0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #660 -: Април 01, 2013, 20:39:58 pm »
И моята свекърва твърдеше същото за киселото мляко, пък аз ям без захар и без захар го ядат и децата. Въобще у нас никога не се е слагало захар в мляко, каквото и да е, а те научиха племеника дори прясно мляко да пие със захар.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #661 -: Април 01, 2013, 20:43:41 pm »
Мишле това е мюсли, не овесени ядки и понякога в тях има ядки, не само плодчета и криспи. Аз купувам фини овесени ядки най-често от Пени в едни книжни пакети и си ги кипвам във вода, добавям масло и ако стане много гъсто мляко.
 Попара съм правила само с вода, не с мляко, в момента я отказва и по-рядко предлагам.
Кук кус купувам Барила, но вече и обикновен варя, на Загария.

Пшеничен грис купих много фин и приятен в 500гр опаковка гръцки. Него го правя с прясно мляко, ако не иска да го яде само с масло слагам и сирене, както и на горните закуски. Само в овесените ядки не съм пробвала още  :lol:

Захар също не слагам, той и не обича. Дали е навик илли предпочитание, не мога да кажа.
Елда също със сирене, не съм пробвала миксове с кус кус.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #662 -: Април 01, 2013, 23:29:23 pm »
И моите харесват попарата без захар. Едната девойка всъщност не харесва почти нищо сладко. Кисело мляко с бисквити няколко пъти предлагах - категорично отказва. Давам натурално и всичкото го изяжда. На другата по повод рефлукса давам изобщо кисело мляко.
Много харесват качамак за закуска. Взимам от финния.Правя го малко по-рядък от каша, с малко сирене и масло.
Чета тук, че предлагате плодове за десерт към обедното хранене. В момента давам само манджата, но като че ли не достига /само на едната девойка де, след като се нахрани започва да казва "ам, ам" и си сочи устата/
Не е ли добре плодовете да се дават поне час след храненето?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #663 -: Април 01, 2013, 23:31:32 pm »
Рина аз все още не давам десерти, а е на почти 2г. Защо не увеличиш количеството, щом ти се струва гладна?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #664 -: Април 02, 2013, 08:11:26 am »
И аз не давам десерти. Плодове хапват като се приберат от градина.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #665 -: Април 02, 2013, 09:59:48 am »
Мишле това е мюсли, не овесени ядки и понякога в тях има ядки, не само плодчета и криспи.
м-и, то вярно, че пише мюсли, но 80 % от пакета са овесени ядки. Зумни съдържанието. Това ни е на дъното на пакета вече и има криспи и плодове, но като цяло пакета е от ядки, затова го купих.
Дидомира ако иска да отиде до Кауфланд и да си ги види на живо. Има и други пакети, марки, ядки. Има малки и големи, което на мен ми хареса, защото не бях изобщо сигурна дали ще се яде.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #666 -: Април 02, 2013, 10:46:45 am »
Ние пък сега се върнахме от консултация и педиатърът каза да й слагам захар , щом не харесва попарата така. Та се чудя и аз .
Ще ядем и кисело мляко и кажете кои марки са хубави и давате на децата си .То и на него ми каза да слагам захар , ако не го яде така ама не е ли по -добре като ще й слагам да е кафява поне.Какво мислите ?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #667 -: Април 02, 2013, 10:51:52 am »
Захарта и за възрастни не е никак полезна, да не говорим за бебета. Но е факт, че повечето баби и педиатри все гледат да я пробутат... Виж част от една интересна статия:
"Без захар в бебешка възраст – плодовете са богати на фруктоза и са достатъчно сладки. Допълнителната захар може да развие у детето зависимост към сладки храни, да доведе до образуването на зъбен кариес, затлъстяване и дори диабет, ако има генетично предразположение. Това, че към храната на бебето трябва да се прибави захар, за да я хареса бебето е поредната градска легенда, която е направила не едно и две деца зависими от сладки храни и злояди в детска възраст. Ако от самото начало на захранването на бебето се предлага храната чиста – без добавена захар или сол, то ще свикне с този вкус на храната и ще го приеме и няма и да му хрумне да търси сладка или солена храна."
Ето я цялата: http://babysling-bg.com/2011/01/05/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82/
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #668 -: Април 02, 2013, 11:30:36 am »
Захарта и за възрастни не е никак полезна, да не говорим за бебета. Но е факт, че повечето баби и педиатри все гледат да я пробутат... Виж част от една интересна статия:
"Без захар в бебешка възраст – плодовете са богати на фруктоза и са достатъчно сладки. Допълнителната захар може да развие у детето зависимост към сладки храни, да доведе до образуването на зъбен кариес, затлъстяване и дори диабет, ако има генетично предразположение. Това, че към храната на бебето трябва да се прибави захар, за да я хареса бебето е поредната градска легенда, която е направила не едно и две деца зависими от сладки храни и злояди в детска възраст. Ако от самото начало на захранването на бебето се предлага храната чиста – без добавена захар или сол, то ще свикне с този вкус на храната и ще го приеме и няма и да му хрумне да търси сладка или солена храна."
Ето я цялата: http://babysling-bg.com/2011/01/05/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82/


