0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« -: Септември 11, 2012, 08:44:32 am »
 0884 700 704 - спешен
 0882 193 970 - мобилна линия
44 17 970 - секретарки за записване на часове
965 57 11 - регистратура
965 57 44 - секретарки (не за часове)
02 4417979 и 0882 193979 - Силвия Стефанова (въпроси, свързани с ФАР)
965 57 57 - Имунологична лаборатория
965 57 52 - Имунологичен кабинет

Градски транспорт до клиниката от Централна жп и автогара: трамвай 4 до спирка "ж.к. Красно село" или трамвай 7 до спирка спирка "Бул. Гоце Делчев".

Предишна тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48154.0


Дано новата тема ми е най-късметлийската. След трансфер съм и сега броя всеки минал ден. Тези две седмици минават най-бавно. На всички в процедури успешен финал preggo :bori_007: :bori_004:
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 19:08:34 pm от lemon »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #1 -: Септември 11, 2012, 10:04:11 am »
Хайде да се запиша тук.За сега сме на етап изследвания, но важното за мен е, че пак започвам да мисля за опит.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #2 -: Септември 11, 2012, 10:27:45 am »
mravi стискам палци. Успех!!!
Аз ще пропусна този месец - "паднах", не съм в състояние за трансфер, не очаквах толкова лош резултат. С аримидекс и мерионал извадихме 8 - оплодиха се, но всичките до една били некачествени. Доки искаше да върнем 3-те замразени (клостилбегит и мерионал)от предния месец. Вчера трябваше да отивам за лепило, но се обадих и поисках да видим какво ще извадим следващия месец на естествен цикъл (това до сега не съм правила), тогава да върнем и замразените. Съгласи се , но според него няма смисъл, не се знаело и замразените как са (а нали според тях се замразяват само хубави ембриони). Това ме довърши. Имам нужда от вяра.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #3 -: Септември 11, 2012, 11:12:02 am »
Запис и от мен!Стиснати палци и надежда за всички!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #4 -: Септември 11, 2012, 11:23:37 am »
Да се запиша и аз в новата тема, успех на всички момичета в процедури много положителни тестове за бременност и ревящи бебчета след девет месеца!
Ива специално към теб какъв твоят протокол, дълъг или къс, да споделиш нещо за това ново лекарство Елонва, много добре се развиват при теб нещата стискам палци това да е твоят опит! :bfp: :crossfingers: :cloud9:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #5 -: Септември 11, 2012, 11:32:24 am »
Да се запиша и аз в новата тема :D
Много  :bfp: резултати.
Утре ще разбера кога ще стартирам пак.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #6 -: Септември 11, 2012, 11:47:24 am »
Хайде и аз в новата темичка!Само положителни резултати и много бременелки!

Аз в понеделник съм на проследяване за биопсия.Дайте малко инфо за нея-как протича,болезнено ли е,колко време ще трябва да остана в София?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #7 -: Септември 11, 2012, 11:52:34 am »
Боли само в момента на взимане на материала. Като щипване се есеща и после остава лека тъпа болка като при цикъл. Нищо особено. Защо да оставаш? Аз и двата пъти си отпътувах с автобус за Пазарджик. Ако си с кола - още по добре. Ако не - седни пий едно кафе и като се чувстваш добре - тръгвай! Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #8 -: Септември 11, 2012, 12:05:47 pm »
Момичета, имам въпрос към тези от вас, които са правили платен ин-витро опит. Кога се заплаща всичко? Накрая на процедурата, или предварително? Питам,защото засега никой нищо не ми е споменал, не си плащам лекарствата, заплащам единствено хормоните. Бях питала в манипулационната първия път, там сестрата каза,че трябва да оставя депозит от 1500 лв при секретарките, но аз така и нямах парите същия ден и после никой повече не ми повдигна въпроса. Ясно е,че ще си платя, де, но този депозит дали е само за самата процедура, или включва и лекарствата?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #9 -: Септември 11, 2012, 12:06:45 pm »
Момичета бия си подкожно Клексан,нормално ли е да ми посинява там където съм се боднала за деня.За първи път ми е и ми е странно,станала съм на шарки около пъпа :) :) :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #10 -: Септември 11, 2012, 12:09:21 pm »
На мен ми стана така един път, след като не натисках след това с тампона за дезинфекция, а само го забърсах и хвърлих. Предполагам е добре да се подържи 2-3 мин.,както когато ни взимат кръв. После вече не съм имала проблем.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #11 -: Септември 11, 2012, 12:13:06 pm »
afrodita279, плаща се след трансфера. Може да оставиш депозит, може и да не оставиш, никой няма да те преследва за това.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #12 -: Септември 11, 2012, 13:07:12 pm »
Хайде и аз в новата темичка!Само положителни резултати и много бременелки!

