0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #280 -: Декември 07, 2012, 11:03:00 am »
аз имам съмнения, че от пощата са го гепили, да се чуди човек за какво им е :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #281 -: Декември 07, 2012, 13:31:14 pm »
При мен няма пристигнали писма и вече съм ужасно сърдита и недоволна.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #282 -: Декември 07, 2012, 14:37:41 pm »
За съжаление, мналогодишните ми Коледни картички, пуснати прилежно в началото на Декември, пристигнаха за Атанасов ден :? Не се погаждат нещо нашите и кралските пощи :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #283 -: Декември 07, 2012, 14:44:33 pm »
И ние трябваше да получим коледна картичка миналата година от АНглия и тя пристигна май февруари месец, поспомен.Най-закъсняваща ни беше точно английската, иначе от Франция получих, от Германия, но Английската би всички по закъснение.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #284 -: Декември 07, 2012, 17:33:28 pm »
blue_sky, изпрати ли берлинското писмо и ако да/не - кога е датата на пускане?

питам, за да знам кога да го пускам и онлайн, а и за да знам кога да го очакваме.

от Лондон ние също не получихме, аз го разпечатах и така...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #285 -: Декември 07, 2012, 17:34:54 pm »
Ани, давай да пращаме! Аз трябва да отида за картички утре. Исках изглед от града с Коледна тематика, но вчера нищо не намерих. Утре трябва да взема някакви, че времето лети.

джам, ще ви кажа, като го пратя. Сори, ама последната седмица просто ми се стовари всичко наведнъж.  :( :( :(

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #286 -: Декември 07, 2012, 17:44:09 pm »
Моите ги пращам след 10 дена, нали съм втора за декември :)
Трябва да стигнат до Коледа, засега всичко пристига бързо от Брюксел до България...
Още съм в процес на търсене на картички - такива боклуци продават...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #287 -: Декември 07, 2012, 19:28:57 pm »
Не знам какъв им е проблема на пощите. Преди време се случи моя приятелка, която живее в Испания да ми изпраща лекарство за детето. Ако щете ми вярвайте, но в четвъртък го пусна и в понеделник вече беше в къщи... Аз седмица по-рано и изпратих подарък за нейното дете, че имаше рд, ми подаръка само дето не отиде за следващия рд :( Всички, които имат поглед над нещата /разни изпращачи и получатели/ твърдят, че към България от Испания идват супер експресно /обикновено/, а в обратна посока се точат месец, ако не и повече.


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #288 -: Декември 07, 2012, 21:07:03 pm »
към България от Испания идват супер експресно /обикновено/, а в обратна посока се точат месец, ако не и повече.

Остави Испания, от Америка, че е през океана, за една седмица пристигат и малки, и големи пратки.
А от България с МЕСЕЦИ ми влачат писмата и картичките, за колети да не разказвам.

Имам подозрението, че чакат и събират пратки за една дестинация в продължение на седмици първо из страната, а после някъде централно. Или че плащат най-евтините тарифи за най-бавно транспортиране на пратки при партньорство с чуждестранните пощенски служби. Това не са факти, само мои размисли защо така се бавят нещата от България.

Жалко за недоставените Рошкови писма.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #289 -: Декември 07, 2012, 21:24:41 pm »
Аз си мисля, че ще пристигнат, просто по-натам.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #290 -: Декември 07, 2012, 21:31:21 pm »
И аз се учудвам каква разлика има в доставките между Варна и София...
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #291 -: Декември 10, 2012, 16:03:02 pm »
Аз всяка година изпращам колет за САЩ , миналата пристигна с ужасно закъснение, като колетът беше минал през Обединените арабски емирства за по пряко, беше намокрян, вътре имаше книга и диск, почти оцелелели - книгата беше със залепени страници, ужасно просто. Моята приятелка вече не ми разрешава да й пращам нищо, лятото ако дойдат си получават нещата лично. Аз си бях поръчаха електронна книга от Амазон и тя ми я изпрати по човек, аз върнах по човека каквото имах да пращам, като се има предвид, че все пак имат ограничение в кг и се съобразих, да не заема много място, да не тежи и така.
Нашите пощи просто са "уникални".
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #292 -: Декември 13, 2012, 00:30:42 am »
Моето писмо е изпратено. Дано да пристигне навреме и да зарадва децата!
Джаме, можеш да публикуваш във ФБ.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #293 -: Декември 13, 2012, 08:14:54 am »
Я да се запиша аз в темата, че като изпращач вече се записах, без идея да имам за съществуването на тази тема. Като получател няма още да се записвам, вероятно догодина, като започнем да разбираме повече.


  
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #294 -: Декември 14, 2012, 01:13:30 am »
и аз да цопна тук...  :a_cat_06: ако има място и мен ме включете за догодина в изпращачите, че още сме малки да получаваме :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #295 -: Декември 15, 2012, 19:23:41 pm »
Деси, сърдечно благодарим за писмото на твоя Рошко! Днес пристигна и голямо скачане и пищене падна (от моя страна...)! :D

Не очаквах  да помни първото писмо, но се оказа, че го помни това птиче. Много коледно настроение ни донесе, тъкмо ме подсети утре пак да пека сладки. Народът може да кара само на сладки, толкова са се изхитрили. :D

За пощите всичко сте казали - понякога пристигат по-бързо, друг път не толкова. Последно от БГ майка беше изпратила подарък на Ема за рождения и ден - пътува точно 29 дена! Тя тъкмо се беше амбицирала да го издирва. Само веднъж се изгуби едно пакетче, но беше по Коледа оттук натам. Търпение и дано пристигнат, наистина има магия в старомодните хартиени писма!

Момичета, забравих да ви питам нещо: коя дума е по-позната на децата ви "магьосница" или "вещица"? Аз съм използвала втората, но ще я сменя, ако им е по-непозната.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #296 -: Декември 15, 2012, 22:23:19 pm »
Блу, много благодарим за писмото, голяма радост беше. Сега са наредени трите писма и непрекъснато се преглеждат. Даже като го отвори и вика - яяя, мамо, тук телевизионната кула е на картичката. От къде е тая кула?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #297 -: Декември 15, 2012, 23:59:35 pm »
Очаквах Ганка да получи писмото най-бързо, но то прекосило и Ла Манш-а.  :D
Дано да зарадва скоро и дечицата в България!

А за картичките - купих различни видове и не помня коя къде сложих, но, Гане, когато идвате насам, трябва да се качите на телевизионната кула.  :D Има и Леголанд, и зоологически градини и какво ли още не. Само чакам моят син да стане маалко по-осъзнат. За зоопарка е ок, ама сега пък времето е студено.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #298 -: Декември 16, 2012, 00:09:33 am »
Оо, Блу, аз съм била в Берлин и имам прекрасни спомени от там. Даже се бях качвала горе на Ангела на мира /излезе ми душата, ама на инат го качих/ - страхотна гледка има от там. И в Райхстага съм влизала... Много го харесвам града :D И много ми се иска да ги доведем децата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #299 -: Декември 18, 2012, 11:41:35 am »
получих третото писмо от Рошко от Берлин! благодаря, Деси! радвам се сигурно повече от детето, след загубването на предишното писмо...
довечера ще четем и ще се снимаме :)

да уточня, че смених адреса на получаване и дадох служебен. предполагам, че това е подпомогнало бг пощи във вземането на решение дали да ми доставят писмото този път...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!