0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #680 -: Март 07, 2013, 21:23:28 pm »
Рийвс аз бих търсила причина, тия стачки нещо не ги приемам.
Боги д-р Бърди е писал, че лепенето не помага при херния ако има такава. За наддаването само си мисля, че след някой месец ще се оплакваш, че не качва изобщо този ящен мъж  :) Нали са здрави и спокойни, радвай им се и не си усложнявай живота с непрестанно теглене  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #681 -: Март 07, 2013, 22:34:07 pm »
М-и, знам мнението на д-р Бърди. Дори го попитах защо и ми отговори, че е изоставено като метод, защото се считало, че не помага. Само че е факт, който аз виждам с очите си, че след 1 месец със залепен пъп и пъпчето на момчето ми се прибрало и не стърчи. Детският хирург, при който бяхме, ни каза че сме хванали проблема навреме и 7-8 м. с лепенка и ще се оправи без операция. Така че ще се лепим. :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #682 -: Март 08, 2013, 01:56:28 am »
И ние сме с пъпна херния, която сега ни с появи. Нищо не ми казаха да правя, а и тя вече е голяма, няма да го търпи. Пъпчето си е навътре, само то време на време се изравнява, съвсем случайно го забелязах. И на мен ми казаха, че вероятно само ще си се прибере, ако не станело до определена възраст, тогава оперират да я затворят хернията.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #683 -: Март 08, 2013, 08:16:19 am »
И при нас има същия проблем от няколко дни - цока 2-3 мин и не иска повече, хили ми се, оглежда се, ако продължа да настоявам да яде още изпада в ужасен рев  :( Сега като чета при вас Боги - 5 хранения и се замислих, че ние сме на 7...дали затова не иска да яде, може да не е гладна...то уж на поискване я храня, ама като не поиска и аз давам през 2,5-3 часа. Дали е правилно или да увелича интервала...а иначе последния месец само 400 гр е качила, но иначе е щастлива, жизнена, енергична...вече се надига и лекарката и каза, че дори изпреварва в развитието си.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #684 -: Март 08, 2013, 14:34:46 pm »
драгони, не виждам защо да разреждаш хранения, тя си взима колкото й трябва. наистина започват за много по-кратко време да се нахранват. а, че качва по-малко, също е напълно нормално (предполагам сте на около 4 месеца?) ако качват постоянно по 1 кг на края на първата година ще са над 15, нали?  според мен нямаш причини да се тревожиш,гладно бебе не се хили :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #685 -: Март 08, 2013, 18:01:26 pm »
Никол е наддала 600гр този месец - само на кърма е. И тя е много жизнена, усмихната, храня я на 2-2,5часа. Понякога тя си прави паузи по 3-4 часа, когато сме на разходка. Лошото е, че ака на 3-4 дни и днес споделих на педиатърката - според нея е, защото не й стига кърмата и не била наддала колкото трябва-800гр трябвало. Каза да изцедя да видя колко имам и ако се налага да я дохранвам

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #686 -: Март 08, 2013, 18:39:34 pm »
рийвс, това са пълни глупости. съзнавам, че тонът ми е рязък, но не мога да не го кажа, особено когато идва от лекар. няма такова нещо (никъде, ама никъде няма да срещнеш педиатрична асоциация която да каже, че детето задължително трябва да надава еди колко си, не повече, не по-малко). това първо, второ, цеденето няма да ти дадае точна информация за това колко кърма имаш, защото количеството зависи от времето на деня, през което цедиш, защото никоя помпа не изцежда толкова, колкото бебето изсуква. трето, напълно нормално е кърмени бебетата да не акат по няколко дни, на някой места пишат дори, че до 14 дни не се води за запек. за запек при кърмените се говори, когато консистенцията на акото е твърда, има бърбонки, детето изпитва дискомфорт при акане, има твърдост на корема. при вас нямате нито едно от тези неща.

ако исакш ще ти дам сайтове да четеш, но моля те, не си мисли, че нямаш кърма, това не е вярно. детето ти наддава, жизнена е, спокойна е, всичко е наред и няма никаква, ама никаква причина да се притесняваш или да дохранваш. кърми си я до шест месеца, изключително, захрани си спокойно по начина, по който ти си решиш, че е добър за вас и си свиркай. не бързай да заместваш напълно кърмения и не се притеснявай колко наддава (да, знам, че е трудно, защото сме свикнали да се вторачваме това колко грама са наддали, но наистина няма значение).

