0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #200 -: Ноември 23, 2012, 18:29:35 pm »
Маги, много ти благодаря за съобщението!

Аз толкова нахална съм станала, че не се сетих да питам първо дали още тече записването. Обаче много обичам да пиша писма! Ама много! Преди да се пръкнат електронните писма, си умирах да пиша истински. И ги пишех едни дълги, и настоявах да ми отговарят. Хората направо се плашеха, а някои си признаваха, че няма да ми отговарят.

Пак за писмата нещо - когато учех в Руската езикова в Пловдив, си бях публикувала адреса в едно руско списание, разпространяваше се из целия СССР. Първите месеци получавах цели вързопчета с писма. Просто зашеметяващо беше. Пишеха комсомолчета от целия братски съюз, барабар с републиките. Виках съседите да ги гледат, а съучениците направо ми завиждаха. Пощальонката се беше видяла в чудо как да ги носи. Пращаха ми писма, разкошни картички, календарчета, значки - всичко. Имаше и малки колетчета.
Обаче като взе да секва потокът, си подбрах някои доста интересни и си пишехме редовно. Няма да забравя един Игор от Минск. Беше по-голям от мен, висок, учеше английска филология там, свиреше на китара, пишеше ми стихове...Обожателите са страшно тонизиращо нещо... :D

Не се плашете, на децата ще измисля нещо невинно и красиво! :D

Благодаря още веднъж! :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #201 -: Ноември 23, 2012, 19:17:26 pm »
Писмото пристигна. Голям кеф за получателката. Прочетохме го и след малко я слушам как бърбори - „давей аз съм вабчето ошко .... куата с чисобника ....“ :lol:.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #202 -: Ноември 23, 2012, 19:32:15 pm »
А мен сега всяка вечер ме карат да проверяваме пощата, че Рошко можело пак да им е писал  :lol:
И тази вечер имахме следния разговор:
-Мамо, той как носи писмата
Аз: В човката
-Ами как ги пише като няма ръце?
Вярвайте ми много се чудих как да отговоря: С крилцата, с перцата като пръстчета  :lol:
Писал ги е на компютъра, защото не може да държи химикала  :lol:
-Той вече ни е добър приятел, нали? Кога ще ни дойде на гости  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #203 -: Ноември 23, 2012, 20:10:59 pm »
И моя син всеки ден тича да проверява пощата, да види има ли от Рошко писмо :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #204 -: Ноември 24, 2012, 00:00:21 am »
Ние разпечатахме първото и второто писмо и в кутията :D! Ама каката не се хвана, пита къде са марките...  :wink: Иначе, чете с голям интерес на бебока. Та сега се надявам поне третото писмо от Германия да дойде за Коледа!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #205 -: Ноември 24, 2012, 07:19:54 am »
Нямаме си ние, нито първо нито второ писмо. Разпечатахме първото и се разбрахме с Моника, че урагана и е взел писмото и врабчо и го е изпратил в електронен вариант.  :) Дано и второто не се отвее някъде ..

DivaRoza  радвам се да те видя тук. Ако знаеш с какво удоволствие те чета  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #206 -: Ноември 24, 2012, 21:13:38 pm »
Лиде, целувки по двете бузки!  :D
Аз активно следя продълженито на форума в т. нар. "Сурат тефтер"!  :D Чат-пат ще отскачам за по някое етюдче, когато нещо готино  и красиво ми се оформи в главата - или под влияние на момента, или пък мислено преди това.
Моят голям проблем е, че в повече от 99% от случаите нямам мнение по повечето теми, абсолютно некомпетентна съм и това е непоправимо!  :D А и с възрастта човек все го тегли да се натрапва с мярка, такт и без много шум. Опасявам се, че и това е непоправимо.

Това място е  и за мен минало незабравимо - най-сладкото време от живота ми, много различно и освобождаващо от всичко, което дотогава бях правила. Просто неповторимо! Ама трябва и да работя, че ще ме изгонят, а и за други дейности ми се иска да намирам време, защото участието в темите си изисква концентрация и време, но за по едно кафе винаги може да се отскочи.

