0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #240 -: Ноември 29, 2012, 08:54:35 am »
Гери и всички ползвайте врабчето което е в първия пост на Jam, прикачено.С него тръгнаха първите писма, с него ще лети до край Рошко.Синьото врабче е оформление за фейса и децата само ще се объркат ако го сменим.Така, че врабчето от първа страница, рошавото, черничкото.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #241 -: Ноември 29, 2012, 14:36:59 pm »
Nedda, супер попадение, защо не ни светна по-рано...


Ами защо...щото, както винаги научих късно. И то от фейсбук.
Първоначално много ме хвана яд, че пак не успях да се включа, после ми дойде тази идея - просто да разпечатвам писмата.

ами ние точно затова направихме Фейсбук страницата на Рошко - за да могат родителите да разпечатват оттам писмата и да развиват играта :) и аз Лондонското писмо го разпечатах и пуснах сама в пощата, щото явно няма да дочакаме истинското...

вчера го "получихме" и Мартин каза доволно, като видя плика - "Обичам го аз тоя Рошко!" :) значи, все пак е хванало дикиш от първото писмо... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #242 -: Ноември 29, 2012, 14:49:43 pm »
Хора, аз вече съм супер възмутена. Нито първото, нито второто писмо получихме. Сверихме с Цигу адреса. Така си е. Пуснато е, но не е получено. Разпечатах аз първото, ще разпечатя и второто писмо, ама се нервирам вече. Получавам 3 купа писма с всякакви простотии и ненужни боклуци, а тва дето се чака го няма. Чудя се, ако бяха някви си важни документи или известие за нещо? Какво правим!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #243 -: Ноември 29, 2012, 14:53:36 pm »
в София положението с пощите е трагично. просто поща почти няма.
писмата с боклуците ги разнасят други фирми, не БГ пощи. затова ги получаваш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #244 -: Ноември 29, 2012, 15:01:27 pm »
в София положението с пощите е трагично. просто поща почти няма.
писмата с боклуците ги разнасят други фирми, не БГ пощи. затова ги получаваш.

 :balk_150: не съм доволна..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #245 -: Ноември 29, 2012, 15:01:51 pm »
ultra        - Белгия                - декември 2012г.
blue_sky     - Берлин, Германия      - декември 2012г.
geryk_77     - Аржентина, Китай      - януари 2013г
DivaRoza     - Англия                - януари 2013г.
Bobbie       - Хюстън, САЩ           - февруари 2013г.
bgpetya       - Сингапур              - февруари 2013г.
elora_cat     - Пловдив               - март 2013г.
Pesheck      - Асеновград            - март 2013г.
Mishanta     - с. Оборище            - април 2013г.
Джиджи       - Димитровград          - април 2013г.
Delica        - с. Баня, Панагюрище   - май 2013г.
marmotche    - Унгария               - май 2013г.
ollivia       - Лондон                - юни 2013г.
stoeka71     - Несебър               - юни 2013 г.
danny22      - Бургас                - юли 2013г.
mimi26       - Варна                 - юли 2013г.
Лиско        - Шумен                 - август 2013г.
синьо кокиче  - Русе                  - август 2013г.
cofee_lungo   - Плевен                - септември 2013г.
elymausii    - Австрия               - септември 2013г.
Ganka         - Германия              - октомври 2013г.
elle22       - Чикаго                - октомври 2013г.
geryk_77     - Аржентина, Китай      - ноември 2013г.      
StefiZ       - София                 - ноември 2013г.
magi_st                              - декември 2013г.
Подредих ги по месеци, предполагам нямате нищо против.
Маги, коригирай, ако някъде съм допуснала грешка.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #246 -: Ноември 29, 2012, 15:07:56 pm »
Точно така са.