Даааа, убеди ме !
Не слушам винаги педиатъра си и сама преценявам кое да дам да детето си и кое не . Също не съм убедена ,че с тая захар като я набутам и ще яде попара и ,че тя е животоспасяваща. Никога не съм й бутала лъжицата насила и слава бог яде си добре и наддава точно колкото трябва  . Като не й хареса нещо просто давам друго и яде . Нормално е да има вече предпочитания и не я насилвам . Та ... като прочетох статията и се отказах . Ако прояде , ок .. ако не ,здраве да е !
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #669 -: Април 02, 2013, 12:21:02 pm »
Защо го мъчиш детето с тази попара? Др Бърди е писал на доста места, че полза от нея няма. И да, вкусът се възпитава и за щастие в наше време има достатъчно информация, за да не правим грешките на родителите ни. На мен ми се наложи на 20 години да се превъзпитавам и ми беше доста трудно, но сега храната има далеч по-добър и разнообразен вкус. :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #670 -: Април 02, 2013, 12:27:32 pm »
ollivia, поздравления, че на 20 си се усетила за здравословното хранене! На мен ми отне доста години, здравословни проблеми и лутане по доктори, които не обръщат внимание на храненето изобщо...
За щастие сега наистина има много информация - прекалено много понякога и човек лесно се обърква кои източници са надеждни и кои не, но пък всеки сам решава как да действа и си носи отговорност за това.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #671 -: Април 02, 2013, 12:34:28 pm »

