0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #460 -: Февруари 25, 2013, 11:26:35 am »
връщам се на работа и аз след двуседмично отсъствие, сингапурското писмо ме чака кацнало на бюрото :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #461 -: Февруари 26, 2013, 09:15:19 am »
Момичета, едно от писмата ми, адресирано до cofee lungo се върна на моят адрес, хем  лично се занесох в пощата и питах и им ги дадох лично и глупаците са го пратили на адреса на изпращача. Неееам нерви с тези идиоти вече. Толкова проблеми имам с тези пощи , не е истина. Сега не знам дали утре ще мога,защото работят само до обяд, а съм сама с децата, но ако не в понеделник ще го пратя отново, дано другите поне да за заминали.

П.П. Мъжът ми ми вика днес „Имаш някакво много странно писмо.... от Врабчето Рошко“ :-).

Боби, не се притеснявай - прати го когато имаш възможност. Моя човек е още малък и не е толкова нетърпелив! Събирам писмата и ще ги четем /осъзнато?/ някъде догодина или след две... :)
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #462 -: Февруари 26, 2013, 09:23:19 am »
Боби, не се притеснявай - прати го когато имаш възможност. Моя човек е още малък и не е толкова нетърпелив! Събирам писмата и ще ги четем /осъзнато?/ някъде догодина или след две... :)
Ами аз питах пощальонката какво е станало - оказа се, че машина четяла аdреса и някакси е прочела моят, който е написан ръчно, пък твоят, който е напечатан не е прочела. Ама пак, нали човек го пуска в пощата. Казаха да съм  покриела моят адрес с коректор,да не се чудиш, като полушиш писмото защо е така.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #463 -: Февруари 26, 2013, 10:23:18 am »
вчера четем писмото от Сингапур преди вечеря, а моят човек декларира, че е гладен. таман беше изял един банан. казах му, че първо ще прочетем писмото, а после ще вечеря - да мине малко време от банана... и елате да видите как гладните четат писмо от Сингапур :D

чета, чета...той пита:
- ама как се казва на сингапурски "Гладен съм"?

чета, чета...след малко пак:
- ама в тоя хотел, дето е кацнал Рошко отгоре, там хората къде ядат, а? къде са им ресторантите?

скъсах се да се смея... викам си - гладна мечка хоро не играе, айде да даваме манджата. като седна пред копанята и загреба здраво с лъжицата, след три залъка успокои нервното напрежение и започна да разказва на баща си какво има по Сингапур. оказа се, че все пак всичко е чул и запомнил.

а как издаде баба си, че пак са гледали телевизия, докато е бил при нея, направо я излових...
започваме да четем картичката, чета аз пожеланието за годината на водната змия, правя учудена физиономия и артистично питам - каква ли е пък тази година на водната змия, маме?
а той компетентно ми отговори - ами аз съм чувал, вика, по битивиновините, там казаха за годината на змията, мда... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #464 -: Февруари 26, 2013, 10:46:07 am »
У дома го няма още  :( или се е загубило или някой "прибран" съсед го е изхвърлил със спама който пускат във входа  :?. Много ме е яд, ама това е положението, и ще взема да го разпечатам днес и да го получат и моите хайванчета.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #465 -: Февруари 26, 2013, 12:35:48 pm »
gery_k77 дано дойде скоро. По принцип ако нещо не е наред с адреса, са ми връщали писма. Засега няма нищо, но ако се озове отново при мен, ще ти пиша на лични да сверим адреса.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #466 -: Февруари 27, 2013, 12:50:31 pm »
bgpetya, не се притеснявай разпечатах го, довечера ще го четем. В PDF-а има достатъчно картинки, така, че ще са доволни :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #467 -: Февруари 27, 2013, 13:44:19 pm »
Един американски Рошко кацна у нас тази сутрин, благодарим :)
Първо ще обядваме, после четем и после носим в българското училище.
За снимката, обаче, нямахме търпение :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151455444332320&set=o.459528040755898&type=1&theater


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #468 -: Февруари 27, 2013, 19:09:53 pm »
Боби, моите хлапета са луди по Мики маус, съответно Мини маус, Плуто, Гуфи и всички останали герои от Мики.
Ако и нашите стикери са такива, в къщи ще има две много щастливи и доволни дечица! :D

Дива Роза, децата са очаровани от приказката, която си им разказала. Косьо, който няма и три години) често споменава в разговори замъка Уорик, катеричката от храстите, вещицата Руби, която си крие кутийката под сламената шапка и т.н.  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #469 -: Февруари 27, 2013, 21:22:25 pm »
Всички писма имат еднакви стикери - тези с Мики маус и още едни звездички.