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #247 -: Ноември 29, 2012, 15:26:42 pm »
Внасям предложение за обсъждане:

Мислите ли, че след като в един месец ще се получават по две писма, едното може да разказва за някакъв празник, а другото както до този момент за град или държава. Помислих си го още с първото писмо когато четохме за халоин /до сега винаги съм го казвала хелоин, но Рошко и мен научи нещо/. И си казах добре де, но много от децата - приятели на Рошко не живеят в България, може той да разкаже за българските празници и обичаи, които не се празнуват в чужбина - конкретно Баба Марта и 24 май си мислих, но също може да разказва за Коледуване, Лазаруване, боядисване на яйца и други неща... Аз лично съм готова да пиша за Баба Марта и без това всяка година винаги ме искат в някоя детска градина :)
Ами това е - казвайте какво мислите
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #248 -: Ноември 30, 2012, 15:06:58 pm »
И нашето писмо още не е дошло, днес Райчо ще го разпечата на цветен принтер и ще го сложи в плик с адрес и няколко печата и ще пристигне. Чудна работа, първото писмо дойде отпечатано, но поне нещата си бяха вътре, но сега това явно са ни го откраднали цялото. Здраве да е.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #249 -: Ноември 30, 2012, 15:11:01 pm »
аз го разпечатах, вместо марка слагам синьото врабче на плика. оставям на масата и младежа си го намира сам.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #250 -: Ноември 30, 2012, 23:10:49 pm »
Маги, сега вече така ми е просветнало, че да взема да го напиша, докато не се е стъмнило пак, че при мен светлото и тъмното се редуват не според моето желание и страшно ме изнервят с непостоянното си и хаотично мислене, баш като моето. А ти си  чудесен организатор!

Мими26, така наистина изглежда още по-пригледно!

Гери, ами ти си душа, пиле!  :D Даже си го написала, а аз само мрънкам недостойно. Направо ти приляга да си първа, как се справяш с всичко, че и не мрънкаш! Герой си ти!

Кафенце, аз лично нямам нищо против ти да разкажеш и за някой обичай, защото си сръчна, виждала съм твои мартеници! Така ще има елемент на неочаквано разообразие в писмата. Децата едва ли ще се впечатлят от толкова много културни паметници. А и някои от нас, възрастните, имаме дълги периоди на абсолютно безразличие към повишаване на собствената ни култура, себе си имам предвид. В тоя студ не межеш да ме затеглиш по никой начин на никое забележително място. Но една алена мартеничка може да ми стопли замръзналите бузки с усмивка. Въобще, да импровизираме смело! :D

Аз се включих в това симпатично начинание и от собствена суетност на първо място, но и заради моето момиче, защото ми се иска, макар и задочно да има връзка с други българчета по света и у нас.  :D

Поздрави!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #251 -: Ноември 30, 2012, 23:17:07 pm »
Пиши, редактирай, пипши, важното е да има писмо за децата :)

Снежи, айде да помисля, върти ми се нещо в главата ще видим, нека да го формулирам.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #252 -: Ноември 30, 2012, 23:51:16 pm »
В 11 клас бях правила реферат за обичаите и културата на Странджа. Тогава говорих наживо (интервюирах  :wink: ) с един от хората, които е участвал в разкопките на "Мишкова нива" с Александър и Валерия Фол. Същия този човек ми разказа и за нестинарството.
Мога да се включа с допълнително писмо, ако направим нещо като втори цикъл, но с различни обичаи, след като свършим с градовете. Да поддържаме искрата, така да се каже.
В понеделник ще сканирам рисунката на Криси на врабчето Рошко как летяло от Лондон  :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #253 -: Декември 01, 2012, 10:59:37 am »
Мими, точно това си мислех и аз, последното писмо от врабче ще е догодина декември от Сливен, след това можем на чисто да започнем с обичайте и да ги завъртим една година ако има желаещи.Всеки месец има някакъв празник, който може да се обясни на децата.Трябва да погледна по месеци какви празници и исторически събития има и да ги съчетаем.Мисля, че ще е интересно.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #254 -: Декември 01, 2012, 12:06:27 pm »
Идеята е хубава, има толкова много обичай и вярвания с които могат да се запознаят деца.