ollivia, как разбра или пък сигурно имаш ясновидски способности ,че си мъча детето с попара?!! 8O Всичко на всичко веднъж съм й дала и тя отказа.Ако си прочела по -горе написаното от мен е точно обратното.Като не иска , не иска и никога не съм я насилвала.
Просто питах и търсех мнения по скоро за други закуски и обсъждах какво ми каза педиатърът днес .
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #672 -: Април 02, 2013, 13:06:02 pm »
Ами тогава, след като се оформиха достатъчно идеи за други закуски, действай и...да забравим за попарата! :)
Овесените ядки са едно от нещата, които детето ми ядеше като малко, но после, когато вече започна да разбира и да проявява предпочитания, нещо пропуснах да му утвърдя този навик,за което съжалявам. Но поне като малък си похапна доста, смесени с предни плодове. Надявам се сега като ме гледа мен, че ги ям, сам да прояви интерес и някой ден да ги хареса отново.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #673 -: Април 02, 2013, 13:09:34 pm »
Ами тогава, след като се оформиха достатъчно идеи за други закуски, действай и...да забравим за попарата! :)
Овесените ядки са едно от нещата, които детето ми ядеше като малко, но после, когато вече започна да разбира и да проявява предпочитания, нещо пропуснах да му утвърдя този навик,за което съжалявам. Но поне като малък си похапна доста, смесени с предни плодове. Надявам се сега като ме гледа мен, че ги ям, сам да прояви интерес и някой ден да ги хареса отново.
Ще действа , ще действам  :D... само да се докопам до Кауфланда ,че язък че живея в хубав квартал на Сф .Половината неща не мога ги намирам , пък с моето зверче по далече от къщи не рискувам. Не сме фенове хич да стоим в количка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #674 -: Април 02, 2013, 14:25:06 pm »
Всичко на всичко веднъж съм й дала и тя отказа.Ако си прочела по -горе написаното от мен е точно обратното.
веднъж предложено изобщо не е показателно. аз предлагам редовно храни, които уж не яде и "о, чудо" изведнъж прояжда. ако предлагах по веднъж, щеше да яде само макарони и ориз, без нищичко друго. дори леща, която не помирисва в къщи, се е случвало да му предложат на гости и я яде. естествено и аз опитах, че реших, че нещо бъркам и я правя гадна лещата, но си беше съвсем нормална леща. с новите храни трябва постоянство.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #675 -: Април 02, 2013, 15:42:09 pm »
Всичко на всичко веднъж съм й дала и тя отказа.Ако си прочела по -горе написаното от мен е точно обратното.
веднъж предложено изобщо не е показателно.
Нещо не се разбрахте :-). Тя отговори на това, че си била „мъчила“ детето с тази попара. Имаше предвид, че всъщност не я е мъчила, щото само един път е опитала. 


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #676 -: Април 02, 2013, 15:49:11 pm »
Бинго !!! Боби ме разбра .
Естествено ,че няма да оставя с веднъж опитано и айдеее спирам.
Само дето тя като откаже , т.е НЕ отказва ми направо все едно ще повръща .Хем гълта ,хем се дави .. , та така .. Все пак всичко яде , та не е като да съм я оставила.
Та по натам ще опитам пак , то е ясно.
Ай стига с тая попара , че на мен ми омръзна да пишем за нея , па кво остава на аудиторията да чете . :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #677 -: Април 02, 2013, 15:59:52 pm »
а аз имам предвид, че веднъж предложено, все едно не е предложено. на мен ми отне време, за да го установя и затова го казвам, ако е от полза на някого.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #678 -: Април 02, 2013, 16:04:02 pm »
Аз пък се чудя защо на деца под годинка се стремите да предлагате непременно закуска. Ние започнахме около годината и не редовно. Малкия си изпива и без това по едно шише мляко и след това почти нищо не хапва до обяда, но аз и не го и мъча. Сега е вече и на детска градина и там на закуската не го насилват като знаят че е изпил в 07:00 240 мл мляко.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #679 -: Април 02, 2013, 16:14:34 pm »
а аз имам предвид, че веднъж предложено, все едно не е предложено. на мен ми отне време, за да го установя и затова го казвам, ако е от полза на някого.

Предполагам ще е от полза .
При нас това правило не е важи.Това , което не го яде ... не го яде и толкова.
Не казвам,че не би се променило и това , както от доброто и послушно бебе, което имах  в момента имам едно човече , което тотално ме разбива с викането и истериите , в които изпада.Отдавам го на зъбите . Да не спамя ,че е за друга тема вече.
Аз пък се чудя защо на деца под годинка се стремите да предлагате непременно закуска. Ние започнахме около годината и не редовно. Малкия си изпива и без това по едно шише мляко и след това почти нищо не хапва до обяда, но аз и не го и мъча. Сега е вече и на детска градина и там на закуската не го насилват като знаят че е изпил в 07:00 240 мл мляко.

Да, съгласна съм и аз мисля ,че Ния няма да яде закуска при наличие ,че си иска млякото в 7 и 30 и до 11 и 30 не огладнява.