0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #640 -: Февруари 15, 2013, 16:25:03 pm »
Воги "ака трудно" как го разбираш? Напъва се, има дискомфорт, плаче(то не е задължително да е от неакане де, ама ние това виждаме)? Или просто че ака на няколко дни те притеснява? Бебетата имат запек ако акат оформено и твърдо, ако си е течно не е проблем, просто усвоява по-добре количествата, които получава и му се лепват  :D Какво е запек аз видях след захранването, до тогава все си мислех, че ми е запечено детето.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #641 -: Февруари 15, 2013, 16:34:25 pm »
Аз реших да пробвам с калмацин. В друг форум доста момичета пишат, че проблема с намаляването на кърмата около цикъл е преодолян с приемането на калций 1000 мг и магнезий - 500 мг. Аз няма да пия такива големи количества, но ще опитам с 1 таблетка дневно калмацин, ако има ефект ще ви споделя. Мен много ме болят колената още от бременността, ако клекна не мога да стана без чужда помощ, а не съм с наднормено тегло, надявам се калция да облекчи тази болка поне.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #642 -: Февруари 15, 2013, 17:08:39 pm »
Боги, ако ще те успокои, дъщеря ми наддаваше след втория месец ужасно. На 5 м. беше качила само 150 гр. За сметка на това отказваше всякакви добавки, шишета и прочее. :D Изкара почти 1.5 г. само на кърма. Пюрета, каши и плодове почти не искаше. Но пък беше много жизнена и здрава.
Дали имаш кърма?  :lol: :lol: :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #643 -: Февруари 15, 2013, 17:09:53 pm »
Боги, моето Николче също трудно ака - досега е пропускала най-много два дни, но тези дни е много нервна, непрекъснато плаче, напъва се, трудно яде и като цяло си е мъка. И аз ядох сини сливи, даже пих чай - сена и майчин лист. Педиатърката изписа днес линекс бейби, но още не съм го пробвала. Някой давал ли е линекс?
Драконче, ще чакам да кажеш как ти се отразява калмацина, че и мен много ме болят коленете. То сигулно и килцата се отразяват +7кг, но сякаш не са толкова много. Мен започнаха да ме болят след раждането

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #644 -: Февруари 15, 2013, 17:14:14 pm »
Някой давал ли е линекс?
Според мен сте много малки за такива добавки. Може да объркаш съвсем флората на стомахчето. Опитай да пиеш чай от копър или този за храносмилане за бебета. Не е изключено да имате все още колики.
При кърмените бебета се говори за запек едва след 7-10 дни неакане!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #645 -: Февруари 15, 2013, 17:45:33 pm »
Воги "ака трудно" как го разбираш? Напъва се, има дискомфорт, плаче(то не е задължително да е от неакане де, ама ние това виждаме)? Или просто че ака на няколко дни те притеснява? Бебетата имат запек ако акат оформено и твърдо, ако си е течно не е проблем, просто усвоява по-добре количествата, които получава и му се лепват  :D Какво е запек аз видях след захранването, до тогава все си мислех, че ми е запечено детето.
Ака през 3 дни, на 4-ия, има дискомфорт, напъва се, имаше и твърдо, редом с златистата каша обикновено.
Дали имаш кърма?  :lol: :lol: :lol:

Днес, до момента са изцокали общо 680 гр. Имат още 1 хранене. Уайт, това означава ли, че не ми е малко кърмата?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #646 -: Февруари 15, 2013, 17:52:39 pm »
Имаш напълно достатъчно кърма, за да храниш и двете слънца. Наддават прекрасно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #647 -: Февруари 15, 2013, 18:26:19 pm »

Ака през 3 дни, на 4-ия, има дискомфорт, напъва се, имаше и твърдо, редом с златистата каша обикновено.


Аз мисля, че имаш достатъчно кърма. За младежа бих пробвала да спра добавката, но ако педиатъра прецени, може и АМ да смениш.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #648 -: Февруари 15, 2013, 18:38:37 pm »
Той със сигурност не може да изкара само на кърма. Другата седмица ще ни посети педиатърката и ще я питам.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #649 -: Февруари 16, 2013, 13:42:43 pm »
На дъщеря ми ръцете й са все в устата. Не е ли малко рано?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #650 -: Февруари 16, 2013, 16:18:45 pm »
На дъщеря ми ръцете й са все в устата. Не е ли малко рано?
На моя син - също. Още от втория месец. Толкова лиги за две деца преди това не видях, колкото при него. Ама зъбите са ни мнооооооого далеч. Няма пряка връзка между едното и другото.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #651 -: Февруари 17, 2013, 00:11:05 am »
Някой давал ли е линекс?
Аз дадох на 3м някъде, изписано от педиатър. Нашата ситуация беше, че имах инфекция от секциото и трябваше да пия антбиотик. Продължих да кърмя и за това давахме линекс за да балансира флората в стомаха от АБ. Аз пих линекс за големи :) Добре и подейства :) Помня че разделях дозата на 2, т.е половин сутрин и половин вечер.
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 00:16:51 am от Krisi88 »


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #652 -: Февруари 19, 2013, 11:32:37 am »
   Здравейте момичета!
   Позачудих се дали въпросчето ми е за тази тема или имаше една "Как да спрем нощното хранене", но реших да попитам тук. Модераторите ако преценят, моля да я преместят.