През януари - е и Сурваки (Васильовден) и Йордановден(Богоявление) и Ивановден и Антоновден и Атанасовден. С всеки един от тях има свързани обичай и традиции. А да и Бабинден е тогава
През феруари е Трифон Зарезан,Сирни заговезни(Прошки)
През март то си е ясно Баба Марта, Тодоров ден и Благовещение
През април идва ред Лазаровден с лазарките - ето тук съм в силата си, В Еркеч е запазен напълно автентичен обичая и дори няколко години идват тук да снимат филми, а е само на 26км. от Несебър.
Връбница и Великден но той се мени така, че за 2014 не знам кога ще е :wink:.
През май е Гергьовден
През юни е Пеперуда иГерман и Еньовден и Петровден
През юли са Горещниците (15, 16, 17 юли) и Илинден
През август - Преображение Господне и Голяма Богородица
През септември е Кръстовден (или Гроздоберник)
През октомври е Димитровден
През ноемврие Архангел Михаил и Андреевден (Мечкин ден)
През декември всички знаем и свети Варвара и Никулден и Игнажден и Коледуването


Може и нещо да съм сбъркала, но така набързо за това се сетих. Хайде оставям ви и вие нещо да измислите, че моето ядене тръгна да ме търси  :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #255 -: Декември 01, 2012, 12:08:57 pm »
Аз си мислех и за историческите, съединение, 24-ти май и т.н. но нека мамите кажат как децата ще ги възприемат тези неща и дали ще са интересни.

Аз мога да напиша за освобождението на Плевен например :)

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #256 -: Декември 01, 2012, 19:18:42 pm »
Момичета, моля ви, кажете ми дали съм се справила добре! Не ме жалете! Нося на критика.  :lol:
И между другото, моето диване хич не се впечатли за разлика от останалите дечица тук. Затова не знам дали има смисъл да си давате парите за марки, като мога да му ги разпечатвам и аз. Най-много му хареса картичката за оцветяване от Васи.  :lol: Ако искате, засега не ми пращайте повече, а пък си запазвам правото някой ден да се включа пак. Като се изредим всички, мога да напиша ново писмо от Мадрид. Но сега, моля ви, кажете ми какво да променям!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #257 -: Декември 03, 2012, 09:54:54 am »
Този формат не мога да го отворя.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #258 -: Декември 03, 2012, 10:52:51 am »
Първо искам да благодаря за писмата, които се качват тук. И моето дете ще ги получи тия дни и ще кача снимка.

има толкова много обичаи и вярвания с които могат да се запознаят деца...
рожден ден, прощъпулник, кръщане, карнавал, бал с маски, пикник, първият учебен ден, сватба
пинята, онзи свети Микулаш, който дава картофче и въгленче
а има и нехристиянски, които също се споменават често и са интересни - мюсюлманските, еврейските
а също суеверия, народни гадания или магии (например ако кихнеш трябва да се каже "наздраве", защото така се разваляла магия) заедно с коледуването и кукерите (например)
Може да се разкаже за някой спорт или интересни професии.

Аз така от позицията на търтея, който само си разпечатва вашите писма. Но исках да попитам, как ще се приеме идеята аз да си напиша плануваното преди писмо (за пещерите) и да го прикача тук със снимка, без да го изпращам. Който иска може да си го разпечата и да си го пусне. Който не иска - не.

Освен това тези за празниците също могат да не се пращат по пощата. Едва ли ще има някакви кой знае колко различни новогодишни картички в северното полукълбо. А за много празници въобще няма.

Нашата поща е ужасна. Аз основно заради това се отказах. Но след като писмата се качват тук, даже не съжалявам. Затова и давам идеята да не се купуват марки.
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 11:04:11 am от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #259 -: Декември 03, 2012, 15:48:08 pm »
Аз така от позицията на търтея, който само си разпечатва вашите писма. Но исках да попитам, как ще се приеме идеята аз да си напиша плануваното преди писмо (за пещерите) и да го прикача тук със снимка, без да го изпращам. Който иска може да си го разпечата и да си го пусне. Който не иска - не.

Tamara, това е също вариант.

Само нека спазваме графика, който направи координатора. Готовите писма във вид на файл можете да давате на мен, защото аз ги качвам във Фейсбук страницата на Рошко.
Даже предлагам да правим именно така, за да може писмото от Рошко да "пристига" (па макар и във Фейсбук само) при всички деца по горе-долу едно и също време и от един и същи подател.

Който иска да се отпише от списъка на получателите - нека съобщи на координатора чрез ЛС. Някои ще продължат да предпочитат писмата, защото в тях има и картички, които няма как да се разпечатат от файл.
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 15:50:59 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!