  
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #470 -: Февруари 28, 2013, 17:17:36 pm »
Ние днес имахме в пощата две писма от Рошко- едно от Тексас и едно от Баба Марта :)
Свилен е много доволен. Напоследък комуникира усилено с Рошко. Поглежда го на картинката от писмото и му обяснява какво е правил. Днес сподели, че малко не е слушал мама, ама повече няма да прави така  :lol:
С писмото от Сингапур пък правехме инхалации 3 пъти дневно /беше болен миналата седмица/. Още като видеше, че приготвям инхалатора и ми заповядваше "Мамо, четай ми писмото от Рошко!"

Боби, честито членство....сега забелязах :)


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #471 -: Февруари 28, 2013, 17:29:52 pm »
и ние и ние 2 имаме :D
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #472 -: Февруари 28, 2013, 18:22:49 pm »
Хюстън, здравей!  :D
Кацнахме на луната. На земната луна. Пътувахме дълго, много дупки имаше по пътя и се поразместихме в някои части. Някои се забелязват и външно, а повечето поражения от сътресението се усещат при разговор. Но важното е, че с  дружни силия го докарахме до лунен пейзаж навсякъде. Лунен безумен блясък и в очите, и в сърцата. Пустинни равнини и низини, в които плодородието е забравена архаична дума. Замърсени и пресъхващи реки, които никъде не се вливат.   Проскубани гори и планини, в които даже на самодивите им е скучно да танцуват сами, защото сърцатите и безстрашни змейове забравиха за романтичните закачки със самодивите по поляните и хукнаха през границата. А живот без закачки и опасност някой мъжествен змей да те отнесе на широките си юнашки плещи възможно в най-неоткриваемите гори, не е живот, който си струва риска и за който мечтае всяка една неопитана млада самодива. Къде отиде добрата старомодна романтика?
Тя  отново е в звънчетата, които пеят от циганските каруци. Само те безстрашно порят лунния пейзаж и го покоряват бавно и неразумно.
Луната - едно място, на което не ми се иска да отида, защото всъщност там съм родена. Не точно, то впоследствие всичко стана много лунно и безумно.


Но ставаше въпрос за Хамериката, Наса и Боби!  :D Благодарим ти за писмото, Боби! Още във вторник го получихме.

Значи, вече и на тримата пижамите ни са маркирани с по един голям стикер. Мики Маус и аз го знам, но не се падна на моя пижамен ревер. Аз все още тъна в неведение за моя герой, но понеже го гледам отгоре надолу, така или иначе винаги ще е нещо друго, което всъщност не го прави важен изобщо.
Обаче успях да се вредя за цели три звезди! Посегна малката лидерка към листа със звездите и ние затаихме дъх да видим колко ще ни зачете и доколко сме успели да и внушим уважение и благодарност към нашите пижамени тела. Първата звезда полетя в моята посока  - отличиха ме за "най-добра в чистенето". Една дейност, която извършвам толкова драматично и принудително по желание, че почти няма смелчаци, които да се навъртат наоколо, когато упражнявам чистенето. Просто всички се изпаряват, за да не ми причет да се осамотя по-професионално с инструментите, а и да не паднат жертва на моментното ми страдание и самосъжаление.  Лицемери такива!
 Баща и получи две звезди - за добър по рисуване и че можел да чете много добре. Утехата ми е, че водя с една звезда, като останалите две са за "прането, което случайно посинява понякога", което всъщност било много забавно и весело  и третата ми звезда беше за "готвенето". Въобще трите най-големи страсти в живота ми. Това дете не е ли разбрало, че мога  и да чета?! Изглежда фините дейности са привилегия отново на мъжете, дано не прозвучи като злобно феминистко мрънкане.


Кокиченце, прегръдки и на твоите сладури!

И понеже стана въпрос за приказки, още нещичко ще напиша. Има един откъс от разказа  "Косачи" на Елин Пелин, който просто обожавам и в който е събрана цяла една философия за живота. Ще го сложа тук за всички наивни идеалисти, които не спират да вярват, че човешките ценности и добродетели са не толкова чуждо задължение, колкото проява на нашето собствено самоуважение. И че независимо от нашето сегашно материално имане/нямане, не трябва да спираме да се опитваме да сме добродетелни - упражнявайки цялата гама от разнообразни ценности и идеали. Те променят не само нас, но и света, който виждат останалите чрез нас.  Не, това далеч не е бягство от реалността. Това е красив начин да се запазиш, но и да помогнеш на останалите да се съхранят, като не им даваш повод да трупат разочарования, породени от липсата на добродетелни, идеалистични прояви в човешкия род въобще. А за злободневните теми всички ние сме едни големи  "разбирачи".

"Черпя" ви с този любим откъс:



"— Какво замълча, Благолаж? Карай де — каза му Лазо, който трупна съчки на огъня и легна.

Благолажът поглади бялото мъниче, което лежеше пред него на купче, шавна още веднаж и почна:

— Едно време, в някое си царство, имало една царска дъщеря… Тя била хубава, хубава, друга като нея нямало! Косата й се влачела подире й като копринена река и лъщяла като злато. Очите и били черни като тая черна нощ и всеки, когото поглеждала, умирал от любов по нея.

