0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #440 -: Февруари 21, 2013, 17:29:24 pm »
Да може така да направиш Елора :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #441 -: Февруари 21, 2013, 19:56:32 pm »
Врабчето Рошко литна до пощата и изпрати писмата от Хюстън. Няма картичка, а е сложило стикери, защото картичките се оказаха голяма рядкост,а ако въобще има са глупави.


  
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #442 -: Февруари 21, 2013, 20:36:49 pm »
И ние получихме писмото. Благодаря ти, Петя.  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #443 -: Февруари 22, 2013, 12:33:01 pm »
В София май никой още не е получил, но като гледам, че е дошло в другите градове, ще чакаме и при нас Рошко. Ели, каза, че сигурно идва от много далеч за това го няма :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #444 -: Февруари 22, 2013, 14:48:57 pm »
Аз да се върна към английското писмо. Понеже не го четохме заедно, помолих Мони да ми го преразкаже. Направо щях да падна от изненада - десет минути ми разказва с подробности историята, с невероятен ентусиазъм (което е голяма рядкост при него) и с толкова детайли, а мина повече от седмица от прочитането на писмото.
Така че, Розе, благодаря ти, че ми вдъхнови детето и че показа на завеяната му майка в какво го бива :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #445 -: Февруари 22, 2013, 18:56:22 pm »
И при нас дойде писмото от Сингапур - благодарности!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #446 -: Февруари 22, 2013, 21:12:05 pm »
Прехвърчам само да споделя, че Сингапурското писмо пристигна. Благодарности.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #447 -: Февруари 22, 2013, 21:12:26 pm »
И ние получихме писмото от Сингапур! Благодарим от сърце. Всеки път като минаваме покрай пощенската кутия, Емма посяга нагоре да провери какво има :) Започна голямото очакване :)


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #448 -: Февруари 23, 2013, 01:45:38 am »
Петя, забравила си да напишеш нещо в писмото си.  :D Забравила си да напишеш, че в Сингапур живее и една българска роза! И че и тя е достойна по хубост на изящните орхидеи!  :D

И ние вчера получихме писмото и го прочетохме даже. Благодаря ти, Петя!
Сингапурците сигурно са мили хора в голямата си част. Има нещо във възпитанието на азиатците (е, сигурно не на всички), което ги представя като сдържани и дисциплинирани хора, излъчващи някакво спокойствие, достойнство и самообладание. Нещо като стереотип е сигурно, но има и нещо вярно от него и за конкретните хора.

Познавам тук едно китайско семейство, лекари са и двамата - тя е доцент, а той даже е професор от Китай. И двамата са олицетворение на скромността и любезността. Поне така се държат винаги. Не приличат на арогантните  английски задници. Хората през социализма у нас бяха същите като това китайско семейство - и по уважението към труда, и по пиедестала, на който поставяхме образованието. Тяхната дъщеря не е родена в Англия, но завърши преди три години Кембридж с отличие (по нашему) и сега работи като учител по математика.

А ние си позволихме да се изгубим някъде по пътя към промяната. И променихме онова, което най-малко имаше нужда от промяна. Но стихията на революцията не подбира...

Момичета, представяте ли си някой ден да грабнем раниците и малчуганите в ръка и да отпрашим по маршрута на Рошко?  :D Ще е едно славно и велико пътешествие... А дотогава ще следваме малкото врабче и ще преживяваме задочно неговите вълнения.

Лиде, целувки и на твоето момиче!
АниУлтра, много се радвам, че Мони се е въодушевил от историята! Ще излезе от него добър разказвач някой ден. Децата, които са в досег с няколко култури, винаги гледат на света по-широко и шарено и виждат неща, които, гледани само от една перспектива, няма как да бъдат видени! Поощрявай го!

Момичета, пак ще се напъна да измисля нещо за децата, стига да има повод!! Те са благодарна и разбираща публика!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #449 -: Февруари 23, 2013, 04:55:22 am »
Момичета, едно от писмата ми, адресирано до cofee lungo се върна на моят адрес, хем  лично се занесох в пощата и питах и им ги дадох лично и глупаците са го пратили на адреса на изпращача. Неееам нерви с тези идиоти вече. Толкова проблеми имам с тези пощи , не е истина. Сега не знам дали утре ще мога,защото работят само до обяд, а съм сама с децата, но ако не в понеделник ще го пратя отново, дано другите поне да за заминали.

П.П. Мъжът ми ми вика днес „Имаш някакво много странно писмо.... от Врабчето Рошко“ :-).
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 06:47:17 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #450 -: Февруари 23, 2013, 06:07:39 am »
Нашето е пристигнало вчера, късно снощи го открих и не им го показах.
Днес ще го четем, аз малко ритуално го правя, да им остане, да помнят!

