0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #620 -: Април 12, 2013, 00:17:46 am »
jam, благодаря за високата оценка :)

Всички сте добре дошли :) Сигурна съм, че наистина ще ви хареса тук. Повечето "чуждоземци" идват при нас заради пазара, а всъщност красотата на града ни е друга :)

Пешек, надявам се да се обадиш. Ние ще сме извън града първите 3 почивни дни, но после сме на линия :)

П.С: Рошко трябва да го обявят за почетен член на Димитровград, такава реклама му спретна  :lol:


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #621 -: Април 12, 2013, 00:34:23 am »
Сега прегледах писмата във фейсбук, наистина са страхотни :) Браво момичета, наистина ви свалям шапка :) Аз самата толкова неща научих, иска ми се всички места да посетя, а писмото от Лондон направо ме просълзи от носталгия, че нали и аз прекарах 7 години там :)
Ние сме малки да ги четем, но като пораснем малко започваме от първото писмо. А, ако искате писмо от Кан бих написала с голямо удоволствие, въпреки ще се притеснявам да последвам толкова интересни писма, но като видях снимки как се радват дечицата  :D :wink:


Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #622 -: Април 12, 2013, 00:39:04 am »
...... А, ако искате писмо от Кан бих написала с голямо удоволствие, въпреки ще се притеснявам да последвам толкова интересни писма, но като видях снимки как се радват дечицата  :D :wink:


Искаме, искаме :)


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #623 -: Април 12, 2013, 00:50:41 am »
Ами супер  :D :D Ще се постарая от сърце :) Кажете за кога да ги пратя писмата и адресите :)
Сега видях графика,сложете ме ако искате в края, въпреки че ми се искаше да пиша за Май месец, защото нали филмовият фестивал е тогава, а това е най-интересното в Кан :) ...за това ако искате може да ме запишете за май 2014 :)
П.С. Мен може да ме броите и за Монако, и от там мога да пратя писмо :) За мен е като втори дом, всяка седмица сме там, за това може за Монако по-рано да ме запишете - декември 2013 :)
« Последна редакция: Април 12, 2013, 01:07:54 am от Krisi88 »


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #624 -: Април 12, 2013, 18:00:51 pm »
Леле, Джиджи, честно си признавам, че  за миг те заподозрях, че си копирала снимката на парка от някое френско дворцово имение. :D Викам си, какво пък, защо да не  повдигне нивото на местния патриотизъм с нещо желано и далечно. Пък то истина било всичко!  :DПу-пу, изглежда красиво подреден и аранжиран,  не  баш типичен парк от соц-а.  Направо го включвам в дългия списък на чакащите за посещение и аз. :D
Досега съм имала предразсъдъци за вашия град, но най-вече поради чудото на пазарната икономика, което се беше прочуло надлъж и нашир. Почти всеки през 90-те беше стигнал и до "корекомските" стоки на пазара в Димитровград. И аз на инат не отидох нито веднъж на подобно култово поклонение, макар че имах познати, които ме канеха с тях.
Тези дни ми се въртят в главата мисли за идеалите, мечтите - нашите и чуждите и за хората, които имат властта да наложат и прокарат със сила  реално своите си мечти и цели. По повод смъртта на "вещицата" М. Тачър  си мисля за това как един човек може да смаже съвсем съзнателно, жестоко и брутално живота и мечтите на безброй хора. Хора, които тя е презирала, защото са били бедни, неносещи големи печалби, слаби, неелитарни и неблестящи, с потенциал лесно да се ориентират към социалистическите идеи. И тя е откраднала бъдещето им и това на децата им, без грам съжаление и съчувствие. Поне така се пише и говори.

 А димитровградските бригадири от снимката в писмото са същите по тип прослойки, но на другия край на контитента и по друго време. Надъхани от омразната на вещицата социалистическа идеология, са били използвани съвсем съзнателно да строят и реализират напълно безплатно, безименно и гладно  внушените им чужди, манипулирани мечти. Колко сериозни, концентрирани и отговорни изглеждат бригадирите от снимката. Ехей, тях Партията ги гледа, наблюдава и шпионира. Като нищо ще излезе, че те, макар и лъгани за някаква социална справедловост, равенство и братство, са били по-щастливи от английските си братя  миньори, тъкачи, работници от стоманодобива, които буквално са гладували, оставени без работа и илюзии за бъдещето си. Обаче същата онази "вещица" М. Тачър пък се оказва един вид  помощник освободител на наследниците на димитровградските бригадири - спомогнала е да се закрие официално социалистическата фабрика на илюзите.  

