0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #620 -: Февруари 08, 2013, 21:57:13 pm »
Благодаря ви за съветите. Аз в началото имах така запушени канали и вече минах един път през този проблем. Този път вече знам какви мерки да вземам - веднага си купих лецитин, започнах да изцеждам след всяко кърмене и слагам топли компреси. Болката понамаля и бучката намаля. Снощи ме втресе и явно е било началото, но изобщо не ми дойде на акъла, че може да е проблем с гърдите. Другия път ще знам, но дано да няма друг път. Хубав уикенд!

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #621 -: Февруари 08, 2013, 23:27:08 pm »
Момичета искам да ви попитам  ползвали ли сте помпата на CARE
http://baby.bg/shop/%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0/elektricheska-pompa-za-karma-na-care-shop.html
и какви са впечатленията ви от нея и вярно ли е ,че ако се цедим с такива помпи кърмата спира?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #622 -: Февруари 08, 2013, 23:32:39 pm »
Момичета искам да ви попитам  ползвали ли сте помпата на CARE
http://baby.bg/shop/%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0/elektricheska-pompa-za-karma-na-care-shop.html
и какви са впечатленията ви от нея и вярно ли е ,че ако се цедим с такива помпи кърмата спира?
Това нещо е китайско и има доста некачествен вид. Като се има предвид цената на електрическите помпи на водещите производители... Аз лично не бих дала пари за нея.
Видът на помпата според мен няма отношение към спирането на кърмата. Просто помпата има съвсем различен механизъм от бебето. Никога не може да изпомпаш толкова, колкото бебето може да изсуче. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #623 -: Февруари 08, 2013, 23:47:24 pm »
не мога да кажа нищо за помпата, но напълно съм съгласна с написаното от уайт. помпата може да помогне - да облекчи дискомфорт, да направиш запас от кърма, ако смяташ, че ще ти потрябва, да стимулира кърмата, ако поради някаква причина в началото нещата не са потръгнали добре (била си разделена с бебето и то не е имало свободен достъп до гърдите ти, така че да стимулира добра лактация). но ако си храниш на поискване, няма значение каква е помпата и дали въобще помпаш, бебето е най-добрият регулатор на кърмата.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #624 -: Февруари 09, 2013, 09:14:47 am »
Аз само да добавя, че ако ще се ползва постоянно помпата е добре да не се пестят пари, ако е за застраховка по-добре обикновена.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #625 -: Февруари 09, 2013, 20:28:01 pm »
] Никога не може да изпомпаш толкова, колкото бебето може да изсуче. :D
[/quote]

Това е самата истина.Дори и Медела като мене да си купиш пак не помагат кой знае колко.Мойте впечетления от помпата е ,че не може да изкара задното мляко от гърдите и не свърши работата на бебо :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #626 -: Февруари 09, 2013, 23:24:37 pm »
мисля, че е важно да знаеш за какво ти е помпата? можеш да минеш без нея, ако се научиш да се цедиш на ръка. аз не съм, но не ми се е и налагало. така че помисли за какво ще я ползваш и после можем да ти кажем кой каква помпа е имал и какъв е опитът с нея. аз също бях с електрическа на медела, дадена на заем
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #627 -: Февруари 14, 2013, 10:35:36 am »
Здравейте, мислите ли, че кърмеща мама има нужда от прием на допълнително калций, магнезий и вит.Д по време на кърмене?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #628 -: Февруари 14, 2013, 10:41:59 am »
Аз не съм приемала, чувствам се добре.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #629 -: Февруари 14, 2013, 10:45:48 am »
Аз като цяло не съм фен на синтетични витамини и не съм пила. Пия само фолиева к-на и като много се изтощя правя курс с витамините на ХИП.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #630 -: Февруари 14, 2013, 10:47:11 am »
Аз също не съм привърженик на приемането на каквато и да е синтетика или добавки по време на кърмене. Наблегни на добрата храна и плодовете, ще са ти достатъчни.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #631 -: Февруари 14, 2013, 10:59:27 am »
Имам отново проблем с количеството кърма - преди цикъл и по време на овулация. Четох, че прием на калций и магнезий влияе добре и няма намаляване на кърмата, но не ми се иска да пия хапчета...а от друга страна - не мога да си позволя намаляване на кърмата, защото бебка отказва да яде от шише, лъжичка, чашка и не мога да дохранвам дори с изцедената и замръзена кърма. Търся някакво решение...сега се чудя и за бирена мая, пишат че добре влияе на кърмата, а в нея се съдържа и калций и фолиева к-на и още доста витамини.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #632 -: Февруари 14, 2013, 11:13:25 am »
Драконче, при мен беше така с първото и второто дете. Нищо не помогна. Пих и бирена мая, и фенугрийк, и жито ядох, и вода пих. Ефект - никакъв. :?
Преди време Жабче ми беше споделила, че при нея прием на Калмацин е дал страхотен резултат. Пък тя кърмеше две девойки. Не съм го пробвала, но не е късно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #633 -: Февруари 14, 2013, 21:18:28 pm »
драгони, при мен също намалява при овулация и точно преди цикъл - съдя по това, че детето ми е по-често на гърдите, и не се притеснявам, защото тя не е гладна, просто яде по-често. има ли нещо в поведението на детето ти, което да те тревожи?