Петя  :thankyousign: изкушавам се да го прочета още сега,
но предпочитам и моето възприятие да е непринудено!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #451 -: Февруари 23, 2013, 06:41:43 am »
DivaRoza
Благодаря  :oops:. Като цяло китайците са доста различна нация от нас. Тук, в Сингапур, това, което най-много ние е направило впечатление е голямото бутане по градския транспорт. Изобщо не изчакват да слезнат едните, другите да се качат, или пък с качват и спират на вратата. Докато в Хонг Конг си се редят на опашка за качване в автобус. От китайците има и много скромни и обикновено, както ти е направило впечатлние са хора на висока социална стълбица (лекари, учители), но има и особено показни в богатството си хора. И разбрахме какво е култ към МАРКАТА. То затова има и толкова много копия, идващи от тази част на света.Свидетели сме били на опашки от по 500м и повече и записвания от седмици за новия iphone например :). Уф, отплеснах се, за което се извинявам.
Нищо, че засега нямаме дечица, ние си четем с удоволствие и чакаме с нетърпение всички писма от Рошко да ги качите тук или във Фейсбук! Благодаря на всички Рошковци!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #452 -: Февруари 23, 2013, 07:27:10 am »
Вчера драснах на бързо два реда, защото някой ми четеше зад гърба  :lol:. Признавам си, чете бързичко вече и за малко да хване Рошкото  :lol:
Писмото е страхотно. Моя колежка беше в Сингапур миналата година. Един колега, който пък е ходил преди време я помоли да му донесе камъче от улицата, едно мъничко камъче. Мисията се оказа невъзможна. Не е намерила и прашинка по улиците, камо ли камъче. Донесе ми ключодържателче сувенир и отзад видях написани глобите ви. Беше ми съпер интересно да видя, че ако пишкаш в ансансъора, глобата е 500 долара, а ако дъвчеш дъвка 1000  :lol:. Да не бъркам, но мисля, че така бяха цифричките. Дъвкомразци :). Гледах снимки на хотела с корабчето отгоре и едно огромно виенско колело. Изумително е. Дай боже всеки да има шанса да види тези красоти. Сингапур е изключително атрактивно място.

Момичета, представяте ли си някой ден да грабнем раниците и малчуганите в ръка и да отпрашим по маршрута на Рошко?  :D Ще е едно славно и велико пътешествие... А дотогава ще следваме малкото врабче и ще преживяваме задочно неговите вълнения.


Рози, идеята е уникална, въпреки, че се съмнявам да се осъществи някога  :)
Целувки  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #453 -: Февруари 23, 2013, 07:50:04 am »
lidia, наистина е чисто. Не знам за дъвките, но глобата за консумация на течности (не алкохол!) и храна в превозните средства е 500$ (1$ е 1.20 лв), за каране на колело в забранени зони е 1000$, за пушене - 500$, за неправилна употреба на алармиращи бутони и други утройства из метрото е 5000$; за носене на забранени запалими неща в транспорта е 1000$. Цигари може да се внесат само една кутия и то отворена. Могат да те глобят, ако си оставиш кутия с цигари на масата, която не е от тези, които се предлагат тук на пазара. За опит за внасяне на наркотици, те чака смъртно наказание.  Затова често се шегуват, че Сингапур е fine city (игра на думи с глоба и хубав град).
Но, наистина е много красив, озеленен и подреден град.
В Малайзия, която ни е съседка, също е така с наказанията. Преди няколко месеца хванаха българи, които се опитали да внесат амфетамини  и са ги хванали. На първи съд са ги осъдили, но сега обжалват. Да се чудиш просто като се знае строгостта на закона, с кой акъл го правиш!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #454 -: Февруари 23, 2013, 12:08:56 pm »
Знаеш ли, аз съм съгласна да има глоби. Е сега, прекалено е това което описваш. Дъвки, дезодоранти и т.н., но съм за глобите за пушене, хвърляне на боклуци, драскане и т.н. Просто само така хората ще спрат да рушат и ще имаме чиста и красива страна. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #455 -: Февруари 23, 2013, 12:13:32 pm »
Сингапур казват, че е като златен затвор :-). Не съм била, не знам, така съм чула.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #456 -: Февруари 23, 2013, 15:13:09 pm »
Ето как в зимна обстановка обсъдихме топлото Сингапурско писмо. :photo: :photo:
Много екзотика и красота е видял Рошко, усетихме го и ние!

Благодарим :) :) :) Рошко /Петя/!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #457 -: Февруари 23, 2013, 15:47:08 pm »
И ние получихме писмото! Много блгодарности от цялото семейство.
От лондонското писмо запалихме и нашия тати и оттогва всички заедно
четем писмата.
За Сингапур ни беше изключително интересно. Още веднъж благодаря!

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #458 -: Февруари 23, 2013, 17:33:40 pm »
Lidia и аз съм за глобите. Колкото и крайно да звучи, но няма друг начин. Съвестта не работи при всички хора. Според мен страха е водещ фактор за спазване на обществен ред.
danny22 ,  mishanta - благодаря за милите думи.
Изобщо, идеята за Рошко е страхотна. Не знам кой е автора, но го поздравям най-искрено.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #459 -: Февруари 25, 2013, 10:51:48 am »
и аз го получих, понеже съм дала служебен адрес, ще го четем довечера :D