Маги, аз видях, че има вече две момичета от Англия и че те са от Лондон и двете. Е, предполагам, че те ще разкажат и исторически неща, и геграфски, и за забележителностите, едва ли ще избегнат да споменат за прословутия дъжд и мъгла. Аз не живея в Лондон, а и вече ми се върти нещо в главата, което е далеч от стереотипите и клишетата. Ако успея да го забравя дотогава, друго ще се появи. Със сигурност на врабчо ще му е приключенско вълнуващо и магическо. Магическият реализъм ми е един много любим жанр, направление, течение и каквото там се води.  :D

« Последна редакция: Ноември 24, 2012, 22:54:53 pm от DivaRoza »
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #207 -: Ноември 25, 2012, 00:36:43 am »
И Габи беше щастлива днес да открие още едно писмо от така любимия Рошко :))
Той е най-добрият и приятел и другия път искала 2 писма, щяла да е много послушна, утре щяла пак да провери в кутията :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3929441514581&set=a.3929426314201.2140657.1236004626&type=3&theater
последните 2 снимки е правила Габи :)

DivaRoza, винаги те чета с голям интерес!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #208 -: Ноември 25, 2012, 22:57:53 pm »
Дива Роза, ще чакам и аз писмото на твоя Рошко с нетърпение.

Мая, радвам се че ви радва Рошко, както и всички деца на Зачатие.Много се радвам, че една идея подхвърлена от Синьо Кокиче, подета от Jam и от другите се реализира в нещо толкова интересно и хубаво!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #209 -: Ноември 25, 2012, 23:29:48 pm »
правилно ли разбирам, че в Пловдив все пак са пристигнали писмата от Лондон?
щото в София нищичко нема още...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #210 -: Ноември 26, 2012, 08:33:27 am »
правилно ли разбирам, че в Пловдив все пак са пристигнали писмата от Лондон?
щото в София нищичко нема още...


Джам, аз ги разпечатвам и пускам в пощенската кутия, където си ги намира Габи, късно видях за тази инициатива и не можах да се включа за получаването на истинските.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #211 -: Ноември 26, 2012, 09:34:31 am »
и аз като maia_st. Моето дете е малко още и не исках да ви ангажирам излишно :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #212 -: Ноември 26, 2012, 09:57:51 am »
има ли някой в България, който да е получил писмото от Лондон?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #213 -: Ноември 26, 2012, 10:11:58 am »
има ли някой в България, който да е получил писмото от Лондон?
Ние, още миналата седмица.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #214 -: Ноември 26, 2012, 10:46:22 am »
Джам, нашето пристигна в петък на обед!
Тръгвахме на път и безкрайно съжалявам, че бях забравила апарата.
Четохме го в колата, такова вълнение - "Ама Рошко сега къде е?",
"Пише новото писмо, ли?" , "От къде ще бъде то?",
накрая заспаха Калина с писмото, Митака с картичката!

 :flower: vaci / Рошко благодаря за тази емоция!

Розичке  :P, ще очакваме мислите на Рошко предадени от теб, липсваш ми!
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 10:48:06 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #215 -: Ноември 26, 2012, 12:36:30 pm »
Здравейте,лондонското писмо и при нас дойде още в петък,взехме си го,че и ние тръгвахме на път,и беше голяма забава.Просто на абзаца с кралицата и гарваните,се чуваше само едно аууууууууууууу,ооооууууууууууу,беше много смешна.Малко се обърка с понятията,Лондон,Великобритания,Англия ,ще и трябва време да разбере географията на острова.

vaci Благодаря,ще прикача по-късно снимков материал!
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 12:38:04 pm от Delica »
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #216 -: Ноември 26, 2012, 13:18:07 pm »
Вчера в пощенската кутия имахме оставена брошура на курс по английски със снимка на Биг Бен. И малките:
-Мамо, виж пак имаме картичка от Рошко.
Аз: Не е от Рошко, това е брошурка за английски.
-Не, от Рошко е, виж пише ни - Поздрави от Лондон, пиша ви от Биг Бен, ваш приятел Рошко  :lol:
И сега брошурата е прилежно наредена и тя на секцията  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #217 -: Ноември 26, 2012, 14:27:34 pm »
и аз като maia_st. Моето дете е малко още и не исках да ви ангажирам излишно :)

Те и нашите са малки ама майка им нали е на техния акъл:)

Ирина, и ние нашето лондонско писмо го получихме преди седмица.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #218 -: Ноември 26, 2012, 15:40:03 pm »
И ние в Бургас получихме писмото от Лондон в събота,
за което много благодаря! Децата бяха много впечатлени,
особено от отличната идея картичката да се оцветява.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #219 -: Ноември 26, 2012, 16:34:06 pm »
В петък пристигна Лондонското писмо. Голяма радост пак.