0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #140 -: Ноември 12, 2012, 08:14:29 am »
в snimka.bg ще ги качваш :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #141 -: Ноември 12, 2012, 08:51:21 am »
Благодаря Pesheck,
изтеглих го :).
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #142 -: Ноември 12, 2012, 09:24:40 am »
И нашия дом е в очакване на Рошко,
проверяване в кутията всеки ден...
Знаят, че е тръгнал от Америка, но Санди го е забавил!
И щом урагана е утихнал и писмото ще пристигне скоро!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #143 -: Ноември 12, 2012, 12:49:33 pm »
У дома още не съм го презентирала Рошко, но чакам да видя, дали ще прелети през входната врата на блока и няма да се загуби.

Аз съм за януари, но вече имам написано писмо, но ми се ще да го погледнете и да кажете, кратко ли е дълго ли е, ще се разбере ли от децата, изобщо приемам всякаква критика за да мога да го редактирам. В началото има едни "изчисления" спрямо България, които ще променя спрямо другите страни в които има деца получатели.

Ето го и писмото:

Здравей мило дете,

Не съм ти писал отдавна, защото трябваше да измина дълъг път докато стигна до една страна наречена Аржентина. За да стигнеш от България до тук със самолет ще са ти нужни 13 часа. Знаеш ли, че Аржентина се намира в южното полукълбо и когато в България е зима там е лято и по Коледа, наместо да се пързалят децата, ходят на плаж. Тук хората говорят на испански. Знаеш ли на испански „здравей“ е „hola” (ольа).
Столицата на Аржентина се казва Буенос Айрес, тук е доста топло през цялата година и много рядко вали сняг през зимата. Аржентина е много голяма страна и нямам търпение да ти разкажа за природата и животните които има тук.
Първо летях на север от Буенос Айрес до границата с Бразилия където видях водопадите Игуасу – толкова много падаща вода не бях виждал. Водопадите са 275 и е невероятно красиво. Наоколо прелитат папагали и тукани. След това се отправих на юг. Спрях на полуостров Валдес. Тук по бреговете на морето са налягали морски лъвове и тюлени, а вътре плуват гърбати китове. Малко по на юг се намира най голямата в Южна Америка колония от Магеланови пингвини, те много приличат на императорските пингвини но са по ниски. След това продължих пътешествието си минавайки над една голяма област наречена Патагония, там се срещат животни които никога не бях виждал. Във вътрешността видях гуанаку (това е вид лама), нанду (това прилича на щраус, но е по-малко), броненосец и да не забравя най-големия гризач капибара. След поредния дълъг полет пристигнах в едно малко градче Калафате, от тук е изходния пункт към ледника Перито Морено. Ледниците се образуват от пресован сняг в продължение на много години, за това ледът не е прозрачен а изглежда син, освен това се движат, но много бавно. Най интересно е когато се отчупи голямо парче лед и падне във водата, но понякога доста трябва да почакаш за да видиш това. След като прекарах, цял ден на ледниците, полетях към най-южната част на Аржентина, областта „Огнена Земя“. Не знам защо я наричат така след като тук е студено и тук се намира и най-южния град в света – Ушуая, който е отправна точка за експедициите до Антарктида. Тук също можеш да видиш морски лъвове и пингвини и можеш да се повозиш на влака наречен „Края на Света“. Този влак е най-южния движещ се влак и минава през националния парк „Огнена земя“, където можеш да видиш прекрасни езера и гори. Тук приключва обиколката ми на Аржентина и е време да отлетя към следващото интересно място, но за него ще ти разкажа в следващото ми писмо.

Твой приятел, Рошко


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #144 -: Ноември 12, 2012, 13:54:05 pm »
гери, на мен ми харесва, моите деца обичат дълги приказки :)
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 13:56:41 pm от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #145 -: Ноември 12, 2012, 14:48:01 pm »
Докладвам - нашето първо писмо от Рошко е в пощенската кутия. Но ще я отворим като се прибираме заедно от градината. Не че мама не я сърбят пръстите, но все пак писмото е адресирано до Николета, не до мен. :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #146 -: Ноември 12, 2012, 14:57:31 pm »
момичета и аз се радвам с вас, все едно аз ще получавам.

Гери писмото е супер, чак аз си припомних разни неща дето бях забравила :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #147 -: Ноември 12, 2012, 15:20:09 pm »
Гери, чудесно писмо, прочетох го с удоволствие!
Представям си с какви очи ще ме гледат мишоците като им чета!  :P  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #148 -: Ноември 12, 2012, 18:04:23 pm »





Ето ни и нас с първото писмо от Рошко,много сме щастливи.

