0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #960 -: Януари 02, 2013, 21:51:29 pm »
Момичета, предстои да ми правят ендометриална биопсия. На някой случвало ли се е да си засече овулацията някъде другаде, не в клиниката, след това дали ще ми го признаят за достоверно?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #961 -: Януари 02, 2013, 21:57:24 pm »
 Момичета, честита Нова година ! Дано тя да е Нашата година, изпълнена с много радост и позитивни емоции.
Знаете ли кога ще започнат да записват часове за новата клиника, защото трябва да ходя на преглед към 14 януари. А досегашният телефон за часове ще остане ли същият?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #962 -: Януари 02, 2013, 23:08:01 pm »
моя позната днес си е записала час за края на месеца-тел са същите
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #963 -: Януари 02, 2013, 23:57:10 pm »
Ако може някой да ми каже с какъв транспорт може да се стигне до там ако се слезе на кръстовището на бул."България" и бул."Гоце Делчев" До там пътувам с 204 от х.Плиска
С автобуси е много бавно - особено автобус 204 се движи препълнен с хора и със скорост на каруца от Орлов мост до бул. "Гоце Делчев".

Може би е по-бързо от х. Плиска да се стигне до Орлов мост и от там да се вземе метрото (метростанция "Софийски Университет") до метростанция "Константин Величков", оттам за няколко спирки - автобуси (83, 11) или трамваи (11, 22), които се движат по бул. "Никола Мушанов".
« Последна редакция: Януари 03, 2013, 00:02:34 am от mammita2012 »
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #964 -: Януари 03, 2013, 02:15:31 am »
Благодаря  :D
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #965 -: Януари 03, 2013, 12:26:14 pm »
За съжаление моят резултат е отрицателен.
rtf, много съжалявам..... :( :bighug:Трябва да намериш сили да продължиш борбата!!!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #966 -: Януари 03, 2013, 21:39:23 pm »
magi_st, papa2011, Съкровище, anajens, mecinka, благодаря ви за съпричастието. Малко ми е апатично в момента, но сигурно ще е до следващия преглед и план за действие. Неприятното е, че пак ще започвам от нищото. Но... годината тепърва започва.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #967 -: Януари 03, 2013, 22:14:41 pm »
magi_st, papa2011, Съкровище, anajens, mecinka, благодаря ви за съпричастието. Малко ми е апатично в момента, но сигурно ще е до следващия преглед и план за действие. Неприятното е, че пак ще започвам от нищото. Но... годината тепърва започва.

Нова година-нов късмет!Дано тази да е успешна и за теб и за всички момичета от темичката ни.Съжалявам за преживяния неуспех,миличка :bighug:
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #968 -: Януари 04, 2013, 00:39:05 am »
Момичета, привет  santa2! А как се стига до клиниката от централна гара?
Нема начин да нема начин!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #969 -: Януари 04, 2013, 07:03:07 am »
Вариант 1
Автобус 60, който минава около Централна гара (не знам точно къде спира) и отива директно до клиниката. Но минава на 15-тина минути в ненатоварените часове на деня.

Вариант 2
С метрото - в посока Джеймс Баучер. На Сердика сменяш с другата линия (безплатно е) в посока Обеля и слизаш на Константин Величков. От там с автобус 11 или 45 в посока Овча купел, слизаш на спирка Балканкар.

Вариант 3
Трамвай 6 или 12 за 1 спирка до Надлез Надежда и смяна с трамвай 11 или 19 до спирка Балканкар.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #970 -: Януари 04, 2013, 08:46:37 am »
magi_st, papa2011, Съкровище, anajens, mecinka, благодаря ви за съпричастието. Малко ми е апатично в момента, но сигурно ще е до следващия преглед и план за действие. Неприятното е, че пак ще започвам от нищото. Но... годината тепърва започва.
Няма как rtf, съдба..., но пък затова помисли колко ще сме щастливи когато прегърнем нашите деца!Просто трябва да не се отказваме!Стискам палци както се казва, Нова Година, Нов Късмет! :youwoman: stork-boy
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #971 -: Януари 04, 2013, 10:57:38 am »
Момичета, предстои да ми правят ендометриална биопсия. На някой случвало ли се е да си засече овулацията някъде другаде, не в клиниката, след това дали ще ми го признаят за достоверно?
Доколкото знам така процедират някои момичета, които са от провинцията. Признават им ги. Но трябва да говориш с лекаря ти да ти даде точни напътствия кога да отидеш за биопсията!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #972 -: Януари 04, 2013, 13:13:18 pm »
Момичета, предстои да ми правят ендометриална биопсия. На някой случвало ли се е да си засече овулацията някъде другаде, не в клиниката, след това дали ще ми го признаят за достоверно?

На мен доктор Персенска ми предложи този вариант-някой лекар в моя град да ми засече овулацията ,да се обадя да кажа кога е била и да ми кажат кога да отида за бипсията.Аз не се навих-като си знам нашите гинеколози,предпочетох в клинината да си ме следят.