   Калина е изцяло на кърма, без дохранване, на поискване, сама си е изградила режим на хранене през около 3-3,5 часа. Наддава чудесно, от 3-4 дни като че ли и коликите ни спряха. До тук идеално. Нощем прави по-дълги паузи на хранене в порядъка на 4-5 часа. Все се случва така, че последното хранене преди такава дълга пауза е около 22:30-23:00 часа и съответно се събужда около 03:00 часа. Събуждането е съпроводено с леко прискимтяване и пъшкане, понякога еднократно изплакване, но в никакъв случай не мога да го нарека плач. Ако дам биба се унася и заспива, но след около 30 минути отново примърква. Сънят й не е дълбок. Нахранва се, но изяжда не повече от 40-50 мл., пуска гърдата и заспива (меря я на теглилка и така засичам количеството кърма).
   Та въпроса ми е: Да опитам ли изобщо да не храня, а да продължа да давам биба и залъгвам и така да "изтикаме" до сутрешно хранене, примерно около 06:00 часа? Хич не мога да разбера детето от глад ли приплаква  :ask: Все си мисля, че ако е толкова гладна направо ще си плаче, а не да скимти. През деня, когато огладнее, така сигнализира, че сигурно я чуват на другия край на града  :lol: Освен това би следвало, като я сложа на гърда да си изяжда достатъчно количество, а не тия мижави грамажи. Да чакам ли момента, когато тя няма да се събуди за нощно хранене, няма да има скимтене, а примерно ще чуя вой от глад сутрин в 06:00 часа? Или аз да съм инициатора на отказване от нощно хранене и така да си осигуря спокойни сънливи нощи  :oops: ?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #653 -: Февруари 19, 2013, 12:15:17 pm »
марморанка, според мен е твърде, твърде рано на по-малко от два месеца да мислиш за махане на нощното хранене. детето ще се лиши от хранене (колкото и на теб да ти се струва малко като количество), но по-важното е, че това може да повлияе на лактацията ти, защото до 6тата седмица част от регулацията на лактацията е и хормонална. и тези хормони, които участват в нея са най-активни по тъмните доби - между 2 и 6 през нощта.

имай предвид също, че тя ще си сменя режима многократно и ако сега прави по-големи паузи, след 2-3 месеца или дори по-рано (по време на скок в растежа) ще си иска мляко по-често. съжалявам, че не мога да ти кажа - ще се радваш но нощи без прекъсване, но това е положението  :wink:

пп - след като през деня плаче така силно - може би е давала и по-тихи сигнали, че иска да яде, но ти да чакаш плача?

ппп - ако си наддава добре, аз не бих я мерила на всяко хранене, ненужно си усложняваш живота, ако ти е притеснено - веднъж на седмицата е предостатъчно.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #654 -: Февруари 19, 2013, 12:53:39 pm »
И Никола не спи много спокойно,доста се върти и от време на време примрънква.Давам гърда всеки път,като допирам зърното до устичката.В повечето случаи не яде.Общо взето вече като заспи към 22.00,после чак в 4 яде и после в 6,но понякога си иска и по-често.Предлагам,пък той ако иска си цоква.

За лигавенето -те така опознават света .Първо лапат ръце,после всичко,което докопат. :lol:
Обаче при нас лигавенето си имало и друга причина - вчера му проби вече изцяло първото зъбче. :DНа 3м. е още и не очаквах,но ето ,че го има.
<br />
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #655 -: Февруари 19, 2013, 13:12:10 pm »
марморанка, според мен е твърде, твърде рано на по-малко от два месеца да мислиш за махане на нощното хранене. детето ще се лиши от хранене (колкото и на теб да ти се струва малко като количество), но по-важното е, че това може да повлияе на лактацията ти, защото до 6тата седмица част от регулацията на лактацията е и хормонална. и тези хормони, които участват в нея са най-активни по тъмните доби - между 2 и 6 през нощта.