Аз в понеделник съм на проследяване за биопсия.Дайте малко инфо за нея-как протича,болезнено ли е,колко време ще трябва да остана в София?
Пими, не се налага оставане,процедурата е нещо като взимане на материал за цитонамазка, усеща се болка за секунди, аз преди това бях пила 1 аулин.Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #13 -: Септември 11, 2012, 13:16:52 pm »
И аз съм сред вашите редици. След лятната почивка съм в очакване на заповедта от фонда и старт.

Успех на всички бременлики и тези, преследвайки мечтата си!  :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #14 -: Септември 11, 2012, 13:40:52 pm »
Хайде и аз в новата темичка, аз приключих първия си опит с чхг 0.38 на 14 ден от трансфера ( на 09.09), сега ще правим биопсия и изследвания.Поне знам, че сега ще има задълбочени изследвания и следващия път ще е моя.Имам си още 3 сладоледчета, и най вероятно на пролет ако всичко е наред може да имам и трансфер.
Да се напълни новата темичка само с   :bfp:
Мрави стискам палци  :crossfingers:
Успех на всички  :goodluck:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #15 -: Септември 11, 2012, 17:01:19 pm »
Момичета бия си подкожно Клексан,нормално ли е да ми посинява там където съм се боднала за деня.За първи път ми е и ми е странно,станала съм на шарки около пъпа :) :) :)
mravi, не разтривай мястото на убождането. Само придържай памучето за 1-2 минути.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #16 -: Септември 11, 2012, 19:20:57 pm »
Хоп-цоп и аз в новата тема! Да ни е честита и да е късметлийска!  :rainbow:

Дайте малко инфо за нея-как протича,болезнено ли е,колко време ще трябва да остана в София?

Пими, процедурата е много кратка, щипват те леко, взимат материал за изследване. Болката е кратка, наподобяваща на менструална болка. На мен ми изписаха свещички "Профенид" преди биопсия със следния прием: 1 вечерта преди лягане и по 1 сутринта и на обед в деня на биопсията. Аз за всеки случай изпих и един Аулин, който закупих от аптеката на клиниката. Прави ми е др. Шефкетова. Да ти кажа не разбрах кога започна и кога свърши. Не се притеснявай и успех.

Момичета, имам въпрос към тези от вас, които са правили платен ин-витро опит. Кога се заплаща всичко? Накрая на процедурата, или предварително? Питам,защото засега никой нищо не ми е споменал, не си плащам лекарствата, заплащам единствено хормоните. Бях питала в манипулационната първия път, там сестрата каза,че трябва да оставя депозит от 1500 лв при секретарките, но аз така и нямах парите същия ден и после никой повече не ми повдигна въпроса. Ясно е,че ще си платя, де, но този депозит дали е само за самата процедура, или включва и лекарствата?

Афродита, аз оставих капаро при секретарките, което е основно за лекарства. В деня на трансфера отново секретарките ми изготвиха обща справка-сметка на опита, включващ лекарства, пункция, трансфер, върнаха ми капарото, което стоеше при тях и заплатих цялата дължима сума на касата на клиниката. Издава се документ за платената сума.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #17 -: Септември 11, 2012, 20:11:09 pm »
anajens, аз четох за Елонва в нета, след като Ива сподели, че са й го предписали. И на мен ми стана интересно. Сигурно и ти си го намерила: http://www.ema.europa.eu/docs/bg_BG/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/human/001106/WC500074787.pdf
Останах с впечатление, че е по-ефективно. Освен, че 5 дни се спестява боцкането,  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #18 -: Септември 11, 2012, 21:05:28 pm »
Благодаря ви!
Но нали се следи кога точно ще е овулацията и на 5-я ден след това се взима биопсията.В понеделник на прегледа ще ми е 10 ден от цикъла-така ми казаха да си запиша час.След това няма ли прегледи за да се докаже овулацията.Та за това си мислех да остана в София някой друг ден,че 500 км са си множко да ги минавам постоянно.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #19 -: Септември 12, 2012, 09:57:00 am »
Момичета,на мен ми изникна още един въпрос. Аз съм пред пункция (лека стимулация) и утре трябва да ходя на преглед, да пусна хормони и доки каза,че ще бием прегнил и в събота действаме. Въпросът ми е-кога да пусна хормоните- рано сутринта, за да са готови по обяд, когато ми е прегледа, или да изчакам дам ина прегледа, и след това хормоните, за да са готови вечерта за инжекциите? Защото на прегледа ми в неделя ми казаха да ги пусна преди прегледа, а вчера ми казаха след и сега се чудя как да си планирам ходенето до клиниката...