Илюзии, любов, омраза, лъжа, истина, вяра, наивност и пари, пари, много пари, в името на които се вършат страшни неща. И колко често  "велик" и "престъпен", относително според гледната социална точка, сменят местата си.
Мисля си и за избора, който има редовият малък човек като нас. Къде да се родиш, кога да се родиш, на кого ще послужи животът ти, какво ще направи с него някой друг.

Въобще - завод да си, Вулкан да си...  :D Друго си е да загинеш, посипан от собствената си лава...  

Джиджи, благодарим за писмото (вчера пристигна) и всичко останало!  Обещаваме да направим кошничките и ще оставим едно яйце на прозореца за димитровградския Рошко.

Да живей Трудът! :D В "Града на мечтите" от  "Страната на мечтите" - да вярваме, че някой ден ще е точно така!
« Последна редакция: Април 12, 2013, 18:15:29 pm от DivaRoza »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #625 -: Април 12, 2013, 19:18:52 pm »
Джиджи, благодаря ти за писмото, всичко е вътре. Ще се постараем да направим кошничките и да оставим яйчице на Рошко :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #626 -: Април 12, 2013, 21:02:27 pm »
Ами супер  :D :D Ще се постарая от сърце :) Кажете за кога да ги пратя писмата и адресите :)
Сега видях графика,сложете ме ако искате в края, въпреки че ми се искаше да пиша за Май месец, защото нали филмовият фестивал е тогава, а това е най-интересното в Кан :) ...за това ако искате може да ме запишете за май 2014 :)
П.С. Мен може да ме броите и за Монако, и от там мога да пратя писмо :) За мен е като втори дом, всяка седмица сме там, за това може за Монако по-рано да ме запишете - декември 2013 :)

Криси, чудесна идея! Моля те, свържи се с magi_st чрез лично съобщение, за да уточните графика и да ти даде адресите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #627 -: Април 12, 2013, 22:45:58 pm »
Гане, Розичке...както и всички останали, няма нужда да ми благодарите- удоволствието е наистина мое :)

Този път пощите ме изненадаха, чак не е за вярване :)

А за бригадирското движение... винаги когато си помисля за това, се изпълвам с някакво особено чувство. Представям си хиляди ентусиазирани млади хора обединени под една идея, чието желание е да създадат нещо, а не да рушат. Напомня ми малко на "Зачатие", само че малко по-мащабно :)
Жалко, че животът на българите така се обърна, че вече рядко се среща подобен ентусиазъм, когато нещата не опират до пари.


Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #628 -: Април 13, 2013, 00:12:42 am »
Ние още на девети получихме писмото, направили сме кошничките, прочетохме го, много ни хареса. Майка ми е живяла като малка в Димитровград и много си го обича. Задължително като отидем на гости в Първомай ще прескочим и до града на мечтите. Очарована съм от парковете.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #629 -: Април 13, 2013, 01:19:39 am »
Джиджи, благодаря и аз!
Благодаря ти от името на хлапетата! :D
Беше интересно наистина. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #630 -: Април 13, 2013, 01:37:10 am »
Криси, чудесна идея! Моля те, свържи се с magi_st чрез лично съобщение, за да уточните графика и да ти даде адресите.
ОК, ще и пиша утре да се разберем :) Лека вечер на всички.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #631 -: Април 14, 2013, 09:51:11 am »
Сърдечни благодарности за писмото от Димитровград. Моника обеща, че най-хубавото яйчице ще бъде за Рошко и ще го остави на прозореца  :). Писъмцата се пазят на секцията като нещо много съкровенно и важно  :). Благодаря ви за прекрасните писъмца и идеята. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #632 -: Април 15, 2013, 17:33:56 pm »
Джиджи,