имай предвид също, че тя ще си сменя режима многократно и ако сега прави по-големи паузи, след 2-3 месеца или дори по-рано (по време на скок в растежа) ще си иска мляко по-често. съжалявам, че не мога да ти кажа - ще се радваш но нощи без прекъсване, но това е положението  :wink:

пп - след като през деня плаче така силно - може би е давала и по-тихи сигнали, че иска да яде, но ти да чакаш плача?

ппп - ако си наддава добре, аз не бих я мерила на всяко хранене, ненужно си усложняваш живота, ако ти е притеснено - веднъж на седмицата е предостатъчно.

 
  Не мисля, че чакам страшния вой за ядене... :? Тя е спокойна по принцип. Струва ми се, че като време първите сигнали, че е гладничка, са около 15-ина минути преди или след 3-я час на последното хранене. Със сигурност не забавям умишлено храненето й, с цел достигане на определен час. Може би го правя несъзнателно ...  :? Ще си наложа да обърна по-специално внимание на това.
  Аз не я меря на всяко хранене. Само на нощното, като интереса ми да е претегля беше породен от това, че тя суче като времетраене 2 пъти по-малко, отколкото когато суче през деня. По-скоро бях любопитна да разбера за това време, което суче, какво количество изяжда. Всъщност никак не ми се иска да махам нощното хранене. Напълно осъзнавам, че тя е много малка за това и се нуждае от него. Колкото и да ми се иска да спинкам и аз. Де тоя късмет с бебе на почти 2 месеца  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #656 -: Февруари 19, 2013, 21:13:25 pm »
марморанка, хич не съм казала, че ти седиш и чакаш, просто ми направи впечатление коментара ти за това как си иска, през деня е по-лесно да не забележиш, защото все има нещо друго дето "върви", пък нощем, аз поне, гледам бързо да потуша каквото и да е, за да ходим да спим.

колкото до твоето спане, казвала съм го и друг път - пробвай всякакви неща, които ще опазят твоят сън - да сте заедно (това за мен е безценно - не трябва да ставам, дори понякога не се събуждам докрай), да ти е до леглото, на едно ниво с теб или каквото друто ти е удобно. (мисълта ми е, не каквото някой си казва, че трябва да е).

и още нещо, с голямо прискърбие ти казвам, че когато моето бебе беше на два-три месеца спях повече, отколкото като стана на 4, после около годинката имаше един труден период, та така. ако можеш да спиш с нея през деня, ползвай го.  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #657 -: Февруари 20, 2013, 00:00:27 am »
и още нещо, с голямо прискърбие ти казвам, че когато моето бебе беше на два-три месеца спях повече, отколкото като стана на 4, после около годинката имаше един труден период, та така. ако можеш да спиш с нея през деня, ползвай го.  :)
:good_post:
Наистина, спи когато бебето спи. Това е най-добия съвет който можеш да получиш. Аз уж го знаех, и само чаках бебето да заспи за да свърша някоя работа. Е, голяма, грешка. Почивай с бебето, ще имаш да тичаш после :)

Марморанка Също така, бебето е твърде малко за да мислиш да пропускаш нощно хранене. Просто физически, бебето в момента приема толкова количество храна, колкото да се преработи за за 2-3-4 часа. Моето дете сега тепърва започна да пропуска нощно хранене, ама вечерята ни е 240мл + сереали :)


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #658 -: Февруари 21, 2013, 11:27:21 am »
Имам няколко въпроса, тъй като за първи път кърмя. Колко време е нормално да продължава кърменето? При Явор е около половин час. Кърмя  и от двете гърди, на едната със силиконово зърно, понеже моето е много вдлъбнато. Първите няколко дръпвания на бебето са невероятно болезнени, направо ме парализират от болка, след това е по-добре. Все още нямаме установени часове на кърмене. Има моменти, в които в рамките на 3 часа яде поне 3 пъти, а има и други, в които спи по 4-5 часа. Снощи яде в 2 и тази сутрин се събуди чак в 7.30. Знам, че е малък за такива паузи, но е спокоен,а и как да събудиш сладко спящо бебе :). на първия контролен преглед беше наддал 200 грама за 8 дни. Казаха ми, че е добре.
<br />[link=http:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #659 -: Февруари 21, 2013, 12:44:45 pm »
С растежа на бебето, времето на кърмене ще се скъси до 5 мин., но не очаквай това да стане утре  :D С времето зърната ще се изтеглят и няма да е така болезнено. Щом бебето не се буди за ядене, не го будиш и ти. Той ще се нагоди, а и някой бебета в последствие скъсяват тоя голям притеснителен интервал, който ти се образува през нощта и мамите започват да мечтаят за него  :D За кърменето от двете гърди, предполагам, че всичко е ок и сте се нагодили, щом бебче е спокойно. Аз до 7-8м поне съм кърмила само от едната в едно хранене, на следващо от другата, така ни беше добре.