пп - това е малко от графата "по желание" графиките, по които се гледат децата ни са методологично "сбъркани", защото са въз основа на проследяване на бели американски бебета, хранени само с ам. те наддават повече. това не означава, че са по-здрави, че това е "нормата". такава няма, щом детето е добре, и не губи тегло, всичко е наред. ако искаш ще ти пратя един текст, който превеждах и постнах тук в темата или в предишната за наддаването при кърмените деца.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #687 -: Март 08, 2013, 20:01:40 pm »
Ако детето е гладно ще е вяло, ще е нервно, ще търси да яде по-рано, не след 3-4ч. И много силно се съмнявам, че ще успееш да му дадеш АМ в това ви състояние, а педиатърката май трябва да ти покаже как става  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #688 -: Март 08, 2013, 20:03:49 pm »
мда, добре, че децата знаят по-добре от докторите понякога :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #689 -: Март 08, 2013, 21:50:41 pm »
Тъй като вече имам опит с дохранването :) като си гледам детенцето не мисля, че е гладна. Този път смятам да не послушам педиатърката и да продължа да си я кърмя. Смятам, че вече мога да разпозная кога след като е накърмена е още гладна.
Хубава вечер на всички и Честит празник!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #690 -: Март 08, 2013, 21:55:14 pm »
рийвс,  :youwoman:, честит празник
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #691 -: Март 10, 2013, 21:24:06 pm »
Това "сигурно нямаш кърма" вече така ми е писнало да го слушам ... а какво става когато имаш кърма, а бебето не иска да я изсуче  :? Какво ли не направих да я увеличавам тая кърма...и файда няма - има... няма...все едно и също суче...как пък веднъж не зарева, защото не й стига яденето, а все реве, защото й давам още  :?
Та Рийвс, гледай си бебето, ти най-добре го усещаш и разбираш :) Аз вече не искам и няма да се вманиачвам в това ядене - като е гладно ще яде, иначе - няма :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #692 -: Март 10, 2013, 22:33:39 pm »
Ама момичета свиркайте си като всичко е наред и бебетата са спокойни. Моето ревеше от рефлуска и знаете ли как съм се ядосвала някой като каже, че сигурно е гладно, то на моменти и аз съм решавала, че е така и съм проверявала. Вие поне лесно можете да го отметнете това  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #693 -: Март 11, 2013, 09:00:39 am »
рийвс, това са пълни глупости. съзнавам, че тонът ми е рязък, но не мога да не го кажа, особено когато идва от лекар. няма такова нещо (никъде, ама никъде няма да срещнеш педиатрична асоциация която да каже, че детето задължително трябва да надава еди колко си, не повече, не по-малко).
Може да няма грамажи, ама има графики, то не е ли  същото?


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #694 -: Март 11, 2013, 09:32:38 am »
Таблиците за "нормално" наддаване се предоставят на педиатрите от производителите на АМ и отразяват наддаването на бебета на АМ. Мисля, че това е имала предвид Елена - наистина няма как да се определи с точност колко е нормално да наддава едно кърмено дете и ако е на долната граница на схемата, това в никакъв случай не означава, че не се развива добре.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #695 -: Март 11, 2013, 11:21:19 am »
Таблиците за "нормално" наддаване се предоставят на педиатрите от производителите на АМ и отразяват наддаването на бебета на АМ. Мисля, че това е имала предвид Елена - наистина няма как да се определи с точност колко е нормално да наддава едно кърмено дете и ако е на долната граница на схемата, това в никакъв случай не означава, че не се развива добре.

Тук си в грешка. Има си графика на СЗО. А за наддаването - щом е в граници, защо се притеснявате? Моята е на АМ и е на долна граница.





*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #696 -: Март 11, 2013, 14:24:33 pm »
единственото, което ме притеснява сега е този плач по време на кърмене. Както си яде и изведнъж почва да плаче и да се огъва - вдигам я, оригвам я ...но плача продължава. Трябва да мине известно време и или отказва съвсем или продължава да яде. И това не е на всяко хранене и не мога да разбера какво й има. Предполагам, че я боли коремчето, защото понякога й къркори...не знам

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #697 -: Март 11, 2013, 14:30:30 pm »
блу скай, въпросът е извадката, върху която са правени графиките каква е. мисля, че новите графики на сзо включват и кърмени бебета (но и такива на ам, така че пак има проблем, от тази гледна точка, но са по-добри). няма значение, въпросът е, че след като детето не губи тегло (може да слиза по графиката , както ади направи и от 98 персентил слезе на 50тия) значи всичко е наред.

между другото, по повод неискането на бебето да суче. вчера прочетох нещо, дето не се бях сетила да го напиша. може да се въртят и да не искат бебетата, ако не им е удобна позата за кърмене. според мен има логика, особено като порастват може това, което им е било удобно като новородени (или не са могли да си кажат) да не им е вече. но тогава няма да са спокойни и усмихнати след "кратко" хранене.

драгони :balk_63:

рийвс, писали сме заедно, не зная какво е това, освен понякога да захваща гърдата така, че да поема повече въздух. и на двете гърди ли го прави или само /преимуществено на едната?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #698 -: Март 11, 2013, 18:12:38 pm »
въпросът е, че след като детето не губи тегло (може да слиза по графиката , както ади направи и от 98 персентил слезе на 50тия) значи всичко е наред.
Така е. Ивана също падна, но педиатърката каза, че щом си е в графиката, не се притеснява.
nominee, таблицита са средно за децата на дадена възраст в страната, доръ тук при нас са само за нашият щат. А има ина СЗО както са посочили вече по-горе. не знам кои ползват бъгларсктие педиатри, но са или български или на СЗО.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #699 -: Март 12, 2013, 09:21:30 am »
Писах вече - ползват такива предоставени им от производител на АМ, затова не съм сигурна какви деца са измервали, за да направят графиките и дали сред тях има такива на кърма  yahoo_33