Много благодаря за писмото - такава радост донесе, вече играят на Рошко и Скокльо. Това е единственото писмо досега, което сме получили наистина по пощата, много приятна изненада беше. А ти пишеш много хубаво и с голяма любов.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #633 -: Април 15, 2013, 21:51:11 pm »
Леле, колко комплименти получих тук за няколко дни. Не ми се е случвало от години :)
Аз ви благодаря момичета, че споделяте тези емоции тук :) Душата ми е пълна :)


Между другото.... тези които са решили да дойдат на гости на Скокльо- сега е момента. Градът ни е най-красив през пролетта, когато всичко е цветно и зелено :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #634 -: Април 16, 2013, 18:59:01 pm »
Рошко пусна новото писмо до всички деца, преди малко!

С голям трепет описа какво видя и почувства в село Оборище,
аз му помогнах малко, надявам се е усетил как биеше сърцето ми!

Пернатия приятел с веселия перчем благодари
най-сърдечно на  :flower: Пешек, :flower: Блу скай и :flower: Надин за съдействието!


Ще прикача утре цялото съдържание на писмото!

« Последна редакция: Април 16, 2013, 20:18:43 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #635 -: Април 16, 2013, 19:10:03 pm »
Мише, чакаме с нетърпение :)
Свилен днес тъкмо пак ме разпитваше за Рошко- къде е, какво прави, той добър ли е....и за това ми праща писъмца ли :)
Казах му, че сега е в едно много красиво селце и скоро ще получи писмо от там :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #636 -: Април 17, 2013, 06:30:03 am »
Krisi88, на нас ще ни бъде много приятно да усетим впечатленията
на Рошко от Кан и Монако, ще ги очакваме с нетърпение! :)

Джиджи, разбирам го Свилен, аз съм по нетърпелива от децата!

Признавам си, през деня четем от книжки, но вечер  :oops: заспивам на втория ред
и в просъница просто редя нови приказки, който не са за деца определено.
И така открих аудиоприказките. Преди доста време една приятелка съфорумка
подари на децата диск с приказки с музика и озвучени с прекрасните гласове
на Николай Бинев, Домна Ганева, Бате Асен, Тодор Колев ... невероятни.
Избират си Мишоците приказка и така заспиваме.
Снощи решиха Халифът Щърк и Митака ме пита:
- Мамо в тази приказка има ли вещица?
И ми хрумна да го тествам дали помни писмата от Рошко и сама се оплетох,
защото не помня имена и създавам много комични моменти в ежедневието си.
- Каква вещица, като Роуз ли - пита майката блондинка - дето открадна цветовете
в Средната Английска земя от пътешествията на Рошко?!Искате ли да си я припомним!
- Мамо, добре ще я припомним, но ти се обърка вещицата е РУби, не Роуз!

Поздрав за DivaRoza   :P

П.П... :? не ми се получава качването на файловете, последен опит правя
и ако отново е неуспешен ще го изпратя на Маги да го прикачи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #637 -: Април 17, 2013, 06:41:11 am »
Врабеца Рошко Писмото от село Оборище / съдържание /

* Текст
* Снимки / вероятно двата файла със снимките са прекалено големи,
и не се прикачват долу, ето ги тук ЦЪК :photo: * ЦЪК :photo:/
* Меченце за работа с ръчички - взето е от ТУК - последното изображение.
« Последна редакция: Април 17, 2013, 08:36:52 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #638 -: Април 17, 2013, 08:27:15 am »
Помнят децата, Мише, помнят :)
Снощи лепим стикери в албума от Била и ни се падна най-голямото виенско колело, което е в Сингапур. Чета аз текста и Дани: "А, мамо, Рошко ни писа от Сингапур, той е видял там това голямо колело" :) Същото се повтаря и когато чуят по телевизията за някой град, от който сме получили писмо.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #639 -: Април 17, 2013, 19:46:20 pm »
Ех, mishanta отиде ми увода  :lol:. И аз по подобен начин започнах и как най-края Рошко е в БЪлгария и т.н.

Невероятно писмо, стана ми интересна легендата за чешмата, явно и в Оборище ще се ходи няма как :D