месе след 7 месец.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #437 -: Февруари 08, 2013, 23:03:19 pm »
ти от кои заключаваш, че кърмените деца са с по-висок риск? 
Ми не знам, тази статистика си е известна. Андреа разви анемия, хем че не беше на кърма, но аз почти не давах месо.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #438 -: Февруари 08, 2013, 23:12:16 pm »
Да споделя и аз за нашето хранене :)
Повече от месец вече нищо не пасирам. Постепенно промених консистенцията и не сме имали проблем. Зеленчуците се намачкват с вилица, месото се реже на много малки частици, ориз, грах не ги броя, тях Рая ги консумира директно.
Плодове яде на парчета, средно големи - банани, праскови, череши, сини сливи и други, които са меки.
Бисквити, солети, давам директно цели, тя си гризе по колкото иска.
Кашкавал, хляб давам на парчета, тя си взема едно по едно от чинията и си отхапва и дъвче. Да кажа, че Рая е с 6 зъба, но дъвче идеално с венци :)
Количеството храна е не повече от 200 грама, рядко го изяжда. Започнели да се върти и да ми говори, значи сме приключили. Ако прибера лъжицата и паницата :) без да се разсърди, значи се е нахранила, гладна ли е още започва рев :lol:
Когато посяга към лъжицата й давам да я хване и помагам да си я сложи в устата, сама до сега не съм я оставяла, ама ще взема да пробвам от любопитство. С ръка може да се храни сама без проблем, стига храната да е подходяща за хващане.


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #439 -: Февруари 08, 2013, 23:57:48 pm »
радостинка, пробвай я, много бързо се научават. с виличка им е по-лесно да си вземат храна от чинията, щото храната не им бяга  :wink:

боби, тази "всеизвестна статистика" е малко остаряла, тя е базирана на бебета, хранени с ам. проблемът е, че желязото в ам не се абсорбира добре, всъщност една от причините за анемия при децата е пиенето на твърде много краве мляко, което пречи на усвояването на желязото от други хранителни източници като месо, например.

http://kellymom.com/nutrition/vitamins/iron/

ето ти един източник, ако имам време ще преведа още неща, но не мога да обещая, ме изоставам с работата.