по логика - ако свързваш промяната в количеството с хормони, няма как витамините да дадат кой знае каква разлика, нали така?

 ако се чувстваш уморена и отпаднала можеш да пиеш, ако имаш дефицит на калций и магнезии - също. даже тогава е препоръчително, защото ако дефицитът е сериозен може и в кърмата ти да има по-малко от тях. при дефицит на вит д, не се повлиява от витамини (имам предвид количеството в кърмата).
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #634 -: Февруари 15, 2013, 00:36:32 am »
Аз само да добавя, че ако ще се ползва постоянно помпата е добре да не се пестят пари, ако е за застраховка по-добре обикновена.
osi_9 osi_9 И аз така мисля. По-добре да купиш хубава помпа, която ще ти свърши работа :) Аз лично ползвах на Авент автоматичната и съм супер доволна. Една приятелка ми даде назаем на Медела тази двойната, която и двете гърди цеди, обаче хич не ми хареса и ми беше страшно неудобна. Искам да вметна, че ако сте с голям бюст като мен  ще вие е доста трудно да ползвате двойна помпа, за това ви съветвам да не давате пари за такава.

Dragony аз като цяло нямах достатъчно кърма и може би от самото начало не подходих правилно, а може би и наистина не съм имала много мляко, но истината е че направих всичко, пих всичко, всякакви чайове, добавки, прясно мляко (по съвет, което сега виждам не е бил много уместен) и нищо. Много се съмнявам, че бирената мая ще помогне :( Колкото повече бебето суче, толкова повече мляко ще имаш.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 00:47:24 am от Krisi88 »


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #635 -: Февруари 15, 2013, 08:31:41 am »
Много беше странно вчера, уж няма мляко, яде по-малко определено защото аз я проверих с теглилка...и цял ден спа детето, само се събужда - яде и заспива пак...или просто е било някакво моментно състояние...днес пак усещам, че гърдите ми са пълни
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #636 -: Февруари 15, 2013, 13:58:54 pm »
Аз пия бирена мая (и какво ли още не :)) и честно казано не знам дали има ефект за увеличаване на кърмата. Тя при мен по принцип е по-оскъдна и пия всичко, което се надявам да има ефект. Със сигурност бирената мая увеличава апетита  :D страшна работа, но не смея да я спра, пък и все пак са някакви витамини. Аз не се храня кой знае колко разнообразно и се надявам все пак да ми е от полза, ако не за увеличаване на кърмата, то поне за моя организъм

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #637 -: Февруари 15, 2013, 14:54:56 pm »
И аз като Уайт пия капсули със семена от сминдух, ям варено жито, пия и български лактогонен чай. Заради бързото наддаване на Кристиан, сега тегля децата преди и след кърмене. При дневните им храненета, всеки дърпа по около 100 гр. За целия ден издърпват към 600 гр. кърма.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #638 -: Февруари 15, 2013, 15:30:59 pm »
Браво, Боги. Отличници сте. Дано ти се отпусна малко сърчицето. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #639 -: Февруари 15, 2013, 16:10:29 pm »
Уайт, след като почнах да ги тегля, намалих доста количеството АМ и на двамата и успяхме да нормализираме темпа на растеж. Кристиан (5300 гр.)пак пие повече АМ от Никол (4250 гр.), но като цяло и двамата пак наддадоха доста. Тя близо 1 кг, а той към 1250 гр. за втория месец. Уайт, казваш "отличници", а аз си мисля, че ми е малко кърмата, като нямам база за сравнение.
Да ви питам нещо. Кристиан ака трудно. На три-четири дни. Дали е от повечето АМ? Защото Николчето пие по-малко и ака по-редовно. Аз ям зелени салати, сини сливи и круши, ама при единия едно, при другия - друго.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 16:18:57 pm от Bogi »