— Ей! — въздъхна Лазо.

— Мълчи! — обадиха се другите.

— Много лъже — рече Лазо. Благолажът го погледна право в очите.

— Това е приказка, бе хлапе!

— Бабини деветини… измислици! — рече Лазо и някак нерешително и плахо се озърна в тъмнината, дето на няколко крачки от тях спокойно чопкаше из ракитака черният силует на магарето.

— Това е приказка, разбираш ли — рече твърдо Благолажът и настави: — Защо ти е истината? Да взе-ма да ти разправям, да речем, за дрипавите гащи на дядо Тодор или за смачканата калимявка на дядо поп? Или да ти разправям за нас, голи-голтаци, дето сме тръгнали, с коси на рамо и с просеник в торбата, да бием път цяла седмица до Тракия на коситба? Всичко това, приятелю, е истина. Ама защо ти е тая пуста истина?

— Ами тия чудновати работи, дето ми ги разправяш, защо ми са? — отговори Лазо.

— Чудновати, но хубави! Слушаш, слушаш и се забравяш… И току виж, че чудноватото почва да ти се чини истина, потънеш в него и отидеш. Затова има приказки, затова са ги хората измислили. И песните са затова… да те измъкнат от истината, за да разбереш, че си човек."


Подозирам колко  несъобразително, нетактично и невъзпитано изглежда отсрани постоянното пльоскане на такива дълги текстове. Извинението ми е, че се оливам  рядко. :oops:

Боби, ти си "виновна", даде повода... :D :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #473 -: Февруари 28, 2013, 23:08:22 pm »
Eй, разплака ме ...тази ми ти Роза!
Обичам да те чета, обичам изказа ти, така ме топли!

И нашите писма бяха 2 броя в комплект.
Хубаво мислех Хюстън тази вечер, утре мартеничките,
но не успях да приложа фина тактика, заедно отворихме пощенската кутия!

Специални благодарности на Рошко Боби и мартенския Рошко Маги!

Стикерите прилежно залепени на леглата, а мартеничките приготвени за утре!
:photo:   :photo:

 
Преди месец попитах Митака иска ли да занесе едно писмо
от пернатия приятел в детската, каза да, но на сутринта категорично отказа.
Говорихме вечерта колко ще е забавно за всички деца,
как четейки за приключенията на Рошко всички заедно ще се забавляват.
Как на децата ще им бъде чудно, защо именно той и сестра му получават тези
пъстри и много забавни писма.
Тайно говорих с госпожата и на нея и отне три седмици за да
отвори притеснителното му същество и той сам пожела да представи Рошко
на децата от неговата група. Утре е приготвил писмо номер 4 от Белгия!  :P
И няма търпение да го занесе и четат с госпожата и приятелите му.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #474 -: Март 01, 2013, 00:38:09 am »
И ние благодарим за писмата. Децата бяха много щастливи.
Маги, страхотна изненада беше писмото с мартеничките и картичката от Рошко  :D Приготвени са за утре. За нас тримата имало мартенички, а картичката била за тати  :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #475 -: Март 01, 2013, 08:56:33 am »
Момичета мартеничките са правени от coffe_lungo, и идеята е нейна, аз съм изпълнител :) Важното е да донесат радост на децата, а мартеничката момиченце е за къщата :)

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #476 -: Март 01, 2013, 09:22:17 am »
Дами, качете моля Баба Мартенския Рошко във фейса, за да пристигне и при нас днес :)

Благодаря ви!

Честита Баба Марта! Много здраве да ни донесе!!!
« Последна редакция: Март 01, 2013, 09:36:02 am от midge »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #477 -: Март 01, 2013, 11:41:34 am »
Може ли да съберем някъде оригиналните файлове на писмата на Рошко? Във Фейсбук ги има като текст, но друго си е да са както са оригинално, със снимките вътре. На нас ни е още рано, но искам да ги събера като файлове и догодина да си принтирам и да почнем и ние да ги получаваме. 

Боби


  
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #478 -: Март 01, 2013, 11:46:55 am »
Дами, качете моля Баба Мартенския Рошко във фейса, за да пристигне и при нас днес :)

Благодаря ви!

Честита Баба Марта! Много здраве да ни донесе!!!

Качен е.То не е нещо особенно, просто едно стихче за Баба Марта с картинка на мартеници и Рошко там :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #479 -: Март 01, 2013, 13:35:11 pm »
Голяма благодарност за мартеничките :) Девойката подскача само час с тях и катичката. След това се обади само на 6 човека, за да обясни колко и какви мартенички и е пратил Рошко. С две думи, голяма емоция  :). Чакам с нетърпение и следващото писмо от Хюстън. Поздрави.

Рози, много хубав пост  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0