Вариант 1
Автобус 60, който минава около Централна гара (не знам точно къде спира) и отива директно до клиниката. Но минава на 15-тина минути в ненатоварените часове на деня.

Вариант 2
С метрото - в посока Джеймс Баучер. На Сердика сменяш с другата линия (безплатно е) в посока Обеля и слизаш на Константин Величков. От там с автобус 11 или 45 в посока Овча купел, слизаш на спирка Балканкар.

Вариант 3
Трамвай 6 или 12 за 1 спирка до Надлез Надежда и смяна с трамвай 11 или 19 до спирка Балканкар.

Вариант 4:с такси,аз лично не се лутам с градския транспорт
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #973 -: Януари 04, 2013, 14:29:33 pm »
Вариант 4:с такси,аз лично не се лутам с градския транспорт

Пими, би ли споделила колко излиза таксито от гарата (км и пари), за да са ориентирани хората.

Градският транспорт е за хора с добра ориентация, права си, че не всеки би се справил :D Но тъй като въпросът беше за него, се постарах максимално да опиша маршрута. Иначе ако пътувах като вас от страната и слизах да гарата, щях да опитам с метрото. Нов, авангарден превоз, пък и е интересно  :D
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #974 -: Януари 04, 2013, 14:34:05 pm »
Имам подозрения обаче, че за хора,които не са запознати с квартала, превозът с такси в началото може и да е леко затруднен, предвид, че улицата е нова, и предвид как любимият въпрос на нашите "прекрасни" шофьори е "Къде е т'ва?" На мен даже мин.седмциа за първи път ми се случи да не знаят къде е и старата клиника и след като подробно обясних,човекът с недоверие се допита и до колегите си  :D
Аз на Коледа пътувах с такси от кр.поляна(родителите ми живеят почти до клиниката) до гарата и излезе 8 лв.по празнична тарифа,но без задръствания, така че, предполагам, около 10 лв.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #975 -: Януари 04, 2013, 15:08:42 pm »
Вариант 4:с такси,аз лично не се лутам с градския транспорт

Пими, би ли споделила колко излиза таксито от гарата (км и пари), за да са ориентирани хората.

Градският транспорт е за хора с добра ориентация, права си, че не всеки би се справил :D Но тъй като въпросът беше за него, се постарах максимално да опиша маршрута. Иначе ако пътувах като вас от страната и слизах да гарата, щях да опитам с метрото. Нов, авангарден превоз, пък и е интересно  :D

От гарата не мога да кажа.Аз пътувам с такси от Люлин 9 до клиниката-между 7-9 лева,зависи от трафика и висенето по светофарите.Имайки предвид,че таксиджиите минават основно по Житница-демек се минаваше покрай новата сграда и с увеличението на цените пак някъде в този порядък очаквам да ми излиза.
Аз не познавам София и с градския транспорт ми е трудно.Метрото го ползвам до центъра основно.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #976 -: Януари 04, 2013, 23:07:17 pm »
Вариант 4:с такси
Като опарена от шофьор на такси "копърка", който след като се самопредложи, ми взе 40 лв. от Централна гара до бул. Константин Величков (където слязох по средата на дестинацията по мое настояване), препоръчвам на гостите на столицата превоз с познати или с градския транспорт - метро, автобус, трамвай и др. Такси от други места в София - да, но не и от Централна гара, където "копърките" чакат да баламосат чужденци или други гости на София, които не са наясно с цените. 
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #977 -: Януари 04, 2013, 23:13:26 pm »
Те копърките се познават,почне ли да ме вика и да ме уговаря,ми става ясно и дим да ме няма.Лицензираните таксита си личат те си имат обозначителни знаци и емблеми на съответните фирми към които работят.Но,ползвате ли такси си отваряйте очите на 4 и постоянно следете какво отчита апарата.

мамита,що чака да станат 40 лв. ,бе душко,аз щях да сляза доста по-рано!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #978 -: Януари 04, 2013, 23:47:19 pm »
мамита,що чака да станат 40 лв. ,бе душко,аз щях да сляза доста по-рано!
Ми аз му казвам "искам да слизам", той - "тука не може", и докато се разберем, къде може, се навъртя апарата с цената  8O, като накрая слязох с куфарите насред булевард Сливница, където се пресича с "Константин Величков". Аз често не съм наясно с опасностите.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #979 -: Януари 05, 2013, 09:13:14 am »
За такситата ако мога да помогна с моя опит.Не познавам София и нямам и време и затова от автогарата и обратно само с такси. Взимам от автогарата ОК ТАКСИ СУПЕРТРАНС като гледам внимателно , там има някакви агресивни си кей и др надписи. На таксито казвам че точно тази фирма ми е препоръчана. Таксували са ми от 7-9 лева според задръстването. На връщане звъня на същата фирма 02 973 21 21 или  *8294. Телефоните взех от чичко Гугъл , може да има промяна от лятото насам. Получавам смс с номера на таксито и чакам него точно. На връщане ми се е случвало и 5 лева да ми таксуват.
Пътуването е около 20 минути , понякога 25 около обед.
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 09:17:49 am от swetlina »