Само едно уточнение малката е Ананиева,по фамилия да го поправим за следващите писма :).Страхотна емоция , много сме приятно емоционално заредени цялото семейство :)Цигу,целувки от нас
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #149 -: Ноември 12, 2012, 18:25:14 pm »
Delica, разтопих се от кеф. :lol: Благодаря ти за снимката!!!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #150 -: Ноември 12, 2012, 19:01:38 pm »
И ние получихме първото писмо от Рошко. Страхотно написано, много увлекателно, със хубави снимки вътре. Благодарим
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #151 -: Ноември 12, 2012, 19:55:39 pm »
Писмото от Рошко пристигна и у нас, много благодарим на тозмесечния домакин  :bighug:
Четохме го половин час, че имаше доста коментари и за урагана и за автобусите, с които ходят децата на училище. Бяха тъжни, че им било студено и казаха да дойдат у нас да се стоплят  :)
Писмото е подредено до безценните такива от Дядо Коледа и решиха, че Рошко май следващия път ще им праща писмо от някой замък  :lol:
...иии щели да се скарат на майките и бащите, защото на децата се давало САМО по едно нещо за десерт на ден, не по няколко и от шоколада излизали пъпки  :lol: :lol: :lol:
Светът погледнат през детските очи е много по-оригинален, красив и шарен  :)
Благодаря за невероятната емоция!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #152 -: Ноември 12, 2012, 20:29:36 pm »
И ние получихме писъмцето днес и го изслушахме с интерес :) Благодарим за увлекателния разказ.

Второто писъмце ще бъде изпратено тази седмица от Лондон, и с попътен вятър трябва да пристигне другата седмица. Рошко ще вмъкне и няколко фразички на английски, плюс занимателна изненада за всяко детенце :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #153 -: Ноември 12, 2012, 20:45:55 pm »
и нашето писмо е пристигнало на адреса на баба (там е най-сигурно!), утре ще си го вземем :)

момичета, бях ми писала за идеята да пуснем приключенията на Рошко на страницата ни във Фейсбук. мислех да публикуваме писмата на Рошко, а снимката на Delica ми дава чудесната идея да има и още публикации около всяко писмо.

моля авторите на писмата да споделят дали имат или нямат възражения по предложението?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #154 -: Ноември 12, 2012, 20:52:48 pm »
Разбира се, че нямам възражения. Прикачвам първото писмо тук.
Единствено съжалявам, че чакащите ще го прочетат предварително, но пък идеята е да изненадаме децата, не себе си. :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #155 -: Ноември 12, 2012, 21:57:34 pm »
цигу, много благодаря и аз от името на двете бели в къщи, няма такова щастие, очите им светеха като коледна елха докато го отваряха. знаеха за него и чакаха с нетърпение.
нямам нищо против да се публикува всичко около рошко на фейса :)
направихме дори папка за писмата. :D
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #156 -: Ноември 12, 2012, 22:13:14 pm »
Прилагам второто писмо на Рошко от Лондон.
Ще го изпратя утре на всички получатели :)


Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #157 -: Ноември 13, 2012, 08:42:37 am »
и ние получихме писмото. много бяха щастливи децата, големи коментари
имаше как така децата са стояли на тъмно и без компютър :D
много благодаря, цигу!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #158 -: Ноември 13, 2012, 11:13:47 am »
И нас ни чакаше писмото от Рошко в къщи - Цигу, Благодаря! :) Децата, бяха много щастливи. Ели не ми хвана вяра, че истинско врабче е писало писмото, но се съгласи, че е приказно, друг е въпроса, че час преди това ми обясняваше какви били опашките на русалките ;). Стефан, беше възхитен от картинките, прилепите му бяха най-интересни, а след това врабчето беше включено в някаква история за динозаври, от която се разбираше само, "врабчето и динозавъра и врабчето и динозавъра"  :lol: после старателно, сгъна писмото в плика и тръгна да си ляга с него  :lol:

Аз нямам нищо против, да се слагат писмата на фейсбук страницата, даже си мислех, че в крайна сметка всеки от форума, може да си го разпечата за детето. Моя вариант за сега не го качвайте, ще го украся и като стане окончателен ще го линкна тук.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #159 -: Ноември 13, 2012, 11:29:41 am »
Моя синковец поиска да занесе писмото в училище, да се похвали на учителката и съучениците си. Научи се да пише Филаделфия и се вади картичката поне по 5-6 пъти на ден :lol: Сега чака с нетърпение следващото писмо. И понеже не вярваше, че баба му има врабче, което й докладва дали слуша или не, сега вече има доказателство :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю